Kvalitní boty na celodenní chození

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tequila
35 příspěvků 17.06.17 10:14
Kvalitní boty na celodenní chození

Dobrý den, sháním kvalitní boty, které budou zdravé pro chodidlo a vydržím v nich chodit celý den, a které zároveň budou vypadat hezky a ne jen sportovně či outdoorově, ale můžu je vzít třeba i k sukni, tj. sandály nebo něco na styl balerínek s páskem přes nohu. Případně i uzavřené, ale elegantní a subtilní boty, ne nic robustního. Existuje něco takového v normálních značkách obuvi, nebo si musím leda vybrat něco víc městského v outdoorových značkách? Jde mi opravdu o to, aby nohy netrpěly ani po hodinách nošení, čili i když bych ráda pěkné boty, vzhled je v tomhle případě až na druhém místě. Děkuji za tipy :-)

Reklama

Reklama

Reakce:

Karin
3540 příspěvků 1 inzerát 18.06.17 02:03

Pro chodidlo není zdravé chodit v jedné obuvi celý den.
Dále přesněji definujte „celý den.“ Musíte opravdu vydržet celý den v jedněch botách? A chodila byste v nich v interiéru, anebo i po venku? (V jakém terénu? Za jakého počasí?)
Mně se zdá, že si představujete něco tak univerzálního, že to snad ani neexistuje. Anebo jste to definovala příliš vágně.

JarkaJ
299 příspěvků 19.06.17 16:19

Otázka je asi příliš široká, pro každého představuje pohodlí něco jiného. Ale částečně jste si odpověděla sama - pohodlné sandály, balerínky, lodičky na nízkém podpatku, oxfordky, jemnější kožené polobotky - chce to chodit a zkoušet, v čem se Vaše noha cítí pohodlně co do výšky podpatku, šíře obuvi apod. Ze značek bych zkusila ECCO, Gabor, Ara, Tamaris, Rieker (pro mě často přeplácaný vzhled), Pikolinos, u Bati sportovnější Weinbrenner - ne samozřejmě vše je u těchto značek elegantní nebo pohodlné.

Fire-fly
22 příspěvků 19.06.17 22:23

Za sebe mohu doporučit i značku Clarks - jejich boty mě zachránily na dovolené v zahraničí, na kterou jsem si chytrák vzala nerozchozené boty, takže jsem měla už na začátku totálně zrasované paty a potřebovala jsem něco, v čem bych dokázala zbytek dovolené prochodit. Ve slevě jsem narazila na tyto polobotky:
https://cdn.shopify.com/…23537800.jpg?… (http://clarksonline.pl/…D_53957b.jpg) a i když to není zářná elegance a tento typ špičky nemám ráda, nohy mi zachránily - jsou měkkoučké a chůze v nich je skutečně jak po mechu. Po již druhé hojně prochozené dovolené mohu potvrdit, že (alespoň moje) noha v nich ani po celodenním chození netrpí.

Karin
3540 příspěvků 1 inzerát 20.06.17 00:03

Zrovna baleríny (přinejmenším ty s plochou podrážkou) patří k těm botám, které rozhodně nejsou vhodné k dlouhodobému, neřku-li celodennímu nošení… (A bohužel na tom nic nezmění ani sto červených ramínek.) Podobně espadrilles, žabky apod.

Volte klínek nebo nízký podpatek, ev. dobře konstruovanou podrážku (placka může při dlouhodobém nošení nadělat obdobnou škodu jako jehly), dost místa vpředu pro prsty, pohodlnou stélku, klidně i sandály, ale ne pantofle (nemluvě o žabkách), a kvalitní materiál (např. ne polyuretan, ale useň).
Je to do zaměstnání? Na pochůzky? Na městskou turistiku? I podle toho volte.

bilaholubice
7 příspěvků 20.06.17 19:06

Výbornou zkušenost mám s botami Ecco, můžete zvolit třeba jednoduché bílé kožené tenisky, dají se dobře kombinovat, a pokud je doplníte vložkou na podporu klenby, určitě se Vám bude chodit dobře, bývají i dost lehoučké…dobrou zkušenost mám i s jejich sandálky, koupila jsem neutrální páskové béžové, v outletu za 1500 Kč, a prochodím s nimi klidně celý den, a to mám potíže s klenbou…

dagino
608 příspěvků 20.06.17 20:38

Manželka nosí na poznávacie zájazdy s dlhým chodením LLOYD.

Zezinek
28 příspěvků 22.06.17 09:47

Nedávno jsem narazila na baleríny do kabelky Butterfly Twists. Nemáte někdo s nimi zkušenosti? Píší, že podrážku mají z paměťové pěny, ale jak jsou syntetické, tak si neumím představit, jestli jsou pohodlné. Potřebovala bych nějaké botky na dlouhé pobíhání v létě.

Karin
3540 příspěvků 1 inzerát 28.06.17 19:51

Já vím, že ortopedické kecy nejsou v diskusích o botách oblíbené, ale já si nemůžu pomoct, tak promiňte… Jenom na internetu najdete milióny článků o vhodné/nevhodné obuvi. Proč se ti ortopedové a podiatři pořád namáhají, když to nikoho nezajímá?
Skládací baleriny jsou o. k. zhruba jako žabky nebo jehly. Každé takové boty mají nějaký svůj účel. Ale je potřeba střídat, přezouvat, měnit boty. Rozhodně v takových botách netrávit celý den (v žádných botách by člověk neměl běžně trávit celý den) - to je prostě prasárnička. Noha musí mít šanci si odpočinout ve fyziologickém postavení. Jasně, pro jednou se to nezblázní, ale v noze se ta nepřiměřená zátěž sčítá. Ze začátku vás můžou třeba jenom bolet nohy, ale jakmile se vám ta „pohodlnost“ začne skutečně vracet, může se to projevit nejen deformitami chodidel, ale i na páteři nebo na místech/orgánech, která byste s nohama nespojovaly.
Když si dám jednou za měsíc hranolky s tatarkou, nic se nestane, nanejvýš mi bude blbě. Ale pokud nebudu jíst nic jiného…

Zezinek
28 příspěvků 29.06.17 14:36

Karin: V tom s Vámi souhlasím. Boty se musí střídat, ale zrovna právě obvykle v balerýnách nevydržím ani 3 hodonovou procházku, protože nohy mám rychle rozedřené. Nakonec jsem si jedny ty skládací baleríny koupila a jsou celkem pohodlné, jak mají paměťovou pěnu na podrážkách, tak ani nepůsobí jako placaté boty a vevniř mají měkoučký semiš, tak ani nedřou, i když zatím jsem v nich šla asi jen dvě hodiny.

Karin
3540 příspěvků 1 inzerát 29.06.17 16:19

@Zezinek Však já je mám taky. Ale já osobně je používám taky jen jako „boty do kabelky,“ na přezutí do auta…
Na delší procházky nebo pochůzky (zvlášť po městské dlažbě) potřebuju boty s tvarovanou stélkou a/nebo s malým podpatkem, na plackách bych nevydržela (protože mám navíc nadváhu, takže noha dostává zabrat nadstandardně).

Reklama

Váš příspěvek

H&M vytvořilo novou značku ARKET

Už 25. srpna 2017 se v Londýně otevře nový obchod s luxusnějšími... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Manolo v Praze: Návrat do Čech a pohádkové střevíce

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Čekání se vyplatilo. Do Prahy se přesouvá dlouho očekávaná... Celý článek

Reklama