Lze obarvit viskóza a polyamid?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
IvcaKoudy
9 příspěvků 27.11.20 17:29
Lze obarvit viskóza a polyamid?

Zdravíčko,

šel by obarvit světlý přehoz s následujícím složením na tmavou barvu? Např. klasickou Duhou z drogerie?

80% viskoza a 20% polyamid

Děkuji!

Reakce:
if5
423 příspěvků 27.11.20 21:22

Nejsíš ano, ale v hodně velké nádobě nebo v pračce, jinak se ve skladech udělají světlejší fleky.

IvcaKoudy
9 příspěvků 27.11.20 21:41
@if5 píše:
Nejsíš ano, ale v hodně velké nádobě nebo v pračce, jinak se ve skladech udělají světlejší fleky.

Určitě bych barvila v pračce klasicky podle návodu, spíš jestli ho nezničím?

Eleanor Rigby
686 příspěvků 28.11.20 03:27

Na viskózu se to chytne, na polyamid nejspíš ne, nebo jen špatně. Takže možná bude výsledek míň výrazný. Pokud nemá látka jednotné složení, ale je to třeba jedno osnova a druhé útek, hrozí, že se obarví jen viskózová část. A pozor na to, jakou snese teplotu.

IvcaKoudy
9 příspěvků 28.11.20 14:11
@Eleanor Rigby píše:
Na viskózu se to chytne, na polyamid nejspíš ne, nebo jen špatně. Takže možná bude výsledek míň výrazný. Pokud nemá látka jednotné složení, ale je to třeba jedno osnova a druhé útek, hrozí, že se obarví jen viskózová část. A pozor na to, jakou snese teplotu.

Moc děkuji, tak uvidímě… :)

benyka
9059 příspěvků 28.11.20 19:05

Záleží na tom, jestli je to jednobarevné nebo vzorované. Pokusila jsem se obarvit černé viskózové šaty s barevným batikovým vzorem na černo a nezadařilo se, vzor přes černou pořád prosvítal. Polyamid by asi odolával ještě víc.

IvcaKoudy
9 příspěvků 28.11.20 19:56
@benyka píše:
Záleží na tom, jestli je to jednobarevné nebo vzorované. Pokusila jsem se obarvit černé viskózové šaty s barevným batikovým vzorem na černo a nezadařilo se, vzor přes černou pořád prosvítal. Polyamid by asi odolával ještě víc.

Je to jednobarevné, myslím, že látka je prostě namixovaná a z toho je přehoz ušit

benyka
9059 příspěvků 28.11.20 22:42

@IvcaKoudy Tak pak bych to viděla stejně jako @Eleanor Rigby. Výsledek může být (nevím, jak to říct) - takový nanicovatý. Jestli do toho půjdete, dejte vědět, jak to dopadlo, taky by mě to zajímalo.

IvcaKoudy
9 příspěvků 8.12.20 00:06

@benyka Tak neplecha jest vykonána! A je to opravdu přesně tak, jak psala @Eleanor Rigby - obarvilo se to o několik odstínů, ale ne úplně. Takže ze světlounce šedého svetříku mám tmavě šedý svetřík. Barva chytla hezky rovnoměrně, takže jsem spokojená. Vyměnila jsem ho na Vintedu za boty, co se mi tu válely, ale výměna to byla původně trochu z nouze, protože zase tak moc mě nezaujal. No a nakonec mám hezkou věc ze super materiálu a v sympatický barvě.
Jo a barvila jsem klasickou černou Duhou z drogerky.

benyka
9059 příspěvků 8.12.20 08:42

@IvcaKoudy Tak to nakonec dopadlo dobře. :-)

bao-baba
1420 příspěvků 10.12.20 17:13

U barvení hotových výrobků může objevit problém s šicími nitěmi, nemusí chytit stejně jako látka či úplet a stehy pak vylezou.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek