Kvalita kabelky z "genuine leather"?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Ms.Floyd
2 příspěvky 25 inzerátů 21.07.15 08:04
Kvalita kabelky z "genuine leather"?

Zdravím :)
vybírám si novou kabelku a potřebovala bych poradit s materiálem. Původně jsem chtěla klasickou koženkovou, ale pak jsem narazila na koženou ve tvaru, který chci. U kabelky tedy bylo napsané, že je kožená, ale když jsem se ptala, o jaký typ kůže se jedná, bylo mi řečeno, že je to genuine leather, co je sice materiál z kůže, ale konkrétně se jedná o recyklovanou kůži z rozemletých zbytků kůže a koženého odpadu.
Máte s tím, prosím, někdo zkušenost? Jak takové kabelky vydrží, odírají se? Já právě z tohoto materiálu nic nemám. Cena kabelky je 2.000 Kč. Bylo mi řečeno, že vyloženě kožená kabelka, kterou chci já (typ Antigony od Givenchy), by stála mnohem víc, než dva tisíce a mně se zas víc investovat nechce.
Takže jsem na vážkách, zdali si koupit klasickou koženkovou, která bude stát o půlku míň, nebo investovat do té dražší. Je mi jasné, že to nebude mít vyloženě vlastnosti klasické usně, ale tak nějak výdržnější, by to být mělo, ne?

Děkuji za komentáře a rady :)


Reklama


Reklama

Reakce:
 
LCH  21.07.15 08:57

Nedávno jsem viděl francouzskou paštiku, co obsahovala 10% masa, tak jsem se ptal, co že to znamená. Zbytek, jsou prý odřezky, separát, nějaké zbytky kostí, emulgátory, sója.
Chtěl jsem nějakou dobrou francouzskou paštiku, nebo terinu. Bylo mi řečeno, že typ, co chci já, bude stát mnohem více tak 150 - 400,– Kč. A mne se zase více investovat nechce.
Taky jsem na vážkách. Je mi jasné, že to kvalitou masa nebude tak jak u pravých paštik, ale zase sníst to půjde, ne?

 
Lamicka  21.07.15 09:16

Ja bych koupila kozenou i za cenu, ze budu jeste chvili setrit. Nebo nasla kvalitni a hezkou kozenkovou. Nejhorsi zkusenost mam prave s kuzi typu G. L, tak se hned odirala a trhala.

 
Atlacoya
2252 příspěvků 22.07.15 14:26

Já mám kabelku z tohoto materiálu už léta a neodírá se.

 
Grossularia
3204 příspěvků 22.07.15 15:47

@Ms.Floyd genuine leather může být nejen ta mletá, ale taky to může být seříznutý plát ze spodní strany silné kůže. Ta druhá varianta je v pohodě, z té mám kabelku už několik let a je trvanlivá.
Z té namleté jsem měla, co vím (jelikož občas to nepoznám), akorát jednou řemínek u hodinek a to se teda rozpadlo dřív než koženka.

 
SweetPotato  22.07.15 16:02

Já mám s GL zkušenosti špatné, kabelka i peněženka se brzy začaly drolit a loupat. Koženka by vydržela víc.

 
Ms.Floyd
2 příspěvky 25 inzerátů 22.07.15 16:31

Tak jsem to riskla. Kabelka dnes přišla. Ušitá je pěkně, švy jsou pevné, ale ten materiál vypadá víc uměle, než koženě. Takže to ještě promyslím. Mám dva týdny na vrácení, takže pokud by se mi to nezdálo, vrátím ji.
Každopádně děkuji za vaše komentáře :)


Reklama

 Váš příspěvek

Na předávání cen v pyžamu po dědečkovi

V Americe se uskutečnilo každoroční předávání cen Teen Choice... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama