Korzety jsou zpět!

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Saija
30 příspěvků 11.8.12 06:58

@dallas Myslela jsem to tak, jestli někdo nosí korzet spíše z toho důvodu, aby se nehrbil a ne z důvodu, aby se do něj jen stahoval.

dallas
11 příspěvků 12.8.12 11:03

Saija: Myslím si, že většina lidí má korzet kvůli tomu, aby na chvíli vypadala jinak, nehrbila se nebo jako součást určitého módního stylu. Deformovat si žebra chce asi málokdo. Ono to i docela bolí. Jedné české korzetiérky jménem Ettelea se na jistém blogu ptali, jestli si myslí, že jsou korzety návykové. Odpověděla, že spíše ne. Že se stačí podívat kolik lidí má korzet ve skříni a kolik jich nosí korzet opravdu denně po celý rok a je to jasné.
Iw_is_excited: Ano, díky korzetu vznikají svalové nerovnováhy, a pokud správně nefungují svaly, nefunguje správně ani páteř. Klouby páteře se nerovnoměrně a jednostranně zatěžují. Vznikají funkční kloubní blokády a časem i strukturální změny kloubů. Nadužívání korzetu páteři skutečně škodí. Teď o tom vyšel i článek na www.steamzine.cz

Iw_is_excited
75 příspěvků 5.9.12 15:41

Načnu téma, které tu ještě nebylo… Co materiály?
Satén, kůže, brokát, taft, samet nebo snad latex???
Co vy na to? :-)
Vaše ADB

dallas
11 příspěvků 20.9.12 17:50

@Iw_is_excited Klidně i nějaké pevnější plátno. Hlavně ne plastové kostice. Ty se za chvíli ohnou v pase a nepříjemně tlačí.

Iw_is_excited
75 příspěvků 21.9.12 03:01

? aha…
Já myslela, že plátno se používá pouze na vyztužení a ne jako svrchní látka…
Pořád přemýšlím v čem jsou lepší kostice ze spirálový oceli proti klasickým ocelovým…Nemáte někdo zkušenosti?
Plastový jsou dobrý spíš k šatům na pár příležitostí bych řekla. Třeba ke svatebním nebo plesovým. Jinak to ten materiál moc nevzládá, to je pravda…

Chari
541 příspěvků 21.9.12 10:35

@Iw_is_excited Plátno může být samozřejmě i na vrchu, ale ta tužící vrstva uvnitř bude pořád.
Spirálová ocel je lepší/ horší (pro svátečního nositele rozhodně lepší:) v tom, že kostice je poměrně dost měkká a vždycky se vrátí do původního stavu - vypadá jako stlačená pružina. Oproti tomu normální ocel jednoduše drží a nepustí.
Plastové kostice jsou měkčí a vytvarují se na tělo, jediný problém je, že se nesmí zlomit - pak je kostice v háji. Ty široké drží tělo stejně dobře jako ta spirálová ocel.

Čírina
153 příspěvků 21.9.12 11:10

Přidávám se za ocelové kostice pro častější nošení. Když máte korzetový živůtek jednou za rok na plese, plast stačí, ale já osobně mám zkušenost takovou, že v pase se po několika málo nošeních i silné plastové kostice zdeformují. U jednoho korzetu jsem si z tohoto důvodu musela část kostic vyměnit. Nic moc.
Sedět se v tom dá, ale na osm hodin v kanceláři to chce mít opravdu dobrý korzet a trénink. Bez tréninku nedoporučuji o nic víc než vzít si tam tlačící boty. (no ano, zkusila jsem to…)

Chari
541 příspěvků 21.9.12 11:43

@Čírina mě se nejvíc osvědčila kombinace spirálová ocel, kde je největší riziko zlomení. A pomocné výztuže ze silného plastu. Ale jsem spíš sváteční nositelka a není na mě tolik co stahovat, takže kostice tolik nenamáhám, co se prohnutí týče.

Linie
2020 příspěvků 21.9.12 11:45

Dámy - proč se na běžné nošení stahujete korzetem? Před 100lety sufražetky bojovaly za pohodlný oděv a vy naopak?

Chari
541 příspěvků 21.9.12 11:57

@Linie Pro spoustu lidí to je fetiš. Někdo touží po tvarování těla. Osobně jsem ke korzetu nejprve přišla jako ke spodnímu prádlu k historickému kostýmu, teď ho svátečně nosím i běžně, není to pro mě o nic méně pohodlné než třeba upnuté džíny.
Před sto lety bojovaly sufražetky proti korzetu jako symbolu útisku. Nošení korzetu dnes s tím podle mě nemá vůbec nic společného, protože je to čistě na bázi dobrovolnosti a pokud se tím nikdo přímo neohrožuje na zdraví, tak ať si každý dělá co chce. I to je součást té svobody za kterou sufražetky bojovaly, ne?

GabrielaCharlota
114 příspěvků 21.9.12 16:44

Abych odpověděla i na předchozí dotazy:
Mám korzety dva, jeden ze saténu, s plastovými kosticemi a vysoký nad prsa. Ten téměř nestahuje, jen lehce tvaruje postavu a na to nošení jednou za rok k večerním šatům bohatě stačí.
Druhý je nízký, z brokátu, s ocelovými kosticemi a extrémně stahovací. Ocelové kostice bych neměnila, drží, nepřizpůsobují se tělu a ne stahování slouží perfektně.
Co se materiálu týče, tak jednoznačně preferuji hedvábí - v saténové úpravě.. Ale ty ceny..
Korzetem se stahuji, protože se mi to jednoduše líbí a stažení (nebo spíš drcení žeber :D) mi je i fyzicky příjemné (pozor úchyl!). Navíc mám silnou skoliózu páteře a když mám na sobě korzet, záda nebolí, nehrbím se a vůbec je mi dobře. Korzet viděl i můj ortoped a byl vcelku nadšen, jak způsobem provedení, tak i tím, že to nosím dobrovolně.
Několikrát už jsem slyšela narážky na svůj věk a formování pasu, ale říkám si, že kdybych nosila těsné džíny na boky a krátká trička, tak si zdraví ničím víc, než postupným stahováním žeber.
Sedět se v korzetu dá, jde jen o to, zda je dobře ušitý, ale po delším sezení doslova tlačí žebra a proto mi bylo vždy příjemnější v něm stát. V korzetu jde i běhat, ale astmatikům silně nedoporučuji :D.

GabrielaCharlota
114 příspěvků 21.9.12 16:45

@Chari A mimochodem, zajímám se o dějiny módy. Kde jste (jsi?) ulovila ten svůj originál korzet? Závidím už teď :).

Dulcinela
197 příspěvků 21.9.12 23:23

Chtěla jsem vědět, co na těch korzetech mate, tak jsem jich za necelou hodinu v New Yorkeru vyzkousela asi 10. Kvalita nic moc, cena kolem 500,– tak jsem jeden koupila, ze otestuju, co vydrzi. Je to cerno ruzovy, pradlovy korzet s push up vyztuzenou podprsenkou. Chlapovi se to snad bude libit, jinak za me je na hranici pekelnosti :)

Iw_is_excited
75 příspěvků 24.9.12 00:29
@Chari píše:
@Čírina mě se nejvíc osvědčila kombinace spirálová ocel, kde je největší riziko zlomení. A pomocné výztuže ze silného plastu.

Aha, zajímavej nápad… Dík!

@GabrielaCharlota
Ten underbust nosíš jako spodní prádlo nebo na vrchu? Nemáš tu nějaký fotky svých outfitů třeba? Docela by mě zajímalo jak ho nosíš…

Jinak:
Ano ano, korzety jsou zájmová záležitost. Někdo miluje lodičky, někdo kříváky a někdo zase korzety… :-)

Chari
541 příspěvků 25.9.12 11:58

@GabrielaCharlota Překvapivě v secondhandu, byly tam dva, kolik stály si přesně nepamatuju, ale moc to nebylo, vzala jsem oba a druhý dala kamarádce.

Eireenfly
55 příspěvků 25.9.12 16:04

@Iw_is_excited
Mám korzet z pravého brokátu a ceny 500,– Kč za metr této úchvatné látky nelituji. :) Líbí se mi ale i kožené korzety s ornamenty.

Hroše
13 příspěvků 15.3.13 21:43

Mám jeden vysoký od Riwy, a momentálně se mi šije další underbust od Riwy a ještě jeden od HannahB. V současném mám plastové kostice a nechala jsem si je dát i do obou budoucích… mám s nimi dobré zkušenosti, ani po třech letech občasného nošení nejsou kostice nikterak deformované ani zvlněné. Když je korzet kvalitně zpracovaný, tak pro menší stažení myslím plast bohatě stačí…
A jinak se také přidávám k tomu, že stažení do korzetu je mi fyzicky nesmírně příjemné, a zároveň prostě miluji to jak v korzetu vypadám. :-) Takže proto ho nosím. A k materiálům - když je korzet kvalitní, tak cokoliv, šikovná korzetiérka si vždy poradí tak, aby byl výsledek krásný a „okulahodící“. :-)

myjka
28 příspěvků 2.7.14 10:23

.

Příspěvek upraven 07.12.15 v 19:40

lanete
109 příspěvků 13.2.15 14:59

Oprašuji staré téma, přidávám se k těm z vás, které jsou paf do korzetů. pocit stažení a sešněrování je nádherný a vzrušující (teda na určitou dobu. Člověka to nutí sedět i chodit vzpřímeně a nehrbit se a vaše postava vypadá nádherně. Bohužel nemám moc kdy je častěji nosit… oblékání mi trvá příliš dlouho v naší uspěchané době… totiž mám jen jeden bez háčků vpředu jen vzadu na šněrování, tak so oblékám jen svátečně, ale vždy je to supr zážitek!

Meow
189 příspěvků 15.2.15 23:26

Možná blbý dotaz, ale jak řešíte (pokud to řešíte), když se hákové zapínání rýsuje vepředu pod oblečením? :(
Pod většinou běžných, konfekčních halenek, šatů a triček to prostě vidět je a je to důvod, proč své korzety teď moc nenosím. Ano, vím, že je to materiálem oblečků a že by to chtělo podšívku, nebo korzet bez háků. Jenže s tím co mám, už nic moc nenadělám.
Pod čím korzety na běžné nošení nosíte vy? Nebo vám to nevadí? :/

Ziriath
46 příspěvků 16.2.15 00:10

No chtěla jsem si koupit jednoduchý korzet pod prsa- z gothic důvodů, a také z důvodu zdravotního- aby mě to přinutilo sedět rovně. ALE zjistila jsem, že je to spíše pro lidi, kteří přirozeně dýchají do hrudi, ne do břicha. Mě by korzet poněkud přiškrtil, pokud bych ho utáhla.

HannahB Fashion
7 příspěvků 19.4.15 10:46

@Meow To asi nevyřešíš, háky jsou prostě kus železa který se pod tenkou vrstvou bude vždycky rýsovat :-/
@Ziriath Ale nepřiškrtil :) Dá se to naučit, taky dýchám spíše do břicha, hrávala jsem na flétnu, a že bych po stažení omdlela se opravdu říct nedá ;)

A ještě jedna věc - v seznamu výrobců korzetu na začátku této diskuze je u mě psaných dost nepřesností, je to přece jenom pár let zpátky. Takže - nejsem v Brně ani ve Zlíně a aktuální adresa webu je http://hannahb-corsetry.cz/ :)

chekotay
411 příspěvků 22.4.15 20:54

@Ziriath To se naučíte ;-) Bude to jedna ze změn, které si korzet vyžádá.

Jindrason
288 příspěvků 23.4.15 09:06

Já jen přemýšlím, jak je to příjemné nosit? Mě po obědě tak škrtí rychle, že kdybych si je nepovolil tak se uškrtím a takový korzet musí být úplné zlo.

lanete
109 příspěvků 24.11.15 12:29

Teda překvapil mě tento obrázek, tak jsem vyhrábla jsem tuhle nit. Prý v minulosti se korzety skutečně vyráběly ze železa a obšívaly se látkou aby nedřely. Ale pohodlný to asi stejně moc nebylo.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek