Kúpiť či nekúpiť

Fotoalbum tématu (1199) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Jindrason
288 příspěvků 17.05.18 09:17

Já jen mám problém s velikostma, co se týká bot. Jen tak bez vyzkoušení značky předem, je to celkem rizikové kupovat. Ne vždycky sedne na noze.

giuliettka
2224 příspěvků 30.05.18 19:33

Áno, alebo nie?

barvinok
622 příspěvků 30.05.18 19:57

.

Příspěvek upraven 02.10.18 v 15:17

giuliettka
2224 příspěvků 30.05.18 20:00

@barvinok Je to z OTTO, zrejme tak budú strihané všetky kusy, vzhľadom na cenu, ale aj tak nad nimi uvažujem. Nesesadené vuory vládnu naším uliaciam. :-)

marikahr
685 příspěvků 30.05.18 21:09

@giuliettka ja si myslim, ze na dovolenku /na leto len tak na von dobre
Ja som nedavno skusala saty za 200 eur s nezosadenym vzorom!! To uz mi teda vadilo!!!

Jordaan
8263 příspěvků 30.05.18 22:00

@giuliettka

Mne se libi, na dovolenou k mori jak delany.

JarkaJ
447 příspěvků 30.05.18 23:53

@giuliettka mně se nezdá, že je tam sev, ale spíš ohyb látky, jak je nakročena. K moři ideální, jen výstřih se mi zdá dost dole.

giuliettka
2224 příspěvků 31.05.18 16:06

@marikahr @Jordaan @JarkaJ dik, idem si ich objednať. Chcem ich len tu na Kristýnu a Olbersdorfer o víkendoch. :-)

kalmar
89 příspěvků 07.06.18 17:35

Přemýšlím nad těmito šaty. https://www.bonprix.cz/…stka-936140/ Jaké máte zkušenosti s velikostmi u bpc? Ještě jsem tam nic neobjednávala…

Moudd
48 příspěvků 07.06.18 18:53

@kalmar V Bonprixu obecně platí kupovat spíš menší velikost.Ale nakonec jsem stejně vždy všechno vrátila, kromě dvojích tankin, kde nabízeli výběr ze 6 velikostí košíčku a odpovídalo to velikosti podprsenky.

bluuudicka
1037 příspěvků 07.06.18 20:18

@kalmar Mrkněte na hodnocení zákazníků, pokud tam je, často tam píšou právě o velikostech. Určitě se tam vyhněte jakýmkoliv polyesterům a viskóze, to jsou umělohmotné a nedržící hadry. Ta bavlna by snad šla… Třeba s plavkami od nich mám zkušenost docela dobrou. Ale teď už jsem tam pár let nic neobjednávala…

vlm
4212 příspěvků 07.06.18 20:33

@kalmar dcera je má, nejsou špatné, brala 38,ale stačily by 36 a to si občas kupuje i 40,jsou hodně široké, rozjeté odzhora. Takova drobnost, poslední knoflík je tak vysoko že ji byly vidět kalhotky :-) vyřešila to nasitim patentu, dala by se i vyšít ještě jedna dírka.

kalmar
89 příspěvků 07.06.18 22:16

Díky moc za rady! Nakonec jsem si navybírala šaty na zootu, aspoň vyzkouším, než zaplatím ;-)

giuliettka
2224 příspěvků 11.06.18 16:06
@JarkaJ píše:
@giuliettka mně se nezdá, že je tam sev, ale spíš ohyb látky, jak je nakročena. K moři ideální, jen výstřih se mi zdá dost dole.

Ten výstrih je maličký, tie šaty sú na niekoho kto nemá prsia, ale vobec žiadne, musí byť plochý jak prkno. Prsia sa mi tam nevošli. :-D

isko
1169 příspěvků 12.06.18 10:14

@bluuudicka
Jenom technická, viskóza je sice uměle vyrobená, ale v podstatě přírodní. Podle vikipedie se vyrábí ze dřeva:

Surovina k výrobě viskózového vlákna je celulóza vyrobená síranovou technologií z bukového (v Evropě) nebo smrkového a eukalyptového dřeva (v Asii).

:-)

Strašně záleží na tom, jak je zpracovaná, pokud je to tenoučký tahavý úplet, tak samozřejmě špatně, ale některé neduhy umělých vláken (např. neprodyšnost) se jí nedrží.

DRW
2018 příspěvků 12.06.18 10:28

@bluuudicka viskoza je ciste prirodni vlakno, vyrobene z belene drevene buniciny, proces ziskavani drevene buniciny si muzete najit na webu, byva to pekne popsane.
Tato bunicina se pak zpracovava na vlakno pri vetsim ci mensim mnozstvi pouziti chemikalii, stejne jako bavlna, len, vlna. Nazvu pro viskozu se vyskytuje ve svete velke mnozstvi pocinaji o nim viskoza, nasledovany znamym modal ci lyocellem. Je prodysna a bud se pouziva bez pridani jinych prirodnich vlaken nebo nylonovych/po­lyesterovych vlaken (zde take zalezi na kvalite pridaneho vlakna). Zpracovani viskozoveho materialu textilni prumysl dokaze skoro dokonale imitovat hedvabi, len ci vlnu. Dava nekterym materialum lehkost (bavlna) a je mnohem levnejsi nez originalni material. Nevyhod ma stejne mnozstvi jako originalni materialy, ale v cistem viskozovem materialu je hodne mackava a pak se casem pekne vytahuje. Doufam, ze jsem to podala docela presne, protoze uz ubehla nejaka doba, kdy mi to textilaci jako ajtakovi vysvetlovali.

bluuudicka
1037 příspěvků 10.07.18 20:01

Co myslíte?

Karianne
134 příspěvků 11.07.18 21:55

@bluuudicka Za mě dobré, co to je za materiál? :)

bluuudicka
1037 příspěvků 12.07.18 07:56

@Karianne Směs viskózy a polyesteru. Mám od stejné značky už jedny šaty z podobného materiálu a jsou moc příjemné i teď v létě, materiál je příjemně chladivý. Uvidíme, jaký bude tenhle, už jsou na cestě :-) Kdyžtak je vrátím, na asosu je i vratka zdarma, takže žádná újma .-)

giuliettka
2224 příspěvků 22.09.18 09:13

Čo myslíte, je to už príliš inšpirované Antigonou? Alebo to fake už nie je, ak tam nie je logo a ja som paranoidná? Na Antigonu nemám a keby som aj mala, tak si ju nekúpim, na tu Madeleine áno a asi ju chcem. Len sa neviem rozhodnut či v tom všetci ostatní uvidia tu Antigonu.

https://www.madeleine.co.uk/…ag/k/0340066?…
https://www.net-a-porter.com/…lack-leather

DRW
2018 příspěvků 22.09.18 15:02

@giuliettka ja v obou vidim elegantni kabelku. A pokud je kozena neni, co resit. Vetsinou resim u kabelek jestli je kozena nebo ne a pak libi nebo nelibi. A uprimne u tohohle strihu bych zase neresila strih. Tohle se vyrabelo i pred Givenchy. A vubec vetsina lidi nebude vedet, ze Antigona je kabelka. Na prvni dobrou mi vyvstane na mysl recka tragedie. Tak nereste hlouposti a kupte si tu Madeleine, pokud se vam libi a potrebujete ji.

dagino
729 příspěvků 22.09.18 20:23

@DRW Fakt, @giuliettka nesedela mesiac pri stole, a nevymýšľala design, tak prečo by ju malo trápiť, že to obšlahli. Problém nastane až vtedy, keď všetci prestanú platiť designérov a budú sa spoliehať, že niečo okopčia.

DRW
2018 příspěvků 22.09.18 22:11

@dagino ja nemam nic proti designerum a kupodivu si jejich prace dost vazim, ale je design, ktery je absolutni novinkou a to nejen tvarem a strihem etc. etc., ale pak je pouziti zabehnuteho vzoru a jeho obmena pro nejakou znacku. A v tomto pripade je to pouziti vzoru. Muzeme se dohadovat je to kopie neni to kopie, ale ja vidim 2 ruzne tasky se stejnym strihem. Je to stejne jako se strihem satu napr. klasicky princesovy strih, ktery ma sva pravidla, nekdo ho sveho casu pouzil jako prvni, ale mnohem znamejsi pri pouziti uplne nekym jinym (fakt nemam chut hledat kym). Nebo prvni „sitovka“ byla vyrobena ve 20. letech ve Zdaru/Sazavou a dneska jeji modifikace behaji snad po celem svete, vsechno jsou to kopie zavedeneho vzoru. Takze pro me je dulezitejsi to, kdo je majitelem onoho vzoru/strihu. A tady vyvstava otazka kdo? Givenchy designer nebo uplne nekdo jiny?

giuliettka
2224 příspěvků 22.09.18 22:39
@DRW píše: . Takze pro me je dulezitejsi to, kdo je majitelem onoho vzoru/strihu. A tady vyvstava otazka kdo? Givenchy designer nebo uplne nekdo jiny?

U tej konkretnej kabelky je to Ricardo Tisci. Predstavil ju v roku 2010, keď bol návrhárom Givenchy. Od tohoto roku 2018 je riaditeľom Burberry. Za tú kabelku dostal dajaké ocenenie. A nie, nebol predtým tento vzor bežný. Ja som sa rozhodla, že si ju neobjednám. Nepotrebujem ju, túžim po tej Givenchy-Antigona, tú si však nekúpim. A rozhodla som sa, že napodobeninu nechcem. Teraz sú už tie kabelky v každom obchode, má ju aj Debenhams, Baťa, Furla… a iní. Tá Madeleine sa mi asi páčila najviac, ale rozhodla som sa, že ju nechcem. Až budem veľká, tak si kúpim tu Antigonu. :-D
@DRW Zistila som cez FB, že z mojích známych o Antigone nikto ani netuší, ale nechcem jazdiť na oslovi, keď som povodne chcela paripu. :-D

DRW
2018 příspěvků 23.09.18 09:13

@giuliettka rozhodnuti je na vas. Jen nekdy cely zivot touzime po necem, co nikdy nebudeme mit. Bud mame touhy nerealne nebo to nepotrebujeme.

Stránka:  « Předchozí 1 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 Další »
 Váš příspěvek

Céline Dion odmítá holčičí a klučičí oblečení

Žádná růžová nebo modrá! Zpěvačka Céline Dion uvádí genderově... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Rozhovor: K šití korzetu bruska a kladivo

Autor: Monika

Riwaa Nerona o šití korzetů, spodním prádle a nádherných křivkách... Celý článek