Kupujete stejné věci v různých barvách?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dujour
82 příspěvků 4.4.17 14:20
Kupujete stejné věci v různých barvách?

Já jen výjimečně, ale tu myšlenku podporuji. :) Samozřejmě mám na mysli případy, kdy je daná věc opravdu to pravé a cena za více kusů bez větších obětí přijatelná.

Předloni jsem si v Bonprixu (ano, já vím) koupila takové krémové viskózové tričko s „vodou“ a štrasovým detailem (ano, také je mi jasné, jak to zní) u výstřihu. Sedělo skvěle, bylo úžasně příjemné a opakovaně se mu dostalo komplimentů a dotazů, odkud že je, protože tazatelka by ho chtěla také, případně v jiné barvě. Tak se mi to celé schumlalo v hlavě, tričko, které stálo asi čtyři nebo pět stovek, jsem si objednala ještě ve čtyřech dalších barvách, a ničeho nelituji.

Také jsem si jednou v Miláně koupila tři triko-tuniky ze směsi viskózy a hedvábí (černou, bílou a jasně růžovou), a v tomto případě lituji pouze toho, že zbývající barvy byly jenom pastelové a pro mě nevhodné, protože ta trika jsou nejen pěkná a mají velmi široké uplatnění, ale patří k nejpříjemnějším a nejhebčím kouskům oděvu, co vůbec mám. Cenu si už nepamatuju, ale taky to byl kauf a určitě bych za ně ráda dala i víc.

A také lituji, že jsem si ve více barvách nekoupila svoje asi nejmilejší letní šaty - krátké, mírně do áčka, naprosto jednoduché, ve výstřihu do véčka mají takovou šikovnou šňůrku, se kterou se dá čarovat. Jsou z takové té „tlustší“ bavlny a i po letech krásně drží tvar i barvu, a kdybych věděla, jak se do nich zamiluju a kolik let s nimi prožiju, koupila bych si minimálně dvoje.

K tématu mě inspirovala @Venda79 (pardon, nejsem si jistá, jestli ovládám tu funkci „zmínky“) a její vydařená trička. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Venda79
577 příspěvků 4.4.17 14:25

@Dujour já jo :-D
blbý je, že občas se věc osvědčí až po nějaké době, kdy už není k sehnání…

pavka_l
1078 příspěvků 4.4.17 14:29

Přiznávám, že kupuji. Když mi sedí střih, beru klidně stejné triko ve více barvách.

Dujour
82 příspěvků 4.4.17 14:30
@Venda79 píše:
@Dujour já jo :-D
blbý je, že občas se věc osvědčí až po nějaké době, kdy už není k sehnání…

Ano, to byl bohužel přesně případ těch mých letních šatů. Když jsem je koupila, můj postoj k nim byl „jako dobrý“, ale až tak po roce jsem zjistila, že jsou skutečně výjimečné, a to už jsem je samozřejmě znovu neobjevila. Asi taky proto jsem v posledních letech neměla zábrany s těmi tričky, myslím, že předtím mi nákup více „stejných“ věcí připadal tak trochu na palici. Až jsem prohlédla, že někdy je třeba jednat…

Jordaan
8869 příspěvků 4.4.17 14:31

.

Příspěvek upraven 21.06.17 v 15:24

Mischa88
227 příspěvků 4.4.17 16:10

Mám troje stejny chinos ve,,svých,, barvách…Když sedí, tak sedí :)

paviocko
70 příspěvků 5.4.17 13:25

Kupuji většinou basic trička - z Camaieu jich mám asi 6 v různých barvách. Sedí skvěle, chvíli vydrží, tak proč ne? A podprsenky v HM ani už nezkouším a když je sleva beru svojí velikost, takže v tom samém typu jich mám také několik. A jedno tričko z Tesca jsem si tak oblíbila, že když ho měli ve slevě, hned jsem koupila to samé, v té samé barvě :-)

Jindrason
288 příspěvků 5.4.17 15:07

Ano kupuji :)

Paris1789
3960 příspěvků 5.4.17 15:19

Bohužel ano, a nechtějte ani vědět, v kolika odstínech.

Paris1789
3960 příspěvků 5.4.17 15:24

Například tento lněný top z MS mám ještě v bílé, khaki, tmavě modré, oranžové, růžové a bílé.

Dujour
82 příspěvků 6.4.17 12:59

@Paris1789 Jo, to se nedivím, vypadá krásně a len je super. Taky jsem si loni u MS něco lněného nakoupila, i když ne zrovna tenhle top, mám dojem, že dvoje kalhoty a bílou košili, a letos nejspíš koupím další.

Josefka
572 příspěvků 7.4.17 08:14

Já už několikrát podlehla a koupila (plátěné boty, tričko, svetřík a šaty a možná ještě něco). Ale přiznám, že v té původně vybrané barvě se ta věc osvědčila víc (jedny černé šaty mi tak neuvěřitelně seděli, že jsem je rok na to koupila v růžové - jsou velmi příjemné a štřih jak pro mě ale nenosím je zdaleka tak často a nejednou jsem si říkala, jestli jsem nezešílela).

JanieB
134 příspěvků 7.4.17 10:41

Já mám postavu hodně výrazných přesýpacích hodin (a jsem docela malá) a to si moc nerozumí se současnou módou plandavých rozevlátých tunik a halenek (udělá to ze mě spolehlivě obří krabici)… takže když náhodou najdu opravdu sedící kalhoty nebo elegantnější přiléhavější tričko nebo halenku, klidně to koupím ve víc barvách a jsem šťastná jako blecha ;-)

mitford sister
535 příspěvků 7.4.17 11:13

Kupuju, v různých odstínech černé :) například tesco má skvělý jeggings asi za čtyři stovky, koupila jsem si je asi šestkrát, možná víckrát v černý a jednou v tmavě šedý.

nanjua
1153 příspěvků 7.4.17 13:24

I stejnou věc ve stejné barvě :-D :-D

system_error
855 příspěvků 7.4.17 15:21

Obvykle kupuju po jednom, jenom teď jsem si v Orsayi koupila v podstatě tytéž šaty jen s trochu jiným motivem a ve světlejší barvě. Ale po půl roce od těch původních, střih se osvědčil a celkově se mi hodně líbí.

Hayele
69 příspěvků 8.4.17 13:11

Ano, u spousty obleceni to tak delam.
Zejmena u basic tricek.

Ailouropardalis
64 příspěvků 8.4.17 13:51

I když mám radši pestrost střihů, pokud daná věc dobře sedí, klidně si ji koupím ve více barevných verzích. A třeba spodní díly plavek kupuju rovnou 2× ve stejné barvě, vždycky se po tobogánech atd. rychle ošoupou, tak ať nemusím hned řešit, co k zbylým vrškům.

tilola
94 příspěvků 9.4.17 00:18

Často neodolám, hlavně na e-shopu nevím, co se mi bude víc líbit. Ale mafrnivá jsem hlavně tam, kde jde o malé částky.

DanaP
170 příspěvků 13.4.17 12:42

Jo, loni jsem koupila tenisky od ARy v šedé barvě, přinesla je domů, zdály se mi nudné, tak jsem si došla ještě pro červené. teď to střídám.

Příspěvek upraven 16.04.17 v 19:34

Búho
18 příspěvků 14.4.17 17:25

Také mám kusy, které vlastním víckrát nebo kupuji pořád dokola. Hodně to dělám u bot - nike airmax, camper peu cami, ty vyrábí stále, jen se mění barvy dle sezony. Dříve jsem kupovala jeden stejný střih levisek, ale už se nevyrábí. Basic kousky beru běžně v několika barvách a i prádlo které sedí beru ve velkém.

DRW
2039 příspěvků 14.4.17 17:36

Chodim v halenkach/triccich, ktere si nechavam sit na zakazku. Barvy vetsinou modra, cervena, bordo, zelena, Strih se zavinovacimi efektem v ruznych variantach, rukavy 3/4. K tomu bundicky, kabatky stejneho strihu, sukne totez. Jen vzajemne kombinuji.

Zrzunda
128 příspěvků 18.4.17 13:08

Jednou jsem si koupila šněrovací botky na podpatku na podzim a přišla záhy zima, tak jsem je moc neunosila a uložila do krabice. No a na jaře jsem šla kolem výkladu obuvi a říkám si, to jsou ale hezké boty, škoda, že u sebe te´d nemám peníze/kartu/nemám čas nebo tak něco, dojdu domů, začnu ukládat zimní boty a vytahovat přechodné a vytáhla jsem ty botky, co jsem před chvíli obdivovala ve výloze a přes zimu úspěšně zapomněla, že jsem si je koupila:D
Což byl pro mně důkaz, že jsem koupila dobře, když se mi líbily dvakrát :)

LisaC
11 příspěvků 20.4.17 13:03

Ano, kupuji. Většinou kardigany a trička ve více barvách. Zrovna nedávno jsem si v Cellbesu pořídila triko ve třech odstínech, protože se mi zkrátka líbily a vím, že je unosím :-).

kalechiam
3 příspěvky 22.4.17 15:15

Sice výjimečně, ale ano. Pokud objevím kousek, kdy se mi líbí materiál a zároveň sedí střih i barva - neváhám.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek