Krása kožešin

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Kožešiny

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Dorenika
464 příspěvků 6.3.13 15:33

Ja to nevidim s tou kozusinou az tak tragicky napr.moja babka dostala od dedka ako svadobny dar kraaaasny kozuch ktory nosi doteraz kazdu (celu) zimu, babka ma priblizne rovnaku postavu ako ked sa vydavala takze na nej stalevyzera krasne a chcem tym povedat toto, kolko zvierat zomrie na vyrobu jednej umelohmotnej bundy ktoru si treba kupit kazdy rok-dva? musia postavit ropny vrt a tahat to cez prirodu kde im to bezne vyteka takze tam hynie zver alebo sa potompi tanker a to je cele zle, keby kazdy mal 1-2 kozuchy na cely zivot tak by to stalo zivot ovela menej zvieratiek ako ked kazdy ma kazdy rok 4 nove umelohmotne handry…druha vec je to ze mne sa namne kozuchy nepacia, je to skor pre damy

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 15:34

@uživatel
To je sice zajímavé, zřejmě se v tomto vyznáte. Pak mi ovšem není jasné, proč tedy všichni místní myslivci raději chodí lovit jinam, kde takové omezení a pokuty nemají. Každý se bojí, aby nestřelil větší a pak neplatil. Takže krom pytláků tady nestřílí nikdo, jak sám víte, těm je ovšem vše jedno, nikdo si na ně nedovolí. Prasat je tu letos tolik, že bych je mohla střílet po tuctech rovnou z baráku a dělají takovou paseku, že se to popsat nedá. Největší paseku dělají ty největší, takže vlastně díky za pytláky?
Myslivci jsou divní lidé a jak sám víte, jde tady hlavně o kšeft, hospodáři přijede návštěva z ciziny a nechá je zastřelit za prachy ty největší kusy na trofeje, o maso tady nejde. Málokterému hospodáři jde primárně o zvířata, hlavně aby z toho měli co nejvíc.
Denně jsem ve styku s „normálními“ myslivci, kteří tady oddřou veškerou práci a sami říkají, jak je to postavené na hlavu. Teď např. měli všichni nařízeno střelit alespoň jednoho muflona a odevzdat, když ne, tak tučná pokuta. Letos tu náhodou ovšem nebyl ani jeden. Nebylo by normální raději nechat střílet ta přemnožená prasata? Tak všichni budou platit pokutu, mufloni nejsou na skladě.

Chari
541 příspěvků 6.3.13 16:46

@666mahu Asi se to ještě vyrábí.. „Kabát s kapucí a odepinatelnou oteplenou vložkou v kombinaci s křečkem“ http://www.shop-admin.cz/…-DSC3655.jpg

Edit: u tohodle to vypadá, že křeččí jsou jen lemy, ale opravdu jsem viděla prvorepublikový pánský kabát s křečkem po celé ploše.

Karin
3948 příspěvků 6.3.13 17:11

Hm, když se nad tím tak zamyslím, tak ona vlastně skoro každá lidská činnost má nějaký negativní vliv na přírodu, ať už je to výroba oblečení ze zvířat anebo výroba oblečení z umělé hmoty (případně jakákoliv výroba nebo distribuce čehokoliv jiného)… Ale je dobře, když se lidé o tyhle procesy zajímají a není jim lhostejné, co tady po sobě nechají. Ať každý jí a nosí, co považuje za nejlepší, ale hlavně ať nejsou lidi lhostejní a ať se zajímají a ať vždy vidí smysl v tom, co dělají.

666mahu
1490 příspěvků 6.3.13 17:26

@Chari, děkuji za ukázku, zase jsem o něco chytřejší. ;-)
Zde to vypadá jako lem. Vyhledala jsem si další informace, a píší, že je to běžně používaná kožešina na celé vložky do kabátů. Znám jen křečka zlatého a džungarského, tak jsem měla představu, že by kožíšek z křečka vypadal jako myší (ten z pohádky). Ale křečků je přes 100 druhů! - koukám. :-) Tohle je větší zvíře (jeden kus odpovídá asi jenomu pruhu na lemu), je to křeček polní, velký 25 - 35 cm. Možná některé z nás tuto kožešinu už někde viděly, jen jsme nevěděly, že to je zrovna křeček.

@Karin, myslím si něco podobného. Někdo z nás se snaží víc, někdo méně, z obliga jsou jen ti, kdo zvolili život mimo civilizaci, kde jsou odkázaní sami na sebe (z Čechů jich bude nemnoho). Kožešiny nebudou největší zlo pod sluncem. Každý by měl začít u sebe a koukat na souvislosti.

Chari
541 příspěvků 6.3.13 17:30

@666mahu Právě taky tápu v typech těch křečků, protože to, co jsem viděla bylo právě jak z té pohádky.. ale možná je můj pohled taky zkreslený tím, že jsme ho vyhazovaly, když jsem byla mnohem menší a od té doby se o křeččí vložky nezajímala.

uživatel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 17:45

.

Příspěvek upraven 05.10.16 v 22:45

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 13:51

Ať je to jak chce, mně to teda přijde postavené na hlavu. Právě jsem to probírala venku v lese s jedním z těch inteligentnějších myslivců /omlouvám se, ale fakt o nich nemám valné mínění/ a sám uznal, že ty velké nejvíc škodící kusy by se střílet měly. Sice odstřelí pár selat ale stejně se furt množí a škodí. Tvrdí, že za vše mohou ochránci přírody, kteří kecají do všeho. Já jsem bohužel jen ten poškozený, kterému každou noc provalují plot a vyhrabou co mohou. Dokonce jsem už jednoho měla v zahradě a jsem moc ráda, že jsem zrovna byla se psy venku a řešil to manžel. A to, že máme hospodáře blbce, to je tady obecně uznávaný fakt.
Takže měním názor a beru pytláky na milost, nabízím dobrý posed přímo na naší zahradě, s teplými nápoji včetně, každonoční příchod prasat zaručen.

Matmys
2427 příspěvků 10.3.13 18:56
@Perpentach píše:
@cibetka 1 Uvědomujete si, že se tu pyšníte peněženkami z ohroženého zvířete? Peněženka z pravé sloní kůže? Jako fakt? Nechcete si k tomu nechat ušít kožich třeba z pandy?

nebo z dalmatinců…

kamaradvladimir
448 příspěvků 12.12.13 13:16

http://www.digitaljournal.com/article/312335
na konci je video… já vím já vím kožich je kožich, ale bohužel jsou na světě různí sadističtí dementi a není dobré je v tom podporovat…

kamaradvladimir
448 příspěvků 12.12.13 13:20

Chápu, že v Číně to bývá docela extrém ve všem

Gunnar Bjerre
29 příspěvků 12.12.13 13:39

Jakákoliv kožešina je krásná jen a pouze na jeho původním majiteli - zvířeti. Na lidech je to jako oblečení téměř bez výjimky vždy jen hnusné, rusky laciné a hnusné.
Kožešinu, pokud je vůbec pravá, uznávám pouze na Krampusech, tam je hnusnost žádaná.

jajkaz
163 příspěvků 13.12.13 03:59

.

Příspěvek upraven 11.10.16 v 06:55

kamaradvladimir
448 příspěvků 13.12.13 05:43

@jajkaz troufam si tvrdit že nejsme pitomci a nad tímto jsme přemýšleli, ale… inuité netrpí kvůli zákazu EU, ale jen a pouze kvuli těm „nenažraným“ lidem, kteří ty tuleně (strašným způsobem) vybíjeli. Taky já osobně nemám nic proti lidem co nosí v podmínkách Aljašky nebo Sibiře kožešiny jako nutnost, ale nechápu, proč mají mít tisíce dam z jižní a střední Evropy kožešiny. Podívejte se pak co podporujete, To, že nějaký traper v kanadě střelí bobra je to nejmenší proti tomu co dělá masová poptávka po kousku kožešiny z psíka mývalovitého… že se toho většina vyprodukuje právě v Číně, kde nějaké humání zacházení se zvířaty skutečně nehrozí je na zvracení. Aspon já po pár videích šel… a kožich z pejska bych si nekoupil ani kdyby mi měly ruce upadnout.

kamaradvladimir
448 příspěvků 13.12.13 05:57

@jajkaz to samé můžeme vidět u slonoviny nebo rohu z nosorožce, taky kdysi domorodci ulovili slona a mimo masa použili kly na várobu sošek… a co se stalo dál víme všichni. Možná tím domorodci trpí, ale co by se stalo kdyby nebyl zákaz pro lov slonů a nosorožců? Asiaté prostě stále budou chtít roh nosorožce na potenci… ta poptávka tu je a my se s tím musíme vypořádat tak, že když je někdo debil, musíme před ním ta ohrožená zvířata ochránit.

jajkaz
163 příspěvků 14.12.13 05:12

.

Příspěvek upraven 11.10.16 v 06:54

kocurM
595 příspěvků 14.12.13 11:45
Jen králík

A další hospodářská zvířata, chovaná hlavně na maso (s výjimkou persiánu, ten nejkvalitnější se dělá i z potratů) a pokud možno ne z mláďat. V jiných případech je potřeba znát původ. A stejně bych se tomu asi vyhnula. Kožešina z lišky krasavice stejně nejvíc sluší té lišce, většina i štíhlých žen je v ní akorát tak tlustá.

kocurM
595 příspěvků 14.12.13 11:49
To: Gunnar Bjerre

Vašich předsudků vůči ruské módě vás těžko zbavím, ale je znát, že nevíte, co plácáte.

Jiná Realita
13791 příspěvků 14.12.13 11:59

Já se hlásím jako člověk, který i v českých podmínkách potřebuje kožich. klidně umělý (i když skutečný přece jen hřeje trochu víc a jinak), ale mám vyzkoušeno, že moje choré tělo nic nezahřeje tak, jako chlupatá věc. ideálně tím chlupem dovnitř. stejně tak mám mimochodem vyzkoušeno, že přirozené materiály jako vlna, kašmír, merino…jsou bezkonkureční, ať si high tech lobby říká, co chce.
super lyžařské bundy do - 50 nechť se jdou vycpat, plyšák a kožich ze sekáče mi zachránil život.

Gunnar Bjerre
29 příspěvků 15.12.13 16:18

@kocurM A Vy jako máte nějak pocit, že označuji veškerou ruskou módu za lacinou?

kocurM
595 příspěvků 16.12.13 00:16
Ano.

Co si o ní myslíte doopravdy, to nevím, ale příspěvek tak vyznívá.

Gunnar Bjerre
29 příspěvků 16.12.13 09:49

Vidíte, nevíte a přesto se mi snažíte vnutit předsudky. Vězte, že odsouzení celé ruské módy jsem tím na mysli vážně neměla.

MP Markys
136 příspěvků 17.12.13 15:32

Jako malá jsem podědila kus kožešiny z KRTKA! Byl to kousek sešitý z kůžiček krtků. Černá heboučká kožešinka. Měla jsem kabátek z vlny a na límci a manžetách tuto kožešinku. Když se nad tím teď zamyslím, tak si neumím představit, jak se taková kožešina vůbec dělala. Dělal si to snad nějaký kožešník doma z ulovených krtků? Ta představa je docela hrozná.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.13 16:54

@MP Markys
Asi byl kožešník i zahradník. Neb každý zahradník by z krtků na své zahradě nejraději ušil cokoli.

barvinok
655 příspěvků 20.5.16 19:03

.

Příspěvek upraven 02.10.18 v 11:44

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek