Kudrnaté a vlnité vlasy

Fotoalbum tématu (18) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Morže
1094 příspěvků 15.8.14 21:28

Nechtěly byste dámy sem vložit fotky svých vlnitých vlasů? Některé z nás tu mají vlasy vlnitější, jiné kudrnatější, jiné rovnější. Ráda bych si jen spojila vaše tipy triky a rady s tím, jak potom vaše vlasy vypadají a jestli bych stejného výsledku mohla či nemohla dosáhnout.

alter ego
906 příspěvků 17.9.14 14:23

Připadám si trochu jako debil ale co by člověk neudělal pro kamarádku. ;-) Kamarádka si přečetla tuto diskuzi a požádala mě abych se tu pro ni zeptala na radu, protože se nechce kvůli jednomu dotazu registrovat. (Mne se to netýká já mam jiny typ vlasů.)

Poradil by prosím někdo nejaky nenarocny účes z vlnitých vlasů? Požadavky zhruba podle citovaného příspěvku. Předem dekuju za odpovědi. Pro větší efekt zminim kromě @catherinne a @chinin (i když vím ze už sem nechodi) ještě třeba @Zebra33 @Haslerka1251 @KayAdams a @Jina_ (vím ze má jiný typ vlasů - asi jako já;-)) o kterých si myslím ze by mohly mít nejake tipy.

@chinin píše:
@catherinne
Nemela byste prosim nejaky tip na casove nenarocne ucesy z vlnitych vlasu? Potrebovala bych nejake hodne jednoduche ucesy, ktere se hodi i k business casual style, s cilem v dnesnich dnech trochu odlehcit aktualnimu vedru…Aby to nebylo moc jednoduche;-), mam jeste nejaka prakticka omezeni: (i) k obliceji potrebuji „nadychany“ uces, nikoli uces „priplacnuty“ k hlave, (ii) mam hodne tezke vlasy, ktere je potreba na temeni nejak nadlehcit a prichytit, proto neprichazi v uvahu vami - v jine diskuzi - doporucovany lezerni cop (ten by mi vlasy na temeni „priplacnul“, coz krome nevabneho looku je i fyzicky neprijemne), a co je hodne dulezite (iii) „manipulace“ s vlasy by melo byt co nejmene, protoze kazym dotekem maji vlasy - v tomto teplem a vlhkem pocasi - tendenci jakoby elektrizovat a vytvaret krepaty dojem…
alter ego
906 příspěvků 17.9.14 14:27

@Jiná Realita @Kay_Adams
V předchozím příspěvku jsem špatně napsala nicky, sorry.

zelene.oko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.9.14 15:15

@alter ego Nevím, jestli tenhle odkaz bude někomu platný, sama se potýkám s problémem účesů z vlnitých vlasů, ale některé „principy“ zamotání vlasů z tohoto videa se mi celkem osvědčily :) http://www.youtube.com/watch?…

Zebra33
2038 příspěvků 17.9.14 15:18

@alter ego - muj nejoblibenejsi uces, ktery nosim pomalu obden, je vysoky drdol. Udelam si hodne vysoko culik a gumicku hodne utahnu, aby mi vydrzela na miste cely den. Vlasy v culiku trochu rozhrabu, aby mely co nejvetsi objem. Pak celou tu „hmotu“ vezmu a zacnu jakoby obtacet kolem te gumicky, az se postupne vlasy rovnomerne rozprostrou do takoveho buclateho drdolu. Pokud mi nekde couhaji konce ven, jednou rukou drdol pridrzim s ty konce druhou rukou proste zastrcim nekam dospod smerem ke gumicce, aby nekoukaly. Pak vezmu tou volnou rukou jednu po druhe vlasenky - nejdriv pichnout do drdolu, pak k hlave (lip drzi, kdyz se pichne nejdriv malinko do protismeru a pak az smerem do stredu drdolu/ke gumicce). Tech vlasenek umistim rovnomerne po obvodu drdolu tak pet sest. Vysledkem je drdol, ktery vypada upravene, ale ne prilis slavnostne, perfektne. Ty vlnite vlasy udelaji objem samy od sebe, takze ten drdol je celkem velky a ani nepotrebujete zadne podlozky/ponozky :)

alter ego
906 příspěvků 17.9.14 16:42

@zelene.oko @Zebra33
Díky. Až si to kamarádka přečte/ prohlídne, vyřídím vám případný vzkaz.

PS Ja jsem šílená, přestože mam uplně jiné vlasy a tipy na učesy z vlnitých vlasu jsou mi tzv. na dvě věci, nedalo mi to a zkoukla jsem tutorial z linku a pár dalších které byly na youtube vedle… No, zábava na půl hodiny, sakryš! A zaujalo mě toto, tak vam ho sem na oplatku hodim http://www.youtube.com/watch?….

Haslerka1251
109 příspěvků 18.9.14 02:51

@Zebra33 Tohle jsem zkoušela tooooolikrát mockrát, ale z jemných řídkých vlasů tohle nevykouzlíte ani omylem…na hlavně naopak vznikne v podstatě něco o tlouštce palce, co trčí z hlavy nahoru a vypadá divně :D
@alter ego Já mám několik osvědčených klasik. Rozpuštěné vlasy shrnu za krkem na jednu stranu a sepnu pinetkama tak, aby to drželo jen na jedné straně, pak přelakuju, ať to drží. Samozřejmě pinetky umístit tak, aby to nebylo vidět, že :D Drdoly nosím taky, ale spíš tak, že to nahoře na hlavě pevně utáhnu gumičkou do culíku, pak z toho udělám „fontánku“, tu maličko rozcuchám a pak zbytek obtočím kolem gumičky a zapinetkuju. Na čerstvě vyfoukaných vlasech to udělá hezký objem a vypadá to hezky :)Nosím drdol i na stranu dole, stejný postup jako u toho předtím. I dva maličké drdůlky po stranách, tam na to mám průhledné tenké gumičky a jen tak halabala vezmu ten vzniklý culík a jemně obmotám kolem té gumičky, aby to viselo-neviselo. A začala jsem nosit šátek, když je hoooodně špatný vlasový den :D Trojúhelníkový tvar, přes hlavu, uvázat uzel kolem nízko položeného drdolu a zbytek obmotat taky kolem drdolu a zastrčit/zapinetkovat. Sklidilo úspěch :)

Wangwei
121 příspěvků 18.9.14 09:56

Dobrý den dámy, chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám přírodně vlnité vlasy, které jsou za normálních okolností velmi jemné.
Momentálně jsem však studijně v Asii a během měsíce, co tu jsem, se mi z vlasů stal chemlon, na dotek jsou drsné jako koňské žíně. Ačkoliv jsem si dovezla produkty na vlnité vlasy, tak kondicionér ani maska nezvládá „porazit“ ten typ vody, který tady mají. Chtěla jsem se vás zeptat, jestli některá z vás náhodou nemá zkušenosti s tím, jak vlasy v této oblasti vyživovat, případně jestli nevíte o nějakých, v Číně dostupných produktech na vlasy, protože jsem z jejich nynějšího stavu dost nešťastná..

monicka
566 příspěvků 19.9.14 00:07

@Zebra33 Tohle taky vždycky zkouším a vydrží to hezké tak deset vteřin než se pohnu - potom najednou všude začnou vykukovat takové ty malé vlásky a je po parádě :/.

@Wangwei Já jsem byla v Japonsku a taky jsem trpěla - i když spíš než kvalitou vody to bylo hrozně vysokou vlhkostí - a bohužel přes léto mi nic nepomohlo a prostě jsem s rozpuštěnými vlasy nemohla vůbec vylézt ven. Produkty v Číně neznám, ale v Japonsku jsem byla hrozně spokojená s touhle značkou - v Čechách není a jestli je sehnatelná v Číně nevím. Ale zkuste se zeptat někde v nějaké větší drogérii nebo parfumérii, mně tuhle řadu taky doporučila jedna slečně prodavačka, když jsem jí vysvětlila jak to s těma vlasama mám :).

@alter ego Něco podobného jako v tom videu taky dělám, ale už ze suchých vlasů a nepoužívám gumičku - prostě jenom ty jednotlivé prameny připnu pinetkama tak, aby ty pinetky byly schované a já nevypadala jako jehelníček :). Musí se to trochu natrénovat, ale vypadá to docela hezky (jediný problém je, že si člověk musí zapamatovat, kolik těch pinetek do těch vlasů nastrkal, aby je tam nehledal ještě další dva dny :) ). Ideálně to pak vypadá nějak takhle:

Zebra33
2038 příspěvků 19.9.14 10:29

@Haslerka1251 - zajimave, jak kazdemu funguje neco jineho :). Tady ten „prehoz“ rozpustenych vlasu na jednu stranu a zafixovani pinetkami jsem zkousela uz mockrat, ale mam docela huste a tezke vlasy a aby mi to drzelo, musela bych tam tech pinetek nacpat aspon deset a to pak zezadu nevypada moc dobre :).

@monicka - jestli temi malymi vlasky myslite takovy ten podrost, co vyleze a trci kolem obliceje, kdyz si udelate culik, tak na ten u me plati malinko prelakovat a rukou uhladit. Obcas mi zustane nejaky „slepenec“ trcet, tak ho chytnu k hlave pirkem v barve vlasu (staci mi dve symetricky nahoru, vyjdou i blizko k tomu drdolu, takze to myslim nevypada tak blbe)

levandule.K
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.14 11:15

@Wangwei

Sice nemám zkušenost s péčí o vlasy v Asii, ale mám kudrnaté vlasy a ty moje mají tendenci být hodně suché i tady v ČR, takže kdybych o ně nepečovala, tak mám na hlavě chemlon. Pokud je máš navíc dlouhé, tak pokožka nestíhá vlasy vyživovat. Kromě kondicionéru používej i nějakou bezoplachovou péči např. já mám osobně dobrou zkušenost se značkou Matrix a hodně mi pomohly tekuté krystaly http://www.kosmetika-biolage.cz/…t,1651111020

alter ego
906 příspěvků 19.9.14 15:20

@zelene.oko @Haslerka1251 @Zebra33 @monicka
Kamarádka vám moc děkuje (a já samozřejmě taky) za tipy, na sobotu si naplánovala „hair day“ a bude zkoušet zkoušet. :-)

Curly-haired Bitch
132 příspěvků 18.11.14 15:34

Jestli se mě ještě jednou někdo zeptá, jestli jsem si zkoušela někdy vyžehlit vlasy, tak za sebe neručím :D :D :D

Haslerka1251
109 příspěvků 22.11.14 15:07

@Curly-haired Bitch To samé platí u mě pro „A to jsou tvoje vlastní? To není možný. Že ty si to natáčíš každý den?“ a „Tyjo, to ráno jen projedeš rukama a jdeš ne? Závidím“

Mimochodem, zkouším šampon pro kudrnaté vlasy od Yves Rocher a nemůžu si stěžovat. Moc krásně voní a vlasy pěkně udrží kudrnaté i druhý den :)

Curly-haired Bitch
132 příspěvků 24.11.14 15:53
@Haslerka1251 píše:
@Curly-haired Bitch To samé platí u mě pro „A to jsou tvoje vlastní? To není možný. Že ty si to natáčíš každý den?“ a „Tyjo, to ráno jen projedeš rukama a jdeš ne? Závidím“

Ano, taky známe ;) :D

Curly-haired Bitch
132 příspěvků 24.11.14 15:56

Ale s tím žehlením mě to vytáčí ještě tak nějak trochu víc. Proč si všichni myslí, že chci mít rovné vlasy? Já přeci taky nechodím za rovnovlasýma holkama a neptám se, jestli někdy náhodou nezkoušely trvalou :D

Len
490 příspěvků 24.11.14 16:06

@Curly-haired Bitch
Jak vás chápu (a to mám sama vlasy rovné; za kudrnaté bych vraždila)! Mně se zas každý ptá - a proč si nenecháš narůst dlouhé vlasy? No třeba proto, že se mi krátké líbí a dlouhé mi nesluší, což mi ale nikdo nevěří, prý že mám vlasy moc hezké. Jenže hezké je mám právě proto, že jsem slevila z délky a dělám co proto, aby vypadaly dobře. Počítám, že se cítíte podobně. (Ale nemůžu si pomoct, vlasy vám fakt závidím.:)) Myslím, že se nezavděčíte s žádnými vlasy - když máte kudrnaté, tak je máte žehlit; když tmavé tak odbarvit, když světlé tak ztmavit, když krátké tak nechat narůst…

MP Janka
434 příspěvků 24.11.14 17:57
@Curly-haired Bitch píše:
Ale s tím žehlením mě to vytáčí ještě tak nějak trochu víc. Proč si všichni myslí, že chci mít rovné vlasy? Já přeci taky nechodím za rovnovlasýma holkama a neptám se, jestli někdy náhodou nezkoušely trvalou :D

Když mi náhodou někdo kudrny nezáviděl a nebo jsem si ve slabé chvilce posteskla, proč nemám normální vlasy, které se dají česat a přišla řeč na žehlení, tak naštěstí podle pravdy jsem mohla dopovědět, že to je ještě horší. Moje vlasy vydrží vyžehlené přesně do okamžiku než se zvýší vzdušná vlhkost, takže i zadýchaná místnost z nich vyrobí ošklivé cosi, snad ještě v horší podobě než když se učešu.

Já začala v září na délky používat šampon bez silikonů a zdá se mi, že se to kudrnatí nějak víc, dělají se relativně pravidelné spirály, které s minimem tužidla drží i 3. den. Bohužel vrabčí hnízdo nahoře na hlavě zůstává…

zelene.oko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.15 09:25

Dnes mě sousedka ve výtahu poučila, že prý se říkávalo, že kudrnaté vlasy jsou věno na hlavě :D No nevím… :)

Haslerka1251
109 příspěvků 23.2.15 15:56

@zelene.oko Dneska je to možná ještě přesnější. Za ty prachy, co člověk vrazí do péče o ty kadeře, by rodiče mohli nevěstě pořídit ojetý Ford Fiesta.

zelene.oko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.4.15 13:49

Našla jsem zajímavý blog s účesy (nejen) pro kudrnaté vlasy, byla tady po nich poptávka, tak trocha inspirace http://www.hairromance.com/…y/curly-hair.

Morže
1094 příspěvků 5.4.15 08:34

Jistě znáte stránky www.naturallycurly.com (stránky tu byly hned na začátku diskuze a zde jsem je tu objevila) a prokousat se tím je docela umění. A mám problém určit si, do jaké kategorie moje vlasy patří. Bude to něco mezi 2A a 2B a ať na to koukám a zkoumám jak chci, nějak se neumím zařadit. vlasy se mi začínají vlnit od úrovně očí, ale to jen lehce jako 2A a na koncích vlasů a hlavně tam, kde je to odlehčené od vrchních vlasů, se mi tvoří až prstýnky a často bývají takové frizz. Poradíte mi tedy jaký je hlavní rozdíl mezi 2A a 2B?
Ještě mi zajímá, zdali si odsud někdo něco objednával? A vozí to i do čech?

euridike
1339 příspěvků 5.4.15 20:17

@Morže Tedy ja se tady uplne stydim… Ja mam tmave vlnite vlasy do pasu a cely zivot hresim na to, ze jsou zdrave a nenarocne. Neznaji barveni, jen sampon a bylinne vlasove kury vlastni vyroby. A vlastne jeste jeden kondicioner/spray pro deti pro lehci rozcesavani (na te detske kosmeticke rade je napsano, ze je pro princezny a draky, pricemz ja se pocitam mezi ty draky). A ted tady koukam, ze Vy jste se pustila do takove slozite analyzy… :)

Morže
1094 příspěvků 6.4.15 00:18

@euridike No já celý život toužím po dlouhých vlasech do pasu a ať se o vlasy starám jak se starám, mám je jen lehce pod rameny. Chce se mi vždy brečet, když vidím slečny, co mají nádherně husté dlouhé vlasy. Ano díky bohu mám husté zdravé vlnité vlasy, ale furt nemám ty dlouho vytoužené dlouhé vlasy. Co mám tady na fotce jsou asi moje nejdelší vlasy, co se mi podařilo vypěstovat. Ještě třeba zmínit, že tu jsou vlasy takové ulízlejší, než je mám normálně

zelene.oko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.4.15 10:09

@Morže A co vám na váš problém řekla kadeřnice? Byla jsem na tom podobně, pak jsem ale našla tu správnou kadeřnici, která rozumí kudrnatým vlasům, doporučila mi ty správné přípravky (tedy nic z drogerie), chodím se pravidelně stříhat a po dvou letech mám konečně (asi) dlouhé vlasy.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek