Krabickova dieta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
EvelineShop
113 příspěvků 26.5.13 16:33
@Ceresa píše:
@EvelineShop muzu se zeptat, co je to za firmu?

http://www.zdravestravovani.cz/

saryvary
681 příspěvků 26.5.13 17:25

Tak pro ty, kdo mě ještě neznají: s krabičkovou dietou jsem začala vloni v říjnu, za 4 měsíce jsem zhubla 16 kg. Víc už hubnout nechci. Ale protože jsem si na ten pravidelný režim zvykla, jídla mi vyhovují a chutnají, pokračuji v jejich přípravě, ovšem již nedodržuji množství (dávám si tolik, na kolik mám chuť). Vařím si sama, jídlo připravuji na 2 dny a zabere mi to max. hodinu práce obden. Občas hřeším příšerným způsobem a nepřibírám.

opona
147 příspěvků 26.5.13 19:58

@Gräfin Diskuzi jsem četla a reagovala jsem obecně na povzdech několika diskutérek, že příprava jídla zabere spoustu času. Dala jsem tedy několik tipů na to, jak si to „urychlit“. Je v tom nějaký problém? :-)

moet.de.foret
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.13 20:06

Asi už bylo zmíněno, ale:

• nevidím problém ve večeřích v 8 večer, stravuju se pravidelně, ráda, vařím si, a když se dodržuje odpolední svačinka (ne svačinka hodinu po obědě) tak v 8 večer akorát vyhládne (odpovídá to koncepci jídlo co 3 - 4 hodiny) - ale pokud vstáváte v 5 kdy i snídáte, a chodíte spát v 9, tak problém vidím
  • je to tak těžké starat se o vlastní jídlo? opravdu? chcete držet krabičkovou dietu celý život? ještě vám nikdo neřekl že zdravý životní styl s kterým je spojeno hubnutí je prostě životní styl, nikoliv otázka dočasná?
  • sama jsem se na sobě přesvědčila, že vařit si - není těžké, hýbat se - není těžké. zkuste zhubnout takto, jestli to nepomůže, krabičková dieta je naprd.
chinin
2788 příspěvků 26.5.13 21:13

@Ceresa @Grossularia
Pokud najdete nekoho/vite o nekom, kdo by byl schopen varit/pripravovat kvalitni a zdrave obedy a vecere a rozvazet je po Praze, budu vdecna za tip do SZ. Clovek (s mym zivotnim stylem) nikdy nevi, kdy se mu to bude hodit.;-)

P. S. Na oplatku mohu dat tip na spolehlivou a sikovnou pani na uklid a zehleni.;-)

Coraline
1980 příspěvků 26.5.13 21:16

Jednu dobu jsem se o to trochu zajímala a lákalo mě to… no a hodně brzo mě to přešlo. Většinou je všude příjem kolem 5000-5500 kJ, což je naprosto šílený. Pro představu průměrný bazální metabolismus dospělé ženy je kolem 6300 kJ a pokud chce někdo efektivně zhubnout, neměl by se pod něj v žádném případě dostat (spíš se pro hubnutí doporučuje příjem alespoň tak o 1000kJ vyšší, než je bazál + sportovat).

To samé kniha od Aleny Doležalové s názvem Krabičková dieta - to mě málem omyli, když jsem to četla. K snídani tam bylo třeba pečivo s kečupem a šunkou, k večeři klidně taveňák, ke svačině BeBe sušenky (na ty jsem alergická, jak se propagují jako kdovíco zdravého a přitom jsou narvané cukrem), všechno takové, že by si to i průměrný blbec dokázal za pomoci několika hodnot a kalorických tabulek sestavit sám a troufám si říct i kvalitněji a pestřeji. A samozřejmě opět příjem okolo 5000 kJ.

Řečeno na rovinu - já bych zhebla hlady.
Krabičkovou dietu jsem viděla i v reále - měla ji moje šéfová. Za prvé by mi vadilo si ji buď někde denně vyzvedávat, nebo být závislá na tom, aby mi ji někde doručili (za příplatek samozřejmě). A navíc i když ta jídla vypadala docela dobře, tak mi vždycky celý dojem zkazilo to hnusné zatavení v igelitu. Snesu to u oběda, když si ho třeba nesu do práce, ale třeba snídani a večeři si fakt ráda připravím čerstvou, to se s tím nedá srovnat.
No prostě bych do toho fakt nešla, ale věřím, že je to úžasný byznys :D.

chinin
2788 příspěvků 26.5.13 21:16

@saryvary
Vim, ze jste jiz nekde psala, ze jste byla s krabickovou dietou velmi spokojena. Mohla byste prosim dat tip na konkretni firmu? (Ne, ze bych o krabickove diete nyni uvazovala, ale clovek nikdy nevi…)

saryvary
681 příspěvků 26.5.13 21:38
@chinin píše:
@saryvary
Vim, ze jste jiz nekde psala, ze jste byla s krabickovou dietou velmi spokojena. Mohla byste prosim dat tip na konkretni firmu? (Ne, ze bych o krabickove diete nyni uvazovala, ale clovek nikdy nevi…)

Já si jídlo připravuju sama. Ale nedávno jsem na ČT1 viděla pořad o krabičkových dietách a ukazovali tam jednu pražskou firmu (bylo jich tam víc, ale tahle jediná mě zaujala prostředím, kde jídlo připravují a vzhledem potravin), zkusím prohledat archiv a pokud to najdu, pošlu info.
Tak vidím, že jsem to popletla. Měla jsem na mysli tento pořad http://www.ceskatelevize.cz/…iet/titulky/ (od 34. minuty), ale tam neříkají, co je to za firmu. Každopádně to, co tam chystají, vypadá skvěle.

chinin
2788 příspěvků 26.5.13 23:11

@saryvary
Aha, tak jsem si to pamatovala spatne, a s touto podvedomou „vstupni informaci“ jsem cetla vas prispevek v teto diskuzi tak, ze az po skonceni „diety“ jste si zacala krabicky pripravovat sama. Kazdopadne dekuji.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 27.5.13 08:54

@Coraline Přesně, já bych na 5000kJ zemřela na akutní nedostatek kalorií. Hned první den. Ono se na tom samozřejmě hubne, ale dámy si pak zadělávají na zpomalený metabolismus a velké problémy o řekněme 10 let později. Držím si příjem kolem 8-10 tisíc kJ, už to dávno nepočítám každý den, ale jeden už to má v oku a pokud jsem na těch 8 tak hubnu, na 10 jedu udržovací. A samo, že beze sportu to nejde.

Navíc Ceresa psala, že hubnout nepotřebuje a v tom případě se mně to zdá super podstřelené. To aby pak jedla dvojitou dávku.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.13 09:47

@Beruska bez tecek U firmy z odkazu od @EvelineShop se dá zvolit i program s 10000 kJ/den.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 27.5.13 09:52

@Kokoska1 Vida, takže už jsou zařízení nejen na hubnutí, ale i na běžný stravovací režim. To je super pokrok :-)

Mě hodně rozčiluje to adorování hranice 1000kcal, t. j. cca 5000kJ, mám kolem sebe pár kamarádek, které kdysi podlehly pocitu, že když snědí víc tak budou jako almara. Byly krásně štíhlé, měly 175/55, na sobě ani gram tuku a dnes jsou jako almary, přestože nic moc nejedí, tělo jim to vrací i s úroky. A jsou nešťastné.

Alizon
1235 příspěvků 27.5.13 11:02
@Jetthro píše:
Ze se tak blbe ptam, ale na co byste chtela firmu? Ja si krabickuju sama, akorat tomu teda nerikam dieta, to je zivotni styl :) Jsem lina varit neco kazdej den, jeste navic nekolikrat, takze 2× tydne si proste najdu 1-2 hodiny casu (vic neni potreba) a nakrabickuju obedy a vecere sama. Nedelam nic slozityho, vetsinou nejaky maso (na male kousky a podusit), uvarim celozrnnou ryzi, sladke brambory nebo neco podobneho (= dela se v podstate samo), uvarim nejakou zeleninu (brokolice, kvetak, fazolky, mrkve, cokoliv..), pak to vsechno rozdelim do krabicek a mam obedy/vecere na 3-4 dny :) pripadne si jeste do mensich krabicek naporcuju i zeleninu nebo ovoce a nosim to s sebou jako svacinu, kdybych treba mela hlad behem litani po meste..proste jediny co musite udelat je vzit veci, dle preferenci naporcovat a hodit to na panev nebo do vody..toliko vse, vynalozena prace zhruba nula nula nic ^^Zkuste to taky, je to pohodlny, zdravy a navic, kdyz si to pripravite sama, tak aspon vite, co jste do toho jidla dala :)

Taky dost varim dopredu. Respektive kdyz uz varim jeden den, mam jidlo i na druhy den. Nnechavat jidlo na vic dni dopredu se mi jaksi prici, i kdyz je v lednicce, bojim se ze uz nebude uplne v poradku a radsi delam znovu cerstve. A navic me moc nebavi i takto dva dny po sobe jist to stejne (i kdyz se to da obmenit prilohou a podobne.
I proto me vas prispevek trochu zarazi - je ovsem mozne ze ho spatne chapu. Vy si vazne varite na cely tyden (obedy + vecere) jenom dvakrat? To potom 3-4 dny jite k obedu i veceri porad to same? Nebo pri jednom vareni zvladnete vic jidel? A nechavate to uvarene v lednici treba i 4 dny?

Jetthro
1130 příspěvků 27.5.13 11:14

@Alizon Varim opravdu jen dvakrat :) jidlo mam v lednici v krabickach a opravdu to ty 3-4 dny vydrzi bez problemu. Vetsinou varim tak aby to slo nejak obmenovat - priklad: mam 4 kureci prsa, nakrajim je na kousky, osmahnu/podusim, podle chuti okorenim, pak to mam nakrabickovane. Pak dejme tomu uvarim ryzi - treba tak na 4 porce, brokolici, vajicka a treba tomu par mrkvi. Podle chuti se ty veci pak daji ruzne kombinovat a mixovat - muzu mit proste kure s ryzi a zeleninou, muzu si ho nahazet do salatu (vzdycky mam doma nejaky listi nebo salat), muzu si vzit tu ryzi, par vajicek a plechovku tunaka a treba nejakou zeleninu a mam salat z toho, koneckoncu muzu si to kure a mrkev hodit treba do omelety..takze ani nemusim nekolik dni porad jist uplne to same :) ono kdyz clovek nedela nic slozityho tak to jde kombinovat opravdu vselijak. Jo a samozrejme kdyz mam ty krabicky tak to neznamena ze jim jenom z nich - den vypada obvykle tak, ze si rano udelam snidani, ke svacine si vezmu treba jablko, k obedu kdyz zrovna nemam chut na krabicky si dam treba zitny chleba s necim, k veceri si vezmu neco z tech krabicek..obcas si udelam omeletu..ale proste takovej ten zaklad se kterym se da pracovat nekolik dni vydrzi bez problemu :)

Alizon
1235 příspěvků 27.5.13 12:08

@Jetthro
Ja uz bych to kure treti den nemohla ani videt, i s obmenou:)
Ale kdyz vam to tak vyhovuje. Celkove to zni jako dobry system.
Ja jako svobodna bezdetna jedla vselijak, obedy mam nastesti v praci a vecere se vzdycky nejak osidila.
Ted se snazim prijit na nejaky system, ktery je ponekud limitovany tim, ze to jidlo je jak pro nas tak pro male dite, ktere zase neji nebo nemuze uplne vsechno, melo by to byt pestre a prakticky kazdy den ma teplou veceri, ovsem kazdy den neco tepleho cerstveho opravdu nestiham, kdyz se nektere dny dostanu domu az tak o pul sedme a dite jde v osm spat. Takze jsem se taky stala mistrem rychlovek na dva dny.

Zebra33
2038 příspěvků 27.5.13 13:40

S „krabickovymi“ firmami osobni zkusenost nemam, ale napada me, zda neexistuje moznost si denne objednat jenom tu jednu krabicku na vecer? Chapu to tak, ze @Ceresa nepotrebuje temi krabickami zhubnout, ale potrebuje primarne vyresit problem s veceremi. Pri peclivem vyberu dodavatele nevidim v jedne krabicce denne az takovy problem. Jako moznost B bych si zjistila, jake restaurace/jine „obcerstvovny“ lezi na trase z prace domu, pred odchodem si telefonicky objednala a cestou vyzvedla. Jako moznost C bych si dala teply obed a k veceri si namazala kus celozrnneho chleba a k nemu nakrajela treba rajce (pokud vam staci jen jedno teple jidlo denne).

EvelineShop
113 příspěvků 29.5.13 18:35

Práveže som si firmu vyberala dlho. 5 tisíc Kj denne je naozaj málo. Ale nikto nevraví, že musím nutne jesť 5 tisíc. Ja beru „krabičky“ 5 000 kJ a k tomu si doplňujem sama do mojho bazálneho metabolizmu.

Znovu opakujem, to nie je krabičková dieta (jak to volajú populárne len kvoli ľuďom). Je to zdravá strava vypočítaná na určitý počet kJ.

Takže tam majú jak režim redukčný na 5 tisíc (a rozumný človek, ktorý o životospráve niečo vie, sa stravuje tak, aby si to prípadne doplnil do svojho bazálneho metabolizmu - robí to jak ja) a majú tam i program standard na 7 000 kj, program aktivní na 10 000 kj.

Majú tam rozne možnosti kombinovania.

A samozrejme mi to vozia zadarmo

Tým chcem znovu zopakovať, že neznášam slovo „diéta“, že viem, čo je zdravá strava a že debata smerom „5 tisíc kj - to by jsem zdechla hlady“, je naozaj mimo.

P. S. Naozaj nemám nič z „propagácie“, len píšem svoju skúsenosť:-)

Doudou
1387 příspěvků 22.10.14 18:37

O krabičkové dietě přemýšlím už několik měsíců. Jen si stále neumím vybrat tu správnou. :-o.
Nemáte tip na co si dát pozor při výběru, resp. podle čeho si firmu vybrat? Nebo nějaké konkrétní společnost. Třeba podle chuti :-)

Esmee
4418 příspěvků 24.10.14 01:52

@Doudou Já můžu doporučit stejnou firmu jako @EvelineShop. Beru jejich program 6000 Kj plus mám denně 1000 Kj rezervu na moje oblíbené sušené ovoce, nebo kousek čokolády. Potřebovala jsem se naučit pravidelnosti ve stravování. Jejich jídelníček je vyvážený, hodně rozmanitý, na každé krabičce jsou přesné údaje o složení, kalorické hodnotě a složení bílkovin, tuků a sacharidů. Můžete si říct, co nemáte ráda a oni Vám jídelníček přizpůsobí. Tady je pro ukázku jídelníček na tento a příští týden. Je to 6 krabiček denně a je to pro mě nezvyk, nikdy jsem nebyla zvyklá tak moc jíst, takže mám občas problém celý denní příděl sníst.
http://www.zdravestravovani.cz/jidelnicek/

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek