Kosmetika

Fotoalbum tématu (325) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
2379 příspěvků 21.3.21 10:07

@kalivrata Make up jsem používala na sjednocení barvy pleti. Mám tři odstíny, aby co nejvíce odpovídaly mé skutečné barvě pleti, jak se mění v průběhu roku. On to člověk nemusí nanášet zednickou lžící, stačí jen jemná lazura. Teď to všechno vyhodím, protože roušky.

kalivrata
657 příspěvků 21.3.21 11:03

@bao-baba Taky to tak mám tři odstíny (léto, podzim, zima), lehká konzistence, při nanášení lehká ruka, na léto jen BB cream. Spíš jsem tím chtěla říct, že mě to nikdy nijak zvlášť nebavilo nanášet, zato rtěnky mě baví.

radmila.k
174 příspěvků 12.6.21 10:54

Poradíte osvědčený opalovací přípravek? Stačí do SPF 30. Ideálně ve spreji, rychle vstřebatelný a NESMÍ LEPIT:grinning:. To nesnáším. Díky

Ilulissat
8 příspěvků 7.10.21 09:47

Velkou radost mi udělala parfumerie Douglas. V jejich nabídce se objevila značka IT Cosmetics.
https://www.douglas.cz/…s-419997345/
Na jejich CC krém nedám dopustit.
Má někdo podobnou zkušenost?

Theodora F
4 příspěvky 7.10.21 17:49

Ahoj, dřív jsem si „vystačila“ s levnou kosmetikou. Začaly se projevovat problémy… přešla jsem na kvalitní kosmetiku s velice dobrým složením z e-shopu https://www.etaloncosmetics.cz/ a skvěle pomohla mé pleti! Doporučuji značku Hydropeptide a Holy Land (HL)

porjk
3384 příspěvků 7.10.21 19:43

@Ilulissat @Theodora F že vy se vždycky vyrojíte v hejnech?

Ilulissat
8 příspěvků 7.10.21 20:52

To je spíš náhoda a moje nešikovnost. Měla jsem to dát do jiného vlákna. Ten CC krém se tu nedal sehnat a vozila jsem si ho ze zahraničí. Je lehounký, perfektně kryje, neleze do vrásek a vypadá velmi přirozeně. Pleť se neleskne a vypadá odpočinutě. Jedno balení mi vystačí na 3/4 roku. Používám i jejich štětce a tužku na obočí. Ta značka tady není moc známá, tak mě zajímalo, zda se ozve někdo, kdo ji zná a používá a jeho zkušenosti:-)

ertz
1250 příspěvků 8.1.22 19:03

Nemáte někdo tip na balzám na rty? Hodně se mi teď loupou a ty běžné tyčinky (astrid, labello) moc nepomáhají, zlepší se to jen krátkodobě.
A ještě bych potřebovala tip na krém na ruce. Maminka má hodně tenkou kůži na rukou a často se jí dělají podlitiny. Já už vidím, že na tom budu podobně.

MorusRubra
754 příspěvků 8.1.22 21:15

@ertz Já mám ráda balzámy od Carmexu - kelímek i tyčinky.

giuliettka
9885 příspěvků 8.1.22 22:34
@ertz píše:
Nemáte někdo tip na balzám na rty? Hodně se mi teď loupou a ty běžné tyčinky (astrid, labello) moc nepomáhají, zlepší se to jen krátkodobě.

Kúpte si od Estee Lauder peeling na rty. Naneste krúživými pohybmi na navlhčené pery, chvíľu jemne masírujte a potom dôkladne opláchnite čistou vodou. A až potom naneste balzam. Estee Lauder ma aj balzam, ale ak si ošetríte tie pery, tak je jedno aký balzam použijete, nemusí to byť ten od Estee. (neviem dať tú vodorovnú čiarku tildu, či jak sa to volá, nad e v slove Estee.) Budete prekvapená z výsledku.

https://www.esteelauder.cz/…/sugar-scrub?…

ertz
1250 příspěvků 9.1.22 14:39

@giuliettka Peeling na rty jsem teda nezkoušela. Mám je pořád suché, občas prasknou, prostě jak nepoužívám rtěnku, tak se to projevilo. Zkusím najít levnější verzi, tisícovka je pro mě dost - a musela bych to objednávat přes e-shop.

giuliettka
9885 příspěvků 9.1.22 15:11

@ertz Ak máte niekde blízko Douglas, tak oni majú za 250kč inú značku a to som tiež skúšala. Viac mi vyhovuje ten Estee, ale ani ten z Douglasu nie je zlý.

ak sa vám nechce investovať do niečoho, o čom nie ste presvedčená, lebo to radí dajaký anonym na nete, tak začnite tým, že vyskúšate doma urobený peeling. Zmiešajte lyžičku medu s lyžičkou cukru. Použjte cukor buď hnedý, alebo cukor krupicu, nie krystal. Naneste na pery a jemne minutku masírujte. Potom nechajte tak 5 minut posobiť a umyjte teplou vodou. Ak použijete namiesto cukru soľ. tak nenechávajte posobiť len chvíľu masírujte a okamžite umyjte. A potom naneste balzam, ktorý bežne používate.

kobylkalucni
521 příspěvků 9.1.22 15:25

To bude chtít něco víc než jen balzamy. Pro začátek bych nasadila b komplex, vitamin C, D a nějaký doplněk se zinkem. Možná by to chtělo zajít na kožní a krátkodobě nasadit kortikoidové masticky-jsou i jemné, které můžou používat i batolata, např. elocom, belogent. Hodně bych se zaměřila na dostatečný prijem tekutin a v mrazech zkuste nosit šátek i přes pusu. Z běžných drogerkovych balzamu mi nejvíc vyhovoval Vaseline, taková zelená tyčinka. Něco z tak odpuzujicim názvem bych si sama od sebe nekoupila, ale byla jsem v drogerce se synem a on naléhal, že tu zelenou rtenku si musím koupit, on totiž miluje zelenou barvu. A doma po napatlani mi klesla čelist. Loupajici rty jsem řešila se synem a fakt je to běh na dlouhou trať.

kobylkalucni
521 příspěvků 9.1.22 15:29

A krém na ruce určitě neutrogena.

ertz
1250 příspěvků 9.1.22 16:46

@giuliettka Tak Vás po těch deseti letech na pekle za anonymní nepovažuju :-). Spíš mi jde o to, jestli bych to snesla, protože jsem mívala taky tu dermatitidu okolo úst, o které psala myslím @bao-baba a pořád mám pouze dva druhy zubních past, které mi nedělají problémy. Už jsem měla balzámy na rty, které mi skvěle vyhovovaly, ale po pár letech se klasicky přestaly vyrábět, tak jsem měla smůlu. Zkusím nejdřív cukr, ten nebude štípat.
@kobylkalucni Podívám se na to, ty, které mám doma, mi nevsakují do rtů. Udělají film na povrchu a pod tím je napnutá kůže.

lorens
2667 příspěvků 9.1.22 16:55

Na mé ruce není nic lepšího než Hand Food od Soap & Glory. Parfemace není podle mého gusta, musím se trochu přemáhat, ale udrží mé ruce hydratované nejdéle ze všech, co jsem zkoušela.

Na rty mi stačila tyčinka z včelího vosku, ale musela být hutnější, hůř rozetíratelná, ty téměř tekuté nebo tekuté, lehce rozetíratelné záležitosti bych musela použít co pět minut a měla jsem pocit, že když obsedantne nemažu, mám rty ještě sušší než predtím.

giuliettka
9885 příspěvků 9.1.22 18:45
@ertz píše:
@kobylkalucni Podívám se na to, ty, které mám doma, mi nevsakují do rtů. Udělají film na povrchu a pod tím je napnutá kůže.

No a kozmetička mi pred rokmi povedala, že sa tej odumretej, odlupujucej kože musím najprv zbaviť, aby sa mi to čo nanesiem vsiaklo. Že ak to nespravím, tak je jedno či si nanesiem balzam z drogerky, alebo od La Prairie, že sa cez tu odumretú kožu nedostane. Skúste to s tým medom, prinahoršom zakúpený nespotrebovaný med dáte do čaju a cukor manželovi do kávy. :-)

lorens
2667 příspěvků 9.1.22 20:02

@ertz Než jsem se začala pravidelně líčit, mívala jsem do krve popraskané rty celou zimu. Pokud jste neměla problém, když jste používala rtěnku, zkuste tu tyčinku s včelím voskem. Rtěnky se běžně vyrábí z včelího a karnaubského vosku.

kobylkalucni
521 příspěvků 1.2.22 13:39

Poraďte mi prosím, jaký si koupit krém na obličej. Je mi něco málo přes třicet, zatím se ničím pravidelně nemažu, ale asi je nejvyšší čas začít. Pleť mám spis mastnejsi, zatím bez vrásek. Ale z mladí mi zbylo hodně jizev po akné a i teď mi sem tam nějaký pupinek vyraší, hlavně když jsem nemocná. Chtěla bych nějaké svinstvo s kyselinami, co to vyžere :-) Něco s retinolem, ale jsem fakt nepolíbená. Poradíte prosím? A co vit. C sérum, má to cenu?

if5
578 příspěvků 1.2.22 14:33

@kobylkalucni Radím poptat se u místních kamarádek po dobré kosmetičce a nechat si od ní něco individuálně doporučit, případně to u ní při ošetření vyzkoušet.

giuliettka
9885 příspěvků 2.2.22 21:08

@kobylkalucni Možem vám poslať sz? Nech ma neobvinia z reklamy.

Ophelie
1412 příspěvků 3.2.22 18:52

@kobylkalucni s retinolem opatrně, někomu nemusí sedět.
Mám podobný typ pleti jako vy (jen jsem o půlgeneraci starší). Z lékárny si zkuste vzít vzorky od Biodermy z řady Hydrabio, na aknóznější pleť třeba řadu Sebium (měla jsem sérum Global, které působí jako mírnější chemický peeling a vyhladilo mi drobné nerovnosti pleti). Určitě v nějaké lékárně narazíte na někoho, kdo vám dobře poradí.
Také ráda užívám od Origins oranžový hydratační krém (mají i oil free verzi) a růžový matující.

Stránka:  « Předchozí 1 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek