Laserová operace očí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
continuity
5853 příspěvků 21.10.15 21:17

@bertulka moc dekuji. mam prave tesne po 40. me vada na dalku nijak extra neomezuje- na to jedno oko vidim pro bezny zivot fajn, proto jsem si to vlastne nikdy nenechala udelat. na rizeni si beru ty bryle.

jsem kancelarska krysa, takze potrebuji dohlednout na obrazovku. takze jestli tomu spravne rozumim, ted bych mela mit jeste par let, kdy na blizko uvidim a do dalky to uz zustane jak je? mne hlavne desi multifokaly nebo stridani dvojich bryli. to mi prijde desne neprakticke a nesikovne. zlate bryla na dalku. nad vymenou cocky prave uvazuji, resp budu uvazovat az nebudu videt.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.15 21:28

@continuity přesně, jestli Vám to tak vyhovuje, tak to tak nechte. Zbytečně bych do toho „nevrtala“. I když se ty operace dělají běžně a už je opravdu umí, přece jen je to nitrooční operace a jsou možné komplikace víc než u laseru.

Ready
292 příspěvků 29.6.16 23:21

Zdravím, máte někdo nějaké čerstvé zkušenosti? Nebo naopak zkušensoti po letech, jak nyní vidíte?

Pořádá váhám…bojím se.-)

hrisni lide
182 příspěvků 30.6.16 09:03
@Ready píše:
Zdravím, máte někdo nějaké čerstvé zkušenosti? Nebo naopak zkušensoti po letech, jak nyní vidíte?Pořádá váhám…bojím se.-)

Diskuzi procitam, zajimalo me, jak jsou na to se zkusenostmi jini lide. Za sebe mohu rict, ze jsem spokojena, operaci jsem absolvovala ve vinohradske nemocnici pred 17 lety. Mam mirny astigmatismus, takze mi na jednom oku zustalo 1/2 dioptrie, behem tech let to kolisa od 1/2 do 1 dioptrie, druhe oko je OK. Jsem spokojena a rada, ze jsem do toho sla, zadne kontaktni cocky mi tenkrat nesedely (klouzaly v oku), a stejne jako bryle trochu omezovaly, nehlede na financni naklady. Byl to krasny pocit se rano vzbudit, otevrit oci a hned ostre videt :-).

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.16 19:50

@Ready
Po víc než dvaceti letech to stále považuju za nejlepší rozhodnutí svého života. Ale já měla hodně dioptrií. Nějaké dvě-tři bych neřešila.

Moir
2512 příspěvků 1.7.16 21:23
@SweetPotato píše:
@Ready
Po víc než dvaceti letech to stále považuju za nejlepší rozhodnutí svého života. Ale já měla hodně dioptrií. Nějaké dvě-tři bych neřešila.

u mne je to jen necelých 6 let, názor mám však stejný

Ready
292 příspěvků 2.7.16 22:57

Mám 2.75 a 3,25. Ale uvažuji o tom zcela vážné. Bohužel vždy přečtu jednu negativní recenzi z tisíce a bojím se.

Karmilla
7 příspěvků 9.7.16 22:04

Ja som bola na operácii dvakrát - prvýkrát pred asi piatimi/šiestimi (fakt neviem presne, mám problém sa zorientovať v čase, ehm) a na korekcii pred dvomi rokmi, pretože sa mi zhoršil zrak - myslím, že preto, lebo sa nepozerám obomi očami naraz (binokulárne videnie sa to tuším volá; v detstve som škúlila) a vždy uprednostňujem jedno oko, to, ktoré som mala lepšie (pred operáciou som mala rozdiel takmer 3 dioptrie, nevidela som do diaľky). samotnej operácii nič nevytýkam, to, že sa mi to zhoršilo s tým pravdepodobne nemá nič spoločné; práve naopak, som veľmi rada, že som ju absolvovala.

samotný zákrok trvá pár minút a oko je umŕtvené, takže to nebolí, je to skôr psychicky nepríjemné, po zákroku to nechutne reže pár dní, ale dá sa to nejak prespať (tip: dajú sa vypýtať tie umŕtvujúce kvapky, to je najlepšie, mne ich druhýkrát dali, lebo mi bolo zle z liekov proti bolesti).

vždy sa dá objednať len na vstupnú prehliadku a porozprávať sa o tom s lekárom.

takvselijak
340 příspěvků 10.7.16 11:17

Pro ty kdo už mají operaci za sebou - někde jsem četla, že docela častým vedlejším účinkem je zhoršené vidění za šera, případně halo kolem světel. Tak by mě zajímalo, jestli jste se s tím některá setkala?

hrisni lide
182 příspěvků 10.7.16 19:29

@takvselijak
Je pravda, ze sero (takove to priseri, ne jeste nocni tma) nemam moc rada, hlavne kdyz musim ridit, musim hodne namahat oci. Nocni tma je v pohode. Ale mela jsem operaci pred 17 lety a vubec netusim, jak jsem to mela predtim.

Amun
888 příspěvků 14.7.16 11:22

@takvselijak ja jsem po operaci rok, ani kratce po ni jsem nikdy s videnim za sera problem nemela. Moje pribuzna ale ano, prvni tri mesice za sera prakticky nevidela, ale vse se srovnalo. Ale ona mela snad deset dioptrii, opravdu hodne. Co se stalo mne, ze cca mesic po operaci jsem videla tak neuveritelne ostre, ze pro me neprichazelo v uvahu pracovat s PC delsi dobu :D A jidelni listek jsem dokazala precist ze dvou metru :D ale i to se srovnalo. Operace nelituji, konecne si uzivam zivot bez toho, abych neustale planovala, jak dlouho muzu mit v ocich cocky, ze nesmim zapomenout bryle atd atd. Opravdu to stalo za to. Moji tri kolegove v praci byli na stejne klinice a vsichni bez potizi. Jeden byl takovy blazen, ze dokonce druhy den sel normalne do prace (ale z meho pohledu si spis nevazi vlastniho zraku) a cely den pracoval s pocitacem.

Amun
888 příspěvků 14.7.16 11:30

@Ready Take jsem vahala, ale jsem strasne stastna, ze jsem se odhodlala. Bryle jsem nenavidela a po letech mi z neznameho duvodu zacaly v ocich vadit kontaktni cocky. Uz par dni po operaci jsem si uzivala ten nadherny pocit se rano probudit a videt, ne smatrat po brylich, ktere jsem navic mela neustale zapatlane, prekazely mi u sportu, plavani… Pani, jak ja jsem stastna, ze zase normalne vidim :D Operace byla neprijemna, ale ne tak hroziva, jak jsem si ji predstavovala. A trvalo to chvilicku. Je to uz rok a stale si uzivam ten skvely pocit videt :D Aby me tu nikdo neobvinoval z reklamy, klidne mi napiste do SZ, reknu vam, ktera klinika to byla.

ming_xing
1324 příspěvků 14.7.16 13:36

@takvselijak @Ready ja byla pred cca 6 lety ve Zline a dodnes si to nemuzu vynachvalit! mela jsem klasickou kratkozrakost bez dalsich komplikaci. od detstvi bryle, pak kontaktni cocky. vada se dotahla na -5.5 a -5.75 dpt., coz uz nebylo malo, bezny provoz bez korekce byl nemozny.
prvni tydny po operaci se zrak rychleji namaha, pamatuju si, ze odpoledne a vecer me casto bolivala hlava. postupne to preslo a zrak se ustalil (kratce po zakroku jsem rozhodne nevidela dokonale, jak jsem doufala, coz me dost vydesilo - ale fakt to chce par mesicu cas). videni za sera zhorsene o neco je, obecne vecer jsou oci unavenejsi a vidim hur: ale rozdil tak pul dpt. bych rekla, nic vazneho. nicmene unava dela toto i lidem se zdravyma ocima. spis bych zduraznila vysychani oka, ktere je odlisne nez pri noseni cocek. sice ho nepocituju, ale kdyz si par dnu nenakapu zvlhcujici kapky (jakekoliv), vidim hur.
za me ale operaci rozhodne doporucuju! nejlepsi investice meho zivota ;)

Ready
292 příspěvků 14.7.16 15:43

@Amun klidně napište, kde jste byla. Já koukám na lexum, kvůli ceně, nabízejí 8900 za oko.
@ming_xing kolega z práce říkal, že používá ty kapky hodně, že má oči suché po operaci dost. Kupuje nějaké drahé a vyjde ho to pomalu jako kupovat čočky.

Ty jo, nechcete se někdo rozhodnout za mě?

Mylady2
12413 příspěvků 14.7.16 15:48

Já taky furt nevim. Mám 2,5.
Ale půjdu… Do 5 let snad. Myslím, že pozitivní recenze a spokojenost lidí významně převyšuje.
Používám jednodenní čočky. Bez nich by to bylo lepší o 100%

Amun
888 příspěvků 14.7.16 16:08

@Ready Lexum Praha, nemuzu si na ne stezovat, stejne jako mi kolegove. I po operaci mi venovali opravdu hodne pece. K suchym ocim - kapky si nosim i do prace a kapu minimalne 3× kazdy den. Kazdopadne pouzivam kapky, co mi doporucili v Lexum, a jako cocky to urcite nestoji, mam dojem, ze nestaly vic jak 200Kc, ted me stoji okolo 8 liber. Rozhodne i kdybych mela kapat cely zivot, tak toho nelituji, co je jeden maly flakonek v kabelce proti tomu, ze nemusim nosit bryle a krasne vidim _ Kdyz ty potize se suchyma ocima zacaly, bylo to po operaci hodne spatne, vylozene jsem ty oci citila. Zavolala jsem na kliniku a okamzite pro me nasli termin ten samy den. Doktorka me po dvou dnech sama pozvala na kontrolu a tak se stalo jeste dvakrat. Nicmene, kdyz nad tim zpetne premyslim, mozna prave ty suche oci byly pricinou toho, proc jsem ze dne na den nesnesla cocky. Mela jsem totiz pocit, ze se mi samou suchosti lepi k ocim. Ale to uz je jen moje domnenka.

Co bych Lexum hodne vytkla je to, ze mi dali na vyber ze dvou laseru se slovy: tenhle je za 20k, tenhle za 40k. Tak si vyberte, co vam prijde lepsi. - zadna dalsi informace, zadne pro a proti. Ackoli jsem jasne rekla, ze penize nejsou problem a ze chci to nejlepsi pro oci, musela jsem tu doktorku vylozene zmacknout, aby mi rekla neco blizsiho. A tady zase musim ocenit, ze mi priznala, ze ten laser za 40 „je hudba budoucnosti“ a ze pro mou vadu je nejlepsi femtolasik za 20k - tj neprodala mi to drazsi jen proto, ze bych byla ochotna to zaplatit. Nastesti jsem pracovala ve firme zamerene na life science research a hodne lidi primo tehle problematice rozumelo, takze mi hodne pomohli v tom se rozhodnout.

K rozhodnuti si nechte cas, porad je to operace. Ja jsem bryle vylozene nenavidela a hodne me to omezovalo pri zivote, a i tak jsem se odhodlavala roky. Jakmile jsem si udelala research, nevahala jsem a sla do toho a jsem vazne stastna, ze uz ty bryle nenosim, kapky nekapky :D pokud je vam to uplne jedno a spis nad tim tak uvazujete, klidne bych si vzala cas.

continuity
5853 příspěvků 14.7.16 16:15

@Mylady2 s 2,5 dioptrie bych se na to vykaslala. nebudete pak ve 40. potrebovat bryle na cteni, nebo když uz, tak o hodne později. a ty mne prijdou mnohem vice obtěžující nez cocky nebo bryle na dalku.

Mylady2
12413 příspěvků 14.7.16 16:30

@continuity tohle proberu raději s povoláným lékařem. Ve svém zájmu :-)

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.16 17:34

@Ready
Já byla taky v Lexum, (tenkrát ale ani nebylo moc z čeho vybírat.)

ming_xing
1324 příspěvků 14.7.16 20:24

@Ready ja teda zas tak moc suche oci rozhodne nemam. staci mi kapnout obcas, urcite ne vic jak 1× denne. a kapky pouzivam normalni zvlhcovaci, zadna extra drahota. oproti cene cocek a roztoku nesrovnatelne, a to nemluvim o pohodli! jen si to predstavte: rano vstanete a vidite ostre i komara nad posteli :D vidite ve sprse, pri sportu, v mori, muzete se potapet, muzete zustat vzhuru celou noc a nebudete mit pocit vyschleho oka jako s cockami, v zime vejdete do obchodu a nebudou se Vam mlzit skla bryli.. proste je to uzasne. neagituju za operace za kazdou cenu, ale mne to fakt zmenilo kvalitu zivota o kus k lepsimu.

Ready
292 příspěvků 1.8.16 21:14
@ming_xing píše:
@Ready ja teda zas tak moc suche oci rozhodne nemam. staci mi kapnout obcas, urcite ne vic jak 1× denne. a kapky pouzivam normalni zvlhcovaci, zadna extra drahota. oproti cene cocek a roztoku nesrovnatelne, a to nemluvim o pohodli! jen si to predstavte: rano vstanete a vidite ostre i komara nad posteli :D vidite ve sprse, pri sportu, v mori, muzete se potapet, muzete zustat vzhuru celou noc a nebudete mit pocit vyschleho oka jako s cockami, v zime vejdete do obchodu a nebudou se Vam mlzit skla bryli.. proste je to uzasne. neagituju za operace za kazdou cenu, ale mne to fakt zmenilo kvalitu zivota o kus k lepsimu.

jojo, více takových názorů :-)

Komár na stěně, přesně…na chalupě v noci musím našátrat brýle a kouknout se, jestli ten flek je pavouk nebo špína na zdi. A podle toho jednat :-)

Narminaa
97 příspěvků 8.8.16 09:38

O laserovou operaci stojí moje maminka a já bych byla ráda kdyby měla názory od alespoň 2 různých klinik. Vy co máte zkušenosti-je rozumné mít dvě vstupní vyšetření v jeden den? Přeci jen ty oči se budou rozkapávat a nerada bych, aby byla ke konci dne jako králík.
A dále by to chtěla v Brně, nemáte někdo zkušenost s laserovou operací ve Fakultní nemocnici? Nebo jsou lepší soukromá zařízení-Gemini, Lexum, Neovize atd.?

kate08
17 příspěvků 8.8.16 10:00

Dvě vstupní vyšetření v jeden den podle mě rozumné není. Právě kvůli rozkapaným očím - nějakou dobu trvá, než se vrátí do normálu, takže druhé vyšetření by nemuselo mít vypovídající hodnotu (si myslí laik). Jako králík ale můžete vypadat i po jednom;)

Záleží samozřejmě na tom, jakou operaci maminka má mít, pokud jde ale o operaci krátkozrakosti, od určitého věku je to skoro zbytečné, protože budou potřeba brýle na blízko.

Mně je 27, na operaci krátkozrakosti (2 dioptrie) jsem byla v dubnu v pražském Gemini a rozhodovat se znovu, tak do toho nejdu. Při operaci se něco nepovedlo, měla jsem poškozený epitel na oku a nějakou dobu viděla jen na 40 %. Teď, po více než třech měsících nejsem spokojená s viděním na blízko (viděla jsem perfektně) a s komfortem vidění obecně, o suchých očích ani nemluvě.

Píšu to proto, že já jsem před operací slyšela ze všech stran jenom chválu, bohužel já dopadla hůř. Dřív jsem viděla blbě a po nasazení brýlí jsem viděla perfektně. Dnes vidím jakž takž, ale nejde to opravit brýlemi na ten 100 % výkon…

4girls
280 příspěvků 9.8.16 10:39

Za mne operaci rozhodně ano. Absolvovala jsem asi před 20ti lety ve Vinohradské nemocnici v Praze. Brýle jsem měla od malička, vada se vyšplhala na cca 7 dioptrií + astigmatismus. Pamatuji si, jak jsem byla nadšená z toho, že mi po operaci fouká do očí! :-D. Po operaci jsem měla asi 0,25 dioptrií na obou očích. Časem se mi oči trochu zhoršily, mám asi 0,5 a 1,25 dioptrií, prý je to působením růstových hormonů v těhotenství. Každopádně pořád chodím nez brýlí a brýle mám jen na řízení.

Ready
292 příspěvků 22.8.16 20:38
@kate08 píše:
Dvě vstupní vyšetření v jeden den podle mě rozumné není. Právě kvůli rozkapaným očím - nějakou dobu trvá, než se vrátí do normálu, takže druhé vyšetření by nemuselo mít vypovídající hodnotu (si myslí laik). Jako králík ale můžete vypadat i po jednom;)

Záleží samozřejmě na tom, jakou operaci maminka má mít, pokud jde ale o operaci krátkozrakosti, od určitého věku je to skoro zbytečné, protože budou potřeba brýle na blízko.

Mně je 27, na operaci krátkozrakosti (2 dioptrie) jsem byla v dubnu v pražském Gemini a rozhodovat se znovu, tak do toho nejdu. Při operaci se něco nepovedlo, měla jsem poškozený epitel na oku a nějakou dobu viděla jen na 40 %. Teď, po více než třech měsících nejsem spokojená s viděním na blízko (viděla jsem perfektně) a s komfortem vidění obecně, o suchých očích ani nemluvě.

Píšu to proto, že já jsem před operací slyšela ze všech stran jenom chválu, bohužel já dopadla hůř. Dřív jsem viděla blbě a po nasazení brýlí jsem viděla perfektně. Dnes vidím jakž takž, ale nejde to opravit brýlemi na ten 100 % výkon…

No, to je právě to, čeho se bojím.
A jak vám to vysvětlili? A jak teda teď vidíte, předtím to bylo lepší?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek