Krása versus inteligence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
divokytymian
68 příspěvků 19.9.12 13:43
@z_dediny píše:
Líbil se mi film s Barbrou Streisand a Jeffem Bridgesem The Mirror Has Two Faces. Vzpomínám si na jednu scénu. On říká: „Ty nemáš make-up.“ Na to ona: „K čemu? Pořád bych vypadala jako já, jen v barvě.“ Z toho vyplývá, že na tom nesejde, ani make-up a dobrý vzhled inteligenci nepoškodí. Všimla jsem si jednoho: Inteligentní ženy většinou nemívají těžkou nadváhu, ale když se stane, že mají kila navíc, umějí je nosit a při komunikaci s nimi je nevnímáte jako problém. Tedy pokud nejste Františka Čížková. (To ale raději nadváhu než vypadat jako ona.)

To jak kdo nosí svůj okrasný tukový prstenec podle mě není otázkou inteligence, ale sebevědomí.

divokytymian
68 příspěvků 19.9.12 13:47

Myslím, že to klišé samozřejmě je a proto je tak snadné o tom natočit film, aby bandy tupců, co mají rádi přesudky a stereotypy mohli pokyvovat, že přesně tak to je. Že o ní ve filmu mluvili jako o tlusté jsem nepochopila a celý ten film byl vlastně předvídatelný od začátku do konce jako většina amerických filmů. Ovšem Meryl Streep je dokonalá v každé roli a na tento film a oděvy byl opravdu krásný pohled. Možná bylo lepší to vidět bez zvuku. Rozhodně to podle mě není film k řešení.

JarkaJar
432 příspěvků 19.9.12 13:53

@razorblade
Doufám, že „knihovnice v okresní knihovně“ jste použila jen náhodou - nebo je to nějaký předsudek, že knihovnice jsou neupravené. Jsou? Knihovnice jsou většinou mladé ženy a myslím, že se vyznačují tím, že se oblékají vkusně, bez koukajících ramínek a koukajícího pozadí. A nejsou hloupé, mají často VŠ vzdělání, kromě toho se musejí orientovat třeba i v zeměpise. Pokud to někdy byly starší neupravené ženské, tak leda někdy před válkou a to už tady na fóru asi nikdo nepamatuje. Ada taky měla článek „Knihovnice ze Zary“ o staromódním dámském oblečení. Nemám prostě ráda nálepkování, natož když se rozchází s pravdou.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 13:59

@JarkaJar Já Jarko opravdu marně hledám, kde Razorblade napsala, že knihovnice jsou neupravené. Sice jste se rozepsala pěkně, ale klasicky zahajujete v diskusi flame na základě něčeho, co někdo jiný nenapsal. Fakt se vám divím.

TinkaH
920 příspěvků 19.9.12 14:03

@JarkaJar Já myslím, že „knihovnice v okresní knihovně“ bylo jen obrazné přirovnání typu „kecy jako stará Blažková…“ Ne každá Blažková má kecy ;-) Nemůžu teď najít správný výraz, ale určitě se tomu nějak říká :-)

JarkaJar
432 příspěvků 19.9.12 14:05

Ach jo, Soňo3. Cituji: „podle me je rozdil mezi pani drabovou a treba osklivou knihovnici, ktera bude mit stejnou inteligenci jako ta drabova, ale stale bude jen tou knihovnici v okresni knihovne. ta proste bezne chlapy brat nebude. je to hnusne, ale je to fakt.“ Berte to jak chcete, ale dovolte mi, abych to přečetla jako nezdvořilost a nekorektnost. A ještě ta „ošklivá knihovnice“, hm.

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 14:13

Timto se prevelice omlouvam vsem knihovnicim okresnich knihoven, kterych jsem se dotkla. priste napisu treba „oskliva redaktorka lokalniho platku“, at strilim do svych rad a nemusim cist, jak jsem zaujala proti knihovnicim. omg

divokytymian
68 příspěvků 19.9.12 14:18
@razorblade píše:
Timto se prevelice omlouvam vsem knihovnicim okresnich knihoven, kterych jsem se dotkla. priste napisu treba „oskliva redaktorka lokalniho platku“, at strilim do svych rad a nemusim cist, jak jsem zaujala proti knihovnicim. omg

ještě dejte bacha na bílý jako zeď a podobně… V Anglii se odstupuje od používání slova blackboard (tabule) a používá se jen board, protože black je rasistický a nedávno jsem slyšela o nařízení EU kdy se má postupně přestat používat slovo mezinárodní a nahradit jej slovem mezistátní, protože mezinárodní je též rasistické a nemá přesný význam.

MP Barbucha
3716 příspěvků 19.9.12 14:38

To mi připomíná, že když jsem ještě pracovala v Čsa dozvěděli jsme se, že není vhodné říkat „cockpit“ protože je to sprostý harašení:-) Muselo se říkat „flight deck“ ale nikdo to nedodržoval:-)

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 14:41
@JarkaJar píše:
Ach jo, Soňo3. Cituji: „podle me je rozdil mezi pani drabovou a treba osklivou knihovnici, ktera bude mit stejnou inteligenci jako ta drabova, ale stale bude jen tou knihovnici v okresni knihovne. ta proste bezne chlapy brat nebude. je to hnusne, ale je to fakt.“ Berte to jak chcete, ale dovolte mi, abych to přečetla jako nezdvořilost a nekorektnost. A ještě ta „ošklivá knihovnice“, hm.

Tak jo názorně vysvětlím jak některý lidé vnímají psaná sdělení:

Citace: ja bych dodala brilantni inteligence spolu s moci a postavenim, ktereho zena diky te inteligenci dosahla. protoze podle me je rozdil mezi pani drabovou a treba osklivou knihovnici, ktera bude mit stejnou inteligenci jako ta drabova, ale stale bude jen tou knihovnici v okresni knihovne. ta proste bezne chlapy brat nebude. je to hnusne, ale je

Sdělení zní: Nejenom inteligence, pokud žena není považována za krásnou, je zárukou životního štěstí, důležitá je také schopnost té inteligence využít k dosažení jistého postavení a moci, která ženu, ačkoliv není krasavicí, činí pro muže objektem zájmu.

Sdělení jak je pochopila JarkaJar: Všechny knihovnice jsou neupravené.

Asi by to pro všechny občas chtělo udržovací cvičení z výrokové logiky. Na diskusí se totiž výroková nelogika typu: Tomáš zabil Jarmilu = všichni Tomášové, potažmo muži, jsou vrazi, šíří jak lavina.

Pro osvěžení argumentačních dovedností doporučuji stránku s přehledem argumentačních klamů:http://cs.wikipedia.org/…k%C3%BD_klam

Příspěvek upraven 19.09.12 v 15:16

z_dediny
1118 příspěvků 19.9.12 14:51
@Já První píše:
Hlasuju pro inteligenci, krása vás stejně časem opustí, s tím nic nenaděláte.
Z evolučního hlediska je ale jasné jedno: krásní lidé jsou inteligentní a obráceně.
Paní Dana Drábová je výjimka, čestná.
(Kdybych byla šeredná, asi bych psala něco jiného)

Znám dost nadprůměrně dobře vypadajících žen, které se zdají krásné jen do okamžiku, než otevřou ústa. Je fakt, že jsou většinou hodně mladé. Až zestárnou, bude jejich krása fuč, protože není podložena charismatem. To není generační závist. Mám krásné lidi ráda. Hlavně ty, se kterými je radost mluvit.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 15:17
@Soňa3 píše:
Tak jo názorně vysvětlím jak některý lidé vnímají psaná sdělení:

Citace: ja bych dodala brilantni inteligence spolu s moci a postavenim, ktereho zena diky te inteligenci dosahla. protoze podle me je rozdil mezi pani drabovou a treba osklivou knihovnici, ktera bude mit stejnou inteligenci jako ta drabova, ale stale bude jen tou knihovnici v okresni knihovne. ta proste bezne chlapy brat nebude. je to hnusne, ale je

Sdělení zní: Nejenom inteligence, pokud žena není považována za krásnou, je zárukou životního štěstí, důležitá je také schopnost té inteligence využít k dosažení jistého postavení a moci, která ženu, ačkoliv není krasavicí, činí pro muže objektem zájmu.

Sdělení jak je pochopila JarkaJar: Všechny knihovnice jsou neupravené.

Asi by to pro všechny občas chtělo udržovací cvičení z výrokové logiky. Na diskusí se totiž výroková nelogika typu: Tomáš zabil Jarmilu = všichni Tomášové, potažmo muži, jsou vrazi, šíří jak lavina.

Příspěvek upraven 19.09.12 v 15:00

Občas by to z Vašej strany chcelo tresnúť hlavou do steny a opakovať si 100krát:
to že si myslím že, ja som najmudrejšia, ja všetko všetkým vysvetlím, ja tomu rozumiem najlepšie je moj omyl.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 15:32
@Soňa3 píše:
Tak jo názorně vysvětlím jak některý lidé vnímají psaná sdělení:…
@Soňa3 píše:
Tak jo názorně vysvětlím jak některý lidé vnímají psaná sdělení:…

Ja že prečo máte tak veľa príspevkov upravených až tak, že nakoniec tam zostane len bodka. Už to chápem, Vy každý príspevok upravujete každÝch 15 minút. Páli Vám to presne v tomto časovom rozmedzí a nikdy rýchlejšie, a nechce sa Vám čakať, kým myšlienka bude celá, tak ju píšete postupne? :-D

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 16:20

Za sebe můžu jen říct, že být já okresní knihovnicí s brilantním mozkem, tak:

• se neunavuju zde na tomto fóru, ale spíš kontroluju Holanovy překlady čínské poezie, jsou-li dost přesné
  • pokud sem už zavítám, rozhodně si nebudu myslet, že se píše akorát o mě, ale nejspíš o jiných knihovnicích
zoufalanevesta
51 příspěvků 19.9.12 16:31

Navzdory tomu, že Vám kdokoli bude tvrdit, že zrovna on na vzhled vůbec nedá, budu jeho prohlášení brát s rezervou. Je dokázáno, že hezkým lidem je daleko více odpouštěno než těm škaredým. Dotyčný si to nemusí ani uvědomovat, protože toto ovlivnění není na vědomé úrovni. Ona ta krása je velmi ošemetná a dokáže jedince velmi mást a klamat. Sama jsem to viděla v mužském kolektivu, muži nad milou a krásnou slečnou doslova slintali, ale pak ji označili za velmi vzdělanou, i když můžu říct, že to, co ta slečna tehdy říkala, nebyla zrovna jedinečná moudra. Ale ty dotyčné muže její vzhled natolik ošálil, že si její sympatičnost promítli i do jejich vnímání inteligence.
Co mi ale připadá nespravedlivé, když někoho odsoudí na základě vzhledu. A nemusí se jednat jen o tupé: škaredá=hloupá, jde mi i o to, když někdo řekne o slečně s vyšisovanou blond a růžovou kabelkou a nalepovacími nehty, že musí být zaručeně blbá. Tomu říkám stereotyp.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.12 08:19

@gulietta Edituji proto, abych neměla v příspěvku hrubky a faktické chyby, vadí?

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.12 08:21

@gulietta A ještě jeden příspěvěk, abych tedy needitovala - občas se stane, že je počítač pomalý a nakonec se příspěvek načte do diskuse třeba třikrát, a protože ji nechci plevelit opakujícími se příspěvky, tak ty co jsou dablované mažu - záhada vyřešena, můžete slavit :-)

Pirek
7062 příspěvků 20.9.12 08:32

Když nad tím tak přemýšlím, já ani žádné ošklivé ženy neznám. Všechny moje kamarádky a známé považuju za minimálně půvabné, některé i za krásné. Nějak mě asi oslepuje jejich inteligence, povaha a duše. Ani Dana Drábová není žádná ošklivka.

Já se vždycky nechám ošálit, že pro mne přestane být výzor důležitý.

MP Barbucha
3716 příspěvků 20.9.12 08:32

Já jsem několik celebrit potkala (jednou napíšu knihu Obsluhovala jsem české celebrity:-), když jsem ještě dělala letušku a i teď nedávno. A musím říct, že ač je fajn říkat si. "Tak bych také vypadala s tunou make upu a týmem vyzážistů, tak musím říct, že většinou jsou ty dívky opravdu krásné. Není to zdaleka jen tím make upem.

Letefa
716 příspěvků 20.9.12 09:44

Obrázek by byl moc dlouhý, tak vkládám jen odkaz:

http://theoatmeal.com/comics/gym

Choucas
150 příspěvků 21.9.12 00:17

Tak to ten „vtip“ vystihl myslím skvěle.

Rosalyn
925 příspěvků 22.9.12 20:09

@MP Barbucha A myslíte jen modelky nebo ženské celebrity celkově?

MP Barbucha
3716 příspěvků 22.9.12 20:22

@Rosalyn
Oboje. Největší dojem na mě udělala Alena Šeredová. To je taková krasavice, že na ní prostě musíte zírat. Jinak pár modelek jsem potkala u kterých bych nepoznala, že jsou to slavné modelky, ale hezké byly vždy. Jen třeba nebyly namalované, takže nevyčnívaly.
Některé ženy mě překvapily, že jsou ve skutečnosti mnohem krásnější, než na fotkách. Iva Bittová, Bára Basiková, nebo třeba Lenka Dusilová.
Nechci, aby to vypadalo, že jsem kamarádka s celebritami, tak to není. Jen jsem jim v letadle nalévala kafe, nebo tak..

Rosalyn
925 příspěvků 22.9.12 20:33

@MP Barbucha Takže paní Buffon si své čtvrté místo na Miss World 1998 zasloužila.

MP Barbucha
3716 příspěvků 22.9.12 20:44

@Rosalyn
Nevím, jak vůbec jde objektivně posoudit krásu? :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek