Lodičky a bolest nohou

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
scarlete
404 příspěvků 5.9.12 15:46

@Lennita ja kdysi kupovala pulcislo v humanicu, byly to myslim italske lazarrini nebo tak nejak - kazdopadne maji tam i kvalitnejsi kozene lodicky kolem 2 tis - Ada myslim ty znacky vypisovala v clanku proc zeny nenosi podpatky, tak zkus zapatrat tam a poptat se po kozenych znackach s pul cisly.

Lennita
145 příspěvků 5.9.12 16:24

@scarlete ja mam jedny velmi pekne a kvalitne kozene lodicky z Humanicu a prave su to jedine velkosti 40 ktore mi sadli. Urcite sa tam pojdem pozriet na tie talianske, a zalovim aj v tom pekelnom archive, :) Dakujem za tip

La Belette
271 příspěvků 5.9.12 18:52

Jako alternativu k výše zmiňované Compeed tyčince můžu za sebe doporučit Balea gel proti puchýřům, taková malinká tuba, koupíte v DM, cena oproti Compeed asi poloviční a funguje výborně.

Nosfi
45 příspěvků 29.5.14 12:41
Podlepování

A jak řešíte podlepování míst, kde by byla náplast vidět? Obvykle mě dřou právě okraje z boku na patě a na straně u nártu -i u celokožených bot a proto všechny moje lodičky leží tragicky nerozchozené (asi hodina čistého času na pár) ve skříni. Minule mi stačilo 10 minut, abych svůj pokus vzdala.

Entyka
163 příspěvků 29.5.14 13:13

Já bych potřebovala radu, co dělat s už existujícími odřeninami. Mě se hojí vždy velmi dlouho, klidně i měsíc nebo 2, to místo sice pak už nějak nebolí, ale je to třeba v sandálkách vidět.

La Belette
271 příspěvků 29.5.14 13:33

Ad poslední dva příspěvky - já bych se na to vykašlala a neřešila ani viditelnou náplast, ani odřeninu. to mi jako žádné faux pas nepřijde, prostě někdy to nejde zalepit/zamaskovat tak, aby náplast nekoukala, stejně tak ty odřeniny.
ošklivé jsou neupravené nehty v otevřených botách, špinavé nohy a paty, co pemzu viděly maximálně tak při míjení příslušného regálu v drogerii. tohle mi z estetického hlediska přijde neutrální a u jiných si toho ani nevšimnu.

Haslerka1251
109 příspěvků 29.5.14 15:49

Netýka se to tak úplně bolesti nohou, ale…nevíte někdo, jestli existují nějaké nalepovací semišové nebo jakkoliv neklouzavé „vložky“ do otevřených sandálků na klínku? Mám doma jedny, ale mají lesklý ten vnitřek a neskutečně mi v tom kloužou nohy, když je horko. Zbytečně mi pak z toho lezou prsty a jsou celé dodřené. Nebo nevíte někdo, jak tomuhle podkluzování zabránit (gely a krémy proti pocení vyzkoušené, fungují asi pět minut, pak žalostně selžou).
Ilustrační foto bot: http://s7d5.scene7.com/…GFTEAL-MNALL$2014_G_medium$

bc2
323 příspěvků 29.5.14 16:25

@Entyka S hojením ranek pomáhá Infadolan, Dermazulen nebo Hemagel.

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.14 16:33

@Haslerka1251 Semišové vložky (světle béžové) do té přední části boty jsou dostání v DM od jejich privátní značky (Ebelin tuším). Jestli kloužou si nejsem jistá, já je dávám do lodiček, které nosím v chladnějším počasí.

Rahja
164 příspěvků 29.5.14 20:55

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 13:04

Dixie Sunday
418 příspěvků 30.5.14 09:17

Lodičky jednoducho nikdy nenosím na boso, aj tie najkvalitnejšie kožené jednoducho vždy okušú.

Na už existujúce pľuzgiere je super taká hydro priesvitná náplasť od Hartmanna, v ktorej sa vytvorí vankúšik a rýchlo ranu zahojí a s ňou sa dajú nosiť aj tie topánky, ktoré vás len pred chvíľou okusali.

Morže
1094 příspěvků 31.5.14 12:48

Já lodičky moc nenosím. Spíš jen takové ty menší podpatky, ve kterých se dá v klidu vydržet celý den. Já nevím, jestli si jen blbě vybírám velikost nebo něco dělám blbě, ale v obchodě si vyzkouším klasické lodičky, které se zprvu zdají, že sedí. Potom když v nich chodím nějakou dobu, tak mám VŽDY volnější patu a prsty se mi dole mačkají a tlačí. Jakoby celá ta noha sjela dolů. Když nemám pásek přes nárt, tak se mi lodička pořád zouvá právě tím, že mám chozením volnou patu a prsty jsou namačkaný dole… Přitom lodičky si zkouším vždy tak, že si je obuji a projdu se s nimi po prodejně a to mi nijak noha nesjíždí dolů, pata zůstává akorát a nezouvá se.
Myslím si, že to bude tím, že jak se mi noha potí, tak to celý jednoduše sklouzává dolů. Nebo v tom je i něco jiného? Co byste mi poradily?

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.14 15:09

@Rahja Souhlasím. Vyčetla jsem je loni někde tady na MP a letos je mám prakticky ve všech botách. Zachánily mi prsty před otlaky u klouzavých divadelních lodiček, stejně jako úspěšně zabraňují vyjíždění prstů na chodník a tím zároveň otlakům od pásků u sandálů. Trošku mě sice tlačí ten přechod z kůže na gumu, ale to se dá vydržet.

vosss-ka
10 příspěvků 13.6.14 13:51

Já mám takové ty gelové podložky do lodiček a jsou super! Dají se koupit buď v drogérkách nebo na ebay ;)

Olinka
2582 příspěvků 13.6.14 17:30

@Haslerka1251 Zrovna dnes jsem si do plochých sandálků v lékárně koupila polovložky od Grepla , jsou nalepovací, kožené, už je v jednich botách mám a naprostá spokojenost.

Oveeec
3064 příspěvků 13.6.14 19:06

Moc ráda slyším, že nejsem jediná, koho z lodiček (a jiných bot) bolí nohy. Nemám snad jediný boty, ve kterých bych netrpěla (teda jedny balerínky od Gabora, jedny kozačky od Tamaris, více méně, a jedny kanady, více méně). Jinak trpím jako pes, a to obzvlášť teď v létě, kdy nosím hlavně šaty a chci proto mít hezký, nebo pokud možno krásný, ale taky pohodlný boty. Pro mě je to nadlidskej úkol, protože mám tu nechutnou, nepřirozenou a hanebnou 42, takže když už se nějaká bota objeví, koukám na velikost, na podpatek (ne moc vysokej, ale nějakej přece, ať to vypadá elegantně) a na barvu, ale abych si ještě vymejšlela, jakej má střih…byť je to ve výsledku nejdůležitější. Proto je pro mě každá bota španělská, a vždycky, když kulhám po městě ve svých pěticentimetrových podpatcích, koukám na holky a deseticentimetrových jehlách a říkám si, jak to dělají, že je to nebolí, nebo jak to maskujou v případě, že je to bolí. Můžete mi to někdo vysvětlit? :) Jinak ostatní tipy zní výborně, jdu naklepávat svoje krásný nový boty, kvůli kterým si teď nemůžu vzít ani ponožky, protože bych omdlela bolestí :/

Dadoo
5536 příspěvků 13.6.14 20:40

Lodičky naboso nosím. Strašně ráda a jak jen to jde. Ale nejdřív je musím roztáhnout.
Takže na nohy silonky (nebo ponožky), lodičky vystříkat nebo vylít, nazout a nosit do uschnutí.
Minimálně jednou to udělám a pak už chodím naboso. Pokud se mi udělá puchýř, klidně zalepím a pár dní ty boty nenosím.
Poslední dobou oceňuji ty gelové polštářky pod bříška prstů. Ty jsou moc fajn :-)

Papla
516 příspěvků 14.6.14 09:39

Pomáhá rozchodit, do některých použít nalepovací nebo gelový polštářek, v práci přes den chvíli vystřídat jinými, obecně střídat boty. Druhá věc je zvyk (trocha nepohodlí tuží charakter:-).Hlavní je najít si svou značku a typ bot. Nevzdávejte, hledejte. Např. Hogel má úplně jiný tvar téže velikosti než Baťa, italské lodičky jsou také jinak konstruované než české…je lepší, když botka má mírně silnější podešev a podpatek v správném úhlu, na výšce ani tak nezáleží

Aranel
935 příspěvků 14.6.14 10:02

@Morže Když to jsou kožený boty, trochu se roztáhnou a pak už nesedí tak dobře. Mám tenhle problém taky.

Papla
516 příspěvků 14.6.14 12:03

Ha, toto téma mi připomnělo že mám nejvyšší čas jít zakoupit pohodlné černé lodičky a rozchodit je do srpna, kdy musí vydržet jak boty tak nohy 24 hodin obcházení obce a tancování na asfaltu

Nosfi
45 příspěvků 14.6.14 13:30

Až je najdeš, dej vědět, jaké to jsou, marně hledám. :)

Prokes
11 příspěvků 5.1.16 16:23

Lodičky jsou perfektní, ale musejí být kvalitní a u mě s menším podpatkem. Nevím jak u vás… :) S cenou se tak pod 3-5 tisíc nedostaneš za kvalitu…

vosss-ka
10 příspěvků 11.1.17 10:24

@Prokes U Bati nebo od s. Olivera teda jo, mám od nich skvělé lodičky a nohy z nich nebolí, prostě kvalitní jsou. Od Bati jsem si koupila červené lakované, po kterých toužím už několik let ale nikde je neměli, a ty jsou teda trošku tvrdší díky tomu laku, ale paní prodavačka mi říkala, že Baťa má nějakou novou „technologii“ aby byly botky pohodlnější…

otylanka
26 příspěvků 16.8.21 15:26

Snad žádné lakované mi nikdy pořádně neseděly

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek