Kosmetika

Fotoalbum tématu (324) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
isko
1855 příspěvků 28.2.20 11:21

Mám takový dotaz. Vypadá to, že jsem alergická na oční linky. Vloni v létě jsem měla zánět spojivek a od té doby mám oči často do červena (bělmo), ale hlavně když si dám linky, tak během dne ještě dobrý, ale druhého dne ráno mám hrozně napuchlá víčka.

Zkoušela jsem Avon, Alverde a Essence, nemáte někdo nějakou zkušenost s něčím jiným?

Pýthia
310 příspěvků 28.2.20 11:25

@isko Já mám celkově velmi citlivou pleť, takže mám bohaté zkušenosti. Doporučuju opravdu důkladně odlíčit, klidně už když přijdete z práce, líčit se co nejméně. Zkusit můžete tuto. ale neučím za ni, i hypoalegenní věci občas můžou reagovat v očním okolí nedobře. Obecně bych vyzkoušela nějakou organickou kosmetiku. Avon a Essence mi zní jako něco, co bych k očím rozodně nepoužila, takže myslím, že najdete brzo.

Pýthia
310 příspěvků 28.2.20 11:26

Zdvojený příspěvek

kobylkalucni
406 příspěvků 28.2.20 11:28

Nemůže to být odličovačem? A zkoušela jste všechny konzistence - gelové, v tužce, fixu? Asi bych místo linek zkusila koupit tmavý/černý oční stín a nanést jej tenkým navlhčeným štětečkem, minimálně na dolním víčku to bez problému vydrží, sama to tak dělám

Moir
2488 příspěvků 28.2.20 16:49

@isko doporučila bych pak opustit drogeriovou kosmetiku a zkusit něco „dražšího“, prý je dobře snášen Clinique

isko
1855 příspěvků 2.3.20 09:13

Díky dámy za všechny odpovědi.

Odličovačem to docela jistě na sto procent není. Řasenku vcelku snáším, takže aplikuju alespoň tu a tím pádem každý večer odličovač. Ale problém přijde jedině tehdy, když byla den předtím tužka.

Jinou konzistenci jsem nezkoušela. 1) jsem kopyto, moc by mi to nešlo, 2) jsem blondýna a ty jiné konzistence jsou většinou jen černé, což podle mě blondýnám nesluší, 3) jiná konzistence je podle mě jenom jiná konzistence, tzn. stejně dráždící věc - akorát tekutá apod.

Přírodní mělo být to Alverde a reakce byla stejně intenzivní a nepříjemná jako u těch „chemických“. Ono vůbec když si vezmu, že největší alergii mám na přírodní jarní pyly, tak je to otázka.

Doufala jsem, že dostanu tip na něco, co si můžu sama před koupí prohlédnout. No ale nevadí. Prozkoumám i Clinique, třeba se zadaří, děkuju za tip.

lorens
2508 příspěvků 2.3.20 13:43

@isko A jaké barvy jsou ty linky? Já měla jistou dobu stejnou reakci na fialovou a taky hnědou do fialova úplně každé značky. Zřejmě jsem byla ciltlivá na pigment a používali ho všichni bez rozdílu. Přešla jsem na jinou hnědou a klid, jsem taky blondýna a na den jsou pro mne černé linky příliš tvrdé.

isko
1855 příspěvků 2.3.20 13:55

Většinou vybírám takové fialové-vínové.
Tak to by bylo vtipný, kdyby to tak bylo :)

lorens
2508 příspěvků 2.3.20 14:08

@isko No, průběh to mělo úplně stejný. :) Hrozně mě to štvalo, mám zelené oči a ty barvy mi slušely nejvíc.

malinkalenicka
25 příspěvků 8.4.20 11:22

Holky nakupujete kosmetiku na internetu? měla bych mít strach z plateb kartou online?

Judy24
1229 příspěvků 8.4.20 11:54

@malinkalenicka Vy nám určitě poradíte, kde ji nakoupit, aby nám nic nehrozilo.

Matmys
2595 příspěvků 16.4.20 09:35
@malinkalenicka píše:
Holky nakupujete kosmetiku na internetu? měla bych mít strach z plateb kartou online?

Určitě ne, vědci bylo dokázáno, že COVID19 se přes internet nešíří.

giuliettka
7979 příspěvků 25.4.20 16:13

Nemáte niekto tip na telové mlieko so zafarbujúcim účinkom? Ale nie samoopalovací. Niečo s tonovaním. Alebo objednával ste niekto niečo od Karin Herzog? Som strašne bledá a vyzerám jak jedna z tých mrtvol čo Babiš zachraňuje.

bao-baba
1423 příspěvků 26.4.20 11:02

@giuliettka
Myslela jsem, že tzv. samoopalovací prostředky také jenom barví, i když s déletrvajícím účinkem. Stimulují nějak tvorbu pigmentu? Asi se hloupě ptám, ale nikdy jsem je nepoužívala.

giuliettka
7979 příspěvků 26.4.20 11:10

@bao-baba tiež len farbi. Len som nechcela taký čo natriete a hneď zhnednete. A musíte si umyť ruky, aby ste nevyzerala ako po lúpaní orechov. Niektoré majú len minimum farby, takže hnednete postupne. Klasické telové mlieko z 99% a to jedno % farba. Už som to párkrát mala ako mladšia. Lenže si nepamätám značku. Toto mi ponúkla že mi kúpi kamarátka čo sa teraz vracia zo Švajčiarska. Akurát jak jej skončí karanténa to bude na začiatok opaľovania. Nechala som si to kúpiť, musela som sa rozhodnúť hneď, tak uvidím.

bao-baba
1423 příspěvků 26.4.20 12:07

@giuliettka
Dík za info. A: někdy ta červená opravdu nechápu.

giuliettka
7979 příspěvků 26.4.20 12:37

@bao-baba Myslím, že tie červené sú za to „farbenie kože“, že človek má byť spokojný s tým čo má. Ale ja teraz už mám nejednotnú pleť, s tým náhubkom na tvári je to s makeupom blbe, na nose to urobí v mieste kde sa rúška dotýka, takú jasnú značku, je vidieť, že to ten makeup zotiera. Teraz sa nemaľujem.

bao-baba
1423 příspěvků 26.4.20 16:23

@giuliettka
Aha, takže žádný mejkap, řasenka, rtěnka, barvení vlasů, trhání obočí, odstraňování kníru, krémy proti vráskám, lak na nehty, parfém, antiperspirant…a taky žádná podprsenka, člověk má být spokojený i s těma pokleslýma prsama, prostě s tím, co má.

lorens
2508 příspěvků 26.4.20 16:53

@bao-baba Unilever hlásí nižší poptávku po šampónech, deodorantech, holítkách a vůbec prostředcích pro osobní hygienu. Že bychom o sebe přece jen nepečovali kvůli sobě? :)

ertz
770 příspěvků 2.8.20 14:59

Potřebuji nějakou bázi pod oční stíny, máte s nějakou značkou dobré zkušenosti?

Birdonawire
622 příspěvků 2.8.20 15:16
Ophelie
1049 příspěvků 2.8.20 16:59

@ertz Urban Decay vypadá dobře, používám od Too Faced a drží výborně. 

ertz
770 příspěvků 3.8.20 08:10

@Birdonawire @Ophelie Díky ta tip, podívám se na to.

Lizbeth
1424 příspěvků 6.8.20 19:20

Naprosto stačí z drogerie od Rimmelu MagnifEyes..Výborně vše drží.

ertz
770 příspěvků 7.8.20 21:15

@Lizbeth Díky, vyzkouším. Měla jsem od Dermacolu -báze pod make - up byla dobrá, ta pod oční stíny na mě nějak nefunguje.

Stránka:  « Předchozí 1 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek