Krása versus inteligence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Alizon
1235 příspěvků 19.9.12 11:05
@Coraline píše:
No možná, že kdyby ty celebrity měly alespoň šanci se do toho foťáku normálně zatvářit, tak by půl planety nemuselo být v tak strašném šoku, jaké jsou to vlastně ve skutečnosti všechno šeredy :D

Ono treba staci ve vhodny moment stopnout DVD kde je nejaka krasna herecka, ktera zrovna zavrela oci, divne otevrela pusu… pokud to sledujete jako film, ani to nezaregistrujete, v tom konkretnim okamziku je to sereda. Nahodou se mi to povedlo vcera, kdyz jsem si odbehla pro piti, pri navratu jsem se lekla co to na me z obrazovky kouka a pritom to byla krasna Penelope Cruz, pouze „stopnuta“ v nevhodnem momentu.
Takze ted se taky utesuji tim, ze jsem vlastne krasavice, jen me skoro vzdycky nekdo vyfoti v nevhodny okamzik:)

Alizon
1235 příspěvků 19.9.12 11:09

@TinkaH
Samozrejme je to klise. Ovsem pokud jde zrovna o film Dabel nosi Pradu - hlavni hrdinka tam snad nebyla popsana jako oskliva - spis jen nemozne oblecena ne?
A pokud jde o ty ostatni - ktere mely byt ty krasne a krasne oblecene - nebyly zase popsany jako hloupe. Jak sefova, tak ta jeji druha asistentka musely byt zaroven inteligentni.
Ja jsem tenhle film nevnimala jako konfikt krasa x inteligence. Spis co jste vsechno ochotni obetovat a zmenit (vztah, svoje zvyky, svoje „ja“, klidek, volny cas) kvuli nejakemu snu.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 19.9.12 11:25

Otázka nestojí krásná versus ošklivá, protože skutečně ošklivých žen je jako šafránu a těch nadpřirozeně krásných i při akutní střevní chřipce zhruba o 2 víc. Každá žena může být přitažlivá pokud má upravené vlasy, nehty, stará se o postavu a pleť a není jí úplně jedno co má na sobě. V intelektuálním prostředí se ovšem jaksi automaticky předpokládá, že žena je nad svůj zevnějšek povznesená. Proč by ale měla být? To, že je třeba fyzik, matematik nebo kunsthistorik přece neznamená, že je méně ženou.

Muži, drtivá většina mužů, mají rádi škatulky, tedy co se žen týče. Takže holka co nosí jehly a má blond vlasy určitě nemá mozek. Když už muž musí přiznat, že by dotyčná mohla být inteligentní tak zaručeně neumí vařit, je agresivní feministka a každé ráno snídá mužská játra. Úplně nejhorší, pro muže, je kombinace krásné vysoce inteligentní ženy, která zvládá kariéru jaderného fyzika, 4 děti, sportuje, má doma naklizeno a ještě umí svíčkovou (trošku přeháním, ale co už :-)) Taková žena totiž muže ohrožuje, minimálně v jejich představách.

Khajka
506 příspěvků 19.9.12 11:28

@Beruska bez tecek Ale je-li vámi zmiňovaná žena skutečně chytrá (což dle mého názoru úplně s inteligencí nesouvisí), pak to s mužem umí tak, že ho neohrožuje ;-)

Alizon
1235 příspěvků 19.9.12 11:29
@Beruska bez tecek píše: Úplně nejhorší, pro muže, je kombinace krásné vysoce inteligentní ženy, která zvládá kariéru jaderného fyzika, 4 děti, sportuje, má doma naklizeno a ještě umí svíčkovou (trošku přeháním, ale co už :-)) Taková žena totiž muže ohrožuje, minimálně v jejich představách.

Ze bych byla muz? Takova predstava je totiz silena pro me:)

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 19.9.12 11:33

@Khajka Taková žena „ohrožuje“ primárně všechny muže ve svém okolí. To, že to se svým chlapem může umět je úplně jiná věc.

Khajka
506 příspěvků 19.9.12 11:34

@Beruska bez tecek Já to myslela v kontextu pouze jejího muže :) Jinak samozřejmě, takové ženy se muži bojí a zvládne to pouze skutečně silná osobnost…

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 19.9.12 11:36

@Alizon já jsem záměrně vyhrotila situaci :-) Většině mužů by stačilo tak 30 procent uvedeného :-D

Alizon
1235 příspěvků 19.9.12 11:52
@Beruska bez tecek píše:
@Alizon já jsem záměrně vyhrotila situaci :-) Většině mužů by stačilo tak 30 procent uvedeného :-D

Pritom by to tem chlapum vlasne vubec nemuselo vadit a stvat by mela primarne spis ty dalsi zenske. Nebo se muzi opravdu silnych zen „boji“? Neni to dalsi klise? V mem okoli opravdu jsou nebo byly dlouho samy ty „prilis dokonale“. A nebylo to jejich vysokymi pozadavky na ty chlapy.

Sekhmet
1918 příspěvků 19.9.12 11:59

Z mých vlastních pozorování jsem zjistila následující:
1. příroda je škodolibá svině. Když už nadělí, tak na všech frontách současně. Proto se zrodila má kamarádka Klára (vysoká blondýna s parametry topmodelky, úžasnejma vlasama do pasu, IQ sto sedmdesát a ještě tak nesnesitelně úžasnou a přátelskou povahou, že jsem ji první rok, co jsme se potkávaly ve škole intenzivně nesnášela, než jsem - stejně jako všichni ostatní - zcela podlehla jejímu kouzlu) a proto bývají chytré ženy skoro vždy hezké.
2. Krásná = upravená a o sebe dbající. Vždy a téměř bez výjimky. Krása je relativní a silně subjektivní kategorie. Čistota a upravenost je kategorie objektivní, snadno shledatelná a dobře posouditelná. Aneb: „Míša není krásná, holčičko, Míša je jen dobře oblečená a umí se nosit, proto z ní všichni chlapi šílej.“
3. Extrémně krásné typy (takové ty co i v záchvatu akutní střevní chřipky, případně po třicetihodinovém porodu vypadají sexy a k nakousnutí) se vyskytují jen v mexických telenovelách. Extrémně „ošklivé“ typy se vyskytují v běžném životě a skoro vždy jsou doprovázeny některým z následujících znaků (nebo kombinací více z nich): nižší sociální vrstva obecně (a tím nemyslím jen nedostatek peněz, ale hlavně nedostatek vzdělání a to i základního, obecné osvěty, odtržení od života „normálních“ lidí, uvěznění v ghettu, sociální vyloučenost), snížená inteligence, závažnější tělesné či psychické/mentální postižení či vady.
Takže, dámy, jásejme. Skoro by se dalo říct, že krása je jen o tom, jak se o sebe staráme.

TinkaH
917 příspěvků 19.9.12 12:27
@Soňa3 píše:
Totálně mě oddělává, že sem ještě nedorazil nějaký sluníčkář s myšlenkou, že na vzhledu nezáleží a důležitá je pouze vnitřní krása - to se vždycky válím po zemi smíchy.

Vidíte na to jsem si taky nevzpomněla. Miluju, když mě někdo začne přesvědčovat, že na vzhledu vůbec nezáleží, hlaví je srdíčko uvnitř :-D Jenže asi těžko půjdou na rande s alkoholikem - bezdomovce, i kdyby měl srdce jako matka Tereza

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 12:30

@TinkaH lenže to že je niekto alkoholik a bezdomovec, nie je fyzická vada na kráse a na rande s ním nepojdete nie koli tomu ako vyzerá, ale koli tomu aký je. So vzhľadom to nemá nič spoločné.

Sekhmet
1918 příspěvků 19.9.12 12:37

@TinkaH Ony ty kecy o tom, jak je důležitá duše a ne vzhled, jsou hezké a mají něco do sebe. Pravda je ale krutá: Když někoho potkáme, během dvou vteřin si ho pomyslně uložíme do jedné z následujících škatulek (přičemž jediné výchozí kritérium je vzhled): ano, ne, možná. Kategorie ano je jasná, navíc u člověka z této kategorie máme tendence přehlížet jeho nedostatky (tzv. láska na první pohled), kategorie možná (kam spadne největší množství lidí) je hraniční - potřebujeme další indicie, abychom posoudili, zda má či nemá smysl s tímto člověkem navázat vztah (zde nastupuje ona „krásná dušička a zlaté srdíčko“), kategorie ne je bohužel také jasná, jak se tam dostanete, máte peška a do kategorie ano se nevecpete, kdybyste se na hlavu stavěli a krásná dušička a zlaté srdíčko vám v tom nepomůžou, protože se o ně už daná osoba zajímat nebude.

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 12:41

Hlasuju pro inteligenci, krása vás stejně časem opustí, s tím nic nenaděláte.
Z evolučního hlediska je ale jasné jedno: krásní lidé jsou inteligentní a obráceně.
Paní Dana Drábová je výjimka, čestná.
(Kdybych byla šeredná, asi bych psala něco jiného)

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 12:47

@Já První pani drabova na to jen dlabe. myslim, ze kdyby se sverila do pece vizazisty a stylisty, tak bychom cumeli jako puci. bylo by to podobne jako treba se susan boyle nebo livii klausovou - kdyz na sobe zamakaly (nebo spis jejich tymy zamakaly:), staly se z nich sice ne prvoplanove krasavice, ale zajimave vypadajici zeny

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 12:48

Přiznám se bez mučení, že já bych se šeredným chlapem nerandila. Vysloveně mne odpuzujou obézní muži. Jak má chlap prsa, nemá u mne šanci. Pak mi vadí smrdutý dech, plesnivé nehty, kulatá záda, platfus - obecně ty znaky, jež svědčí o to, že se dotyčný vyhýbá pohybu jak jen může. Jakmile se mi při představě, že se mne dotýká, zvedne žaludek, nelámu to přes koleno. Ani stav majetku na tom nic nemění.
Píšu teď výhradně o své minulosti, můj manžel je hezký a chytrý.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 12:49
@Já První píše:
Hlasuju pro inteligenci, krása vás stejně časem opustí, s tím nic nenaděláte.
Z evolučního hlediska je ale jasné jedno: krásní lidé jsou inteligentní a obráceně.
Paní Dana Drábová je výjimka, čestná.
(Kdybych byla šeredná, asi bych psala něco jiného)

Ještě edit: Před 14 dny byl s ní byl rozhovor v televizi, manžel mi zakázal přepnout na jiný program (stejně bych nepřepnula) a nábožensky civěl…

Drábová co nemá v nohách, to ukecá :-)))))))

Příspěvek upraven 19.09.12 v 13:10

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 12:50

@Soňa3
Netuším, co má šéfka úřadu pro jadernou bezpečnost v nohách. O jejím vysokém IQ přesto nepochybuji. A bez jakéhokoli přehánění se přiznávám, že ji upřímně obdivuji. Být jako ona, vyměním svůj vzhled za její IQ, fakt.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 12:58
@Já První píše:
@Soňa3
Netuším, co má šéfka úřadu pro jadernou bezpečnost v nohách. O jejím vysokém IQ přesto nepochybuji. A bez jakéhokoli přehánění se přiznávám, že ji upřímně obdivuji. Být jako ona, vyměním svůj vzhled za její IQ, fakt.

Já to říkám pořád, že na lidech obdivuju inteligenci, krásu si koupíte, jsou jí všude tuny…

Madla L.
16 příspěvků 19.9.12 12:59
@razorblade píše:
@Já První pani drabova na to jen dlabe. myslim, ze kdyby se sverila do pece vizazisty a stylisty, tak bychom cumeli jako puci. bylo by to podobne jako treba se susan boyle nebo livii klausovou - kdyz na sobe zamakaly (nebo spis jejich tymy zamakaly:), staly se z nich sice ne prvoplanove krasavice, ale zajimave vypadajici zeny

Otázkou je, jestli o to vůbec nějak více stojí - jestli není spíše i takový „chlap“. :-)

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 13:03

@Madla L. ja si myslim, ze nestoji… je se sebou spokojena (a ma byt proc!) a lidi ji berou, takovou jaka je. taky je ale pravda, ze je to totalni vyjimka

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 13:09

Když to tedy shrneme, krása je důležitá, ovšem brilantní inteligence ji může nahradit.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 13:16

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:08

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 13:17

@Já První ja bych dodala brilantni inteligence spolu s moci a postavenim, ktereho zena diky te inteligenci dosahla. protoze podle me je rozdil mezi pani drabovou a treba osklivou knihovnici, ktera bude mit stejnou inteligenci jako ta drabova, ale stale bude jen tou knihovnici v okresni knihovne. ta proste bezne chlapy brat nebude. je to hnusne, ale je to fakt

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 13:34

@uu
Barták není člověk, ale zvíře. Nechápu, jak ty holky si to mohly nechat líbit a nezdrhly hned po první schůzce.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek