Lněné povlečení "práší" a pouští žmolky!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

IvcaKoudy
4 příspěvky 12.02.18 22:50
Lněné povlečení "práší" a pouští žmolky!

Ahoj peklo!

Koupila jsme krásné lněné povlečení, 100% len bez přísad. Tou dobou jsem ještě ani nevěděla, že z toho bude brzo hit a domácí lněné tkaniny budou brzo ve všech obchodech. Je krásné a spí se v něm skvěle, ale… Má to trochu háček.

O povlečení se starám podle štítku, peru samostatně, na 40 stupňů, sučička je povolená, tak suším. Nežehlím. Když vyndám povlečení ze sušičky, lítá z něho strašné množství takového jakoby prachu, velký a hustý mrak chloupků a částeček. Zároveň na zem padá ne úplně zanedbatelné množství žmolků, některý jsou i pěkně velký. Prádlo jsem teď prala podruhý a mám pocit, že žmolků bylo míň. Ale ten prach… Bylo po velkým úklidu a můžem začít znova.

Mám to zkusit bez té sušičky? Všude na internetu píšou, že by to mělo být ok. Že len je vlastně skvělý pro alergiky, je nezničitelný, vydrží třetí světovou válku… To jsem ho jako pokořila? Co dělám špatně? Proč já?!

Moc díky za reakce…

Reklama

Reklama

Reakce:

Jordaan
8099 příspěvků 13.02.18 09:40

Bud to neni len nebo mate rozbitou susicku/prachovy filtr v ni. Lnenych veci mam vic a z niceho se neprasi.

Moir
2088 příspěvků 13.02.18 10:21

@Jordaan měla jsem směsovku len-bavlna, která mi zaneřádila rudým prachem celý byt, bylo nutné ji asi 3× vyprat, než to přestalo, koupeno v Sartoru, škoda toho materiálu, velmi příjemný, ne tak mačkavý, jako čistý len, ale bordelu z toho strašně a po vyprání to zflekatělo a stejně ho už znova neměli

Příspěvek upraven 13.02.18 v 12:04

IvcaKoudy
4 příspěvky 13.02.18 11:34
@Jordaan píše:
Bud to neni len nebo mate rozbitou susicku/prachovy filtr v ni. Lnenych veci mam vic a z niceho se neprasi.

Je to 100% len a prachový filtr rozbitý není..

Gorilka
918 příspěvků 13.02.18 11:55

Je dost možné, že len (surovina) byl nevhodně technologicky zpracován. Nebo to není 100% len.

Linie
1987 příspěvků 13.02.18 13:41

Myslím, že se povlečení opere a pouštět již nebude. Nakonec lněné utěrky se vždy považovaly za nejkvalitnější a používaly se na utírání skla, protože nepouštěly chlupy. Čím víc se praly, tím byly měkčí a hezčí.

IvcaKoudy
4 příspěvky 13.02.18 19:46
@Linie píše:
Myslím, že se povlečení opere a pouštět již nebude. Nakonec lněné utěrky se vždy považovaly za nejkvalitnější a používaly se na utírání skla, protože nepouštěly chlupy. Čím víc se praly, tím byly měkčí a hezčí.

Děkuji, zkusím pořádně oprat a prohnat sušičkou, aby se zbavilo toho prachu a žmolků, co v něm asi od výroby jsou…

Jarka066
8 příspěvků 02.03.18 14:57

Nebo zkusit nějaké kvalitnější povlečení, myslím že bavlněný satén by mohl být skvělou náhradou. Taky jsem měla stejný problém s povlečením , ale bohužel jsem se ho nezbavila. Takže jsem musela změnit komplet povlečení.

Bossygirl
619 příspěvků 02.03.18 19:55

@Jarka066 Změňte také pole působnosti.

Reklama

Váš příspěvek

Konečně máme bibli módy. Vogue ode dneška na stáncích!

První československé vydání časopisu Vogue je na světě! Jeho... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Trauma z dětství: Věci na doma, do lesa, k ohni

Autor: Adéla

Jako malá jsem ze všech úkolů od mámy nejvíc nesnášela pokyn... Celý článek

Reklama