Make up a jeho obnovení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Clarity Fox
1 příspěvek 11.09.19 14:24
Make up a jeho obnovení

Ahoj, mám takový problém, ráno si do školy dělám make up ale pokaždé když přijdu domů make up mi doslova opisuje pupínky na obličeji co s tím mám dělat? Ve škole nemáme zrcadla takže ho předělat nemůžu. Často se mi také stává že si koupím kalhoty ale přijde mi že se k nim žádné mé tričko nebo crop top nehodí.

Reakce:
giuliettka
4122 příspěvků 11.09.19 16:46

@Clarity Fox Zbav sa pupínkov a máš po probléme. :-D
A kúp si k novým kalhotám aj nový crop top. Kde je vlastne problém?

Kryptozoo
299 příspěvků 11.09.19 18:45

@Clarity Fox Třeba byste mohla do školy propašovat zrcátko a makeup si upravit. Třeba.

Ghost B.C.
3817 příspěvků 11.09.19 18:46

Já vám nevím. Co si třeba vzít do školy kapesní zrcátko a kalhoty si jít zkoušet v tričku/topu, který si k nim představuji nosit?

Trianna
17 příspěvků 11.09.19 20:35

Neznáme přesný stav vaší pleti, ono není pupínek jako pupínek - pokud jde o silné akné, jako je třeba naběhlý bolák s bílou čepičkou, make-up na něm moc nevydrží, z té ucpané mazové žlázky prostě sklouzne, pokud jde o menší pupínky, tak by mělo stačit make-up lépe fixovat…
Mohla by pomoct nějaká podkladová báze, vybrat se ovšem musí podle toho, jakou máte pleť. Pokud mastnější, make-up mívá tendence sklouznout, pokud sušší, tak se zas jakoby vsakuje a dělá na obličeji šupinky. Chce to hledat a zkoušet, jsou různé typy make-upů právě podle toho, na jaký typ pleti se hodí.
Já mám zkušenosti s mastnou pletí, make-up mi na obličeji nikdy nevydrží déle jak 6 hodin. Záleží taky na finiši, ty matnější obecně drží déle, pomáhá mi taky podkladová báze na stahování pórů a omezení tvorby mazu, pak taky pudr. Pudr se dá aplikovat několikrát denně - já třeba, když se lesknu, si papírovým kapesníčkem zlehka otřu pleť a pak přepudruju. To můžu udělat třeba třikrát, pak mi ale nezbývá nic jiného než se odlíčit a nalíčit znovu.

Čili moje rada: podkladovou bázi podle typu pleti, zkusit zagooglit, jestli by vám neseděla jiná značka make-upu, ráno použít transparentní pudr (není třeba to s ním přehánět) a ten si vzít s sebou do školy a o přestávce přepudrovat :).

BiohazardMichell
12 příspěvků 14.09.19 16:31

Nic o sobě nepíšeš, ale tipuji, že budeš mladá holčina někde na základní nebo střední škole. Možná by bylo pro tebe lepší vyměnit makeup za bb krém. Nepíšeš, jaký máš stav pleti, takže těžko radit, jak s péčí o plet. Jestli si pleť nijak nečistíš a nekrémuješ, nemá cenu se bavit o makeupu. Každá holčina by měla mít aspoň micelární vodu a hydratační krém podle typu pleti. Jestli tohle máš vyřešený a stále se ti roztéká makeup, tak jak jsem řekla, buď vyměnit za bb krém, které je lehčí a hydratuje pleť (I holky s akné či mastnou pletí potřebují hydrataci. Je možné, že problémy s akné jsou i díky nedostatečné hydrataci), a nebo vyměnit za jiný makeup a taky si pořídit pudr. Neměl by být pro tebe problém pořídit pudr se zrcátkem a malou labutěnkou, kterou si dát do pudru sebou, takže výmluva o absenci zrcadla padá.

Problém s kalhoty a crop topy - nechápu, jak kalhoty můžou nesedět s tričky. Asi si kupuješ nějaké extra zdobené kalhoty nebo barevné. Pořiď si takové kalhoty, které jsou nejlépe jednobarevné, v neutrální barvě (černá, hnědá, béžová, šedá, tmavě modrá, bílá) a bez ozdob a náhle ti budou sedět všechny crop topy.

Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek