Kupujete partnerovi/partnerce oblečení?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Patane
43 příspěvků 5.9.12 11:32

Kupuje hlavně trička a někdy košile. Znám velikost a vím, co se mu líbí. Většinou to ale nekupuji cíleně, ale vidím třeba zajímavé tričko za příznivou cenu. Co si netroufám jsou kalhoty, ty se přece jen musí vyzkoušet.
Ale manžel si samozřejmě umí nakoupit i sám :-)

cagekh
16 příspěvků 5.9.12 11:37
@viera666 píše:
@cagekh tu je otazka, aka bola pred svatbou?

Chudá studentka podporovaná rodiči. Tričko, rifle, botasky (většinou od vietnamců). V té době jsem nebyl jiný - až na ty rifle. :)

pehot
713 příspěvků 5.9.12 11:38

@cagekh a kupujete své ženě to, co si myslíte že se jí bude líbit, nebo to, co se jí OPRAVDU líbí?
Ona totiž ženská s batoletem kostýmky a šaty moc nevyužije.

cagekh
16 příspěvků 5.9.12 13:01
@pehot píše:
@cagekh a kupujete své ženě to, co si myslíte že se jí bude líbit, nebo to, co se jí OPRAVDU líbí?
Ona totiž ženská s batoletem kostýmky a šaty moc nevyužije.

Šaty si samozřejmě vybírá sama, to bych jen tak netrefil. Kostým jsem jí spíš vnutil společně s jedněmi šaty, když se naskytla příležitost. :)

Mně jde spíš o to, že si nechce nic koupit ačkoli může a argumentuje penězi. Zděděné vnitřní dilema bude cena / užitek, tzn. za tuniku víc jak 250 nedá a když je opravdu hezká, tak 500. V samotných penězích to opravdu není.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.12 14:31

@cagekh
a jak chodite obleceny Vy? A proc vlastne chcete, aby nosila neco jineho? Stydite se za ni nebo ji chcete „neco doprat“ nebo se Vam dneska libi jine zenske, nez driv a chcete aby se Vase partnerka trochu pozmenila do jejich podoby… co ja vim. Ono je to hrozne tezke nekomu „vnutit“ neco, co nechce. Svym zpusobem si na to kazdy musi prijit sam, postupnym vyvojem - v temer kazde moji zivotni fazi jsem byla presvedcena, ze chodim oblecena dobre, jen to „dobre“ pokazde znamenalo neco jineho, casem se mi trochu rozsirily obzory a proste vidim veci jinak. Treba by pomohlo obcas sehnat hlidani pro batole a vyrazit nekam mezi lidi (prednostne tam, kde jsou lide obleceni podle Vaseho gusta) a nechat partnerku, at si to trochu prebere. Mozna, ze by ji to trochu inspirovalo, pro zacatek napriklad k vetsi starostlivosti o sve obleceni a postupem casu treba i k lepsim nakupum. Kazdopadne myslim, ze ji tezko „predelate“ ze dne na den, hlavne pokud se o tyhle veci sama moc nezajima. Bude to chtit dost diplomacie a trpelivost a vysledek bude stejne nejisty.

cagekh
16 příspěvků 5.9.12 16:00
@GreatSusan

To je hodně otázek. :)
Moje oblečení se změnilo po té, co jsem začal vydělávat. Už nekupuju botasky a trička u vietnamců, ale kožené boty, pola a košile. V obchodě už si vybírám - jednobarevných košil, sak, triček a nudných bot mám plný šatník, už hledám něco originálního.
Za ženu se v žádném případě nestydím, jen mě štve, když vyrazí ven v ještě mokré podprsence, bo žádnou další zrovna nemá. Šetří.
Když jsem se zeptal na nejoblíbenější podprsenku - OK, Úpavan, respektuju a objednávám. Letmo jsem nadhodil, že tento týden v Tchibu taky mají její velikost v mnohem zajímavějším provedení a o polovinu levněji, odmítla.
Kdybych Vám řekl: Drahá, když máš ten svátek, půjdeme a koupíme Ti něco hezkého - odmítla byste? Pokaždé, když vyráží se svou matkou do města, prosím tchyni - kdyby se jí něco líbilo, kupte to, pak se srovnáme.

scarlete
404 příspěvků 5.9.12 16:15

@cagekh vy jste hodný. evidentně to myslíte opravdu dobře. ale obávám se, že Vaše žena má zakořeněné, že prostě nebude utrácet za parádu, protože jí to buď tolik nebaví a nebo to není prioritní. před tím se dle popisu výše oblékala levně, pak přišlo dítě a jsou pro ní prostě jiné hodnoty.
My, co jsme si k zájmu o oblečení došly samotné, vyděláváme a móda nás baví, tak do ní prostě investujeme. a až přijdou závazky, pak to redukujeme tak, abychom - měly dostatek financí na děti a podobně ale většinou neměníme svůj styl šatníku (kvalitní kousky vydrží i přes mateřskou) v tu dobu nekupujeme žádné módní výstřelky, ale třeba jen dokoupíme doplněk, abychom vypadaly trochu „nově“. pár praktických a pohodlných věcí a je to.
Nedovedu si ale představit, že by Vaše žena odmítala dárky. pokud jste ochoten a schopen pátrat tak, že odhadnete její velikost (například prádla) a prostě jí to dáte a budete jí například takto dávat i ostatní věci (nějak postupně - ne přinést 5 sukní, které by asi nenosila) a nebudete hlásit, kde jste to koupil a kolik to stálo, je jediná cesta - že si na to zvykne a začne jí to být takto pohodlné, že nemá jednu podprsenku, ale třeba 3 nebo 5. nic moc jiného s tím asi udělat nemůžete. například moje mamka je stejná, vždycky to tak měla, že jsou důležitější věci než paráda, sama si na sebe nechtěla téměř nic koupit, i když jí táta přemlouval, ale když už jí někam dotáhl a řek „tak a teď si koupíme kožené bundy“ tak nikdy neodmítla a koupila si koženou bundu. A dárky v podobě oblečení také neodmítala :-) přeji hodně štěstí

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.12 16:47

@cagekh
neodmitla, resp. neodmitam, muj manzel takto resi vsechny narozeniny a vanoce a doplnuje to „mensim“ darkem, o kterem nevim predem (napr. knihy, vstupenky, CD a pod.). Vase zena je asi komplikovany pripad a souhlasim se scarlete, ze jste hodny, ale ze Vase zena ma proste jine zajmy. Krome toho, co psala scarlete, me taky uz moc nenapada. Rada bych poradila nejaky trik, ale bohuzel… Treba se to zmeni, az zacne chodit do zamestnani.

eless
1079 příspěvků 5.9.12 17:23

Nic dolezite…

Příspěvek upraven 25.08.13 v 07:54

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.12 17:34
@cagekh píše:Kdybych Vám řekl: Drahá, když máš ten svátek, půjdeme a koupíme Ti něco hezkého - odmítla byste? Pokaždé, když vyráží se svou matkou do města, prosím tchyni - kdyby se jí něco líbilo, kupte to, pak se srovnáme.

No, víte, já bych třeba odmítla, pokud bych si musela vybrat oblečení. Nebo třeba neodmítla, aby vás to nemrzelo, ale zas by mrzelo mě, že když už si můžu vybrat dárek, musí to být něco, co mě nezajímá, a nemůže to být, co bych opravdu chtěla. Tohle je hodně ošemetná věc.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.12 10:02

@cagekh Já pořád nemůžu uvěřit, že nás tady netaháte za nos. Mně kdyby manžel objednal z internetu deset podprsenek, tak ho tím prádlem nejspíš na místě uškrtím! A žádat tchýni, aby jí něco koupila, že to pak srovnáte! Počítám, že vaše paní je svéprávná, tak pokud chcete, aby si něco hezkého na sebe pořídila, asi by bylo nejlepší dát jí do ruky nějakou pěknou sumu peněz a pohlídat dítko, aby si mohla jít sama v klidu něco vybrat. A pokud se místo s kostýmkem vrátí s hromadou knížek, jedním plyšákem a dvěma kopečky zmrzliny, tak taky dobře. Třeba ji to oblíkání chytne v jiné životní fázi.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.12 10:20

@cagekh Přiznám se, že ačkoliv si manžel společné nakupování mého spodního prádla užívá, já to nesnáším, potit se v kabince a rvát se do modelů, které mnohdy na ramínku vypadají úžasně a na tělě se začnou rovnat železné panně a do toho na vás kouká ten, před kterým chcete vypadat vždy hezky a přitažlivě… radši ji do toho nenuťte. Navíc on pohled ženy a muže na to co je ještě únosné je rozdílný, muži nevidí spoustu detailů (např. špíček na břiše vysící pod upnutým tričkem), které ženě snižují ve společnosti sebevědomí, výběr oblečení opravdu raději nechte na své partnerce. Můžete to změnit jedině tím, že budete pokaždé úžasem omdlévat vždycky, když si na sebe vezme něco co se vám líbí.

Jo a k těm šatům a kostýmku - prosím vás zapojte mozek, kam asi ženská na mateřské s dvouletým dítětem bude nosit kostým nebo hezké šaty - na pískoviště, to asi aby si tím sáčkem mohla podložit dítě, až ho bude přebalovat..
Počkejte až nastoupí zpět do práce… pokud ovšem nenastoupí k pokladně v supermarketu.

cagekh
16 příspěvků 6.9.12 11:41

Bohužel, za nos Vás netahám. Vrátíme se tedy na začátek diskuze. :)
Nejde o to, že bych ženě kupoval pro ni nevhodné oblečení nebo že bych ji k něčemu nutil.
Má žena vejde do obchodu (do těch „drahých“ pro jistotu nechodí), podívá se na něco a řekne: „to je hezké, ale drahé“ nebo „triček mám dost“ (= má určitě aspoň jedno, ale neb se zrovna nachází kdo ví kde, nosí moje).
Když situace dospěla tak daleko, že jí došly podprsenky, naštval jsem se a prostě jich pár objednal (podle její nejoblíbenější).
Nemáme hluboko do kapsy, může mít nové oblečení každý týden, pokud bude chtít - ale ona nechce ani ty ponožky (ano, nosí moje).
Příhoda z dovolené: mělo být hezky, ale zkazilo se počasí a bylo 15 stupňů. Mám s sebou 3 svetry (k ohni, lepší a rezervní), moje žena si nesbalila ani ty ponožky neb nepředpokládala, že by je mohla potřebovat. Naštěstí už ji znám, takže svých ponožek mám víc a může přežít v mých teplácích…
Pokud se jede k jejím rodičům, skončí oblečení, které má zrovna na sobě u nich v koši s prádlem a zpět k nám se neodveze. Když se přijede příště, už je nosí její sestra. Brrr.
Ano, máme malé dítě a spotřebujeme tak 3 trička na den, pokud chceme zůstat v suchu, ale to přece není důvod nemít oblečení.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.12 11:57

@cagekh prečítajte si siskusiu http://www.modnipeklo.cz/…ite-se-1207/?… a budete prekvapení v čom všetkom ženy doma chodia. :-)

eliza93
84 příspěvků 6.9.12 12:25

Chodím na nákupy s přítelem, resp. spíš on se mnou a občas se stane, že si nakoupí on místo mě a já funguju jako „odborný“ poradce, za což mu velmi děkuji :D Úplně sama mu oblečení kupuju jen k svátku, narozeninám apod., zatím jsem se vždycky trefila. Dokonce na něm začínám pozorovat moje úchylky - momentálně pracuje v Holandsku a každý den prý chodí kolem výlohy, kde je nádherné volnočasové sako do kterýho se „zamiloval“ (mými slovy), ale váhá - myslím, že nakonec neodolá :D

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.12 13:05

@cagekh Hele, jestli ona jenom nepostrádá motivaci (ne, nic ve zlém), prostě na „to“ není. My jsme řešili doma jistou dobu opak: "proč ti to tak dlouho trvá, proč se maluješ, když tam bude tma? Proč to žehlíš? - pak jsem manželovi vysvětlila, že jestli chtěl místo manželky zarostlého kámoše, měl si vzít spolužáka ze školy a že jestli si toho nepovšimnul, tak jsem se malovala a strojila od jakživa. - a byl klid. A u vás je to naopak. Jaká byla vaše žena, když jste se potkali?

viera666
967 příspěvků 6.9.12 15:06
ja vas plne chapem

@cagekh mna osobne by slak triafal. Zisla mi na um ale jedna vec. Pisete, ze je na materskej. Nezmenila sa jej aj nahodou postava? Citi sa stale pritazlivo, alebo ma obcas „mindraky“? Ja ked som porodila, nevedela som si zvyknut na svoje nove telo o dve cisla vacsie. Sice som isla z vyziabnutosti 32 na 36 pri 176cm, ale aj tak som sa s tym nevedela zrovnat. Balila som sa do manzelovych svetrov, uviazala cop a vykaslala som sa na seba. Sama musi do toho prist. A najlepsi je vizualny kontakt s realitou. Berte ju cim viac von, medzi „cudzich“ ludi, na nedelny obed do mesta a podobne. Obcas ju upozornite na zaujimavy kusok na niekom, co by jej podla vas sedel a tak. Ona tym, ze aj jej rodina sa sprava rovnako tak ma pocit, ze to je uplne normalne, ze tak to ma byt. Ale na noseni partnerovych ponoziek uz podla mna nie je normalne nic.

cagekh
16 příspěvků 6.9.12 15:39

@Soňa3
Na to už jsem odpovídal: Chudá studentka podporovaná rodiči. Tričko, rifle, botasky (většinou od vietnamců).

@viera666
Ne, slovanskou postavu měla i před tím, zas až tolik se nezměnilo. Vlastně se po porodu začala držet hesla, že nenalíčená matka už je fakt uštvaná. (Před tím se nikdy nelíčila.)
Pravdu máte v tom, že ji nakupování nebaví. Prochází regály a většinou ještě dostane depresi z toho, do čeho všeho se nevejde (ale to taky není nic nového). Z toho důvodu třeba nechodí do Promodu (prý tam velikosti končí někde u 40). Vadí mi ten rozpor - teď už mám peníze a můžu mít, co budu chtít, ale držím se zažitých zvyklostí.

darkwulf
29 příspěvků 6.9.12 15:49
@cagekh píše:
Z toho důvodu třeba nechodí do Promodu (prý tam velikosti končí někde u 40). Vadí mi ten rozpor - teď už mám peníze a můžu mít, co budu chtít, ale držím se zažitých zvyklostí.

Promod má bežne na predajni 42 (XL) veľkosti, občas 44. Ak nemá, na požiadanie zoženú z inej pobočky. S pomerne výrazne presýpacou postavou (rozumej prdel ako štajerská kobyla) tam mám spodok 38-40. Zrovna oni nemajú tie typicky „mini“ verzie veľkostí.

Inak, ad „…můžu mít, co budu chtít…“. Chce to ona, alebo to chcete pre ňu len vy?
Súhlas s predrečníkmi. Žena si k tomu musí dospieť sama. Nevnútite jej to (len jej to tým viac sprotivíte).

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.12 16:00

@cagekh Jestli vy sám nemáte s jejím vzhledem problém, který se už opravdu musí řešit, tak by podle mě bylo lepší nechat ji být a respektovat, že ji to nebaví, nebo to eventuelně skutečně řešit jako problém. Nechci mluvit za někoho, koho neznám, ale osobně by pro mě bylo přijatelnější jasné sdělení „tohle nos, protože je to moje přání“, než vnucování nevyžádaných nabídek a dárečků. Laskavost se těžko odmítá a obdarovaná se tak okamžitě dostává pod nátlak. Já bych to vnímala jako manipulaci a opravdu hodně moc by mi to vadilo. Nechci ovšem mluvit za někoho, koho vůbec neznám, třeba se pletu a prostě se jí jen líbí džíny.
PS: já taky nemám ponožky, nesnáším je na nohách.

cagekh
16 příspěvků 6.9.12 16:33

Proč mi všichni podsouvají nějaký zástupný problém? :)
Držím se tématu. Znám spoustu mužů, kterým kupuje oblečení maminka, žena, přítelkyně. Kolik takových znáte žen?

Abychom si rozuměli - žena ráda dobře vypadá, líčí se, lakuje nehty, ověšuje nezrůdnějšími cetkami atd. Jen šetří…

@darkwulf píše:
Promod má bežne na predajni 42 (XL) veľkosti, občas 44.

Chápu, že pokud končí na 44, opravdu nemá smysl tam chodit. :)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.12 16:36

@cagekh
jakou velikost ma Vase zena? Neni treba mozne, ze chce nejdriv zhubnout a pak si treba koupit nove obleceni? Takze setri ve smyslu „to nema cenu si to kupovat, kdyz z toho za chvilku zhubnu“. A do te doby se vyradi na liceni a pod., ktere je nezavisle na vaze… Nebo se proste jen neciti dobre a nechce si nic kupovat, protoze tak jak je „si nic nezaslouzi“?

cagekh
16 příspěvků 6.9.12 16:45
@GreatSusan píše:
@cagekh
jakou velikost ma Vase zena? Neni treba mozne, ze chce nejdriv zhubnout a pak si treba koupit nove obleceni? Takze setri ve smyslu „to nema cenu si to kupovat, kdyz z toho za chvilku zhubnu“.

Občas se vejde i do větší 44. Naopak razí názor, že oblečení by se mělo kupovat pohodlné, bo člověk NIKDY nezhubne a pak se to jen vyhazuje. A máte pravdu, že je to teď s ní jak na houpačce (je podruhé těhotná), ale to je jen další výmluva k tomu, aby si nemusela nic kupovat. O šetřetí to také nejspíš nebude. Když byly letní výprodeje, říkal jsem: Tak si ty kalhoty kup ještě o číslo / dvě / tři větší - za chvíli se Ti budou hodit. Teď čekám, kdy zjistí, že nemůže ven z bytu, bo žádné z kalhot nedopne a minulé těhotenské už nejsou v nejlepším stavu. :)

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.12 16:49

@cagekh Ne, to ale vážně nejde, kupovat si předem kalhoty o několik čísel větší!

viera666
967 příspěvků 6.9.12 17:16

@cagekh podsuvame problemy, lebo toto rozhodne nie je pre zenu standardne spravanie. Preto je mozno za tym este nieco, len sa snazime pomoct.
Z vami uvedeneho vyslo, ze je asi len jednoducho sporovliva (ja by som povedala az lakoma, ale tak trosku diplomacie sa snazim zachovat). Ale tlemim sa tu ako blazon, co by za to niektori muzi dali! No nic, tak musite zrejme cakat, kym ju to prejde. A dovtedy poriadat caste behy po vypredajoch :-).

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek