Kožená bunda

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Livonia
9 příspěvků 31.7.12 09:59

@modra kocka
Děkuji za skvělou bleskovou odpověď. Je to více než srozumitelné. Ještě to prozkoumám…

oriskova
84 příspěvků 31.7.12 11:19

@Livonia
mám světlou bundu od Kary asi 5let…nemužu říct že by mi připadala nekvalitní, když ji srovnám s jinými, spíš naopak. Jediná vada…a to ji nosím dost často, je lehce odřená barva v námáhaných místech…pod kabelkou, rukávy …ale zas mi přijde fajn že Kara nabízí servis kde se toto dá znovu obarvit.

Curlygirl
1901 příspěvků 31.7.12 11:27

@uu Ta Kara je vážně totálně nenositelná. Taky se mi to zdálo jak špatný vtip. Jednu dvě věci jsem si i zkusila a akorát jsem se pěkně zasmála. Bohužel, tak kůže i zpracování vypadá v reálu celkem kvalitně a dobře a ceny by ušly (myslím za jakž takž kvalitní kůži)…

Curlygirl
1901 příspěvků 31.7.12 11:29

@modra_kocka Aha! Díky za objasnění. Já to považovala za akceptovatelnou kvalitu s dobrým poměrem cena/výkon.

devushka-m
145 příspěvků 6.8.12 17:46

Mně teď zaujala tahle bundička v H&M a všimla jsem si, že tyhle cípaté motorkářské bundičky frčí, halda jich je i v Zaře a Mangu. Dřív se mi nic takového nelíbilo, ale přišla jsem jim na chuť a sedí skvěle :) a podotýkám, že bunda je z koženky ne z kůže. Kožené a kožešinové věci bych zakázala vyrábět. Spousta lidí ani netuší, jak je s těmi zvířaty zacházeno, je to hnus :/

Gorilka
1206 příspěvků 6.8.12 20:26

Koženkové bundy mají jednu nevýhodu. Jsou z koženky. Koženka je umělá hmota napařená na tkanině. Umělá hmota se postupně rozpadá - časem se objeví drobné praskliny které se rozšíří. Nejvíce je to vidět u límců.

julie
28 příspěvků 6.8.12 22:06

@devushka-m
Zvířátka! No konečně, už se o nich aspoň měsíc nemluvilo :(

Moir
2330 příspěvků 7.8.12 08:34

@devushka-m spousta kožených věcí je z hověziny a vepřovice, sem tam něco z jehnětiny a kozinky, všechno zvířata chovaná primárně na maso, tedy se s nimi zachází relativně dosti slušně, protože když ne, tak se primární surovina značně znehodnotí, jistě, mohlo by se zacházet lépe, trend je takový, že je jim lépe a lépe. Kůže, marná snaha, není nahraditelná žádným syntetickým materiálem, kožešina též, ale u té se dá diskutovat, jak se s kožešinovými zvířaty zachází, moje informace pocházejí pouze ze zcela neseriózních zdrojů, typů greenpeace, takže prostě realitu neznám.
Boty kupuji téměř výhradně kožené, z koženky/umělé kůže výjimečně, nohy se v nich prostě paří a třeba puchýř je z nich prostě pravděpodobnější. Kožená bunda, či kabát prostě neprofoukne, ač tedy bývá nezanedbatelně těžší.

Příspěvek upraven 07.08.12 v 10:20

DanielaS
5033 příspěvků 7.8.12 10:11

Ja jsem svou milovanou kozenou bundu koupila kvuli materialu kdesi v second handu jako nove, krabicoidni cosi za snad dve stovky. A u kozesnice (jak se to jmenuje? Svadlena, co pracuje s kuzi) nechala rozparat a presit na vypasovany model, za asi 600 korun tusim, pred patnacti lety. Povazuju to porad za dobry kseft, bunda se chova podle ocekavani, kuze drzi. Zadna nasivka s firmou v ni nebyla.

myshakh
1 příspěvek 18.9.12 12:16

Já už delší dobu sháním koženou bundu, spíš křivák, ale bohužel nemám štěstí na nic pěkného. Poradíte mi prosím někdo, kde mám hledat? Jaké značky jsou brány jako kvalitní? Za kvalitní jsem považovala dosud i zn.KARA Trutnov, ale v této diskuzi se vyskytly i jiné názory.
Děkuji předem :-)

LuisaLeelou
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.13 19:17

Ja mam svoji kozenou bundu odsud a nemuzu si ji vynachvalit…
http://www.brixtonbest.cz/
a pro pany maji jeste vetsi vyber, nez pro damy…

marmota-b
532 příspěvků 9.3.13 20:02
@DanielaS píše:
Ja jsem svou milovanou kozenou bundu koupila kvuli materialu kdesi v second handu jako nove, krabicoidni cosi za snad dve stovky. A u kozesnice (jak se to jmenuje? Svadlena, co pracuje s kuzi) nechala rozparat a presit na vypasovany model, za asi 600 korun tusim, pred patnacti lety. Povazuju to porad za dobry kseft, bunda se chova podle ocekavani, kuze drzi. Zadna nasivka s firmou v ni nebyla.

Taky uvažuju, že něco takového jednou udělám… mělo by to tu výhodu, že bych doufejme dostala právě takovou, jakou bych chtěla.

Carmiena
23 příspěvků 9.3.13 20:38

Koupila jsem si tuto koženou bundu na Stilagu a už se moc těším na jaro, až ji budu moci nosit.

nanjua
1153 příspěvků 13.12.13 13:44

Oživuju toto téma. Prosím nevíte kde koupit (a ne jen koupit ale moct si i vybrat) dámskou koženou bundu (nikoli ekokůži nebo jak se to kožence dneska říká)? Už jsem se dívala i na fleru. Líbí se mi tato, vypadá dost pevně ale mám dojem že má na modelce (další fotky) krátké rukávy z čehož usuzuju, že i mě by při mé výšce nesedla dobře. http://www.fler.cz/…ivak-4295039 http://img.flercdn.net/…nxnacb-b.jpg?
Díky za jakekoli rady.

modra_kocka
903 příspěvků 23.12.13 09:50

@nanjua klasický křivák se nejlíp sežene v metalshopech a podobných obchodech. Ten na fotce je autorská práce, takže jedině u autorky

Šmoulínek
18 příspěvků 30.1.14 21:30

Také sháním koženou bundu, co říkáte na ceny? Viděl jsem v jednom lokálním obchůdku s koženou módou pěknou bundu ale za 9k tak bych rád získal nějaký přehled zda má smysl hledat slušnou koženou bundu řekněme někde za 3-4?
A myslíte že bych měl koupit teď nebo počkat až butiky přehodí na jarní kolekce někdy v únoru - březnu?

Kristyanna
28 příspěvků 2.2.14 10:48

Já si koupila koženou bundu v září na dovolené v Turecku (obchod Denver) v certifikovaném obchodě s kůží. Je to křivák z telecí kůže, skoro stejný jako sem vložila @nanjua, jen se stříbrnými zipy. Stál mě 220 euro (kurz byl v tý době ještě za dobře), ale to jsme usmlouvali z 1300 euro. Kdybych byla tvrdší, určitě jsem jí mohla mít i za 200, možná i za méně… Samozřejmě chápu, že kvůli bundě si hned nikdo zájezd do Turecka kupovat nepoběží, ale jestli se tam chystáte, tak to stojí za to. Nepotkala jsem nikoho kdo by měl stejnou a kvalita je opravdu vysoká. Ale pozor, vždycky jděte do certifikovaný prodejny, kde máte jistotu, že to je opravdu kůže, na trhu se taky prodává leccos.

miradka1
4 příspěvky 6.9.14 11:10

Ahojte, chcela som sa s vami poradiť o kúpe koženej bundy. Už sa tu toho popísalo strašne moc, ale zaujímal by ma Váš názor a skúsenosti zo shopov typu Stilago… Páči sa mi táto bunda http://www.stil2go.cz/…a-5310659p/S len mám trochu nedoveru, keď vidím také veľké zľavy a na stilagu bývajú i väčšie ako je 10 tis.
Príp. viete poradiť, kde kúpiť dobrú koženú bundu v okolí Ostravy? Díky moc za reakcie :)

giuliettka
5433 příspěvků 5.5.19 17:48

@tomfryba Ja som z toho eshopu tomfryba objednávala. Je to hnusný aušus, nekvalitné padelky, špatná komunikácia s obchodom, nedodali to čo mali, peniaze mi nevrátili ani po urgenciách, je to príšerný eshop, ktorý by som nikdy nikomu nedopuručila. Navyše majú veľmi špatne udelanú reklamu a sú tam sami neschopní idioti. Nenakupujte v tom obchode, dobre vám radím.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek