Kudrnaté a vlnité vlasy

Fotoalbum tématu (18) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
radkasil
34 příspěvků 14.5.13 10:10
@zelene.oko píše:
Já mám naštěstí teď kadeřnici, první v mém životě, která rozumí tomu, co mám na hlavě :-) A teď se to spolu snažíme dát do pořádku. Podle mě je lepší naučit se s kudrnami pracovat. Nedavno jsem byla na jedné konferenci a z asi 30 účastníků jsem byla jediná kudrnatá! :-)

To je přesné. Odvěký problém my s rovnými se je snažíváme skroutit a kudrlinky si je žehlí.. to je podle mě největší peklo, chudák vlasy i když samozřejmě není kadeř jako kadeř.

MP_Emi
107 příspěvků 14.5.13 10:34

@MP Linda Mám jemné vlnité vlasy prošedivělé z více než 1/4. Barvila jsem je chemickými barvami i barvami s hennou, zkusila jsem na ně spoustu péče v různých cenových relacích. Kerastase jsem používala v jednom z období barvení profesionálními chemickými barvami a nezaznamenala jsem žádné zlepšení. Nejvíc se mi osvědčila kombinace barvit střídavě přelivem s hennou a práškovou hennou a ošetřovat výrobky Balea na kudrnaté vlasy z dm drogerie.

Lalita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.13 12:55
Nemám kudrnaté vlasy, jen vlnité a ofinu jsem nějakou dobu nosila. Málokdy se mi to podařilo vyfoukat do požadovaného tvaru, navíc úprava byla nutná každý den, protože přes noc se ofina všelijak zvlnila a zkroutila. Tehdy jsem ještě nevlastnila žehličku, tak jsem to upravovala tak, že ofinu jsem namočila a umyla šamponem (jen navlhčit vodou nestačilo), tužidlo a vyfénovat přes velký kartáč. Výsledek většinou nebyl nic moc. A když se mi to náhodou povedlo, a venku bylo vlhko, ofina se začala všelijak kroutit…
@Haslerka1251 píše:
Mimochodem, každý rok mě tak občas hryzne nápad, že bych si nechala střihnout ofinu…klasicky rovnou. Ale nevím jestli je to dobrý nápad s kudrnatými vlasy. Jasný, žehličky jsou, ale spíše mě zajímá názor někoho kudrnatého, kdo už to zkusil, nebo jestli vás to taky napadlo. Mám dost vysoké čelo, takže by mi to pomohlo ho schovat. NEmám ho totiž ráda :D
Lalita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.13 13:27
Jakou značku henny používáš? :)
@modny guru píše:
@Canavi
Ano, a zacnu mi vzdy kecat do toho, ze tu mi to trochu stoji, a nedrzi to rovno pri hlave, tak mi tu natuzidluju, az te to tvrde ako kamen! Minule som to musela dat najprv pod vodu, kym to zmaklo:) A este ked mi niekto povie, ze co sa necesem (hlavne babka) ta nechape, ze tak by som vyzerala ako debil, vlasy by uplne stratili tvar! Najviac ma dorazi, ked mi niekto vlasy zavidi, nevie, ze musim skoro rano vstavat, aby som si stihla umyt a nechat vyschnut vlasy, kazdy tyzden davat zabaly, hennu… Henna mi inac VELMI pomaha, moje jemne vlasy su po nej objemnejsie, hrubsie, hustejsie, lepsie drzia tvar.
MP Linda
66 příspěvků 14.5.13 13:42

@MP_Emi děkuju za zkušenosti

modny guru
280 příspěvků 14.5.13 14:04

@Lalita
Pouzivam Henne Color, bezfarebnu. Rozmyslala som aj o blond, ze ked nieje upravena, bude mozno ucinnejsia, ale ja sa bojim…Naozaj na svojej hlave nechcem nic do oranzova:) Asi kupim a skusim na 1 pramienku. Potom som skusala aj Logonu, ale je taka ista.

Lalita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.13 14:05

@modny guru
Díky :)

_Markeeet_
8 příspěvků 15.5.13 18:51

@Zebra33
Opravdu to funguje :)) nebo alespoň já to pozoruji :)
O saténovém polštáři jsem neslyšela, ale asi by to nebylo nic pro mě, protože saténové povlečení nemám vůbec v lásce :D

Blangie
31 příspěvků 15.5.13 20:37

Zdravím vás dámy,
jsem také majitelkou vlnitých vlasů. Používám šampon od Baley a na styling krém od Welly, ale pořád jaksi nejsem spokojená :-(
Uvažuji od tom Kerastase Nutritive Oléo Curl Definition Creme.
@chinin nezatěžuje vám ten krém vlasy? nedělá mastný, nebo mokrý efekt? já mám ty vlny zkrátka takové rozlítané, jedna vlnka pěkná a kolem ní chomáč vlásků, chtěla bych pěkně uhlazenou vlnku zvlášť (asi nemožné) :-( myslíte že by mi to na ty mé vlasy „pomohlo“? přikládám ukázku hára :D

chinin
2788 příspěvků 15.5.13 20:56

@Blangie
Nene, krem nedela ani mastny ani mokry efekt - samozrejme, pokud se to neprezene s mnozstvim. Ja si vzdy dam do dlane kremu o velikosti cca vetsiho liskoveho orisku, do toho nekdy striknu trosku vlasoveho olejicku, promnu v dlanich a lehce vmackam do vlasu - nejlepe v predklonu. Lze aplikovat do mokrych vlasu i do suchych vlasu.

Krem je idealni prave na definovani a re-definovani vln - vlnky pak hezky „drzi pohromade“.

Blangie
31 příspěvků 15.5.13 21:01

@chinin moc děkuji za odpověď, tak já ho asi přece jen zkusím :)

luczinka
1 příspěvek 5.6.13 15:40
FB stranka pro vlnité vlasy

Ahoj,

jelikož jsem také majitelkou vlnitých vlasů, které jsou dlouho žehlila a jsou teď zničené a zároveň je neumím upravovat, takže na netu hledám různé zkušenosti a návody. Napadlo mě udělat stránku kde bychom mohli shromáždit tyto informace na jedno místo i pro ostatní holky, které to zajímá. Můžete sami přidávat dotazy a příspěvky a vše dáme do kupy. Klidně se přidejte.

https://www.facebook.com/VlniteVlasy

Morže
1094 příspěvků 13.6.13 22:28

Trošku kápnu do tématu :)
Ta ionizace ve fénech slouží k tomu, aby se nekrepatěly vlasy, nebo to má ještě nějaké jiné výhody?
Já normálně doteď nijak neřešila fény. Prostě když jsem potřebovala mít rychle suché vlasy, tak jsem to vyfénovala během deseti minut. Dokud jsem nevyzkoušela difuzér. Od mamky fénu, který je mnohem lepší, než ten můj malý cestovní (přesto bez ionizace), má difuzér, který mamka nepoužívá, protože má hodně krátké vlasy a používá jen tu úzkou trubici. Tak po dohodě jsem si vzala ten difuzér s tím, že zkusím, jestli bude pasovat na můj fén - nepasuje :D ale průměr otvoru je stejnej, tak jsem prostě vzala izolepu a přimontovala jsem to k sobě :DD Není to asi ideální, ale než bych si kupovala nový fén s difuzérem, tak jsem chtěla vyzkoušet co to dělá s mými vlasy.
A je to super!! Normálně mám husté vlnící se vlasy, ale do půlky hlavy je mám docela rovné a pak se to začne vlnit a kroutit, až mám na konečkách úplný prstýnky a nejvíc se to projeví při sestříhání vlasů. Čím víc je to sestříhaný, tím víc se mi kroutí. Po použití difuzéru se mi vlasy začnou vlnit už od kořínků skoro a mám to více souměrně zkroucený a drží to! Zkusila jsem si vlasy foukat s tužidlem ve vlasech, ale měla jsem je na omak takové tvrdé a drsné a ještě mi svěděla pokožka hlavy a další den jsem měla takový divný pocit ulepených vlasů.´´… a bez tužidla mi druhý den drží vlasy furt dobře a jen prohrábnu, lehce přelakuju a jdu.
Jenže mám problém při foukání vlasů - vlasy, co jsou na vrchu se mi krepatí, elektrizují a vlásečky lítají kolem hlavy a to do těch vlasů nijak zbytečně nerýpu. Ten můj fén má jen dvě rychlosti prostě obyčejný fén :)
A protože budu mít narozeniny, tak jsem si přála dostat od svého přítele tenhle fén http://www.babyliss.cz/…-vlasu/6634E viděla jsem na značku Babyliss samá doporučení a s difuzérem tam měli dva výrobky a ten druhej s asymetrickým difuzérem… no nevím nemám k tomu moc důvěru. Nebo si mám říct radši o jinej? :)ale v podobné cenové relaci fén za dva tisíce už je docela dost na to moje ranní rychlé foukání :)

Edit: Ach ta má gramatika a pravopis.

chinin
2788 příspěvků 13.6.13 23:32

@Morže
Myslim, ze mam dost podobny typ vlasu. O tom, jaka pece a uprava se mi osvedcila, jsem psala na predchozi strane. Ja jsem nadsena z tohoto fenu: http://www.profivlasy.cz/…nic-6160Ine/, ma i dokonaly difuzer: http://www.profivlasy.cz/…0Ine-Murano/ (odkazy jsou zcela nahodne, nedoporucuji konkretni e-shop, ani jsem neporovnavala ceny).

zelene.oko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.13 11:43

@Morže Tady je dobré video o fénování difuzérem http://www.stream.cz/…ni-difuserem. Kolem 5. minuty ve videu rozebírají i druhy difuzérů. Osobně mám pocit, že můj difuzér, který je podobný jako ten váš vybraný, je jakoby „mělký“ a vlasy vylétávají, mám stejnou délku jako figurantka ve videu. Tak doporučuji toto zvážit. A k té ionizaci bych chtěla říct - díky bohu za ní :-D

Zebra33
2038 příspěvků 14.6.13 13:02

@zelene.oko - ten problem s prilis melkym difuzerem na dlouhe vlasy muzu potvrdit z praxe. Muj difuzer je celkem melky a cim mam delsi vlasy, tim hur se mi dari je do toho difuzeru nejak pochytat (a to beru vzdycky jen par pramenu). Moc nevim, jak to vyresit, protoze fen normalne funguje a stal dost, tak si nechci kupovat novy jen kvuli lepsimu difuzeru. Daji se ty difuzery koupit zvlast? Ze bych ho zkusila koupit od stejne firmy jako mam fen a treba by pasoval.

Judith11
1168 příspěvků 14.6.13 13:26

No, já asi něco dělám špatně. S ionizací mám fén, dokonalou žehličku.
Fén je Bio ionic, dtto žehlička- tuším, že je to snad momentálně to „nejlepší“ co bych mohla vlasům dopřát.

Žádné zázraky se ovšem nedějí. Moje vlasy mají sklon (výrazný)krepatět, ale bohužel už ne se vlnit. Takže jsou „jen“ krepaté, což vypadá hrozně neupraveně, zanedbaně a působí suchým dojmem.
Fén jsem si koupila právě s výhledem na krásné, hladké vlasy. Jediný fakt, který pozoruji (a nejsem si jistá, že je to až tak super) je, že mám daleko menší objem vlasů- jsou takové uplácanější. Ale co se krepatění týče, nepomohlo to.
Difuzér jsem zkoušela, je dobrý, hned po vyfoukání s krémem od Kerastase (díky za radu, Chinin), ty vlasy nevypadají špatně. JENŽE - to bych na nich nejspíš nemohla spát, prostě druhý den je to opět mírně krepaté, splihlé nic. A tím, že jsem použila difuzér a nesnažila se ty vlasy nějak narovnat, je to právě ten druhý den ještě horší.

Žehlička od Bio ionic je dobrá, ale myslím si, že stejnou službu udělá jakákoliv žehlička od jiné značky.

Co se mně osvědčilo, je rotační kulma od Babyliss, něco podobného dělá myslím i Rowenta. Je taky s ionizací a docela slušně vlasy vyhladí.

Každopádně podezírám všechny tyhle novodobé výrobky z toho, že (asi právě díky té ionizaci) mám daleko méně objemný účes.

zelene.oko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.13 15:06

@Zebra33 Já jsem se o to, jestli se dá koupit nějaký jiný typ difuzéru na konkrétní fén, nikdy nezajímala, protože na konec difuzér nepoužívám, nejlepší je pro mé vlasy nechat je uschnout přirozeně… Ale určitě stojí za to zkusit si zagooglovat, myslím, že v dnešní době by se mělo dát koupit všechno :-D

Příspěvek upraven 14.06.13 v 15:39

chinin
2788 příspěvků 14.6.13 15:31

@Zebra33
Zalezi na konkretnim fenu a znacce. Vim, ze treba Babyliss prodaval univerzalni difuzer pouzitelny na (snad) vsechny sve feny, a dale specialni difuzery na urcite typy fenu.

chinin
2788 příspěvků 14.6.13 15:33

@Judith11
A zkousela jste rano do suchych vlasu (nejlepe v predklonu) vmackat jeste trochu kremu od K. treba promychaneho se dvema kapkami vlasoveho olejicku? Treba by to trochu pomohlo.

madeira
15 příspěvků 14.6.13 19:18

Sama mám husté, vlnité, suché vlasy. Pokud je chci mít alespoň trochu pěkné (ne krepaté a vyschlé) - po každém mytí použiji Kerastase olejové máslo (péče po mytí v oranžovém kelímku) a Kerastase olejíček (oranžový).

Na hladký účes už léta používám fén od Rowenty s otáčivým kartáčem - jednoduché ovládání, skvěle uhladí vlasy.

Judith11
1168 příspěvků 14.6.13 19:34
@chinin píše:
@Judith11
A zkousela jste rano do suchych vlasu (nejlepe v predklonu) vmackat jeste trochu kremu od K. treba promychaneho se dvema kapkami vlasoveho olejicku? Treba by to trochu pomohlo.

Upřímně - tohle mě vůbec nenapadlo, určitě vyzkouším. A děkuji moc za radu.

MP Linda
66 příspěvků 15.6.13 15:42

Kerastase - v drogeriích nemívají, berete to od kadeřnice nebo z webu?

Judith11
1168 příspěvků 15.6.13 19:03

@MP Linda, já kupuji u kadeřnice, ale myslím, že levnější bude z webu.

chinin
2788 příspěvků 15.6.13 20:58

@MP Linda
V kadernictvich prodavaji profesionalni vlasovou kosmetiku zpravidla o dost draz nez v ruznych e-shopech. V-eshopech navic krome standardnich baleni (sampony cca 250 ml, kondicionery a masky cca 200 ml) lze sehnat i ekonomicka maxi baleni (sampony 1000 ml - lze k nim dokoupit praktickou pumpicku, kondicionery a masky cca 500 ml) - ta se samozrejme financne vyplati. Vzhledem k tomu, ze vam konkretni vlasova kosmetika nemusi vyhovovat, doporucuji nicmene nejprve koupit mensi baleni.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek