Laserová operace očí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6
Uživatel je onlinegiuliettka
8150 příspěvků 17.2.21 22:06
@Klarix90 píše:
První tři měsíce jsem opravdu intenzivně kapala kapky do očí. Dokonce jsem si koupila i gel se kterým jsem měla pocit, že je to lepší. Nosila jsem tmavé brýle, když venku svítilo sluníčko, ale pak se to zlomilo a začala jsem kapat jen ráno a večer a teď (bude to rok) už nekapu vůbec a sluníčko venku mi nevadí.

3 mesiace! ste kapala do očí, pchala tam gel, nosila slnečné okuliare, rok vám trvalo kým vám prestalo vadiť slnko?! no fakt bez komplikácii. :-D
To radšej na očiach popolníky ako toto.

Klarix90
4 příspěvky 17.2.21 22:24

@giuliettka spíš jsem byla opatrná. Jestli chcete nosit ‚popelníky‘ to je Vaše věc ;)

8150 příspěvků 17.2.21 22:33
@Klarix90 píše:
Teda mrzelo mě, že jsem nedostala do ruky plyšáka na žmoulání a musela jsem mít roušku (protože Covid).

Tipujem, že máte tak 20+. Takže si to užijte a modlite sa, aby ste v 40 ešte niečo videla.
Laserová operace očí probíhá tak, že je vám ztenčena rohovka. To je nevratný stav a navíc takový, který rohovce znemožňuje zcela se zhojit. Zůstávají na ní jizvy, přičemž se i dlouho po operaci může měnit či posouvat. Přestože tak bezprostředně po operaci uvidíte dobře, není to zárukou toho, že budete mít pokoj. Silný nitrooční tlak může rohovku dále ztenčovat. Tehdy už hrozí slepota, pokud není provedena transplantace rohovky.
Ale prosím nepropagujte operáciu ako niečo, čo si človek dá len tak z plezíru, lebo sa mu ráno nechce do kúpeľne.

Klarix90
4 příspěvky 17.2.21 22:57

Psala jsem tento příspěvek, protože paní se ptala na zkušenosti a prosila o rozepsání. I já jsem před zákrokem chtěla číst podrobné recenze.
Sama za sebe jsem ráda, že jsem do toho šla, proto jsem to psala lidem, kteří chtějí zákrok a bojí se toho, že by se to nemuselo povést a ne lidem kteří z nevěrohodných zdrojů sledují informace o tom jak se tím posere zrak. Máte pravdu rohovka se ztenčí jinak to prostě nejde, ale lidem kteří mají slabou rohovku tento zákrok není doporučen. Já píšu pouze svojí zkušenost a ta je pozitivní :) tak pá a věřte si čemu chcete ;) pravděpodobně s tím nemáte zkušenost.

8150 příspěvků 17.2.21 23:12
@Klarix90 píše:
Psala jsem tento příspěvek, protože paní se ptala na zkušenosti a prosila o rozepsání. I já jsem před zákrokem chtěla číst podrobné recenze.

Posledný príspevok v tejto diskusii, pred pridaním vašej oslavnej ódy na blbosť, bol z mája 2018. No to ste teda pani fakt pomohla :-D vaša recenzia je všetkým v tejto téme na dve veci. Na hovno a na nič, už dávno sú buď po operácii, alebo tu nechodia. Ale hlavne ze máte ostrý zrak, ale nie ste schopná ani vidieť tie malé pismenka, ktoré udávajú kedy bol príspevok pridaný. :-D
Dievča zlaté mala by ste tie okuliare predsa len nasadiť ;-)

L-R
1 příspěvek 17.2.21 23:29

Sama jsi na hovno a na nic :) Tvl nechápeš jasně napsanou recenzi, která poukazuje na pro i proti, tzn. žádná óda ;) Podle mě jsi úplná blbka, která na vytouženou operaci nemá prachy.

Lienka77
208 příspěvků 18.2.21 08:26

@giuliettka No, pokud je tedy na nic, tak proč se angažujete? Je to recenze, pokud se Vám nelíbí, neřešte a běžte číst jiná vlákna.
I když, Vy tu už x let fungujete jako oborový troll, to je pak těžko změnit letité návyky, že?

Moir
2512 příspěvků 18.2.21 09:16

@giuliettka v prosinci jsem měla po operaci 10 let, z velmi silné krátkozrakosti, vidím perfektně, ale taky jsem velmi pečlivě zvažovala zda na tu operaci jít a kam
stále to považuji za nejlíp investovaných 40 tisíc mého života

ten vámi odkazovaný textík má sice pravdu v tom, že operace má svá rizika - neexistuje zákrok, který je bez rizik, ale v podstatě to vydává za strašný hazard blbečků, kteří nechtějí nosit „několik málo dioptrií“, neudává žádnou svou odbornost, nedodává žádné zdroje, prostě naprosto bezcenný text

rozhodně nechci naznačovat, že se má člověk pro operaci očí rozhodovat stejným stylem, jako si vybírá co bude jíst k snídani, závažné rozhodnutí to je, ale rozhodovat se proti, na základě takového textu, je zhruba stejně pitomé, já k rozhodnutí dospívala několik let a prostudovala jsem hory zdrojů a vyzpovídala všechny, které znám a mají za sebou operaci, bez brýlí byl můj svět světem barevných fleků, které se buď hýbaly nebo nehýbaly, do dveří jsem trefila, brýle jako takové mi nevadily, kontaktní čočky jsem snášela, ale prostě bez brýlí je ten život o dost pohodlnější než s brýlemi

Asi před třemi lety jsem byla u náhodné oční lékařky kvůli potvrzení pro řidičák, při vyšetření doslova a do písmene hýkala nadšením, jak dobře je můj zákrok proveden a jak minimální zjizvení rohovky mám (ke zjizvení při mé metodě dojít musí, protože se do rohovky zasahuje, míra zjizvení je dána kvalitou práce operatéra a též schopností hojit se konkrétního člověka), prací mého operatéra byla tak nadšená, že to měla potřebu napsat do zprávy o vyšetření „skvěle provedená operace“, přestože stačilo něco jako „zrak je dostatečně dobrý pro řízení bez brýlí či kontaktních čoček“

40 mám už za sebou a nepotřebuju žádné brýle, zatím, ani na to čtení, ale presbyiopie se dočká naprostá většina z nás, operace neoperace

mimi
284 příspěvků 18.2.21 14:26

Kolegyna - išla zo 4 dioptrii na nulu, mala cca 25 rokov vtedy, teraz 40. Jediný problém, ktorý má sú suché oči.

priateľov kolega dopadol horšie, síce ho zbavili dioptrií, ale po zotmení nevidí dobre, má odrazy, „lom“ svetla a nemôže večer šoférovať. Bol aj na reoperácii, ktorú mu urobili zadarmo, vzhľadom na problém, ale probém sa nevyriešil, a dozvedel sa, že určité percento pacientov môže mať práve takýto problém, pred operáciou to však nie je možné dopredu vedieť (pokiaľ je adept vhodný na operáciu).

spolužiačka z VŠ - zo štyroch dioptrií po operácii išla na nulu, do roka však mala znovu okuliare, byť slabé, ale musí ich mať na PC a šoférovanie.

Takže koľko ľudí, toľko skúseností, ale ja by som si to nedala, počkám si až na šedý zákal :-D

bao-baba
1564 příspěvků 18.2.21 14:36
@mimi píše:
Takže koľko ľudí, toľko skúseností, ale ja by som si to nedala, počkám si až na šedý zákal :-D

Přesně!

8150 příspěvků 18.2.21 15:00

@Moir Áno s vašou recenziou súhlasím, s čím nesúhlasím je to, čo písala @Klarix90 . Vybrala si narýchlo, lebo to chcela mať za sebou, teraz by volila inú lacnejšiu kliniku, na operáciu sa rozhodla ísť preto, že bolo podla nej peklo sa naučiť používať čočky. Ale to je fuk, len si naozaj myslím, že operáciu by si mal človek rozmyslieť a nepropagovať. Pripadá mi to rovnaké, ako keby som tu začala nadšene chváliť liposukciu ako jedinú správnu metodu na hubnutie.

8150 příspěvků 18.2.21 15:03
@Moir píše:
40 mám už za sebou a nepotřebuju žádné brýle, zatím, ani na to čtení, ale presbyiopie se dočká naprostá většina z nás, operace neoperace

Tak nejak predpokladám, že ste si to nedávala vo veku, keď ste na ukľudnenie pred operáciou potrebovala žmoulat plyšáka. :-D
Ale idem teda oznámiť svokre, že si má kupiť okuliare, vek už na to má a čo tam po tom, že dobre vidí. :-D

DanielaS
5245 příspěvků 18.2.21 16:49

Otec, sedmdesatnik, byl na operaci loni a taky mu dali plysaka, davaji ho vsem.

Moir
2512 příspěvků 18.2.21 17:35

@giuliettka plyšák se na některých klinikách dává všem, prostě ne pro strach, ale na to, aby člověk přenesl pozornost a pohyby na ruce a nemrkal a nehýbal hlavou při zákroku, ne před zákrokem, to nemá opravdu s věkem pacienta nic společného

if5
444 příspěvků 18.2.21 19:11

Taky mi při operaci katarakty dali držet plyšáka. Sestra říkala, že je to šetrnější, dřív pacientům ruce přivazovali, aby při nějakém leknutí apod. reflexně nehrábli po operačním zařízení. Takhle člověk jenom zmáčkne méďu.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek