Kudrnaté a vlnité vlasy

Fotoalbum tématu (18) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
miramis
1009 příspěvků 31.3.16 12:29

@Tanule mám kudrnaté vlasy, teď zhruba po bradu, nejvíc se mi osvědčil tuhý šampon od ampohra aromatics, červený mandlový. Po rozpletení dredů jsem měla vlasy slabé, jemné a lámavé, roztřepené konečky. Vlasy jsem ostříhala a myla tímhle tuháčem, mám je teď kráně hladké a jemné tak akorát. Konečky se mi netřepí a vlasy vypadají dobře ikdyž je párkrát týdně žehlím :) Kdyžtak vám můžu ještě odpoledne vyfotit tu krabičku, protože zpaměti nedávám celý název :D

miramis
1009 příspěvků 31.3.16 12:30

Ps. je to půl roku, a šampon mi vydržel přesně šest měsíců :)

Riamine
322 příspěvků 31.3.16 12:33

@Tanule Já vám teda napíšu, co vyhovuje mně. Jak píšete, každý má jiné vlasy, jiný obličej a jinou hlavu. Je třeba zkoušet a je to celoživotní boj :D.

@Tanule Momentálně mám vlasy po lopatky a jsou postupně sestříhané. Mému typu obličeje to takhle nejvíce sedí. Mám ostřejší hrany obličeje a rovné střihy to ještě zhorší. Takhle postupně sestříhané vlasy se hezky založí. Vám ale neporadím, nejsem v tom dobrá, nemám takovou představivost. Vlasy mám tak středně vlnité - po umytí i uschnutí jsou zvlněné, ale když je vyfoukám, vyžehlím nebo natočím - drží i tak tvar a nekrutí se (pokud tomu přírodní podmínky nakloněné ;) ). Píšu to jenom proto, abyste věděla, jaké vlasy mám já, co mně sedí, protože totéž nemusí vyhovovat vám. Mé vlasy si žijí svým životem, pokaždé jim vyhovuje něco jiného a pořád se to střídá, takže já si pořád musím hledat novou cestu ke svým vlasům.

Zjistěte nejprve, jaké máte vlasy a co by vám mohlo vyhovovat. Zkuste pro začátek nečesat pěšinku uprostřed ale lehce na stranu. Pokuste se vlasy po umytí nečesat, jenom prohrábnout rukama případně hodně řídkým hřebenem. A vyzkoušejte nějakou řadu péče o vlnité vlasy, klidně nejprve drogérkovou. Já začínala u levné Baley a postupně, až zjistím, jak na vlasy, jsem chtěla přejít na něco kvalitnějšího. Jenže jsem pořád tam, kde jsem byla, protože mi Balea vyhovuje, cenově je hodně příznivá a některé jiné a podstatně dražší pokusy mě zklamaly. Zkuste třeba i difuzér. A zjistěte, jestli vám vůbec vyhovují rozpuštěné vlnité vlasy. Mé vlasy vypadají skvěle a hustě rozpuštěné, ale v culíku mám pět ocásků. Když jsem zjistila, že se mi vlní vlasy, musela jsem se naučit mít je i rozpuštěné.

Momentálně mi vyhovuje takový postup: Umyji si vlasy, momentálně také používám kondicionér Balea na vlnité vlasy, dám do ručníku (nedrhnu), konečky ošetřím nějakým sérem (na zhuštění a lesk) a kapkou oleje, do délek zapracuji tužidlo z vlnité řady, v předklonu promačkám vlasy v prstech. A teď u mě nově zabírá, když si navlhčím ruce a znovu si jimi projedu vlasy a opět promačkám. Nikdy jsem to tak (s opětovným navlhčením) neprováděla, ale teď mi to vyhovuje nejvíce. Potom už finálně upravím. Ráno, pokud si nemyji hlavu každý den, jenom opět navlhčím, promačkám a jdu. Některé mé kamarádky s vlnitými vlasy třeba i za mokrého stavu natáčejí pramínky na prst. Přeji hodně štěstí při údržbě vlasů.

Jayanna
50 příspěvků 31.3.16 13:59
@Tanule píše:
Prošla jsem diskuzi na tomto vlákně a závěr je, že máme každý jinak kudrnaté a vlnité a vysušené vlasy :-)). Navíc každému vyhovuje jiný kosmetický přípravek a neplatí, že nejdražší je nejlepší.
Fénovat tedy co nejméně, pokud to je nutné -nejlépe studeným vzduchem a co nejméně česat a rozčesávat.
Ofinu a žehlení nebrat, střihy a typy na účesy jsem moc nenašla.

Hlavně si ty svoje vlasy, ať jsou jakékoliv, moc užívejte!!! Po přechodu, pokud se vám projeví hormonální nerovnováha a půlka nebo i víc jich vypadá, budete na minulost vzpomínat s nostalgií a láskou!!!

Tanule
53 příspěvků 31.3.16 19:47
@Jayanna Hormonální nerovnováhu mám už teď, k přechodu se pomalu blížím a šediny nepočítám :-)) Na kvalitě vlasů se už tak podepsalo těhotenství, stres, životospráva, ne zrovna ideální péče po celý rok atd.atd…teď už jsem i já dospěla do fáze, kdy se snažím zachránit to co zbylo.

@miramis Tuhý šampon jsem měla z Fleru, měl hodně dobré recenze- ale každému vyhovuje něco jiného. Já to vzdala po necelém měsíci, vlasy byly hodně hrubé, matné, nedalo se na ně ani sáhnout, ani je učesat.
@Riamine děkuji moc za vaše zkušenosti. Ceny některých přípravků mi vyrazily dech.
Teď používám téměř rok Loreal Professional Absolut Repair - šampon, oplachovací kůra a tepelná ochrana. PRvní měsíce jsem byla nadšená, teď už mám pocit, že se vlasy více mastí a není tak úžasné jako na začátku. Zkusím přejít na Baleu a pak uvidíme.

Všem moc děkuji za příspěvky a názory.

Riamine
322 příspěvků 31.3.16 21:23

@Tanule Mám ještě jednu zkušenost - doposud jsem neměla přípravek, který by se „neopotřeboval“. Opotřebování - to je ten stav, kdy zmizí wow efekt. Mám pocit, že si vlasy potřebují od jednoho přípravku odpočinout. Umím si předtsavit, že i ta Balea po měsíci ztratí svůj lesk a některým nevyhovuje vůbec, např. jedna příbuzná má pocit slepených vlasů z tužidla od Baley - já ale ne. K narozeninám, Vánocům a podobným událostem dostávám šampony a vlasovou kosmetiku, takže přípravků mám dost a často je střídám. Snad žádné mytí po sobě nepoužívám stejný přípravek. V průběhu týdne navštěvuji celkem dost typově odlišných akcí, na které se hodí jiné účesy a jiná úprava - takže i to se u mě obvykle mění. Možná, že ten Loreal bude zase po nějaké době vyhovující ;).

Morže
1094 příspěvků 4.4.16 11:40

@Tanule Podle fotek zdá se, že máme podobné vlasy. Mám husté vlasy a na koncích, když si nijak vlasy neupravím a nechám volně uschnout, se mi zvlní a kroutí a hlavně mám ty vlasy takové chlupaté. Jsou neupravené, chlupaté ale chodím pravidelně ke kadeřnici zastřihávat a ta mi říká, že mám krásné zdravé vlasy, že nejsou zničené, ale jsou prostě hrubé a potřebuji je uhlazovat.
Psala jste, že si neumíte upravovat vlasy. Žádný učený z nebe nespadl. Ještě před rokem, kdy jsem tady psala naposledy příspěvek, taky jsem si neuměla je upravit a používala jsem difuzér. Měla jsem sice fajn objem a měla jsem je víc zvlněné, ale problém s chlupatostí vlasů zůstal. Díky videím na youtubu a zkoušení jsem se nakonec naučila foukat si vlasy do hladka a od té doby si moje háro chrochrá. :) I další dny před mytím jsou furt takové, že vypadají dobře, když si je jen rozčešu a získají tu svojí lehce zvlněnou texturu bez vlasové svatozáře. Taky mi to nešlo, ale chce to jen cvik, dobrý ionizační fén, kulatý kartáč a nějaký skřipec. :) S čím ale furt bojuji, je s ofinou nebo obecně s předkem vlasů. Někdy prostě nedrží a lezou do očí a překáží a taky mi furt trčí jeden pramínek přímo do oka a k ofině se ne a ne zařadit a já jsem vždy z toho na prášky. :)
Moje aktuální péče o vlasy se skládá z šamponu od Loreal sensi balance, kondicioner Tigi Catwalk na poškozené vlasy (ten mám nově a použila jsem ho podruhé), uhlazující sérum Kardashian Beauty(To je naprostá bomba!!), olej na vlasy Kardashian beauty a lak mi aktuálně docela vyhovuje Taft Fullness, ale ten mám chvilku. Laky Toni and Guy a Matrix mám vyzkoušeno, že mi prostě nedrží.
Přikládám svoje aktuální fotky čerstvě po vyfoukání do hladka. jen sem je nevyfoukala úplně do rovna a jsou mírně zvlněné, jak se mi přirozeně vlní. Zatím je tento postup to nejlepší, co jsem objevila.

Tanule
53 příspěvků 5.4.16 10:22

@Morže Moc děkuji za rady a i za fotky, vlasy máte nádherné :-)) Chlupaté vlasy znám, určitě váš postup vyzkouším- ionizační fén tedy nemám, difuzer zatímtaky ne, do drogerie už mám hodně dlouhý seznam.
Ještě se zeptám - vlasy denně lakujete lakem ve spreji??? Nikdy jsem nelakovala a mám zkušenosti jen z kadeřnictví, kdy na konci celou hlavu nastříkají a je to pak jak helma…první co bylo po příchodu domů bylo ihned vlasy umýt. Ale je to už pár let, poslední dobou nelakují tak nevím, jestli jsou i dnešní laky stejné.

Morže
1094 příspěvků 5.4.16 10:39

@Tanule Dneska už se dá sehnat ionizační fén za pár stovek. Hlavně, aby měl úzkou trubici a nastavení teploty a rychlost vzduchu a ještě studený vzduch. Difuzer není nutný, ale je fajn pro hodně vlnité nebo hlavně kudrnaté vlasy, ale asi jsem furt nenašla ten správný postup pro mé vlasy, aby po něm nevypadaly jako po prolítnutí křoví.
Většinu dní vlasy nelakuji, ale to je kvůli tomu, že na lak často zapomínám a nebo se mi prostě s vlasy nic dělat nechce, tak to akorát učešu, nanesu olej do konců a pak celý den nadávám, že mi padá ofina do očí. :D Vlastně lak používám hlavně kvůli ofině, aby to drželo hezky od obličeje, jinak lak nepotřebuji. Ještě třeba když si vyčešu vlasy nebo si výjimečně udělám drdol, ale většinu dní nosím vlasy rozpuštěné.
Než lak na vlasy bych spíš volila uhlazující sprej, krém nebo olej do vlasů.
Přípravky, co jsem vypsala, neseženete v drogerii (kromě laku od Taft). To najdete v Kadeřnických potřebách a Kardashian Beauty v Douglasu.

Tanule
53 příspěvků 5.4.16 12:16

@Morže přípravky chci vyzkoušet od Balea, to snad v běžném DM seženu…zbytek přes eshop, je mi jasné, že bych si prošoupala boty kdybych měla všechno shánět jen v obchodech.

Riamine
322 příspěvků 5.4.16 14:28

@Morže A co vám s tím dělá vlhko, déšť, sport, vysoká teplota (zpocení hlavy) a vítr? Občas si je vyfoukám svým vlastním způsobem, ale mám to dobré jen doma, když nic nedělám, když se dostanu ven, tak se mi z toho za chvíli chuchvalec stane, i když chlupaté vlasy normálně nemám. Tak by mě zajímalo, jestli by mi nepomohl ten váš způsob :).

Morže
1094 příspěvků 6.4.16 08:31

@Tanule Balea na vlnité vlasy nebyl vůbec špatný, nicméně objevila jsem pro sebe lepší šampon, protože mám atopickou pokožku hlavy, takže potřebuji šampony pro citlivou pokožku hlavy a ten kondicioner no já furt hledám ten svůj svatý grál. sprej mi moc nevyhovoval, protože jsem s ním zacházet neuměla no a krém do vlasů taky není špatný, ale neuhladil mi vlasy po foukání difuzérem.

@Riamine vlhko ve vzduchu mi paseku dělá - to mám najednou svojí chlupatou svatozář a co teprve, když pár kapek spadne na hlavu. To už bych musela použít na hlavu nějaký železobeton. :D Vítr jak kdy. Většinou mi vítr rozcuchá, ale nerozchlupatí. To mi pak stačí rozčesat, popřípadě dát olej do vlasů. Se sportem zkušenost nemám. U toho mi vadí zpocená kůže na hlavě, protože, jak jsem psala výše, mám atopii a tak mi svědí hlava. Nevím, jestli by mi prospělo nosit si někam na cvičení fén a po cvičení si je lehce prosušit nebo nevím, co s tím. Mýt určitě ne na místě, doma si už takhle vlasy myji 3/4 hodiny. Nicméně vyfoukat husté dlouhé vlasy dá docela zabrat a tak u toho lehce zpotím i na hlavě, ale to pak na konci dofoukám studeným vzduchem a v pohodě.

Riamine
322 příspěvků 6.4.16 18:45

@Morže Svatozář :D. To je přesně ono. Pro mě asi neexistuje počasí, ve kterém by mi vydržely vyfoukané vlasy. Prostě jsem to vzdala. Většinou nosím vlny, protože stačí obejít všechny městské knihovny (= nejčastěji vykonávaný sport) nebo jenom trochu vlhčí vzduch, a už mám po účesu. Já foukám jenom přes kulmofén, tak jsem doufala, že by to mohlo být tím. Možná, že bych mohla dát ještě tomu vašemu způsobu šanci.

Morže
1094 příspěvků 9.4.16 16:32

@Riamine Nejsem žádná odbornice přes přístroje ani kadeřnice, ale kulmofény jsou možná praktické a jednoduché, ale nepomáhá k uhlazení vlasů, protože vzduch jde nějak z vnitřku fénu a tak fouká i proti růstu vlasů a proto zůstává efekt chlupatých vlasů zachován. Klasickou metodou foukání jde vzduch po směru růstu a tak je krásně uhladí a nějak přirozeně zpevní.

weruberu
1257 příspěvků 3.8.16 17:01

Tak já také přidám jeden svůj tip. Můj nejoblíbenější výrobek, bez kterého ani ránu, jsou „tekuté krystaly“, opravdu doporučuji, po umytí stačí nanést a vymačkat vlny. Hodí se spíš na sušší vlnité vlasy :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek