Kupujete něco pořád dokola?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Rosalyn
925 příspěvků 6.11.12 19:59

Já nerada čtu dlouhé texty na počítači. Jak je to s čtečkou, nebolí z toho oči?

fel
136 příspěvků 6.11.12 20:05

@Rosalyn

Vubec ne. Display nijak nesviti, me se to cte stejne dobre jako na papire. A da se cist i venku za plneho svetla, nic se neleskne.

Kay_Adams
1614 příspěvků 6.11.12 20:06

@Rosalyn
Väčšina ich funguje na bázi „e-ink“ (elektronický inkoust), simulujú čítanie „z papiera“.

Múdrejší k tomu hovoria:

„Oproti displeji z tekutých krystalů (které se nejčastěji používají v LCD monitorech, mobilních telefonech nebo noteboocích) má několik zásadních výhod: velmi nízkou spotřebu elektrické energie (která je nutná pouze pro změnu stavu), vysoký kontrast, a co je pro čtenáře nejdůležitější, vynikající čitelnost na přímém slunci. Čtení textu na displeji z elektronického papíru se tak velmi podobá čtení z klasického papíru a v porovnání s LCD je znatelně méně namáhavé pro oči.“

Čítanie z monitoru nemám príliš rada, ale čítačku som vzala na milosť a zvykám si.

Moir
2445 příspěvků 6.11.12 20:28

@Rosalyn ty nejnovější modely jsou skoro jako papír, displej nesvítí, takže z toho oči nebolí, někomu vadí přebliknutí při překreslení stránky, ale já radím se na půl sekundy dívat jinam

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.12 20:29

U nás zase někdo žere tužky, takže periodicky stále dokupujeme obyčejné tužky, hlavně do školy. Klasicky na začátku září mezi ostatními věcmi pro školu (lepidlo, obaly na sešity..), pak znovu v říjnu, a minulý týden, když jsem se dcery ptala, jestli nepotřebuje něco v papírnictví - ať mi to napíše na lísteček, stálo tam: tužky: 3×1, 3×2, 3×3.

Curlygirl
1901 příspěvků 7.11.12 10:54

@Rosalyn ne, oči z toho vůbec nebolí, z tohoto pohledu to je velice komfortní čtení i venku na slunci, jak někdo už zmiňoval nahoře.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek