Krása kožešin

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Kožešiny

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Mylady2
12413 příspěvků 6.3.13 11:51

@DonChichot mrkla jsem o co jde a fuj to je nemilé..a ještě je tak nevzhledný;-(

Mylady2
12413 příspěvků 6.3.13 11:52

@gudrun já mám i jednu vestu umělou;-)…je v pohodě ovšem líbí se mi více pravá;-)

666mahu
1490 příspěvků 6.3.13 11:55

@Perpentach, přesně tak, je hodně palčivých témat, nevím, proč vytahovat jen kožešinová zvířata (případně napadat majitelky kožichů). Je to každého věc.
Některé kožešiny snáším dobře, některé toleruji, některé, a mezi nimi persián, nesnáším. Mám z něj stejný pocit jako z tuleního kožichu, asi podobný jako DonChichot, nevzala bych ho na sebe.
Obklopujeme se tolika výstřelky za kterými jsou špatné pracovní podmínky, zničené zdraví lidí, přírody, zaměstnanost malých dětí,,, na zvířata se upozorňuje, to ostatní se tutlá co to jde.

Když už další kožešinové téma, mělo by být konečně taky jednou pozitivní - jak s kožešinami zacházet, aby nám vydržely (umělé i ty pravé), jak je nosit… ;-)

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 11:55

@Mylady2
Perzián je letní kožešina, jelikož je drahý, dělají se z něj jen menší věci - límce, čepice a tak. Kožich je z toho vysloveně nesmyslný, teplo v tom není a v létě se to používá jako např. bolerko k večerním šatům.
Ale je krásný, to vám musím oponovat, je velmi jemný a pěkně se leskne. Nicméně je to ženské machrovátko.

Mylady2
12413 příspěvků 6.3.13 11:58

@DonChichot tak já ho asi neviděla v reálu…jen jsem zagooglila…tak je fakt že nemůžu posoudit. Nicméně…je to nemorální:-( to se shodneme.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 11:59

@Perpentach Jste na blogu venujici se mode. Ano kozich nosim na paradu a k nicemu ho „nepotrebuji“. Proste vypada bajecne! Takze to vemte jako fakt a uz tu prosim nezabirejte misto. Vase komentare jsou zde v danem kotextu zcela scestne. Dekuji

Chari
541 příspěvků 6.3.13 11:59

@666mahu Persián mi třeba doopravdy hnul žaludkem, i když vypadá krásně. A ještě jsem zírala na podšívku pánského kabátu z křečka.

Mylady2
12413 příspěvků 6.3.13 12:00

@666mahu no jasně…myslím že na světe je bohužel k vidění více dámiček s bakelitovou LV v ruce než dam v kožichu:-)

666mahu
1490 příspěvků 6.3.13 12:03

@DonChichot, no, koukám kolik vyjede při zadání nabídek! A také alibistický popis - prý z několikadenních nebo několikatýdenních jehňat. To, že nejmenší „kudrlinky“ jsou z nenarozených, radši tutlají. :-((((

Perpentach
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 12:08

@gudrun ok, klidně si tu dál hoňte trička nad peněženkou z pravé sloní kůže, což je jediný důvod, proč jsem sem psala.:-) Pokud vám to připadá v pořádku, opravdu tu nemám co dělat a raději se klidím;)

Karin
3948 příspěvků 6.3.13 12:12

@gudrun : a proč pořád čekáte na umělé kožíšky? Copak je pro váš styl tak důležité mít na sobě polyesterovou imitaci zvířecích chlupů? Kupte si radši nějaký pěkný vlněný kabát… ;-)

chinin
2788 příspěvků 6.3.13 12:19

Taky jsem si to musela najit (abych nezemrela blba, jak rika moje babicka) a je to teda hnusne, hnusne, hnusne. :-(
(Nemluvim o esteticke strance kozesiny, to je pro me v tomto pripade naprosto podruzna zalezitost.)

@Mylady2 píše:
@DonChichot mrkla jsem o co jde a fuj to je nemilé..a ještě je tak nevzhledný;-(
smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 12:27

Taky jsem nevěděla, co je persián (snad není moc běžný). Ale dobře, že to teď vím, aspoň vím, čeho se vyvarovat. Nechtěla bych ho ani z druhé (ani z desáté) ruky, i když pochybuji, že bych se k němu nějak dostala… Je to humus.

666mahu
1490 příspěvků 6.3.13 13:47

@Chari, křeččí vložku do kabátu si neumím představit, to je taky pěkně na hlavu.

Nošení koček už naštěstí také není dávno v módě. Aspoň doufám, že má každý svou kočičku jako domácího mazlíka nebo lovce myší.

@smrtonoška, persián není momentálně skoro vidět, protože už asi dlouho nebyl v módě. Nikdo z návrhářů si asi netroufá se s ním vytasit a nošení obnovit (ani se nedivím).
Dělali se z něj, přesně jak píše @DonChichot, čepice, límce, manžety i celé kožichy, a byl vidět běžně na našich ulicích. Pochybuji, že by všichni odnesli persiánové kožešiny k popelnici tak jako @DonChichot. Kdyby se návrháři odvážili s ním vylézt, jistě by se znovu vyrojily kolem (možná i proto, že hodně lidí překvapivě ani neví, co to je).

Zatím jsem v obchodech zahlédla (loňskou i letošní zimu určitě) kabáty z umělé napodobeniny persiánu. O koupi takového kabátu bych neuvažovala z několika důvodů, ale někomu se může líbit, a v rychlosti (jak jsem „probíhala“ kolem) se mi kvalita této umělé kožešiny nezdála příšerná. Ale možná se mi zdála lepší jen pod dojmem nepřetržitého potkávání příšerných umělých vypelichanin na spoustě dnešních zimních bund. :-)

Klotylka
568 příspěvků 6.3.13 13:51
Pro odpůrce kožichů

Vy, které tady hlásáte, že kožich jsou fuj, přemýšlíte tekto o všech svých oděvěch? Kolik smrtelných nemocí způsobuje výroba syntetických vláken, kolik utrpení volně žijícím zvířatům způsobují odpadní vody z výroby, barvení a dalšího zpracování umělých vláken? (btw: Nejobtížnější je čištění odpadních vod při barvení vlny)
Zajímavé, že bundy ve městech nikdo nesprejuje.

Z toho důvodu jsem si letos pořídila krásný kožich. Je z kozy, tedy zvířete domestikovaného jehož kožešina není jeho primárním produktem. Doufám, že mi bude sloužit mnoho let a jeho výroba způsobila přírodě měnší škody než bunda z moderních materiálů.

Klotylka
568 příspěvků 6.3.13 13:55
@666mahu píše:
Nošení koček už naštěstí také není dávno v módě. Aspoň doufám, že má každý svou kočičku jako domácího mazlíka nebo lovce myší.

Tak to já mám kamaráda, co má ze svého kocoura „kočku“ - takový ten ledvinový pás.

mescaline
238 příspěvků 6.3.13 14:02

Som vegetariánka, takže len umelé :D

JedovatéHádě
350 příspěvků 6.3.13 14:04

@Klotylka ano, i nad tím přemýšlím. Proto jsem sem například řešila otázku, co místo kožených bot, když nechci syntetiku.

666mahu
1490 příspěvků 6.3.13 14:04

@Klotylka, ano, ten „ledviňák“ jsem myslela. Doufala jsem, že nové jsou jen z králíků, že z kočky ho mají lidé už jen poděděný. (Právě z koček, i z králíků, se dřív dělali také vložky do kabátů.)
Nenosila bych kožešinu ze svého mazlíka ani kdyby byl kocour/kočička už starý nebo sražený autem, to by mi nedělalo dobře, to bych nemohla.

Klotylka
568 příspěvků 6.3.13 14:18
@JedovatéHádě píše:
@Klotylka ano, i nad tím přemýšlím. Proto jsem sem například řešila otázku, co místo kožených bot, když nechci syntetiku.

No já jsem Vás jmenovitě chtěla ze svého příspěvku vyjmout. Je mi jasné, že je tu hodně lidí co přemýšlejí o souvislostech. Ale i hodně těch, co jen vidí nebohá zvířátka…

merunka89
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 14:54
@gudrun píše:
@Perpentach Jste na blogu venujici se mode. Ano kozich nosim na paradu a k nicemu ho „nepotrebuji“. Proste vypada bajecne! Takze to vemte jako fakt a uz tu prosim nezabirejte misto. Vase komentare jsou zde v danem kotextu zcela scestne. Dekuji

gudrun vy jste zde zalozila tuto diskuzi:

Krasa kozesin

Mile damy. Jak jsou pro vas oblibene kozesiny? „Konec citace“

Pokud jeste si dobre pamatuju cesky, tak to znamena, ze se mimo mody mluvi i o vztahu ke kozesinam, jako takovym ze? A to diskutujici perpentach udelala, zrovna tak jsem to udelala i ja a jini. Kdyby to jen trosku slo, tak za vasi arogantni odpoved perpentach, bych vas s chuti nabrala do nekam. S vasim chovanim je videt, ze se pohybujete jeste v dobe ledove, kde na preziti byly kozesiny nutnosti, dnes je to prachsprosty snobismus.
K tomuto diskuznimu tematu, uz nemam co rict!

queenmargot
1106 příspěvků 6.3.13 15:00

@Klotylka: přiznám se, že tedy povrchně nevidím jen ubohá zvířátka, ale dávám si dohromady všechny souvislosti.
Nejsem vegetarián, snažím se stravovat zdravě a to znamená nejen omezený příjem masa, ale pečlivě volené potraviny, které v obchodech kupuji (včetně složení).
V obchodech s oblečením se dívám nejen na to jaké má materiálové složení, ale také na to, kde to bylo vyrobeno.
Kupuji jen to co nutně potřebuji a ne z rozmaru. Nepoužívám kosmetiku testovanou na zvířatech.
Recykluji, kompostuji a snažím se produkovat co nejméně odpadu. Záleží mi na životě svém i VŠECH ostatních.

Edit: Uklízím po svých psech a dbám aby moje holky nikoho zbytečně neobtěžovaly.

Perpentach
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 15:09

@Klotylka Vy si myslíte, že se při zpracování kůží a kožešin nepoužívají nebezpečné chemikálie? Kdysi dávno používali kožešníci sůl a jedlou sodu, dnes se používají látky jako je kyselina sírová nebo formaldehyd. Pokud znáte osobně kožešníka a víte, jaké technologie používá, mohou být Vaše boty ekologičtější než boty, které obsahují pvc (btw z čeho máte podrážky?), nicméně při velkovýrobě to bohužel neplatí.

Edit: výroba x zpracování

mikita.miki
1935 příspěvků 6.3.13 15:18

@Perpentach po opuštění provozu zemědělského jsem se dala na dopravu a nejhorší situace nás mohla potkat, pokud sme ze španělska vezli kůže… při,,náhodném,, úniku (jsou přeci skvěle balené!) nám rozežraly podlahu návěsů kamionu…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek