Krásné nádobí

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
MPSkrolew
1850 příspěvků 27.9.12 12:02

Nechci se opravdu nikoho dotknout, ale z mého pohledu je „zbytečný luxus“ právě nakupování nádobí v Ikea. Neříkám, že jsem si tam nekoupila plastové krabičky na uchovávání potravin nebo vůbec spoustu jiného zboží, ale do Ikey jsem i tak dala peněz dost, takže proč je nedát taky někomu jinému. Jak jsem psala výše, rozhodla jsem se dávat přednost českému nádobí (např. i vařečky a prkýnka si kupuju raději na trhu od řezbářů). A to z toho důvodu, že naše porcelánky a keramičky jsou jedněmi z mála českých firem, které tu ještě máme, a snaží se navazovat na tradici, na kterou můžeme být, myslím, docela hrdí.

Curlygirl
1901 příspěvků 27.9.12 12:06

@MPSkrolew chápu, jak to myslíte, ale pro většinu z nás, co něco máme z Ikea (nádobí a kuch. potřeby) asi platí, že to v tu danou chvíli bylo nejlevnější a nejdostupnější hezké neutrální zboží.
Já navíc strašně nerada používám dřevěné vařečky a prkýnka, nemám ten materiál prostě ráda, když je neopracovaný…

MPSkrolew
1850 příspěvků 27.9.12 12:10

@Curlygirl No mně je to jasný, jak to chodí, proto píšu, že tím nechci na nikho útočit :-). Jen že prostě tohle si hlídám. Ona je totiž spousta věcí dělaná tak, aby se zdála tou nejlepší a nejjednodušší volbou. Na první pohled. Ty důsledky nejsou tak okamžité a viditelné, ale možná o to někdy závažnější.

Moir
2427 příspěvků 27.9.12 12:12
@Curlygirl píše:
@MPSkrolew chápu, jak to myslíte, ale pro většinu z nás, co něco máme z Ikea (nádobí a kuch. potřeby) asi platí, že to v tu danou chvíli bylo nejlevnější a nejdostupnější hezké neutrální zboží.
Já navíc strašně nerada používám dřevěné vařečky a prkýnka, nemám ten materiál prostě ráda, když je neopracovaný…

ano, ono sice „nejsem tak bohatá, abych mohla kupovat levné věci“, je krásné moudro a kolikrát pravdivé, nicméně ve chvíli, kdy mne, poměrně nemajetnou, čeká nákup prakticky veškerého nábytku do bytu, většiny spotřebičů (pračka, lednička, vařič…), veškerého varného nádobí, stolovacího nádobí, příborů, je jaksi snesitelnější výdaj cca 500 Kč na jídelní servis včetně hrníčků pro 4 osoby (což konkrétně Ikea zrovna nebyla), než dát 100 Kč za jeden talíř.
A na nerezové nádobí 365+ z Ikei budu přísahat. Pánev s neporušeným teflonem mám přes 7 let. Tescoma je násobně dražší a rozhodně není kvalitnější.

Curlygirl
1901 příspěvků 27.9.12 12:14

@MPSkrolew já taky neodrážím útok, alespoň jsem to tak nemyslela.. :-) S těmi lokálními výrobci všeho možného je to složité. Na jednu stranu o nich člověk ani pořádně neví, protože nemají finance na reklamu a marketing. Takže po nich člověk musí pomalu pátrat a na to ne každý má energii a čas. Taky ne vždy mají takový výběr a v neposlední řadě musí mít logicky vyšší ceny, než je má nadnárodní korporace co chrlí výrobky z pásu.
Každopádně obdivuju ty, co se v dnešní době živí takovými řemesly, musí tu práci mít opravdu rádi, když dobrovolně na sebe berou tolik nevýhod už a priori.

Mylady2
12413 příspěvků 27.9.12 12:27

Taky jsme měli v nájmu ikea nádobí (nejenom) je to levné, vzhledově ujde a funkční. Ale za ty dva roky používání se toho mnoho rozbilo. Talíře, hrnky, misky atd se obouchaly. Takže už jsem do nich znova nechtěla investovat;-) a co se dalo ještě použít máme v občasným bydlišti.;-)

666mahu
1490 příspěvků 27.9.12 12:33

@Curlygirl, mám to zase naopak. :-)) Miluju dřevo (na jihu si kupuju dřevěné pomůcky do kuchyně z olivovníku, u nás většinou bukové). Mám averzi na plastová prkénka a vařečky.

@Moir, většina Tescomy za moc nestojí, máte pravdu, že Ikea vychází lépe. Ale napište ještě za pár let. Mám nerezové hrnce včetně papiňáku Lagostina 16 - 20 let (něco jsem dokupovala později) a už několik let přemýšlím o novějším designu hrnců (WMF), jenže tomu mému nádobí vůbec nic není, přece ho nevyhodím.

Přemýšlím podobně jako @MPSkrolew, když si mohu vybrat české (zrovna u porcelánu a skla to jde dobře), a podpořit tím našeho výrobce, tak to udělám.

Moir
2427 příspěvků 27.9.12 12:47

@666mahu jak jsem psala, pánev s teflonem mám už tak 7 let (přesně to už nevím), tu z řady 365+ a nic jí není, a jiné, kterou jsem dala onehdějšímu příteli, který jinak teflonovou pánev zničil do roka, držela tři roky, než jsem ji viděla naposledy; služebně nejstarší hrnec z Ikei má asi 4 roky, možná víc a nerozeznáte ho od těch, co jsem kupovala před dvěma lety a ani od těch, co bych koupila teď a pár dnů používala, stále v naprosto perfektním stavu (flíčky od soli a tvrdé vody na dně nepočítám jako vadu).
Papiňák Lagostina má mamka kolem 15 let a stále funguje, to máte pravdu. Jiné nerezové hrnce má maminka od svatby a to už je přes 30 let a ač mají patinu, funkční jsou stále. Stejně jako ty nerezové kastrůlky, co koupila na blešáku a jsou aspoň 50 let staré.

Letefa
716 příspěvků 27.9.12 12:50

Já si nemůžu vynachválit porcelán z Arzbergu, i když u nás bydlí necelý rok, takže zase tolik zatím soudit nemůžu.

Třeba co se čajových servisů týče, tohle je paráda: http://www.arzberg-porzellan.com/…en/teaworld/ .

MPSkrolew
1850 příspěvků 27.9.12 13:03

@Curlygirl Nebojte, já jsem to jako útok nebrala, tak snad se taky nijak útočně neobhajuju :-). Jsem v práci, tak to soustředění na vyjadřování je trochu horší.

Curlygirl
1901 příspěvků 27.9.12 13:04

@MPSkrolew to jsme na tom stejně :-) i s prací i s vyjadřováním :-)

Eila
166 příspěvků 27.9.12 13:12

Jedině Ikea, ne že by se mi nic jiného nelíbilo, ale moje nádobí až příliš často páchá hromadné sebevraždy (vyklouzne mi talíř do dřezu s nádobím a vezme sebou aspoň jeden další), takže sklenička za 9 Kč a talíř za 30 Kč mi naprosto vyhovují. Jinak se mi neskutečně libí v M&S hrníčky na kafe, mají je v sadě po šesti v takovém chromovém stojánku, kam se skládají na sebe do komínku. Nádhera. Nemám ráda takové ty zbytky nádobí, kdyz každé barevné sady za roky zbyly dvě tři věci. To mi nabízela tchýně, když jsme se vybavovali, že má hodně nádobí a ráda mi cokoliv dá (rozumněj: chci se toho zbavit a je mi líto to vyhodit), to jsem odmítla s tím, že nechci mít doma takové opičárny.

Pak mám asi dvě misky na polévku od vietnamců, takové ty z toho silného plastu co nikdy nepálí. Sice jsou naprosto odporně vzorované, ale perfektně funkční, když si chci vzít polévku nebo cokoliv jinak horkého na klín k televizi. Nerozbitné nádobí (hrnce a pod) zase mám pořádné a nijak jsem na něm nešetřila. Jinak naprosto souhlasím s výše popsaným, nikdo ještě nevymyslel nic hezčího a funkčnějšího než kulatý světlý nevzorovaný talíř.

Sibyla
2646 příspěvků 27.9.12 13:34

@666mahu Ano, v nějakém filmu jsem ho taky viděla, přála jsem si, ať už ta osoba, diskutující u jídla, uhne, ať se můžu pokochat. Takže by byl polský? No, je to docela možné - v polské i maďarské kultuře měli nádherné věci! A ty desky…
Mně se nádobí z IKEA líbí a nekvalitní mi nepřipadá: zatím mám po 5 letech všechno neporušené. Je to čistý, moderní skandinávský design. Preferovat české výrobky: fajn, ale ne za cenu nákupu „proti srsti“. Ano, české značky jsou klasické, ale zrovna tak klasický, neřku-li zatuchlý, je-i design většiny toho, co jsem viděla - jistě jsou výjimky. Styl IKEA mi sedí víc.

666mahu
1490 příspěvků 27.9.12 13:50

@Moir, tak to má vaše maminka štěstí. Každé nerezové hrnce nevydrží. Dostala jsem do výbavy od své maminky také nerezové hrnce a kastroly československé výroby, dva druhy, byly kupované jednotlivě, sadu maminka nesehnala. Po 3 letech používání byly v hrozném stavu, dna se odchlípla u obou druhů, vyhodila jsem postupně všechny. Podobnou zkušenost jsem měla asi před 10ti lety s nějakým německým pekáčem, který jsem si dokupovala, líbila se mi cena, tvar i velikost (vybírala jsem mezi tímto a dražším WMF, který měl skleněné víko, a to jsem nechtěla). Šel do popelnice z podobného důvodu asi za 4 roky. A to jsem na věci opatrná.
Nemám nic proti Ikee (i kdyby hrnce a pánve nevydržely, tak za tu cenu…), ale všechno levné nádobí není dobré, proto sama volím už jen odvědčenou kvalitu.

jancaa11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.16 23:02

Nevíte kde bych mohla sehnat nějaké designové konvice na čaj, kávu?

wendulinaa
44 příspěvků 19.5.16 19:26

Já si kupuji tyto věci na internetu. V obchodech se mi nic nelíbilo, protože bylo všechno nastejno :)

jancaa11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.5.16 00:25

No jasně, ale to se špatně hledá, já to zkoušela a nic pořádného jsem nenašla.

moninika
1964 příspěvků 22.5.16 22:44

@jancaa11 A jakou chcete? Dívala bych se na stránkách porcelánek nebo treba tady http://www.kulina.cz/cajove-konvice/

wendulinaa
44 příspěvků 28.5.16 00:59

Já můžu doporučit tady https://www.designoutlet.cz/konvice záleží jaký máte vkus. To asi my neodhadneme.

isko
1855 příspěvků 28.5.16 10:26

Diskusne už je dávno pryč, ale nemám co dělat, tak se vyjádřím k nádobí z IKEA.

U něj není problém v kvalitě, ale v materiálu, ze kterého je vyrobený - je to keramika, u něčeho kamenina, a to zkrátka nevydrží tolik jako porcelán. Mimo IKEA se keramické talíře moc nevidí, proto uživatel nemá tolik srovnání a myslí si, že např. Thun (porcelán!) vydrží víc.

wendulinaa
44 příspěvků 29.5.16 17:54

Tam já nenakupuji. Sice levné zboží, ale nějak mě to neoslovilo.

JaninaNov
2 příspěvky 9.11.16 06:37
Kvalita. Vždy

Nádobí musí být pěkné, to jo. Ale co s pěkným nádobím, když nefunguje, že… My jsme našli nádobí pěkné i funkční, začali jsme kupovat od Royaltyline.cz. A musím říct, že design i funkce jsou na jedničku! Takže máme obojí - i pěkné kousky a i kvalitu ve které se dobře vaří a ze které se dobře jí i pije.

vlm
5400 příspěvků 31.7.17 21:09

@cool65 jděte s tě, a blbýma reklamama do někam

pavel omodorion
2 příspěvky 28.1.18 21:12
ikea?

Ahoj,

opravdu nerad bych zde někomu dělal reklamu, nicméně cítím potřebu se vyjádřit… dříve jsme nakupovali nádobí pouze v ikei a musím říct, že bylo naprosto skvělé.. pro naše domácí vaření si myslím, že poměr cena/výkon je skvělý… jednou jsme však viděli nějakou reklamu na barevné sady, které se líbily mé paní, mám pocit, že tam byly růžové, žluté atd.. přišlo nám to opravdu zajímavé a koupili jsme jí i přes vyšší cenu… stála tenkrát kolem 5 tis kč… musím říct, že toho určitě nelitujeme… to vaření je o něčem jiném, nicméně, klidně bych si zase koupil nádobí v ikei, není to nic, bez čeho bych si nedovedl představit svůj život… mám pocit, že jsme to kupovali na www.bonino.cz … tak třeba tam ještě takové mají… je to ale tak rok, dva zpátky.. :-)

megusa
431 příspěvků 28.1.18 21:31

@pavel omodorion skvělý, že jste se kvůli tomu zaregistroval..

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek