Kupujete něco pořád dokola?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
llolla
2102 příspěvků 5.11.12 17:55

@Rabbit-Heart
Jo, taky jsem o nich uvažovala, ale pokaždé mě odradí cena. Jinak kupuju šaty, čepice a knihy. Pořád a pořád „potřebuju“ další. Dřív jsem často nakupovala zbytečnosti v drogerii- od pleťových masek, přes laky na nehty/vlasy, až k leskům na rty. Nikdy jsem žádnou lahvičku nevypotřebovala do konce. Naštěstí tohle už mě pustilo.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.11.12 19:31

Nevím jak v ČR, v Německu a Rakousku je prodávají např. i v Drogerii Müller.
Ta je skvělá i na kosmetiku a parfémy, a hlavně, má větší sortiment než Douglas a mnohem lepší ceny, rozdíl u novinek parfémů je klidně i 10 - 15 eur.
Ve Vídni je obchod Wolford tuším na Kärtnerstrasse v centru.

666mahu
1490 příspěvků 5.11.12 20:00

@Sekhmet, ta „bestie“, co trhá punčocháče se jmenuje nejspíš překližka (ohýbaná překližka). :-))
Ty dražší (150-200Kč) Belinda nejsou špatný, ráda jsem poměrně dlouho jeden druh nosila. Dost vydržely.
Krom Wolford kupuju punčocháče a punčochy Gerbe, Kunert, Dior a ještě možná něco.

Úchylku mám na krásné boty - střevíčky a lodičky. A úplně nejvíc na černé lodičky, krásné nikdy nenechám v obchodě. :D

Příspěvek upraven 05.11.12 v 20:18

Haslerka1251
109 příspěvků 5.11.12 20:10

Knížky. V knihkupectvích a antikvariátech jsem pečená vařená, moje kolejní poličky se plní ne učebnicemi, ale beletrií…profesoři by neměli radost. A gumové kačenky :)

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.11.12 23:44
Haslerka1251
109 příspěvků 6.11.12 08:23

@Kokoska1 Ty jsou vaše/tvoje? :) Protože jestli jo, tak začnu asi žárlit :D

Vé-Vé
76 příspěvků 6.11.12 09:44

@Haslerka1251 Jsme na tom úplně stejně! Někdy si říkám, že ekonomika libereckých knihkupectví se drží v plusu jen díky mně a příteli :D

Linie
2020 příspěvků 6.11.12 10:19

Kam ty knihy dáváte? Máme doma několik vysokých knihoven, poličky jsou už i v předsíni, dokonce jsou knihy i v komínkách na zemi. Beletrii jsem postupně rozdala po příbuzenstvu, odnosila do pečovatelského domu, ale stejně toho máme hodně. Moji rodiče by si mohli otevřít dobře zásobenou knihovnu…
Přitom na fotkách zařízených bytů, např. http://bydleni.idnes.cz/…obnosti.aspx?… není ani jedna kniha.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.12 10:26

@Linie Zásadní mínus jinak moc pěkného bytečku. Ještě se dá doufat, že protože má hodně vestavěných skříní, knihy budou někde tam.
Ale já jsem si vždycky myslela, že byty se zařizují tak, aby se vešla a) postel, b) sporák c) knihy. Všechno ostatní je svým způsobem zbytné, ne?

Khajka
506 příspěvků 6.11.12 10:26

@Linie Inu, asi už se nepočítá s tím, že by lidé četli… Jinak, knihy zatím dávám, kam se dá, ale můj sen je jedna místnost v domě jako knihovna. Kompromisní řešení vidím nechat si na míru vyrobit knihovnu pokrývající celou jednu stěnu obývacícho pokoje (snad bude dostačující). Kdysi jsem to viděla v jednom časopise o designu (tam kupodivu počítali i s knihomoly) a vypadalo to úžasně.

Lettie
426 příspěvků 6.11.12 10:33

@mujercita To je mozne, ale pokud je byt maly, tak ty knihy, ktere se nectou denne, prekazi. Sama jsem to vyresila tak, ze jsem 90% svych knih odstehovala na chalupu, zbytek zustal doma v knihovnach se zavrenymi dvirky, takze na prvni pohled to u nas taky vypada jako bez knizek. Navic jsem si dost oblibila cteni na elektronicke ctecce, ktera je na prostor naprosto nenarocna.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.12 10:40

@Lettie Já čtečku nemám, ale začínám uvažovat, že to nebude špatná věcička. I když v bytě bez knih bych si připadala jako v hotelu. To radši oželím jiné věci.

Curlygirl
1901 příspěvků 6.11.12 10:47

@mujercita já čtečku mám a v prvotním nadšení jsem na ní přečetla asi 3 knihy. Dojem z reálné knihy, její vazba, vůně atd. patří pro mě ke čtení taky, chybělo mi to.
Tím to teda skončilo a zas jsem se vrátila k vázaným knihám, které si zásadně nepůjčuji, ale rovnou kupuji, takže mám taky problém s místem.
Hodně mých kamarádů má Kindle a musím říct, že jsou na to dost vyhraněné názory, tak 50:50. Budete to muset ozkoušet na vlastní oči respektive ruce a nos :-).

Příspěvek upraven 06.11.12 v 10:50

Haslerka1251
109 příspěvků 6.11.12 10:48

Mě ty čtečky přijdou hrozně neosobní. Strašně mám ráda to, jak voní nová knížka a to na té čtečce nemám. Navíc ta radost, když člověk vidí, jak mu krásně roste ta sbírka…to s Kindlem nemáte :)

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.12 10:50

@Haslerka1251 Kačenky nesbírám, tyhle jsem vyfotila v jednom obchůdku v USA, myslím někde v Arizoně.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.12 10:56

@Curlygirl Já vím, taky proto ji ještě nemám. Já mám navíc určitou slabost pro staré knihy, polovina mé knihovny je z antikvariátu a nejen kvůli ceně. Když někde najdu zapomenutou záložku nebo třeba opravenou tiskovou chybu, tak to pro mě má určité kouzlo. Tohle mi čtečka taky nezařídí.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.12 11:05

Já čtečku mám. Je to perfektní věc na dovolenou nebo do čekárny k doktorovi. Ale doma čtu klasické knihy, ty neopustím.

zwedavka
1166 příspěvků 6.11.12 11:16

K punčochám, u těch dražších je potřeba koupit větší velikost, třeba laciné mám 172/116 (nebo tak nějak) a drahé (no pro mně drahé, za 100) jsem v této velikosti nedostala dál než do půl stehen.

fel
136 příspěvků 6.11.12 11:34
@Haslerka1251 píše:
Mě ty čtečky přijdou hrozně neosobní. Strašně mám ráda to, jak voní nová knížka a to na té čtečce nemám. Navíc ta radost, když člověk vidí, jak mu krásně roste ta sbírka…to s Kindlem nemáte :)

Máte :) Na začátku se ukáže počet knih nebo souborů.
Kindla jsem nejdřív nechtěla, taky mám ráda vůni knih, ale teď je Kindl můj oblíbenec.
Ale na normální knihy jsem nezanevřela, zrovna jich mám pár na cestě.
Byt bez knihovny si neumím představit, i v pokoji pro prťata - 1 a 3 roky bude knihovna. Až se ji teda muži uráčí přidělat ke zdi.

A kromě knih furt nakupuju jak praštěná vlněné sukně. I když bych teda potřebovala spíš něco nahoru. Ale když vidím pěknou vlněnou sukni, tak vypnu uvažování a koupím si ji. Naštěstí převážně na Ebay, tak to zas tak neleze do peněz.
DOufám, že se do léta přeladím na sukně z jiného materiálu :)

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.12 11:39

Čtečku mám, ale nějak se s ní nemůžu srovnat, chybí mi listování a vůbec kontakt s papírem. Tak jsem usoudila, že by to mohlo být praktické na cesty, ale když mi zrovna uprostřed mezi Varšavou a Brnem došla baterka, zavrhla jsem i tuto možnost využití a přenechala čtečku dceři.

Moir
2442 příspěvků 6.11.12 13:22

Čtečku mám tři roky a nekriticky ji miluji. Koupila jsem si už novou, protože stará pomaličku dosluhuje. Nejsem knižní fetišista, na knize je pro mne důležitý obsah, nikoli forma. A kniha ve čtečce stále váží i zabere stejně místa, ať je to román o 1500 stránkách, nebo povídka. Pro obyvatele maličkých podnájmů, spolubydlení naprosto k nezaplacení. Fyzické knihy mám samozřejmě též, většinu toho času zatím u rodičů, časem si je snad konečně přestěhuji k sobě.

Sekhmet
1918 příspěvků 6.11.12 17:18

Už před lety mi došlo, že kdybych chtěla vlastnit všechny knihy, které si chci přečíst, musela bych bydlet na Neuschweinsteinu. Takže mám průkazku do knihovny a knihy v mém vlastnictví byste spočítali na prstech.....no dobře, deseti rukou (ovšem většina z nich jsou odborné, nebo Kulhánek :))

Haslerka1251
109 příspěvků 6.11.12 18:06

No já si knihy začala kupovat, když jsem zjistila, že u nás na malém městě není v knihovně pořádná sekce s knihami v originále, takže mi nezbyde nic jiného než se buď přestěhovat, nebo si ty knihy kupovat. Kupování byla ta levnější varianta a už mi to nějak zůstalo…

Sleepy
209 příspěvků 6.11.12 18:26

Taky jsem pro knihovnu. Minimálně v Praze je dobře dostupná, většinou tam člověk sežene co potřebuje a je to prakticky zadarmo. Většinou si kupuju jen knížky, které už jsem četla a vím, že je chci mít doma, nebo takové, které v knihovně nemají. Pokud chce člověk hodně číst, tak se kupování knih bohužel dost prodraží. Kdybych si například chtěla koupit čtyři knížky, které jsem si včera půjčila, tak mám pryč tisícovku. A kdoví jestli se mi budou líbit:)
Jinak taky fandím čtečkám, ale doufám, že se do budoucna e-knihy např. z amazonu, zlevní. Teď stojí v podstatě stejně jako papírové a to se mi moc nezdá.

llolla
2102 příspěvků 6.11.12 18:32

@Haslerka1251
No, s myma nakupovacima manyrama uz by asi vyslo levnejc se prestehovat=]

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek