Krabickova dieta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
chinin
2788 příspěvků 25.5.13 18:46

@continuity
Ja zivotni styl, ktery jsem prikladmo popsala, nijak neadoruji. Jen jsem v reakci na nektere prispevky (ktere psaly mj. studentky), nastinila, jak take muze vypadadat situace „nestiham si pripravovat jidlo“.

chinin
2788 příspěvků 25.5.13 18:50

@Jetthro
„Ja na tohle rikam ze kdo chce, hleda zpusoby…“

Vzdyt @Ceresa toto vlakno zalozila prave proto, ze uvazuje nad zpusoby, jak resit situaci, kdy nema cas si pripravovat jidlo (vecere). ;-)

chinin
2788 příspěvků 25.5.13 18:53
chinin
2788 příspěvků 25.5.13 18:57

@superla
„Pochybuji, že se z krabiček dá naučit správným stravovacím návykům. Když vám někdo bude chvíli dodávat až pod nos ukázkově dokonalé porce, zvládnete poznatky přenést do praxe?..“

Ale zakladatelce diskuze jde prave o to, aby ji „někdo chvíli dodával až pod nos ukázkově dokonalé porce“, ne o to, aby se (nyni) ucila stravovacim navykum. ;-)

chinin
2788 příspěvků 25.5.13 19:06

@superla
„Je fajn se tu a tam obrátit na odborníky, ale není snad nutné celý svůj život delegovat na hospodyně, chůvy, zahradníky, údržbáře, trenéry, maséry, poradce, stylisty a dodavatele… Co by pak člověku zbylo – kromě povinnosti 23 hodin denně vydělávat, aby se celý ten cirkus vůbec dal utáhnout?“

Ja myslim, ze je hlavne fajn, ze si dnes kazdy muze svuj zivot zaridit tak, jak chce. ;-) Pokud jde o delegovani praci (v domacnosti), ktere zvladam sama, na druhe, pak je snad jasne, ze se mi vyplati delegovat pouze takove prace, za ktere zaplatim mene, nez jsem za dobu jejich vykonu schopna vydelat, nebo pro me ma vetsi hodnotu usetreny cas nez vynalozene penize. ;-)

Gräfin
2642 příspěvků 25.5.13 19:18
@chinin píše:Pokud jde o delegovani praci (v domacnosti), ktere zvladam sama, na druhe, pak je snad jasne, ze se mi vyplati delegovat pouze takove prace, za ktere zaplatim mene, nez jsem za dobu jejich vykonu schopna vydelat, nebo pro me ma vetsi hodnotu usetreny cas nez vynalozene penize. ;-)

Obávám se, že se dočkáte stejných reakcí jako když jste se zmínila o sekáčích. Někteří lidé prostě nepochopí, že volný čas má pro někoho jako jste vy, @Ceresa nebo třeba i mě (ano taky jsem snob :)) vyšší cenu než pár stovek, které mě bude stát to, že otravnou práci udělá někdo jiný. Čas strávený v práci přece vždycky neznamená jenom honbu za penězi, mě moje práce baví a radši strávím v kanceláři víc času něčím, co mě baví než stát u žehlícího prkna nebo mytím oken.

Situaci, kdy jsem během studií musela obracet každou korunu, jsem zažila. Pokud si dobře pamatuju, jste na tom podobně. Možná i proto je pro nás jednodušší se vcítit do lidí, kteří to tak mají i dnes, ale oni často opačnou situaci neznají, proto pro ně není možné se do situace @Ceresa vcítit a poskytnout jí skutečnou radu.

jaj to zas bude červených :)

continuity
5853 příspěvků 25.5.13 19:23

@chinin ta reseni muzou byt ruzna. a je to o cloveku, presne jak pisete nekomu vyhovuje to a nekomu zas ono.

dalsi reseni pro nestihajici lidi je varit rychla jidla a mit tu kuchyn perfektne zorganizovanou. pamatuji si, ze jednou jsem Mylady davala recept na repu zapecenou se syrem a rukolou. to je super dietni vecere. mozna by nebylo spatne, kdyby jsem kazdy hodil tip na svoji rychlou veceri. u nas omeleta se zeleninou. ted jsem videle chrestovou, ta bude pristi tyden.

continuity
5853 příspěvků 25.5.13 19:24

@Gräfin mne se zda lepsi reseni si na vareni najmout hospodyni nez si kupovat unifikovane krabicky. ale jsme cenove nekde jinde ze?

Jetthro
1130 příspěvků 25.5.13 19:31

@chinin Dobra no, sice si porad myslim, ze kdyz clovek fakt chce tak si tam tu hodinku najde, ale jinak bych to resila bud jak psala Giulietta nebo pripadne, pokud neni cilem hubnuti, dovozy jednoduchych jidel z oblibene restaurace..nejakym krabickovym firmam bych se zdrahala verit, prece jenom, at se tvarej jak chtej, jim jde hlavne o vydelek a ne o blaho a zdravi klientu, takze kdovi co pri vareni pouzivaji za suroviny..

edit: pripadne, pokud je moznost, bych to resila najmutim nejake hospodyne ktera by treba 2× tydne prisla uklidit a rovnou by i navarila :)

Příspěvek upraven 25.05.13 v 19:34

Gräfin
2642 příspěvků 25.5.13 19:33

@continuity ano to je taky řešení, mě třeba vaření nevadí, v podstatě vařím jenom to, co se vaří samo, ale zmiňované žehlení nebo mytí oken přenechám ráda paní na úklid a radši si v té době zajdu na procházku nebo se setkám s přáteli.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 19:34

@Jetthro Restauracím jde o dobročinnost?

Jetthro
1130 příspěvků 25.5.13 19:37

@Kokoska1 Samozrejme ze ne :) proto jsem psala oblibene, ne ze si clovek bude objednavat jidlo z nejaky putyky za rohem treba. Ja mam treba takhle oblibeny restaurace dve, ani jedna sice nevozi, ale kdyz je treba poprosim ze bych chtela dejme tomu maso v jidle ogrilovat bez oleje, nebo jen podusit, pripadne udelat na pare (napr) tak nikdy neni problem. Cili vim, ze kdyz mam na jidlo nejaky specificky pozadavky, tak nemaji problem mi vyhovet a ja tim padem mam nejakou kontrolu nad tim, co jim :)

chinin
2788 příspěvků 25.5.13 19:40

@Gräfin
To jste vystihla skvele! Pod vas prispevek bych se klidne podepsala.:-)

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 25.5.13 19:43

@chinin Myslím si, že situaci nestíhám, nestíhám velmi dobře chápu - 3 děti a práce 24/7, nemám hlídací babičky :-). A přesto si troufám tvrdit, že i tak si lze zdravě uvařit (u vaření nemusí člověk stát a koukat se jak mu to pěkně bublá :-)). Kdybych sama nebyla v situaci, kdy není čas na nic, občas snad ani na vyčištění zubů, nedovolila bych si něco doporučovat.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 25.5.13 19:44

@Gräfin Paní na žehlení a mytí oken je můj sen…časem bude :-)

Ceresa
465 příspěvků 25.5.13 19:46

@Gräfin uplny souhlas @Jetthro kdyz clovek chce, ja nechci:). Btw k nekterym reakcim- nesla jsem si sem pro radu, jak byt dobra hospodynka, jak se naucit jist atd.. pokud bych mela sousedku na materske, vyuzila bych ji, ale nemam. Takze jsem pouze hledala jinou alternativu nez veceret v restauraci a nebo si doma lamat dva dny stare dalamanky;)

Gräfin
2642 příspěvků 25.5.13 19:47

@Beruska bez tecek jenže v situaci, kdy jste třeba 16 hodin v kuse mimo domov je prostě i to čekání než bude uvařeno krádeží vzácných minut spánku

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 25.5.13 19:49

@Ceresa Já bych těm firmám prostě nevěřila co se kvality použitých potravin týče. To je vlastně moje zásadní výhrada proti krabičkám. Není rýže jako rýže, fazole jako fazole, maso může být v různé kvalitě, to samé vajíčka. Nevěřím, že by krabičkovací firmy dbaly na kvalitu surovin.

chinin
2788 příspěvků 25.5.13 19:50

@continuity @Jetthro
Ale ano, moznosti je samozrejme vice. Znovu opakuji, ze s krabickovou dietou osobne nemam zkusenost, tudiz ji zde ani nepropaguji. Jen mi prijde smutne - a nejen v teto diskuzi, ze zakladatelka zalozi diskuzi na urcite tema, polozi jasnou otazku a dostane se ji mnoha odpovedi ve stylu, ze si ma jinak zaridit zivot, ze se ma vic snazit…

Edit: Nez jsem dotukala prispevek, ozvala se @ceresa sama.:-)

Příspěvek upraven 25.05.13 v 19:55

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 25.5.13 19:51

@Gräfin Spánek? Co to je? Jak jsem psala výše, já bych měla problém s kvalitou. Oni napíšou kolik to má kalorií, ale už nemáte na krabičce zohledněno odkud potraviny pochází, jak byly skladované..atd.

Gräfin
2642 příspěvků 25.5.13 19:52

@Ceresa potom mi to, co navrhovala @Jetthro zní smysluplně - paní na úklid, která uvaří na 2 dny předem a zbytek restaurace nebo dalamánky :)

Gräfin
2642 příspěvků 25.5.13 19:53

@Beruska bez tecek to je to, co mi umožňuje v práci, která mě baví, podávat plný výkon a stíhat se u toho věnovat svým koníčkům a přátelům. To jsou prostě moje priority, ostatní věci jsou pro mě méně důležité.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 25.5.13 19:55

@Gräfin Mně takto funguje sport, můžu padat na ústa sebevíc a jakmile si jdu zaběhat jsem hned nabitá energií. Což je zase věc, které bych se nevzdala já, každému to funguje trošku jinak.

Gräfin
2642 příspěvků 25.5.13 19:57

@Beruska bez tecek ten patří ke koníčkům :)

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 25.5.13 20:00

@Gräfin V mém případě už to není ani tak koníček jako životní nutnost :-D - asi i trošku závislost. Občas musím za tím pojízdným cirkusem zavřít dveře. Navíc jakmile nesportuji okamžitě mně klesá pracovní i životní tempo. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek