Krejčovská panna na míru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
IamaVenger
2 příspěvky 9.10.20 19:41
Krejčovská panna na míru

Zdravím,
jsem lehce zkušená švadlenka a snažím se stále zlepšovat. Mám ale takový problém a tím je moje nekonfekční velikost (úzká v pase, velký hrudník a boky). Na internetu člověk narazí na hodně věcí… Na nastavitelnou pannu si netroufám, nehodlám šít na nikoho jiného (šití je pouze můj koníček a šiji pro sebe, na víc čas nemám) a na vytvoření své vlastní, popřípadě dovycpání konfekční se mi taky moc nechce (mám strach že bych plýtvala materiálem, něco bych udělala špatně). Proto se Vás chci zeptat, jestli nevíte o někom, kdo by mi pannu vyrobil zakázkově na míru.. Počítám s tím, že to nebude levné, ale jak říkám, pro mě se to vyplatí.
Předem děkuji ❤️

Reakce:
Jordaan
9175 příspěvků 9.10.20 21:11
Moir
2441 příspěvků 10.10.20 09:24

Zakázkově na míru jsem si šila sama podle střihu na bootstrap fashion, je nutné přepečlivé měření a výsledek je docela dobrý

DanielaS
5167 příspěvků 12.10.20 13:47

To zvladnete sama. Kupte pannu se spravnou mirou v pase, naspendlete kolem boku vrstvy vatelinu, az dosahnete spravneho tvaru a obvodu, nahoru obliknete vycpanou podrpsenku a na to cele usijte pevny potah.

chitrá alex
348 příspěvků 13.10.20 19:01

Taky jsem viděla krejčovskou panu, která byla vyrobena doma a je skutečně na míru - sádrový odlitek těla byl použit jako forma, do níž byla odlita akrylátová pryskyřice. Teda úplně přesně to neumím popsat, ale kdybyste měla zájem, můžu zprostředkovat kontakt na výrobce.

DanielaS
5167 příspěvků 14.10.20 10:27

To uz jsme tu diskutovaly pred lety, ruznou domaci vyrobu. Jsou dva pristupy, omotat sadrovymi obvazy telo a pak to vyplnit napriklad montazni penou; zrovna ta sadra se neujala, myslim, ze byl problem omotat obvazy cely trup tak, aby nebyl tou vahou deformovany. A system omotani lepici paskou zas troskotal na tom, ze vysledna forma byla prilis tvarna a neslo ji vycpat do spravneho tvaru.
Odlitek tela vestoje se dela jak?

jindra.cermak
24 příspěvků 14.10.20 14:08

Motání lepící páskou také nedoporučuji, za mě asi nejlepší nechat ofáčkovat sádrovými obvazy, po rozstřihnutí a znovuslepení vymazat tukem a vystříkat montážní pěnou. Chce to rozhodně pár šikovných rukou navíc, ale dělaly jsme si takto s kamarádkou a slouží do dnes.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek