Laserová operace očí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
Ready
292 příspěvků 22.08.16 20:38

Teď říkali, že se uvažuje o tom, že by tuhle operaci hradili pojišťovny, tak možná ještě počkám :-)

Amun
888 příspěvků 23.08.16 12:34

@Narminaa Ja osobne bych na dve vysetreni nesla. Podle me byste i mohla dostat trochu horsi vysledky kvuli pretizeni oci. Rozkapani opravdu neni prijemne a ani bych to asi dvakrat nevydrzela, pokud by to vubec klinika byla ochotna udelat podruha. Ja byla v Lexum a jsem spokojena, stejne jako mych nekolik kolegu. Ted asi budu vypadat jako nekdo, kdo ma v Lexum akcie, ale zbezne jsem se podivala na Gemini (zaujalo me, jak @kate08 napsala, ze se operace nepovedla) a popravde, kdyz jsem si pred dvema lety hledala informace o Lexum, nasla jsem az na opravdu vyjimky jenom chvalu, hlavne na jejich FB jim lide dost tleskali. Ted jsem zadala to same ohledne Gemini a prvni tri weby, co jsem namatkou otevrela, byly o tom, ze na ne lide nadavaji, jak se jim neco pokazilo a ze nejsou peclivi a jsou ochotni operovat kohokoli. Asi dost na to, abych si Gemini nevybrala.

kate08
17 příspěvků 24.08.16 15:21

@Ready Shodou okolností jsem byla v pondělí na kontrole po zhruba 4 měsících. Vše zdůvodněno tím, že mám extrémně suché oči. Dokonce natolik, že se mi opakovaně (třeba když ráno otevřu oči)strhává horní vrstva epitelu, která vlastně nemá šanci se pořádně zahojit (pokaždé znovu doroste, ale ne ideálně).

Zdůvodnění proč hůře vidím (jakoby kdyby na skle zaschly kapičky vody) suchým okem mi dává smysl. Napravit to prý lze jen tím, že budu kapat a nebo že to vyčistí laserem. Přiznám se, že další laseru se už bojím. Ale aktuální kapání dle doporučení má vypadat takto: 5× denně kapky s krevním sérem, 5 x denně umělé slzy, 3× denně antibiotika a 1× denně gel. Na to samozřejmě nejde pořád myslet, takže ani dodržovat:/

Zhoršení na blízko mi zdůvodňují tím, že jsem byla krátkozraká a tudíž jsem na blízko viděla lépe a taky že mám levé oko slabší (a že jsem na něj před operací viděla jen z 80 % - řečení tohoto si nepamatuju). Tohle vysvětlení mě taky moc neuspokojuje. Zkušební texty na blízko přečtu i ty nejmenší, ale třeba když vybarvuju omalovánky je to prostě na blízko horší než to bylo.

Objektivně vidím samozřejmě lépe - nemusím nosit brýle na dálku, na dálku vidím skoro výborně. Ale výsledek jsem čekala lepší - bez těch zmíněných efektů suchého oka a ne 100 % vidění na blízko.

Gemini mi doporučilo několik známých na základě zkušenosti. S jejich přístupem jsem byla spokojená, ale s výsledkem méně. Měla jsem si to víc prorešeršovat, jak operaci, tak zařízení. Asi jsem se trochu unáhlila.

continuity
5853 příspěvků 24.08.16 15:33

@kate08 ja vam nerozumiem, dnes sa da dat i do mobilu pripomienka, tak by som to kvapkanie nastavila tam. popravde s těmito problemami by som si docasne aj na noc natahovala budik, keby bola sanca, ze sa to zlepsi, oci fakt nie su sranda.

Amun
888 příspěvků 24.08.16 16:39

@kate08 chapu, ze to je neprijemne, a je mi uprimne lito, ze vam operace nevysla. Ja sama na suche oci tesne po operaci trpela tak, ze jsem mela tri extra schuzky jen kvuli tomu. Nicmene, cas jsem si hlidala na minutu a kapala jsem kazde dve hodiny umele slzy. Doted si neustale nosim kapky u sebe a pouzivam cca 5× denne, nekdy vice, nekdy mene. Kazdopadne ty nejhorsi problemy zmizely behem 14 dnu, prave diky te pravidelnosti. Oci mate jen jedny, holt si dejte budik, ale nepodcenila bych to. Naopak, sice si date budik a budete porad kapat, ale pak mate sanci, ze ty problemy skutecne prejdou.

kate08
17 příspěvků 24.08.16 17:23

@Amun Tak dva měsíce po operaci jsem kapala předpisově. Pak se to na chvíli zlepšilo. Pak už jsem tu suchost přes den necítila. Poslední měsíc se to zas zhoršilo (když mi došly kapky - měla jsem dokapat kapky kortikoidové a sérové (dělají je na klinice) a používat slzy jen podle potřeby).

Ale připadám si jako pitomec, že mě vlastně nikdy nenapadlo si na to nastavit upomínku :D tak to udělám:)

Amun
888 příspěvků 24.08.16 17:42

@kate08 Zkuste a dejte vedet, jestli se vam to lepsi. Je mi to vazne lito. Vite, co presne se pokazilo, ze mate takove potize?

kate08
17 příspěvků 24.08.16 23:39

@Amun Se suchýma očima to nejpíš nesouvisí, ale při operaci se nějak podařilo mi poškrábat povrchový epitel v levém oku. Asi 14 dní jsem na to oko viděla asi na 50 %. Po dvou měsících se to zhojilo. A teď se občas poškodí znovu. Ale myslím, že suché oči bych asi měla i tak. To člověk asi neodhadne, před operací jsem je suché neměla, ani s čočkama jsem nemusela kapat. Moje rozladěnost asi plyne z toho, že jsem vyměnila brýle za kapky, vlastne to tak hrozné není. Přece jen je asi rozdíl, když to hodnotím jako někdo, kdo mohl jakž takž fungovat bez brýlí (2 dioptrie) a čekal přesnou nulu než kdybych měla dioptrií sedm. Pak by to byl rozhodně úspěch:) Ale třeba se to srovná. Měla jsem víc googlit kliniku i tak negativní účinky. Zpětně si říkám, že jsem se neměla spokojit s vysvětlením doktorky na vstupní prohlídce.

Amun
888 příspěvků 25.08.16 17:47

@kate08 a nezvazovala jste jit na vysetreni jinam? Precejen, zvorali zakrok, ktery kazdorocne podstoupi tisice lidi, mozna desitky tisic. A pokud zvorali operaci, proc jim verit s lecbou. Jinak ja tusim mela ve smlouve nejakou garanci, mozna byste i vy mela narok na vraceni penez. Vim, ze to je neprijemny vydaj navic, ale ja bych na vasem miste zkusila jit jinam, abych mela nazor jeste z jine strany.

Elizabeth12
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.17 13:35

Byla jsem nedávno, zhruba před rokem u MuDR. Havránka v Horních Počernicích, metodou ReLEx smile. Měla jsem poměrně zanedbatelnou myopii 1 a 1,5 D, spíš mě více obtěžoval astigmatismus. Zákrok proběhl v pořádku, bez komplikací, následná rekonvalescence také. Pouze první měsíc jsem měla zvýšenou světloplachost, ale i ta do tří měsíců zmizela.

Majka22
332 příspěvků 24.03.17 00:29

Osobně bych operaci očí dobrovolně nepodstoupila, rizika jsou z mého pohledu převažující, navíc v rodině mám několik nepříjemných případů, ti šťastnější se alespoň vrátili k brýlím. Zpackané zákroky se příliš nemedializují, takže lidé nabývají dojmu, že o nic nejde. Pár srozumitelně podaných informací např. zde: http://www.optikmuller.cz/…vych-operaci

Majka22
332 příspěvků 24.03.17 00:58

Sice už místy velmi zastaralý článek, ale řada odkazů a inspirace, navíc nikdo nedokáže predikovat důsledky moderních technologií za pár let. Hlavně by člověk neměl zapomínat, že medicína je dnes už také byznys, navíc české zdravotnictví je v rozkladu, ale veřejnost nechce slyšet, jaký tu vládne reálně model, pár zapálených nadšenců na tom bohužel nic nemění. Zrak je pro většinu lidí zásadní, takže je opravdu nejrozumnější zvažovat pečlivě a dlouho, nevratné poškození zraku nic a nikdo nevynahradí. Je třeba spoléhat více na sebe, samostudovat a zvažovat, podstoupit řádná vyšetření, radši do nich investovat více, než se pak zbytek života trápit. Prodejce, byť je to v tomto případě lékař, vám nebude své produkty a služby příliš hanět, seznámí s těmi nejnutnějšími riziky, a to ještě v růžovém balení.
http://laser.pise.cz/…aci-oci.html

Jahudka64
41 příspěvků 24.03.17 14:20

Majko nezlob se na mě, ale kdyby šlo o plastické operace, tak dejme tomu. Ale jak sama píšeš zrak je zásadní a zlepšení zraku má zásadní vliv na zlepšení života člověka. Chápu, že řešíš rizika, ale ty jsou vždy a všude, to by si nemohla nosit brýle, protože hrozí riziko zhoršení zraku, ani by si nemohla jezdit autem, protože hrozí smrt nebo by si nemohla jíst léky, protože hrozí mnoho vedlejších účinků…atd. Jak píšeš, lékařství se stále posouvá a rizika jsou stále nižší a především benefity převažují nad riziky. Ohledně médií bych řekla, že je situace dnes naprosto odlišná, média jsou dnes silně bulvarizována stačí si zapnout televizi nebo na stream.cz Adost! Pak píšeš cituji: „Prodejce, byť je to v tomto případě lékař, vám nebude své produkty a služby příliš hanět“ a přitom přidáš odkaz na komerční stránky optika, který haní operace, to si ale silně protiřečíš. Opatrnost je jistě na místě, ale znám osobně pár lidí, kteří si nemohou operaci vynachválit a doporučovali mi ji, takže bych to zas tak nedramatizovala. Ale na to nechť si udělá každý obrázek sám.

Ready
292 příspěvků 21.10.17 21:21

Zdravím :-) tak jsem se furt nerozhodla… Mate tu někdo nějaké čerstvé zkušenosti?

Josefínaa
429 příspěvků 21.10.17 21:27

@Ready
A co chceš vědět?

Ready
292 příspěvků 22.10.17 08:27

Hlavně to, že to někomu nezkazili, jak psala kate.
A nějaké podrobnosti - za jak dlouho pak uvidím, jestli je to na neschopenku, když v práci koukám furt do PC, jaké jsou pocity po operaci…

Uživatel je onlineMoir
2212 příspěvků 22.10.17 09:10

@Ready chápu, že 7 let stará zkušenost je stará, ale já - neschopenku jsem nepotřebovala, použitelně jsem viděla prakticky hned (použitelně, orientuju se v prostoru, najdu v lednici co potřebuju, i rozeznám psa od člověka a tak dále), tak, abych mohla normálně fungovat, jsem viděla hned druhý den, vlastně už nevím, jestli jsem si brala dovolenou, asi jo, ale nepotřebovala jsem ji, klidně bych dva dny po operaci mohla pracovat (a základ mé práce je práce s PC a čtení)
operace ne nijak zvlášť nebolela, ani rekonvalescence, v zásadě mne bolelo podstatně víc, když jsem si rukou od desinfekce sáhla do oka
suché oko po operaci nemám, glare postupně ustoupil (nebo ho už nevnímám) a v dubnu jsem byla na očním, kvůli řidičáku, naměřené mám něco do 0,25 dioptrie což je zhruba to samé, co den po operaci (a původní stav něco jako -7 a - 9 dioptrií, včetně nějakého astigmatismu kolem -0,75 D)

Příspěvek upraven 23.10.17 v 08:28

arkill
9 příspěvků 22.10.17 20:22

V roce 2005 jsem byla na operaci 6 dioptrií, obyčejná krátkozrakost. V roce 2007 se mi zrak zhoršil na 2 dioptrie, šla jsem na operaci znovu. Dnes mám 2,5 dioptrie a na operaci už mě nikdo nepřemluví. Mojí spolužačce se zrak rovněž zhoršil stejným způsobem. Dnes už mám tenkou rohovku, ale i tak, znovu by mě na operaci už nikdo neukecal. Hezký den.

Lienka77
206 příspěvků 22.10.17 22:37

Zkušenost z Gemini z letošního května. Původní stav -6 a -8 plus astigmatismus., v zásadě se všemi hodnotami, které naměřili, mínus osm a deset.
Operace v pohodě, příjemná doktorka, první dva dny jsem viděla jak přes igelitový sáček (hlášeno dopředu), pak vidění bez problémů naběhlo. Bolest žádná, jen první den pocit nějakého cizího tělíska v oku, tak jsem prokapávala a snažila se pospávat. Operace byla ve středu, takže jsem si vzala do pondělí volno a pak jsem najela na normální režim. Měla jsem ještě čtyři kontroly, momentálně mám nula dioptrií a su spokojená. Přetrvává haló efekt, ale to mě nijak zvlášť neštve. Mám doživotní záruku, tak kdyby dioptrie naskákaly nějaké zpět, tak můžu jít ještě jednou.

kate08
17 příspěvků 23.10.17 13:13

Já můžu přidat jenom update o svém stavu rok a půl po operaci. To co se nepovedlo při operaci (poškrábaný epitel) už je v pořádku. Suché oči zůstaly, ale už nekapu 12× denně, ale jen vždycky po probuzení a někdy přes den. Být bez brýlí je mi pohodlné. Mám pocit, že už to zase asi není úplně čistá nula na dioptriích, ale měřit jsem to nebyla, brýle rozhodně nepotřebuju. Zpětně zhodnocení, jsem asi ráda, že jsem na tu operaci šla. Kdybych měla osm dioptrií, určitě do toho půjdu, se dvěma bych ale více uvažovala, jak moc mi brýle překážejí nebo jestli můžu fungovat bez nich. Já je na běžný život nepotřebovala, ale u PC jsem se nakláněla k monitoru a měla jsem pak neustále zablokovaná záda. To teď mám taky, ale méně:D

Elisssssss
1 příspěvek 15.05.18 12:11
operace očí se slevou:)

Hledám dalších 7 lidí pro laserovou operací obou očí pomocí metody NeoLASIK HD. Hromadnou přihláškou získáme operaci obou očí téměř za polovinu běžné ceny!
V případě zájmu mě prosím kontaktujte na 735 846 705 nebo na email: Jarcikova. eliska@seznam.cz Jedná se o oční kliniku Duovize.cz. Nabízený zákrok řeší oční vady: dalekozrakost, krátkozrakost a astigmatismus

Ready
292 příspěvků 15.05.18 14:15

Tak já nakonec nic, nevhodný kandidát na operaci :-(

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek