Krása kožešin

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Kožešiny

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Natkha
15 příspěvků 5.3.13 23:13
Kožešiny

Sama mám králičí kožich- nevadí mi, je příjemný, ke kožešině podšitý.
Asi bych si nekoupila z jiného zvířete, jedině tak z ovce.
Dokážu si kožich odůvodnit, hřeje a já, jakožto chudoktevná to vážně potřebuji.

Sibyla
2646 příspěvků 5.3.13 23:27

Paradoxně: co mám kočky, mi připadá přírodnější jíst maso a nosit kožich. Goethe: Bůh a příroda nemilují něžně.

666mahu
1490 příspěvků 5.3.13 23:36
proč stále jen kožešiny?

Proč vám nevadí spousty jiných výrobků? Kolik z vás, kritiček kožešin, se třeba posledních 10, 15 let obešlo bez mobilů, ve kterých jsou drahé kovy pocházející z Afriky, a na kterých je „krev“ lidí? A co „krvavé“ diamanty? Ty zde také nevyvolávají spory. A to jsou jen špičky. Možná, že původ každého druhého výrobku by byl sporný. Kdo z vás si původ všeho, co kupuje, zjišťuje?
Sama se snažím se o kompromis, protože se mi nechce odstěhovat na venkov a starat se o vše sama - dnes se tomu říká alternativní způsob, ale je to normální život našich předků.
Se zvířaty by se mělo zacházet dobře, tak jako to děláme v naší rodině, kde jsou zvířata mazlíci. V příštím životě bych chtěla být zvíře v podobné rodině jako je ta naše, kde se měla dobře i užitková zvířata. Zacházení se zvířaty považuji za důležité, zacházení s lidmi za ještě důležitější.
Kožešinové zvíře si může každý vypěstovat. Králík se běžně jí a kožešina se dá použít, koza stejně, jedí se i malí kozlíci. Např. nutrie pěstovali před revolucí příbuzní na maso, kožešina byla navíc - bonus. Nevím, jestli se dá jíst i norek, ale když je prý jedlá veverka, tak proč ne? - ve filmu jsem viděla paní, která toužila po norkovém kožichu a neměla na něj peníze, tak si norky sama pěstovala.

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.13 23:41

@666mahu norek se jist neda…je to horke maso…

666mahu
1490 příspěvků 5.3.13 23:46

@Johny Sixx, děkuji za informaci. ;-)
Nebudu je pěstovat a nehodlám ani jíst. :-)

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.13 23:49

@666mahu je mi to jasne=))) rikal mi to muj pradeda, ktery byl kozesnik (mimochodem odmital zpracovavat kozesinu z kockovitych selem protoze je miloval)

MaM7
177 příspěvků 6.3.13 01:13

Jsem vege takže za mě je odpověď jasná - kožich sluší pouze původnímu majiteli - zvířátku:)

PythonRegius
286 příspěvků 6.3.13 02:32

@z_dediny
Psala, že kůže byla od kamaráda, tedy znala její původ a věděla, že zvíře nebylo týráno. Když už kožené boty potřebovala, dala si tu práci, aby nedávala peníze lidem, kteří zvířata mučí, a nepodporovala je tak. Alespoň takto jsem to pochopila já a myslím, že taková snaha je chvályhodná. Bývalo by mnohem jednodušší se na to vykváknout a prostě si boty koupit v obchodě. Je vidět, že to myslí vážně. Přiznám se, že mě by něco takového ani nenapadlo.

uživatel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 07:35
@JedovatéHádě píše:
@smrtonoška já se snažím o tom s lidmi mluvit proto, že jsem to před tím měla jako každý jiný. Zabít zvíře je normální, přirozené(ne pro člověka).
Jenže pak jsem se o tom začala dozvídat věci, které mě přesvědčily, že tohle nehodlám podporovat. A štve mě, že mě na to někdo taky neupozornil dřív(nebo že jsem se o to nezačala zajímat dřív). Proto o tom mluvím i tady, ve vláknu, kde na to přišla řeč. Není to o tom, vyvolat ve vás pocit viny(samozřejmě i mezi vegeteriany se najdou blbci), ale upozornit vás na to, že to, jak si představujete, že to chodí v chovech a na jatkách, to možná vůbec není. nebo že ta zvířata nejsou taková, jaká myslíte.
Dřív mi slepice, nebo kráva přišly jako hloupá zvířata, co stejně neví o co jde. Ale ukázalo se, že jsem byla hloupá já. Slepice i krávy i jiná zvířata jsou nám podobnější, než si většina lidí vůbec myslí. Nejsou to věci, jsou to osobnosti. Jakmile si tohle uvědomíte, nemůžete v tom pak pokračovat. Nejde tu o přirozený boj mezi dravcem a kořistí, kdy jsou šance vyrovnané, my rozhodujeme za někoho, kdo o to nestojí.

Já nevím, jestli jste skutečně byla na nějakých jatkách. Ovšem mluvím o ČR. Jsou zde velice přísné kontroly a drtivá většina zprostředkavetelů si nedovolí obcházet pravidla. Netuším, jak je to na malých zapadlých jatkách, ale ta s ohromnou produkcí (např.1000ks prasat denně)by neriskovala obejít jedinné pravidlo. Pravidelné kontroly, vysoké pokuty a v neposlední řadě ekonomické ztráty v případě porážky stresovaných zvířat (PSE a DFD maso) je odradí od jakýchkoliv prohřešků. Lidi vidí pár otřesných záběrů z exotických zemí, kde tedy obzvláště asiaté se ke zvířatům chovají jak naprostí primitivové a šmahem odsoudí všechna jatka. Ale takhle to skutečně v ČR nechodí, tohle je naprostá exotika. Např. ohromný výrobce Planá nad Lužnicí. K omračování používají CO2, kdy se prasata nadechnou a okamžitě upadají do bezvědomí. Tyto technologie slouží právě k omezení stresu vyvolaného kontektem z člověkem. Prase vystresuje prakticky cokoliv, CO2 porážení není nijak nakázáno, ale eliminace stresu znamená snížení ekonomických ztrát a člověk přijde do kontaktu až s omráčeným prasetem. Omlouvám se za elaborát, ale chtěla jsem trochu objasnit skutečnou situaci v ČR. Mám totiž pocit, že poslední dobou se internetem šíří otřesná videa a neinformovaní lidé si myslí, že tohle se normálně děje v ČR. Neděje. S koženou obuví nemám problém, osobně nesnáším uměliny, trápí mě nadprodukce odpadu s dlouhou dobou rozkladu. Kožíšek z králíka, ovce (duběňák) a nutrií (výborné maso) taky doma méme. Nepodporuji chov šelem na kožešiny, celoživotně trpí stresem, ale poslední dobou jsem přemýšlela o zpracování kožešin z odstřelených lišek a nejenom lišek. I taková srna má v zimě krásný kožíšek. Nikdy jsem neslyšela o tom, že by se zpracovával. Co si o tom myslíte? Dřív se kožky stahovaly, dnes se většinou celá zahrabe…

JedovatéHádě
350 příspěvků 6.3.13 08:09

@uživatel Jen ve zkratce- vím, že na jatkách v ČR jsou různé poměry. Od přátel vím, že někde je to v pořádky, jinde je to kolikrát horší, než v těch exotických zemích. Je to prostě o individualitě člověka.
Každopádně-pro mě je i humánní zabití stále zabití. Ale když by lidi brali maso jen z ověřených zdrojů, stačilo by mi to.
edit: slyšeli jste ted o tom „drápu“ v tlačence z lidlu, o kterém se nakonec ukázalo, že je zub prasete, který byl ve veku v kterém se podle zákona nesmí ještě zabíjet?

uživatel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 08:47

@JedovatéHádě
Od přátel? Jedná se tedy pravděpodobně o zaměstnance jatek, nikoliv vet. kontrolu. Na jakých jatkách konkrétně panují horší poměry než jsou na videích z exotických zemí? Já totiž poslední dobou pár jatek navštívila, nešvary viděla pouze u menších zpracovatelů, rozhodně se ale ani vzdáleně nepřibližovaly oněm záběrům. Jednalo se spíše o hygienické přestupky, nikoliv proti welfare zvířat. Pokud Vaši přátelé byli svědky o porušování zákona na ochranu zvířat proti týrání, tak to doufám nahlásili. Pokud se tak stále děje, můžete mi do SZ napsat, o jaký závod se jedná, pokusím se informace předat na konkrétní pracoviště.
S humánním zabitím souhlasím. Živočišná strava je pro člověka přirozená, ale jde o způsob, jakým se ke zvířeti chová během života a během usmrcení. A to je věc, kterou by se od nás mnohé exotické země měly naučit.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 08:50

@JedovatéHádě
Je to trochu mimo, ale v naší honitbě se smějí střílet prasátka jen do 50 kg, jinak hrozí velká pokuta za každé kilo navíc. To jsou mimina! Holt hospodář, který to určil je debil, ale má na to právo, bohužel. Z toho se ani nenajíte, většina je hlava.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 09:04

Krasny kabat Fendi Libi se vam?

poto1
57 příspěvků 6.3.13 09:09
@real.blond píše:
Hm a mne prijdou dost pokrytecke reci jako novou kozesinu ne, ale po babicce ano.. Zvire zemrelo tak ci tak ne?Ale jinak za me kozesiny ano, jako uz jsem zde napsala mockrat. Zvirata lide pestuji a zabijeni z mnoha duvodu, ne jen kvuli kozichu.. Ale take kvuli nejruznejsimu testovani, jidlu apod.. A kde je hranice co je nutne a co uz je marnivost? Kazdy ma moznost volby, muzeme byt vegetariani nebo vegani.. Zrovna nedavno jsem videla „vtipny“ obrazek - jis jen zeleninu? Kvuli tobe tento salat zemrel.. Nebud vrah a jez kameny..

Obrázek byl spíše trapný. Copak salát zemřel mučivou bolestí jako zvíře stažené z kůže a tělo vyhozené jako odpad? Asi ne, salát si asi ani nevšiml..

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 09:10

Velmi prakticka stola. Moznost vyuziti na 100 zpusobu.

uživatel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 09:18

.

Příspěvek upraven 05.10.16 v 22:46

janamarie
23 příspěvků 6.3.13 09:20

Zajímavý článek Proti srsti

mikita.miki
1935 příspěvků 6.3.13 09:28

@uživatel s tím stresem u prasat máte pravdu a dodala bych k tomu ještě, že i z toho důvodu podle mého by měly být omezeny převozy zvířat. osobně nejím koninu, ale když ji někdo chce jíst a požadavek je to legitimní, byla bych ráda, kdyby se zvíře živé nepřeváželo X kilometrů, ale zabilo se. ovšem co jsem tak pochopila, je to o nákladech na dopravu a skladování kde frigo či jiný chladící vůz je prostě podstatně dražší a navíc hrozí víc kontaminace atd. a nejen koně, ale jelikož v čr není nějaký masný chov koní, týká se to hodně jich. nechápu například převozy drůbeže z vesnice ve východních čechách do vodňan… tedy chápu, mají dobré výkupní ceny a tudíž se to vyplatí, ale není to zrovna košer… to samé navážka kuřiček odkudsi ze slovenska. už nějakou dobu jsem z provozu vypadla, ale hlava mi to nebere dodnes

Perpentach
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 09:51

@z_dediny Protože jsem takové boty potřebovala, co na tom nechápete? Ve svém příspěvku jsem se snažila poradit uživatelce JedovateHade, která popisovala svůj přístup ke koženým botám, jak pořídit kůži zvířete, které neprošlo tím ohavným procesem, který jsme přichystali jatečním zvířatům.
@666mahu Proč by se v tématu o kožešinách měly řešit diamanty? Asi vás překvapím, ale většina veganů řeší i tohle, to, že sem nevypisujeme všechny problémy světa neznamená, že se o ně nezajímáme a nemáme k tomu postoj. Jinak s Vaším přístupem souhlasím, kdyby si to lidé chovali sami nebo kupovali z osobně ověřených a etických chovů (stojím si za tím, že pokud mám používat nějaký živočišný produkt, měla bych osobně znát tvora, ze kterého pochází, nebo aspoň jeho chovatele), bylo by to celé někde úplně jinde. Nicměně si také myslím, že kdyby na tento režim najeli všichni, ukázalo by se, že to při naší absurdní spotřebě není udržitelné. Správným řešením je minimalozovat spotřebu. Znám lidi, co mají doma stovky párů kožených bot, z toho je mi opravdu šoufl. Na ulicích vídám spousty lidí v okopaných kožených nenakmrémovaných botách, které po sezoně hodí do popelnice. Píšete, že zacházení s lidmi je na prvním místě před zacházením se zvířaty. Podle mě nejde jedno bez druhého. Ale to už jsme asi hodně OT

JedovatéHádě
350 příspěvků 6.3.13 10:20

Já bych jen chtěla napsat, že pokud máte kdokoli jakékoli otázky mimo téma jaké zde nastolila autorka diskuze i s podmínkami, že se sem má spát jen od módnosti kožichů, tak mi pište soukromé zprávy, chci to respektovat. a souhlasím s @Perpentach, že jen proto, že tu nevypisujeme všechny problémy světa z nás nedělá pokrytce. Navíc člověk nemůže vědět všechno hned, k informacím se člověk dostává postupně. plus-jen proto, že všeobecně čtenářky pekla upřednostnují určité věci, tak to neznamená, že každá jediná také.

666mahu
1490 příspěvků 6.3.13 11:07

@Perpentach, jsem prostě překvapená, proč se zde co chvíli a stále dokola řeší etika kožešin. Občas se přidá i kůže, pak ještě jak můžete jíst maso - zvířata. A asi jednou jsem zahlédla v diskusi „jak můžete kupovat ty kytky“. Ne že by mi z toho bylo „šouf“, ale zdá se mi neustálé přemílání kožešin přehnané. Kolik z nás ve skutečnosti ty kožichy nosí/má je? A když už má, proč musí být po babičce, ten po některé z nás může zdědit naše dcera. Kožich je větší investice a většinou se nosí dlouhá léta, nikdo nevyhazuje kožich po sezóně.
Proč kožešiny vzbuzují stále tolik emocí? Myslím, že jen proto, že se dokola objevuje pár otřesných záznamů. A to rozhodně nezavírám oči před nepravostmi. Ale kožíšek z utýraných maličkých tuleňů se běžných žen v Čechách ani netýká, nejen že na něj namají, normální člověk by si ho nekoupil. Běžné české ženy se netýká ani ten norkový. Naše zmiňované babičky s oblibou nosili persiánové kožichy, pamamtuji si, jak v nich ženy chodily a všechny dobře věděly, z čeho jsou. Není to tak dávno. A tyto kožichy také někdo zdědil.
Ve šperkových tématech jsem nezaznamenala slovo proti diamantům. U „hadrů“, bot a doplňků všude kolem se dokola také nezmiňují pracovní podmínky, za kterých vznikají.

Pro váš klid, jiné, než kožené boty (vyjma sportovních) si nekupuju, mám jich docela dost, ale snažím se kupovat s rozmyslem, abych je užila a neležely jen ve skříni. A starám se o ně dobře, ani ne proto, že jsou drahé, ale protože to mám v povaze a jsem tak vychovaná. Kdo chodí ve špinavých a neudržovaných botách je nepořádník = čuně (a to i s ohledem na to, že prase je chytré a milé zvíře). ;-)

Perpentach
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 11:27

@666mahu Já asi pořád nechápu, jak to myslíte. Jsme v tématu o kožešinách, četla jste diskuzi od začátku až do konce? Nebo jste to myslela tak, proč se tím společnost zabývá víc, než jinými problémy? Podle mě je to tím, že kožešinu objektivně nepotřebujeme. Je to na parádu, nic víc. Žít na Sibiři nebo na Aljašce, samozřejmě by měla kožešina svůj účel. Během studií jsem byla 6 měsíců ve Skandinávii, takže pořádné mrazy a hlavně vlhko, neustálé sněžení, sníh s deštěm nebo déšť. Ani tam se lidé nehalili do kožichů. V našem světě je to jen módní výstřelek, nic víc, a za módní výstřelek jsou životy zvířat dost krutá cena.
Také si myslím, že ta pozornost veřejnosti souvisí i s ohroženými druhy, ze kterých je stále možné koupit si kožešinu nebo kožich.
To, že má někdo kožich po babičce, se tu už řešilo a nikomu to nevadí.

Mylady2
12413 příspěvků 6.3.13 11:40

Kožich zatím nemám;-) mám vestu!
Více se mi příčí kupovačky hnusných kytek z alberta díky kterým umírají lidé:-(

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 11:48

@666mahu
Jo, já měla ten zmiňovaný perziánový kožich, dala mi ho babička. Dala jsem ho k popelnici. Neuměla jsem si představit, že bych něco takového nosila, když uvážíte, jak se ta kůže získává. Mně se to fakt hnusí.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 11:48

@JedovatéHádě Dekuji. Bohuzel se zde potvrzuje ze kecat umi kazdej ale neco skutecne udelat to uz ne. Furt tady cekam na ty umely kozisky ale to je furt : jo po babe, ne po babe, boty jo, boty ne, kytky, vegan, diamanty, ale hodit sem neco kloudneho k tematu to uz ne. Se pak nedivim ze ty ceske ulice jsou pekelne velice.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek