Nepodařilo se mi najít nikde tohle téma. Hledám kožešníka v Praze, nebo v Hradci Králové na přešití kožichu. Klidně šikovnou švadlenu co si poradí s kožešinou. Jak jsem zjistila je jich opravdu málo a ceny jsou dosti vysoké. Dámy, které vlastníte kožichy, nemáte nějaký tip za rozumnou cenu?
Kožešník - kožichy
Kožich sice nevlastním, ale zadejte do vyhledávače na internetu, firmy Vám to najde. Včera jsem osobně byla kvůli koženým rukavičkám v jednom kožešnictví (nejen prodej kožichů), vyloženě tam byl kožešník a domlouval úpravy s nějakou zákaznicí. Bylo to v Michalské ulici na Starém Městě, jméno kožešníka si napamatuji.
Také jsem nedávno hledala na netu a nejvíc se mi líbila tato nabídka. Osobni zkušenost ale nemám, ani jsem ještě nezjišťovala ceny. http://www.kozesinyhruby.cz/?…
@JarkaJ už jsem
právě takto vyhledávala, chtěla jsem si raději nechat někoho doporučit na
základě dobré zkušenosti
A na peklo radí jsem dotaz dala, ale přišla mi pouze jedna odpověď, že
znevažuji krejčovskou práci, když mi přijde, že cena za úpravu 6000,–
je moc. :///
Chci jen odstranit rukávy
@moninika S pánem
jsem mluvila po telefonu a to je ta nabídka za 6000,–. Navíc prý jen
v případě jestli je kožich nový, jinak prý ani nemá cenu chodit
@Lenkahave tak si je odstrante sama…když je to jen…chcete přešít kožich na vestu, to není jen vypárat rukávy…nedivte se, vám někdo řekl, že znevažujete něčí práci, mám zkušenosti se šitím, ne s kožešinami…věřte že je to náročná práce, a práce z kožešinou to chce odborníka aby byl výsledek kněčemu…a za odbornou práci se platí…
@Lenkahave Tak popravdě 6000 za přešití mi taky přijde moc a kdyby to nebyl hodně drahý kožich, tak bych to taky nedala. To už bych koupila za ty peníze novou vestu.
@vlm tak vám děkuji
z radu k nezaplacení, kdybych si to chtěla udělat sama nezakládám
diskuzi. Vyloženě píši, že chci odpárat rukávy. S „tělem“ kožichu
jsem spokojená. Takže chci jen odpárat rukávy a zašít podšívku ke
kůži. Proto píši „jen“. Není potřeba udělat nic víc.
Samozřejmě vím, že je to těžší práce než s látkou, moje babička
s kožešinami pracovala i je sama činila. Ale to ještě pořád nedělá ze
400,– za odpárání rukávů částku 6000,–.
Prosím tedy jestli máte nějaký tip na kožešníka, jestli ne, tak tyhle poznámky jsou vážně k ničemu.
@moninika děkuji.. Souhlasím, za tu částku už můžete pořídit vestu novou. Kožich není nový a nechci do něj investovat tolik peněz. Samozřejmě je mi jasné, že to nebude za 100kč. Ale ráda bych pohybovala v částce do 2500,–.
@Lenkahave Mně se ty stránky líbily, protože střihy vypadaly moderně, oproti jiným kozesnictvim, ale pokud je to opravdu jenom odstranění rukávů bez dalšího zásahu, tak bych poslala poptávky na firmy, co vyhodí google. Třeba tady jsou uvedeny i nějaké ceny http://www.kozesnictvi-kohoutkova.cz/cenik
@Lenkahave těch
1500 by už šlo, ale zkuste ještě to kožešnictví v Michalské (doufám,
že to není ta nabídka za 6000
Pro představu takhle by měla vesta vypadat, vzhledem k tomu rovnému
střihu je to to samé jako můj kožich jen bez rukávů
nn za 6000,– to byl pan Hrubý a jedno kožešnictví na P1.
Nechápu, jak můžeme obdivovat kožešinové věci. Nevíte za jakých podmínek jsou lišky a norci chovaní? Kolik činčil je potřeba zabít pro výrobu jednoho kožichu, či jak se psi stahují z kůže za živa? Pro výrobu vašich „nepostradatelných“ modních doplňků…
@milovnice zvířat To je o preferencích. Buď si koupíš něco vydrží déle než jednu generaci (pokud se o to staráš) nebo si každý tři roky koupíš novou umělohmotnou sračku.
@milovnice zvířat píše:
Nechápu, jak můžeme obdivovat kožešinové věci. Nevíte za jakých podmínek jsou lišky a norci chovaní? Kolik činčil je potřeba zabít pro výrobu jednoho kožichu, či jak se psi stahují z kůže za živa? Pro výrobu vašich „nepostradatelných“ modních doplňků…
Nedá mi to nereagovat: Paní/slečna chtěla jen poradit s tím, kde si má nechat kožich přešít - evidentně jde o kožich starší, který si možná ani sama nekupovala. Váš příspěvek bych brala ve chvíli, kdyby se tu řešilo, že si někdo chce nechat ušít kožich z činčily, příp. čehokoliv dalšího na míru, nebo si pořídit nějakou extravaganci - stříhaný či barvený norek apod… Ano, máte pravdu, spousta kožešinových zvířat žije ve velmi nevyhovujících podmínkách - většinou na farmách v Asii, kde etickou stánku opravdu neřeší, konec konců je to na té kožešině i vidět. Zvíře, které žije v permanentním stresu, tu kožešinu opravdu nemůže mít TOP. Daleko více zvířat než na kožešinu se chová na maso/vejce/mléko. Jejich životní podmínky jsou většinou bohužel srovnatelné, ne-li horší - klece o rozměru A4, transporty přes půl Evropy, podmínky na jatkách…O tom by se dalo diskutovat hodiny a hodiny, toto vlákno bylo ale založeno kvůli něčemu jinému.
@milovnice zvířat píše:
Nechápu, jak můžeme obdivovat kožešinové věci. Nevíte za jakých podmínek jsou lišky a norci chovaní? Kolik činčil je potřeba zabít pro výrobu jednoho kožichu, či jak se psi stahují z kůže za živa? Pro výrobu vašich „nepostradatelných“ modních doplňků…
Přesně. Ty „lidi“ bych zavřela s radostí do mini klecí a nechala je tam, aby si zkusili, jaké to je být kožešinovým zvířetem, až by jim hráblo stejně jako těm zvířatům a začali by sami sebe poškozovat a opakovat pořád ty samé stereotypní pohyby. V dnešní době, kdy se dají koupit nejrůznější věci včetně imitací kožešin, je to nejubožejší a nejsnobštější trapnost mít pravý kožich. Nechápu jak to může být považované za známku luxusu, je to akorát známka ignorance a bezohlednosti.
@Jitka1980 Nemáte
pravdu. U nás jsou podmínky kožešinových zvířat prakticky stejně
hrozné jako v Asii. Navíc se pro kožichy chovají nedomestikované druhy
zvířat, takže je pro ně pobyt v kotci metr krát metr ještě víc
stresující, než pro druhy domestikované, chované pro maso. A krávy na
pastvě jste asi u nás nikdy neviděla.
Zvířata z kožešinových farem asi top kvalitu kožichu nemají, ale koho to
zajímá? Snobka chce prostě kožich a neví jak by vypadal, kdyby byl od
zvířete, které žilo celý život v přírodě, a ne v koncentráku.
@milovnice zvířat píše:
Nechápu, jak můžeme obdivovat kožešinové věci. Nevíte za jakých podmínek jsou lišky a norci chovaní? Kolik činčil je potřeba zabít pro výrobu jednoho kožichu, či jak se psi stahují z kůže za živa? Pro výrobu vašich „nepostradatelných“ modních doplňků…
keďže vznášate tento komentár,
pátrate poctivo pri každom nákupe oblečenia, obuvi, jedla, elektroniky,
čohokoľvek, po tom, či pri výrobe (kľudne aj zo syntetických surovín)
netrpia ľudia (napr. detská práca)? zvieratá? príroda ako taká?
súhlasím s tým, čo píše Jitka hore, ale príde mi pokrytecké (ak nie je odpoveď na predchádzajúci odstavec dokonale informované áno) zameriavať sa na jeden kúsok veľmi velkého obrazu a ukazovať přitom prstom na iného.
@antikh píše:
@Jitka1980 Nemáte pravdu. U nás jsou podmínky kožešinových zvířat prakticky stejně hrozné jako v Asii. Navíc se pro kožichy chovají nedomestikované druhy zvířat, takže je pro ně pobyt v kotci metr krát metr ještě víc stresující, než pro druhy domestikované, chované pro maso. A krávy na pastvě jste asi u nás nikdy neviděla.
Zvířata z kožešinových farem asi top kvalitu kožichu nemají, ale koho to zajímá? Snobka chce prostě kožich a neví jak by vypadal, kdyby byl od zvířete, které žilo celý život v přírodě, a ne v koncentráku.
Předpokládám, že tak přesné informace o kožešinových farmách
v Čr máte proto, že jste jich už několik osobně navštívila.
Samozřejmě netvrdím, že je u nás všechno OK, ale srovnávat ty podmínky
třeba s Čínou mi přijde trochu mimo…To, že se na kožešinu chovají
nedomestikované druhy je fakt, na druhou stranu se ty lišky/norci.. na
farmách chovají po několik generací, takže ta zvířata jsou svým
způsobem od mala zvyklá na toto prostředí, daleko větší stres by byl pro
lišku, kterou by chytli v lese a strčili jí do té klece. Myšlenka, že
líp bere svůj úděl ta slepice v minikleci nebo prase(mimochodem velmi
inteligentní a čistotné) v prasečáku, kde stojí zabořené v hnoji a
nemůže se kvůli ostatním pořádně hnout, mi přijde scestná. Jinak krávy
na pastvě jsem viděla, dokonce několikrát protože bydlím na menším městě, stačí
ujet pár kilometrů a vidím krávy na pastvě, vypulírované, evidentně
v pohodě, mám asi štěstí na farmáře, co se stará.
@Jitka1980 píše:
Předpokládám, že tak přesné informace o kožešinových farmách v Čr máte proto, že jste jich už několik osobně navštívila. Samozřejmě netvrdím, že je u nás všechno OK, ale srovnávat ty podmínky třeba s Čínou mi přijde trochu mimo…To, že se na kožešinu chovají nedomestikované druhy je fakt, na druhou stranu se ty lišky/norci.. na farmách chovají po několik generací, takže ta zvířata jsou svým způsobem od mala zvyklá na toto prostředí, daleko větší stres by byl pro lišku, kterou by chytli v lese a strčili jí do té klece. Myšlenka, že líp bere svůj úděl ta slepice v minikleci nebo prase(mimochodem velmi inteligentní a čistotné) v prasečáku, kde stojí zabořené v hnoji a nemůže se kvůli ostatním pořádně hnout, mi přijde scestná. Jinak krávy na pastvě jsem viděla, dokonce několikrátprotože bydlím na menším městě, stačí ujet pár kilometrů a vidím krávy na pastvě, vypulírované, evidentně v pohodě, mám asi štěstí na farmáře, co se stará.
A vy jste viděla kolik kožešinových farem, kolik kravínů a
prasečáků? Kožešinové farmy znám z fotek a videí aktivistů a
reportérů, podmínky hospodářských zvířat z toho, že teta s nimi
pracovala a fakt není běžné, že jsou krávy a prasata zabořená ve
vlastním trusu a nemůžou se ani otočit.
To, že délka domestikace má vliv na to, jak dobře nebo špatně zvíře
snáší pobyt v zajetí, je fakt. Tím neříkám, že chovy hospodářských
zvířat jsou dokonalé, to ani zdaleka, ale je to pořád nic proti
kožešinovým farmám. Očividně o tom moc nevíte a myslíte si, že máte
patent na pravdu. Tím končím debatu s vámi, protože nemám nervy pořád
někomu něco vysvětlovat tisíckrát dokola, když to prostě nedokáže
pochopit.
V rámci korektnosti bych všechny aktivistky poslala bydlet nahé do jeskyně, oděv a další potřebné věci nechť si ekologicky zajistí samy, aby měly jistotu, že neutrpělo žádné zvířátko, místní človíček, děťátko apod. Ať si každý zamete před svým prahem, než začne moralizovat jiné lidi!
@antikh Zavřít lidi do klecí, to je skutečně velice „inteligentní“ řešení. Neznáte původ mého kožichu. Nebyla jste na žádné kožešinové farmě v české republice. Ale máte vyhraněný názor na celou problematiku. Je smutné, že v dnešní době nejsou lidé schopni prostudovat podrobnosti a hledat souvislosti, než si udělají striktní názor. Že k ucelení názoru a dokonce k odvaze tvrdit, že něco víte stačí fotky „aktivistů“ na internetu.
@Lenkahave Myslím, že vy jste neviděla ani ty fotky a videa, jinak byste na sebe kožich nevzala. Ale hlavně že máte názor, že… OMG! Proč na ty internety vůbec lezu?!
