Kurz galanterie v Praze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.12 07:24

Chjo já bych tak ráda přišla, jenomže byli Vánoce, chudý pracující a Leden bude pro mě katastrofa, protože není práce, tím pádem sem skoro doma … a seminář o galanterii bych uvítala. Škoda, že sem to nestihla :/

Moir
2594 příspěvků 15.1.12 09:00

Jsem moc vděčná za seminář, sice jsem paní Kalců v týdnu potrápila svojí zmateností v emailech, ale nakonec jsem dorazila a dozvěděla se spoustu věcí a domů si odnesla spoustu vychytávek na šití a konstrukci střihů. Ještě jednou děkuji.

MP milada
16 příspěvků 15.1.12 18:04

I já bych se chtěla připojit k díkům pro paní Kalců a hlavně za tu její svatou trpělivost s námi!! Byla jsem od 13 h a jsem moudřejší o spostu tipů - nějaké vychytávky jsem rovnou i koupila :-)
Jo a zapoměla jsem se zeptat na nick „kolegyně“ se kterou jsme se už sešly u Kalců po druhé. Měla jsem jeansy, černou košili a brýle… jste tu?

Kalcu
164 příspěvků 15.1.12 20:56

Milé dámy a slečny, těší mě, že vám ty tři hodinky u nás k něčemu byly. Doufám, že dnes nebyl u všech na talíři „guláš“. Pokud vám nebylo zcela něco jasné, bude snad přiležitost to u nás něky příště „dobrousit“.

iron board
72 příspěvků 16.1.12 09:58

ha, tak na galanterii jsem jít nechtěla, ale celkem jste mě namlsaly, tak se přihlásím:-)
s tím vstupným souhlasím, už jsem to psala i na diskuzi k látkám

Ara
25 příspěvků 16.1.12 10:57

Jak už jsem psala dřív, velmi si práce paní Kalců považuji, předvedení galanterních vychytávek je pro každou švadlenu užitečné. Empaticky jí pomyslně foukám na hlasivky. Je mi také trapně za přihlášené pekelnice, které nakonec nedorazily, ale PLATIT VSTUPNÉ NA OBCHODNÍ PREZENTACI????
Něco jiného by byl KURZ šití, ale tohle je akviziční činnost - denní chleba každého obchodníka!
Každý, kdo chce něco prodat, neúnavně usiluje o rozšíření povědomí o svém zboží, neb jinak mu zůstane v regálu. Bez prezentačních akcí to nejde. Když vidíte v obchodním centru mladíka převádět nádobí Zepter, také mu vnucujete stovku za snahu?
Celý profesní život pracuji v obchodní firmě, kde desítky obchodníků dělají psí kusy, aby zaujali, získali zákazníka, přetáhli ho konkurenci nebo od plenek vychovali. Když příjde na předváděcí akci polovina pozvaných, je to velký úspěch a to rozdáváme zdarma software, reklamní dárky a oběd je samozřejmostí.
Paní Kalců chytře nalezla velkou skupinu potenciálních zákaznic, které přijdou, nechají si předvést zboží, nakoupí, dál aktivně doporučí a příště se vrátí. Navíc jí na tomto hojně navštěvovaném blogu tak velmi chválíme, že to jistě u dosud nezúčastněných budí zvědavost. Co víc si přát? Ona sama zváží, zda jí to za ty třikrát tři hodiny mluvení stálo, nebo zda na to příště najme nějakou pracovní sílu.
Za sebe můžu říct, že vždy ráda příjdu na předvedení novinek, pro cokoli z krejčovského sortimentu zajdu právě k ní a přeju jí, ať se daří!

iron board
72 příspěvků 16.1.12 12:26

Ara: já v tom vidím celkem rozdíl, paní Kalců nabízí ve svém obchodě produkty více firem. Ano, mohla bych si sama zjistit vše o všech látkách všech výrobců, co tam má skladem, ale musela bych se prokousat všemi informacemi sama a spoustou balastu. Já dám radši 100 kč za to, že mě tou hromadou někdo provede, ukáže mi více produktů více firem, můžu si to ošahat a já ušetřím čas a ve finále i peníze tím, že budu s to srovnat stejné výrobky více firem, ale třeba v různé kvalitě.
A až seženu tu švadlenu, tak si u ní i něco koupím. Mohla bych i jinde, ale proč, když jinde mi tak krásné školení neudělají.
.

MP Barbucha
3716 příspěvků 16.1.12 12:59

Nejde o obchodní prezentaci, ale o čas paní Kalců. Jinak mám pocit, že nedostatkem zákazníků netrpí. Já jsem byla v sobotu ráno a lidé se začínali trousit hned po otevření obchodu…

MP Meejja
11 příspěvků 16.1.12 13:41

Také chci moc poděkovat za seminář, za čas Váš i Vašich kolegů. Už se těším na látky…

Kalcu
164 příspěvků 16.1.12 14:54

Ara: Nevím jestli jste byla u vzniku seminářů, ale z mé strany to nikdy nebylo pojímáno jako prezentace zboží, ale jako pomoc všem tápajícím zde, původně v materiálech a později rozšířená o galanterii. Ze strany těch kdo nedorazili mi to přijde jako neúcta k práci jiného, ale i k těm kteří se zúčastnili ranního semináře, neboť museli dříve vstávat, což zde někteří zdůraznili. A bohužel pro příště i účastníkům následujících seminářů. Rozhodla jsem se že již nebudeme sami tisknout vzorníky, aby mi tu zůstavaly, ale vyvěsíme podklady pro ně na našich stránkách a bude na každém, jestli si ho vytiskne a přinese nebo ne. A samozřejmě vzorky dostanou zdarma jen ti, co se semináře zúčastní.
Rozhodně při prvním impulsu zde, jsem nepočítala s tak malým povědomím mezi veřejností o našem oboru. Na druhou stranu jsem ráda, že se začíná i v našich vodách ujímat touha po vědomostech a kvalitě. První seminář o látkách v Brně byl dokonce impulsem k tomu, aby jsme se začali porozhlížet po důstojnějších prostorech pro prodej a prezentaci. A můžu snad dopředu říct své přání a tím je, že už zákazníci nebudou muset jezdit za kvalitou do zahraničí, nebo ji hledat na netu v zámoří, ale budou si ji moct přijít osahat k nám. V zámoří jsou v podobných prodejnách běžná setkání zákazníků na prodejnách po zavírací době, kde si mezi sebou radí a pomáhají. U nás toto fungovalo za totality, v trochu jiné podobě, v různých zájmových kroužcích. Dnes, ale není nikde prostor a pokud je, je drahý. Chceme, aby se na našich prodejnách mohli v klidu zákazníci se svým, nebo naším krejčím rozhodnout co potřebují popřípadě si to i zkusit u nás ušít, třeba i pod dohledem někoho zkušeného a to po celou pracovní dobu.
Vím je to ještě běh na dlouhé trati, ale těmi semináři už jsme začali a budeme se snažit vytrvat.

MP Jana
225 příspěvků 16.1.12 20:11

Paní Kalců, chtěla bych se zeptat, jestli budete mít v rozšířené prodejně v Brně i kvalitnější všívací výztuhy- mám tím na mysli krejčovské kanvasy a lny, hedvábnou organzu, mušelíny, apod. Chápu, že klientela, která by si kupovala výztuhu za dvě stovky metr a víc asi není příliš široká, jen se ptám, protože by mi to velmi pomohlo, kdybych nemusela myslet na výztuhy dva měsíce dopředu.

Kalcu
164 příspěvků 17.1.12 10:09

Jana : Nerada bych zde řešila co budeme, nebo nebudeme na prodejnách mít, k tomu toto forum neslouží. Objednáváme pro zákazníky různé druhy zboží, které normálně na prodejnách nemíváme, proto poprosím se na podobných věcech domluvit s personálem na jednotlivých prodejnách nebo přes e-mail a telefon.

Kalcu
164 příspěvků 1.2.12 18:09

Přeložený seminář O galanterii v Brně 28.1.2012 bude 14. 4.2012 .

Všichni přihlášení, budou mít během prvního týdne března 2012 na svých e-mailech pozvánky a propozice k jednotlivým časům a organizaci. Pokud by měl ještě někdo zájem, neváhejte mě kontaktovat na e-mail kalcu@kalcu.cz , budu se snažit uspokojit všechny. Seminář v Brně již nebudeme opakovat!!!
Jinak mám pro všechny brněnské zákazníky příznivou zprávu. O víkendu 24 - 25. 3. 2012 se budeme stěhovat do nových prostor Kobližná 21. Otevíráme 26.3.2012 v 9.00 hod.!!!

Kalcu
164 příspěvků 3.3.12 22:27

Přijímám na e-mail kalcu@kalcu.cz poslední přihlášky na seminář O galanterii v Brně, který bude 14. 4.2012 na nové prodejně v Kobližné 21.
Seminář již nebudeme opakovat!!!
V květnu 2012 budou v Praze i Brně, již nové semináře ,,Šijeme s Burdou,,.

iron board
72 příspěvků 13.4.12 14:14

Prosím Vás, pokud jste někdo už byly na tomto semináři, jak dlouho to cca trvá? Díky moc.

Kalcu
164 příspěvků 13.4.12 20:27

Seminář trvá cca tři hodiny.

iron board
72 příspěvků 14.4.12 17:23

Děkuji za odpověď.

Kalcu
164 příspěvků 16.4.12 17:17

Pár fotek ze sobotního semináře „O galanterii“ v Brně http://www.facebook.com/Kalcusro!/Kalcusro

Kalcu
164 příspěvků 23.2.13 15:06

Na březen 2013 jsme pro vás připravili opakování seminářů " O galanterii" v Brně 16.3.2013 ve 13 hod., bližší info zde a v Praze 23.3.2013 ve 14 hod., bližší info zde

Canavi
227 příspěvků 24.2.13 18:14

@Kalcu Budete opakovat seminář o nitích? Děkuji

Kalcu
164 příspěvků 24.2.13 21:04

@Canavi Vzhledem k tomu, že seminář proběhl v uplynulém týdnu a jen jsme ho spolupořádali, zatím o opakování neuvažujeme. Teď se soustředíme na rozšířené opakování semináře " O galanterii" a následně máme mnoho zájemců o kurzy šití a střihů, které plánujeme od dubna do června 2013.

Kalcu
164 příspěvků 13.3.13 14:05

Již tuto sobotu 16.3.2013 ve 13 hod. rozšířený seminář „O galanterii“ v Brně a 23.3.2013 od 14 hod. stejný seminář v Praze. Zbývá posledních několik volných míst. Od 20.4.2013 začínají semináře o šití a konstrukci střihů v Praze i Brně. Semináře budou v sobotu pětihodinové a rozdělené na začátečníky a pokročilé. kapacita je omezena jen na 6 účastníků.

top topic
967 příspěvků 13.3.13 14:13

@Kalcu: Máte už nějaký „nástřel“ o náplni těch kurzů? Co se bude dělat, aspoň zhruba? Díky moc za info.

Kalcu
164 příspěvků 13.3.13 14:20

Základní představa je tato:

Semináře základů konstrukce střihů a šití

1- Jak vzít míry, základy konstrukce oděvů – sukně. Druhy sukní a jejich modelování. Tvorba vlastního střihu.
2-Jak nastříhat na vlastní sukni. Základy práce se šicím strojem. Individuální šití. Vady a úpravy.
3-Základní konstrukce šatů a halenek. Technické postupy šití a úpravy šatů.
4-Konstrukce základního rukávu, modelování šatů a halenek. Druhy kapes a praktická šití.

Semináře konstrukce střihů pro pokročilé

1-Základní konstrukce kalhot dámských a pánských, modelování konzultace vlastních výrobků.
2-Základní konstrukce podšitých oděvů (kabátu, saka), modelování konzultace vlastních výrobků.
3-Konstrukce rukávů, límců a fazon k podšitým oděvům, modelování vlastních konzultace výrobků..

CARTEDORKA
3 příspěvky 18.3.13 20:30

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli neuvažujete také o kurzech patchworku. A můžete mi prosím stručně popsat, jak seminář o galanterii probíhá a co je jeho náplní?
děkuji

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek