Koupit nebo nekoupit?

Fotoalbum tématu (41) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7
giuliettka
9942 příspěvků 17.4.21 11:15
@Gorilka píše:
Zjednodušeně, u nás ti nikdo ze zlata ryzosti 375/1000 šperk neudělá (pravděpodobně), ale můžeš si ho přivést ze zahraničí.

Priznávam, že ten prvý prsteň by bol z Nemecka, z Drážďan. Manžel má z toho zlata takú hrubú reťaz na krk, niečo jak nosí Kanye West na koncertoch. Nekúpil si ho, našiel. Lenže v Nemecku ti tvoj nález, po tom čo sa nikto po dobu jedného roka neprihlási, dajú. Abo tak dajak, zabudla som jak je presne zákon. Takže ho má, nechal si ho oceniť, je to drahé, ale jak sa to chová pri bežnom nosení neviem, manžel tú reťaz nenosí nikdy nikam.
Preto som chcela vedie´t, či má niekto z toho zlata niečo.

giuliettka
9942 příspěvků 17.4.21 11:19
@Gorilka píše:

Ten moj šperk musí byť prsteň. Tento sa mi priznávam nepáči. Ale zaujímalo by ma čo ty osobne vravíš na ten Trinity od Cartiera. Jako je to moc profláknuté a má to každá pipka čo je na love, alebo je to stará dobrá klasika a má to každá čo rozumie móde a má vkus, :-)

ertz
1278 příspěvků 17.4.21 12:49

@giuliettka Mně se líbily tyto šperky vložené do macešek na té úvodní fotce. Nejdřív jsem myslela, že ta maceška je součást šperku (jako brož).
KOupila jste si ty žluté šaty? - nevím už, do kterého vlákna jste je dávala. Podobné má Letizia, ty žluté byly hezčí. 

giuliettka
9942 příspěvků 17.4.21 19:05

@ertz Nekúpila, manžel mi ich vyhovoril. Že sa do Galeria Karstadt Kaufhof, určite ešte pozrieme osobne, že nemám nič z Nemecka teraz objednávať, že aj tak to nie je kam nosiť.
edit, aby to nevyznelo, že mi manžel schvaľuje garderobu, tak s nemeckými objednávkami mi pomáha on, neviem nemecký. Preto som mu tie šaty ukázala.

agirt
55 příspěvků 22.7.21 07:28

Nakoupily byste z tohoto eshopu (přísahám, že nejsem reklama)? Narazila jsem na něj náhodou-asi cílená reklama, reference žádné, některé věci moc hezké a hlavně lněné materiály. Ceny však podezřele nízké, aby to nebyl nějaký přeprodej z ali…
https://zaruci.com/…/linen-style

Rurutu
35 příspěvků 26.5.22 22:19
Frey Wille náhrdelník z bazáru

Dobrý deň, už dlhšiu dobu sa mi páčia náhrdelníky Frey Wille, ale sú nad moje finančné možnosti. Náhrdelník na fotke som našla na bazoši, cena je uvedená dohodou. Ako rozpoznať, či je pravý? Koľko by ste za neho ponúkli?

Uživatel je onlineMarryJu
674 příspěvků 28.5.22 08:09

@Rurutu Přívěsek je krásný, ale ten "řetízek " vypadá levně. Dělá z náhrdelníku cetku. Kdyby visel pouze na zlaté šňůře, tak by byl dle mě perfektní

Uživatel je onlineMarryJu
674 příspěvků 28.5.22 08:12

To je lepší.. Né?

bao-baba
2420 příspěvků 28.5.22 11:10

Více se mi líbí ten náhrdelník Rurutu, nejen přívěsek, ale i to černé zavěšení koresponduje s ornametem na přívěsku. Gumové či kožené části mají kolikrát i náhrdelníky a náramky s pravým zlatem.

V3S
87 příspěvků 29.5.22 23:43

@Rurutu Byla bych velmi opatrná.

1. Jedná se o 18 karátové zlato. Šperk by měl mít na sobě punc, dále ryzostní značku (číslo 750 označuje 18 karátové zlato) a bývá zvykem i trojmístné označení výrobce.

2. Fotografie inzerátu Vám nezaručí, že po objednání zboží skutečně dorazí to, co jste si objednala. Nemusí také přijít vůbec nic.

3. Porovnáte-li foto z Bazoše s fotem na stránkách Freywille, uvidíte nemalé rozdíly. Například v horním obloučku přívěsku, dále zakončení po stranách je více kulaté. Přívěsek se prodává bez řetízku. Inzerovaný je připevněný natvrdo. Ale může se jednat o nějakou starší kolekci, která byla odlišná.

4. Na webu e-shopu Freywille je varování před padělky. To o něčem též svědčí.
https://shop.freywille.com/…duct-piracy/

5. Popřemýšlejte: koupila byste si šperk za 410,– euro + řetízek 835,– euro (nejlevnější na webu) a za pár let byste ho prodala v bazaru? S jakou slevou?

Lakerol
328 příspěvků 31.5.22 19:48

Koupit nebo nekoupit? Ještě dodám, že měřím 160 cm a potřebuji L, aby to trochu viselo.

bao-baba
2420 příspěvků 1.6.22 09:14

@Lakerol Velmi nelichotivé

Ghost B.C.
4306 příspěvků 7.6.22 09:34

Ano nebo ne? Hledám alternativu k balerínám, protože většina mi buď po obvodu škrtí krevní oběh nebo z nich vypadávám. Tyto na noze vypadají pěkně, ale přijde mi to jako takové to „ani ryba ani rak“. Je to obyč Deichmann.

Accuracy
161 příspěvků 8.6.22 10:17

Jsou kožené? Nejspíš ne, že?
Na jak dlouho s nimi počítáte? Je rozdíl, jestli v nich chcete chodit denně po dobu několika let, nebo je máte na příležitostné nošení na jednu sezonu. Máte je do interiéru, nebo s nimi budete běhat i po venku? Poměr (předpokládaná) kvalita : cena je pro Vás přijatelný? Máte je s čím nosit? Zní to blbě, ale spousta lidí si koupí něco a pak zjistí, že nemají co si k tomu vzít…
Pokud Vám jejich vlastnosti vyhovují, tak proč ne. Jsou takové hodně univerzální, takže je nejspíš unosíte, vypadají přiměřeně společensky, ale zas úplná nuda to není, nízký širší podpatek bude nejspíš pohodlný podobně jako baleríny, takže by mohly vyhovovat záměru.
Předpokládám, že Vám sedí jako ulité, protože jiné boty nemá cenu kupovat.

Rurutu
35 příspěvků 13.6.22 20:22

@V3S Ďakujem veľmi pekne za rozbor aj cenné rady. Predávajúca uverejnila cenu, chce za neho 50 eur, čo je podozrivo málo.

MP blanka
3132 příspěvků 18.6.22 13:18

Kúpiť, či nekúpiť? NEKÚPIŤ! Tak to som sa zasa raz nechala dobehnúť! Kuchynské špongie poznám v dvoch veľkostiach. Muž používa tie veľké, a čuduje sa mi, prečo ja používam menšie. No prečo, mám o čosi menšie ruky, ako ty a tieto mi do nich padnú tak akorát, tak preto. Potrebovala som dokúpiť a pahltne som siahla po tejto pestrej, veľkej kolekcii. A nie som slepá, zdali sa mi tie kúsky o čosi menšie, lenže som ten slabý hlások kdesi v podvedomí, ktorý túto kúpu spochybňoval, nepočúvla. A tak mám teraz doma ešte 26 krásnych, farebných, ale absolútne nevyhovujúcich drobučkých špongií, ktoré sa aj v mojej malej rúčke stratia, a pri používaní skôr prekážajú. Postupne ich vyhadzujem takmer po jedinom použití… To zasa niekto prišiel na bohovský nápad, ako ušetriť náklady a „ zefektívniť “ výrobu.

V3S
87 příspěvků 19.6.22 18:19

@MP blanka Ne, určitě nevyhazujte. Využijte je s vnoučaty na výtvarné tvoření. Pokud jsou vnoučata už velká nebo nejsou zaměřená tímto směrem, přimlouvám se za nabídnutí nějaké škole, mateřské, ZŠ, ZUŠ. Pokud jsou finanční podmínky na Slovensku podobné jako v Čechách, budou paní učitelky za Váš dar vděčné.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek