Kousající svetr z kašmíru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Narcisa
100 příspěvků 03.12.13 16:19
Kousající svetr

Chtěla jsem si udělat radost novým svetrem, a protože mám ráda příjemné materiály, vybrala jsem si jeden ze Zalanda se složením 80% kašmír, 7% viskóza, 7% lyocell, 6% polyamid. Jaké však bylo mé překvapení, když mi dnes svetr přišel a já zjistila, že kouše. Myslela jsem si, že právě kašmír je jeden z mála materiálů, které nekoušou, kde se tedy stala chyba? Je rozdíl v levnějším kašmíru, který může kousat, a dražším, který je hebký? Nebo je možné, že zmíněný svetr nebude tak úplně kašmírový? Předem děkuji za rady :)

http://www.zalando.pl/…06g-916.html


Reklama


Reklama

Reakce:
 
Brixie
644 příspěvků 03.12.13 16:44

Už jsem si měla šanci sáhnout na mnoho kašmírových svetrů, protože moje nadřízená v ničem jiném nechodí. Z této zkušenosti mohu říci jen tolik, že jsem zaregistrovala i pár nekousavých, ale to byly většinou jen ty úplně nejdražší kousky. Takže podle mého nějaký levnější kašmírový svetr bude asi hryzat vždycky. Zato ty drahé, u nichž se nejspíš platí za precizní zpracování a úpravu, opravdu kousat nemusí (a že mě kouše všechno!).

 
BEZDOMOVEC
1684 příspěvků 03.12.13 17:12

Teď jsem slyšel, že se má dát do mrazáku a pak nechat rozmrznout.

 
Jiná Realita
13791 příspěvků 03.12.13 17:21

Mám jen pár 100% kašmírových z druhé ruky a nekouše žádný, jsou krásně hebké. pak směsový z kašmíru, mohéru a něčeho a taky nekouše, naopak brutálně hřeje.

ten váš vypadá i z fotky docela měkce, takže nevím, kde může být chyba. v lyocellu a polyamidu? viskoza totiž taky přece nekouše.

 
Dalmitka
1486 příspěvků 03.12.13 18:28
@Jiná Realita píše:
Mám jen pár 100% kašmírových z druhé ruky a nekouše žádný, jsou krásně hebké. pak směsový z kašmíru, mohéru a něčeho a taky nekouše, naopak brutálně hřeje.ten váš vypadá i z fotky docela měkce, takže nevím, kde může být chyba. v lyocellu a polyamidu? viskoza totiž taky přece nekouše.

Súhlasím s @Jiná Realita - tiež mám niekoľko kašmírových svetrov, potom aj mix kašmír+hodváb napr., ale tento materiál vôbec nehryzie. Tam bude nejaká zrada, vadí tam niečo iné, ale obávam, že proti „kúsajúcemu“ svetru niet pomoci.

 
DanielaS
4710 příspěvků 03.12.13 18:36
@Narcisa píše:
Chtěla jsem si udělat radost novým svetrem, a protože mám ráda příjemné materiály, vybrala jsem si jeden ze Zalanda se složením 80% kašmír, 7% viskóza, 7% lyocell, 6% polyamid. Jaké však bylo mé překvapení, když mi dnes svetr přišel a já zjistila, že kouše. Myslela jsem si, že právě kašmír je jeden z mála materiálů, které nekoušou, kde se tedy stala chyba? Je rozdíl v levnějším kašmíru, který může kousat, a dražším, který je hebký? Nebo je možné, že zmíněný svetr nebude tak úplně kašmírový? Předem děkuji za rady :)http://www.zalando.pl/…06g-916.html

Jestli vam dnes prisel, tak jste ho jeste neprala. Prvne ho vyperte a radne vymachejte, on muze mit taky nejakou apreturu, ktera vlakna vyztuzila.

 
Narcisa
100 příspěvků 03.12.13 20:09

Tak už mi to bylo vysvětleno - správně se kašmír získává vyčesáváním kašmírských koz, ten levnější se však získává stříháním, z toho důvodu jsou jednotlivá vlákna „ostrá“ a koušou.

 
Entyka
163 příspěvků 03.12.13 20:24

Není kašmír jako kašmír… Já mám 2 a opravdu nekoušou, nosím je na tělo. Viděla jsem ale třeba kašmírový svetr v H&M a to byla hrůza, kousal a nebyl ani jemný.


Reklama

 Váš příspěvek

Chlupaté papuče vystřídaly huňaté náušnice

Indiánskoamerický návrhář Naeem Khan představil na newyorkském... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek


Reklama