Malá postava s výraznými křivkami

Fotoalbum tématu (31) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
blue0015
358 příspěvků 8.2.20 05:30

Nechala jsem si vše projít hlavou a už chápu ty rozčilené reakce, co se tu předtím objevily. Opravdu se v tom léta plácám jak ryba ve vodě a pokrok žádný. Protože jsem se rozhodla, že teď s tím skutečně chci něco udělat, přidala jsem se do diskuze supervizáž blogu, kde dostávám zpětnou vazbu i od stylistky. Proto jsem smazala fotky tady, přece jen je to veřejná diskuze, kterou může vidět každý a zpětně se stydím za ty fotky v nelichotivém oblečení.
Ještě jednou všem děkuji za rady a podporu, možná sem něco vložím později, až budu mít pocit, že jsem našla oblečení, které mi sedí a ve kterém se dobře cítím.

Moudd
128 příspěvků 8.2.20 11:37

@blue0015 To je škoda, že jste to tady vzdala. Určitě sem něco dejte, až to pravé oblečení najdete. Přeju vám hodně úspěchů při hledání na supervizáži :-)

MP blanka
2268 příspěvků 8.2.20 15:11

Mňa by zaujímalo, ako taká Sepervizáž funguje. Predpokladám teda, že je to pri osobných stretnutiach, nie len tak anonymne, ako tu.Ale v čom tie rady spočívajú? Týka sa to aj vlasov a pleti? Príde niekto ku mne, prezrie čo mám v skrini, vyhádže, čo považuje za zlé a následne ide so mnou chodiť po obchodoch? Alebo sú to také všeobecné teoretické rady? Kedysi dávno išiel v TV nejaký program, tiež radili a väčšinou aj dobre, ale nebolo to zlaté pravidlo, niečo sa skutočne nepovedlo. Tiež budem rada, keď sem @blue0015 po absolvovaní dáte nejaké fotky. Aspoň budeme môcť porovnať rady odtiaľ a priamu pomoc.

Moudd
128 příspěvků 8.2.20 18:11

@MP blanka Já myslím, že zmiňovaná supervizáž je blog Beaty Oravcové, vlastně vaší krajanky…

blue0015
358 příspěvků 8.2.20 18:42

@MP blanka Posílám odkaz, kde najdete všechny služby Beáty: odkaz Já se přidala do Supervizáž klubu. Členství je zpoplatněné, ale máte tam spoustu materiálů, videí a podcastů, ze kterých se člověk může učit a navíc můžete diskutovat s ostatními členkami, vkládat fotky a mít zpětnou vazbu, někdy radí i sama Beáta.
Stylistům moc nevěřím, ale tenhle blog znám už dlouhá léta a myslím, že to má Beáta opravdu detailně propracované.

blue0015
358 příspěvků 8.2.20 18:43

Jo a ještě chci říct, že to není tak, že bych pohrdala zdejšími radami, ale spíš že tam navíc jsou ty výukové materiály.

kobylkalucni
266 příspěvků 8.2.20 19:12

Jsem jediná, komu přijde 26 euro + DPH ( necelých osm set ) za přístup na forum na měsíc hodně?

blue0015
358 příspěvků 8.2.20 19:33

Omlouvám se, nedošlo mi, že jsme to měla napsat v soukromé zprávě @MP blanka, protože se mně na to ptala. Neměla jsem v úmyslu dělat reklamu nebo tvrdit, že je to pro každého.

Sheba
359 příspěvků 8.2.20 20:09

@kobylkalucni Jo,podívala jsem se na to, pro ČR je 30 denní poplatek 31,46 eur. Mě se to zdá za přístup na měsíc taky dost.

vlm
4889 příspěvků 8.2.20 20:28

@blue0015 tonoucí se stébla chytá… To víte že to není pro každého, ale pro vás ano :-),ne vážně, obléknout dobře vaši postavu není jednoduché, ale dobrých rad jste dostala víc než dost, ten poslední pokus se sukněmi, byl velký posun.mela byste se spíš zaměřit na hledání dobré švadleny. v konfekci to bude s vaší postavou vždycky problém. ja měla jako mladá rozdíl pas-boky 35cm.Boky,ty nehezké boule na stehnech, ale ploché břicho a zadek, při výšce 170cm. vsechno jsem si śila. nosila jsem hlavně sukně a šaty, široké pásky, áčkove sukně, půlkulové sukně, i nabírané, ale do skladů, buď cca 15cm sešitých nebo vsazené do krátkého sedla. zkratka všechno co vám radily místní uživatelky. To že dostanete placené řady pomůže čemu, zase budete drepet na zadku a číst, nic víc.

irma73
485 příspěvků 8.2.20 20:32

@Sheba Mně to taky přijde drahé, na druhou stranu to ale může fungovat jako podpůrná motivace. Člověk chce i podvědmě tu finanční investici co nejvíc využít :D
Jen doufám, že nebudou veškeré rady směřovat k doporučení vzít si dovolenou a přijet za nemalý peníz na osobní konzultaci. :(

vlm
4889 příspěvků 8.2.20 21:13

@blue0015 proctete si celou tuhle čtyřletou diskuzí, máte tu rad i s obrázky,…a nic…, zaměřte se na sukně a šaty, kalhoty jen v krajním případě,

Pocit chladu
165 příspěvků 8.2.20 21:36

No a mame po zabave. Fnuk

giuliettka
5611 příspěvků 8.2.20 22:09
@blue0015 píše:
Ještě jednou všem děkuji za rady a podporu, možná sem něco vložím později, až budu mít pocit, že jsem našla oblečení, které mi sedí a ve kterém se dobře cítím.
Škoda. Mazanie medu okolo huby ste si už užila tu, pred tými rokmi a teraz po návrate. Myslela som, že na ´dalšie kolo nemáte náladu. Tak držím palce nech z vás nebude druhá nevkusná nemoderná Beáta.
Pocit chladu
165 příspěvků 8.2.20 22:17

Rozdiel medzi nami a Beatou je cca 30 eur..ked len toto tej malej hruske chybalo, mohla platit nam:-)

Příspěvek upraven 08.02.20 v 22:21

giuliettka
5611 příspěvků 8.2.20 22:20

@Pocit chladu Ty 15 ja 15: :-D

giuliettka
5611 příspěvků 8.2.20 22:29
*Ještě jednou všem děkuji za rady a podporu, možná sem něco vložím později, až budu mít pocit, že jsem našla oblečení, které mi sedí a ve kterém se dobře cítím.

Nájdite si krajčírku (nie švadlenu, ale niekoho kto naozaj vie šiť a nebude vám kecať do toho čo ušiť chcete, radami typu, toto sa nedá, tamto nebude držať, na to potrebujete inú látku… ) a nechajte si šiť.

MP blanka
2268 příspěvků 9.2.20 10:30

@vlm : vďaka za odkaz na článok zo zlatého obdobia, pripomenula som si tak dobu, keď malo MP trošku inú úroveň. Nie že by mi vadilo si tu prečítať, alebo napísať niečo v diskuzii, ale myšlienka, s ktorou MP Ada zakládala, a úroveň, ktorú si dlho udržala, bola predsalen o niečom inom. Nové články nestoja za čítanie. Ale máte pravdu, ešte stále sú tu tie staré, a neuškodí si je občas pripomenúť.

MP blanka
2268 příspěvků 9.2.20 10:35

@blue0015 - ja som myslela, že siahnete po niečom inom, takto to bude znovu iba o tom, či použijete rady, ktoré si u pani Oravcové prečítate, a nemyslím, že budú zásadne iné, ako tu.

giuliettka
5611 příspěvků 9.2.20 10:43
@vlm píše:
https://www.modnipeklo.cz/…ji-oblect-1/

Teda prekvapilo ma, že palazzo je len pre tých čo už jim nezostáva nič iné. (nemyslím blue, tú už riešiť nechcem, tá už je na inom fore, ale tak celkove v debate ako obliecť hrušku) Ja tiež nie som štíhla, mám postavu ako táto žena a palazzo sú v lete moje najoblubenejšie nohavice. A mne pripadalo, že palazzo je na moju veľk) riť vhodne. :-D 

MP blanka
2268 příspěvků 9.2.20 11:05

Viaceré prispievateľky tu v dobrej viere radili @blue0015 namiesto nepadnúcej konfekcie šitie na zákazku. Aj keď ona píše, že nemala s tou svojou dobrú skúsennosť, myslím, že to je lepšia cesta, ako chodiť dookola po obchodoch, alebo sledovať internetovú ponuku, čakať, kedy tovar príde, a potom vracať a hľadať nové. To tiež zaberie čas, a môže sa točiť stále v tom istom - páčilo by sa mi to, ale nesedí mi to.
Ja sama som teraz už asi hruška miernejšia, ale boli doby, keď môj rozdiel medzi pasom a bokmi bol poctivých 40 cm, a aj stehna tomu odpovedali. Pretože som nemala žiadneho poradcu, a v časopisoch sa to vtedy zasa až tak často nerozobralo, ušila som si určite viacero vecí, ktoré sa ukázali byť omylom. Teda čo do typu - ale vždy, vždy mi všetko sedelo, nikde nič neťahalo, napadalo, nekrčilo. Proste žena s nekonfekčnou postavou si v konfekcii vyberie ťažšie. Už ma tu poznáte dobre, a dúfam, že ma nebudete podozrievať z hlúpej reklamy na seba samú. Keby @blue0015 bývala niekde okolo Zvolena, či B. B., ukázala by som vám, aj jej, že je možné mať dobre ušité, na postavu padnúce, nedeformujúce oblečenie. Možno sú krajčírky, ktoré ešte nemajú toľko skúsenností, alebo doteraz pracovali viac-menej ako pri šití sériového oblečenia, lebo šiť skutočnú zákazku je proste náročnejšie na čas. Ono nestačí len zájsť, podať materiál, povedať čo chcem, a potom si prebrať hotové, a následne doma nariekať, že mi to nesedí. Keď zákazníčka sleduje prácu krajčírky na skúškach, vie sa s ňou porozprávať o svojej predstave, nebojí sa poukázať, ak sa jej niečo nepáči, zasa až taký problém to byť nemôže. Myslím, že by to mala ešte skúsiť, niekde v mieste svojho bydliska.

ertz
193 příspěvků 9.2.20 13:20

@giuliettka Já myslím, že u těchto kalhot hraje roli výška nositelky. Já to nemůžu nosit, protože mě to opticky zkracuje ( a to mám zcela průměrných 168 cm).
@MP blanka Na diskuzi s krejčovou ale musíte mít sebevědomí a zkušenosti a reálný náhled na sebe.
Kdysi jsem si nechala ušít dvoje šaty - nerada jsem je pak nosila, měla je na sobě asi dvakrát. Paní byla krejčová (ne šička od pásu), ale několikrát mi zdůraznila, že na mou postavu se špatně šije. Neporadila nic, ušila jak jsem si řekla. A protože mi bylo dvacet a houby jsem věděla a vážila si odborníků, dopadlo to blbě. Stejné řeči si ale vyslechla i má o 10 cm vyšší, atletická kolegyně. Loni jsme se tomu smáli. Pak jsem šila u jiné paní a drtivá většina modelů super. Na rovinu mi řekla, že by to zdůraznilo mé nedostatky, že látka není vhodná a pod. Nebo mi ukázala, jak vypadá pouhé posunutí vzoru na šatech a jak to vylepší vzhled. Několikrát jsem u ní viděla rozešité věci - to měla jiná paní, která si vybírala hezké modely, ale vždy levnou špatnou látku. Ta poradit si nedala.
Asi se člověk musí dívat, jak chodí oblékaná ta krejčová a i podle toho vybírat.

ertz
193 příspěvků 9.2.20 13:24

A v té své slohovce jsem zapomněla dodat, že v ČJ kdysi vyšla knížka Tohle nenos od Trinny Woodallové, kterou zmiňovala giullietka.

giuliettka
5611 příspěvků 9.2.20 18:08
@ertz píše:
Asi se člověk musí dívat, jak chodí oblékaná ta krejčová a i podle toho vybírat.

S tým nesúhlasím. Tá krajčírka može mať úplne iný vkus ako zákazníčka a väčšinou aj má. Mám práve kamarátky čo sa šitím živia a najviac zákazok má tá čo chodí sama oblečená v jednofarebných tričkách a džínsoch. Lenže ušije naozaj čokoľvek a ušije to z materiálu po akom túži zákazníčka. Tá čo radí, z toho si to nešijte, z iného vám to bude krajšie, zákazku ušije, ale zákazníčky sa k nej nevracajú. Keď raz chcem šaty ako na obrázku, tak spokojná s niečím iným, čo mi podľa krajčírky pristane viac, nebudem. A nám v detstve a puberte šila mamkina kámoška, ktorá sama chodila oblečená jednotvárne a nudne, vyzerala jak z doby minulej. Lenže nám ušila presne to, čo po nej mamka chcela. Mamka si platila časopisy, Slovenku a mne Dievča a Ženu a Módu a potom Neue Mode, a tá krajčírka to považovala za výstredné, ale vždy ušila presne to čo na tom obrázku bolo. Teraz je to stará pani, ktorá sa stále oblieka ako za čias socializmu, a šije už len vnučkám, ale vnučkám vyrába kópie Haute Couture z lacných látok, ktoré by sama nikdy neobliekla.

Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek