Lyžařská bunda?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
666mahu
1490 příspěvků 26.10.12 15:56

@TulaJ, máte pravdu jen z části. Nepopírám, že jsem nikdy nebyla skvělý lyžař, jen průměrný, a po tom, co jsem měla potíže s koleny, toho nalyžuju podstatně méně než dřív. Můj muž je nadšený lyžař, tomu jsem nestačila nikdy, lyžuje minimálně velmi dobře, a když se dostane na hory, neví kdy přestat. :D Tak dlouho mě to nikdy nebaví, takže skutečně bývám ta panička u baru. Raději jedu občas s manželem než bych lyžování zrušila úplně. S Ruskou si mě naštěstí nepletou.
Na krásné oblečení na lyže jsem se mohla jako mladá v Rakousku jen koukat a slintat, protože jsem na něj neměla. Když si ho můžu kupovat, nevím, proč bych si nedopřála, co se mi líbí. Na hory nejezdím tak často, takže si drahé bundy beru klidně i na procházky do lesa, kde nikoho nepotkám. Oblékám se kvůli sobě. ;-))

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.12 16:14

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:58

Rosalyn
925 příspěvků 26.10.12 16:51

Před nedávnem se na MP objevily slušivé žluté péřové dupačky, tak na co bundu? :-D (samozřejmě jde o vtip)

ooola
129 příspěvků 26.10.12 16:57

Mám už spoustu let bundu od hannah, nějak se mi znelíbil její střih, je moc krátká a široká. Neumím si ale představit, jak jí prodat a pořídit si jinou, aniž bych na tom finančně tratila. Takže s ní nejspíš vydržím, nosím jí jenom pár dní v roce (a některé roky ani vůbec ne)

continuity
5853 příspěvků 26.10.12 20:36

@666mahu vite to je tak. lyzuji dobre, lyzuji rada a hodne. muj muz dokonce lyzoval zavodne (jako dorost, ne ze ve svetovem poharu). tudiz jezdi hodne dobre. a kdyby mi dnes nekdo na stul hodil xtisic euro, s podminkou, ze je mam dat do lyzarske vybavy - tak je zfleku dam do lyzi a lyzaku (a to mam hodne dobre lyze 2 sezony jezdene). muj muz ujezdi dvoje: jedny slalomky a jedny obracky a kdyby mel penize pujde do prkna. ja bych brala jeste k tem mym univerzalum co mam slalomove specialky.

takze je to o prioritach. u obleceni potrebuji aby mne to nikde netahalo a bylo v tom teplo a nepotila jsem se. splnuje dvoukombo perka (jezdime na hory i -20C a ja jsem zmrzlina) + jedna tenka membranovka, dal se mi pozitek z jizdy nijak nezvysi ani kdyz na sebe navliknu Monclera. s dalsimi lyzemi ano.

megusa
431 příspěvků 26.10.12 20:48

Continuity mluvíte mi z duše..
jak říkáte dostat peníze na výbavu, tak investuju do lyží a bot.. strašně mě láká telemark, tak bych to chtěla aspoň vyzkoušet.. a pak mi teda chybí ta péřovka, protože je fakt, že když jsem byla na svahu v těch mínus 20, tak má superteplá mikina už to nezachránila..

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 26.10.12 20:54

V -15 a méně jsem si lyžování párkrát zkusila a byť nemám speciální obleček, mrznul mi nesnesitelně hlavně obličej. takže bych ev. investovala do motorkářské helmy:-))

continuity
5853 příspěvků 26.10.12 20:58

@viktorka_od splavu jsou na to takove apartni kukly. nepouzivam, ale videla jsem.

megusa
431 příspěvků 26.10.12 21:05

Motorkářská helma netřeba :)
klasická lyžařská + brýle zakryjí velkou část obličeje, a abych nějak schovala bradu koupila jsem si skvělej fleecovej „límec“.. můžu se do něj schovat i s nosem když je nejhůř :)
a pak je super, že se dá vzít místo čepice, když u baru sundám helmu (opravdu pak nevypadám jak filmová hvězda, která elegantně pohodí vlasy - a účes stále drží :))

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 26.10.12 21:14

@continuity @megusa jasně, bez brýlí, zamotání až k nosu a čepice (helmu nemám) ani ránu, ale furt tam zůstává kousek nezakrytého obličeje (pravda, kuklu s otvorem pouze na oči jsem zatím nezkusila:-). obvykle to úplně stačí nebo je to až moc, ale třeba letos začátkem února v těch -25 mrazech jsem to prostě nedávala. pod sjezdovkou krásně, opalovačka předváděčka, ale za jízdy… au
joo čepici samozřejmě můžu sundat nejdřív až ve sprše:-))

megusa
431 příspěvků 26.10.12 21:22

@viktorka_od splavu
jj -25 už je fakt moc.. při jízdě to tolik nevnímám - soustředím se na imaginární branky :), ale na lanovce to bývá velký zlo.. a mě pak víc než obličej mrznou ruce..

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.12 21:42

No bundu od Moncler si kúpi niekto, kto nerieši či dá peniaze na lyžiarskú výbavu, alebo lyžiarské oblečenie. Tú si kúpi ten čo si nemusí vyberať, ktorý to buď-alebo nerieši.

continuity
5853 příspěvků 26.10.12 21:55

@gulietta tak spravime test? kolko parov lyzi maju damy, co vlastnia alebo uvazuju o Monclerovi?

viete, ja poznam zopar skutocne bohatych ludi a aj ti tie peniaze nejak museli zarobit a vetsinou aspon trochu premyslalu za co ich utratia. a ked si chcu dobre zalyzovat, lebo su to vasnivi lyziari, tak si kupia vybavu, co im to umozni. nebudu mat bundu od Hannahu, lebo sa da kupit aj lepsia kvalita, ale nebudu riesit Monclera, ktory je predovsetkym vizualny nie funkcny kus.

z toho, co je na tom linku sa mi strihovo paci len ta co ste pripojila a ta je biela a ja sa chcem v zdravi dozit dochodku.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.12 22:03

@continuity ja neviem lyžovať, ja som si v tom Sportalme vybrala oblečenie do horskej chaty ku kozubu s pohárom grogu, alebo whisky. Ja sa odtrepem na hory a pri krbe, alebo vo vírivke čakám na manžela lyžiara. Ten má doma asi 8 párov lyží, ale z toho sú tušim voľajaké na bežky. Ale keďže má manželku „posadnutú“ módou tak má aj Monclera.:-) Ak by som lyžovala, tak chcem Monclera tiež, keď ma bude odvážať záchranárský vrtuľník tak nech som štýlová.:-)

jos
99 příspěvků 26.10.12 22:06

Já většinou lyžuju v klasické kombinaci funkčního trička, mikiny a goretexové bundy Tilak. Sice je tenká jako papír, ale vážně nepromokne ani neprofoukne. Na sjezdovce je mi vážně jedno, jak vypadám, navíc v helmě a obřích lyžařských brýlích vypadám blbě stejně. Ale myslím si, že primárně je třeba investovat do lyží, helmy a brýlí…tam to není jen o vzhlednosti, ale navíc o funkčnosti a bezpečnosti.

666mahu
1490 příspěvků 26.10.12 22:41

@continuity, neberu vám vaše priority. Je mi jasné, že každý máme jiné. Píšu o sobě a netvrdím, že to je správné a že by to tak měli dělat všichni. Spíš naopak. :-))
Ve 20ti pod nulou skoro nevylezu, natož abych lyžovala. :D Stačí mi vždy jedny lyže, a aby byly „krásné“ = musí se mi líbit. :D Vybírá mi je manžel. Ten má bundu, myslím, že Phenix, levnější než já a vydrží mu asi 3× déle, protože mu tak vyhovuje, že se jí nehodlá vzdát :D
Podobně jako vy uvažuje moje sestřenice, která je asi větší sportovkyně než já, určitě jí lyžování víc baví (je ochotná jezdit v mraze,,, tak jako vy) a s manželem žila několik let ve Finsku. Jsme každá jiná, ale rozumím.
A také si mysím, že bílé oblečení je nebezpečné i nepraktické, tak jsem aspoň dobře vidět. :-))

continuity
5853 příspěvků 26.10.12 22:54

@666mahu jo phenix je rozumny, kdyz chce clovek investovat, jeste z drazsich treba spyder nebo pak obleceni od lyzarskych znacek Volkl, Atomic, Rossignol.

TulaJ
254 příspěvků 26.10.12 23:00

@gulietta Nemyslela som samozrejme normalne zladene oblecenie, ja tiez nechodim na svah ako hastros, ani nemam nic proti nelyziarom. Ale zda sa mi logicke, a viem to aj zo skusenosti, ze vacsina tych, co lyzuju vela a dobre, uprednostnia funkcnost, ktora moze byt tiez poriadne draha, ale aj slusiva. Myslim tiez, ze sport tak trosku vyzaduje sportovy styl, tak ako nepojdem do mesta v sportovej bunde.

666mahu
1490 příspěvků 26.10.12 23:03

@continuity, děkuji vám za tipy, ale můj muž si v tomto směru asi radit nedá. Ale kdyby náhodou, tak kde nakupujete, máte nějaký oblíbený obchod?

continuity
5853 příspěvků 26.10.12 23:41

@666mahu ja obchod neodporucim, ked na nieco narazim, co sa mi paci, potrebujem, sedi a vyhovuje cena, tak si to proste kupim. ale tieto veci mam obcas v ruke, ked trebars vbehnem do obchodu v lyziarskom stredicku a myslim, ze ked clovek na to ma, je to urcite lepsie rozhodnutie ako Moncler alebo ine modne znacky.

Mylady2
12413 příspěvků 27.10.12 00:13

Můj muž velmi dobrý lyžař si lyže vždy půjčuje…:-) protože chce mít ty nejnovější a nejlepší. Nechce prostě jezdit na hory s nákladem. A stylové oblečení se nám líbí…nějak nás neomezuje v lyžování. Takže souhlasím s @gulietta

pehot
713 příspěvků 27.10.12 00:33

Tak já toho moc nenalyžuju, zato jsem posledních pár sezon vášnivou sáňkařkou :) Za tímto účelem mám obyčejnou bílo-růžovou soupravu Burton. Ale Sportalm - to je moje platonická láska. Každoročně se odhodlávám k nákupu, ale nakonec rozum vždy zavelí, že dát 30k za něco, co budu nosit max. 3 týdny, je blbost. Ovšem srdce pláče…

lessie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.12 09:59
@continuity píše: … dal se mi pozitek z jizdy nijak nezvysi ani kdyz na sebe navliknu Monclera. s dalsimi lyzemi ano.

Táto veta vystihuje postoj k móde. Prečo by sa potom mali tí ľudia ktorých kritizujeme spolu s Adou obliekať pekne? Požitok s prechadzky mestom im to nezvýši. Ďalšia kniha do knižnice, nová telka…áno. Načo sa pekne obliekate do mesta, keď Vám to na funkčnosti nepridá? Aj keď s ohľadom na foto čo ste dala do „co jsem měla na sebe“ vy neriešite módu ani mimo lyžiarský svah.

continuity
5853 příspěvků 27.10.12 10:21

@lessie
je snad isty rozdiel v tom obliekat sa do mesta a na sport. dalej mi ten prispevok nestoji za komentar taky je demagogicky.

popravde ma uz nebavi ten pristup, ze niekdo sa tu spyta na lyziarsku bundu a celkom vazne dostane odpoved, ze bud Moncler alebo si out.

continuity
5853 příspěvků 27.10.12 10:38

@Mylady2 jasne, pujcovani je taky cesta, pokud stravite dva tydny ve st. moritz. pro nas, kteri lyzujem i v CR je to marne. v pujcovnach, (krome test center, kterych je po sjezdovkach par), je docela odpad.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek