Malá postava s výraznými křivkami

Fotoalbum tématu (31) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
ertz
183 příspěvků 9.2.20 18:48

@giuliettka Taky jsem měla Dievča, Ženu a módu, občas Pramo a poměrně často Burdu (příbuzná ji kupovala v Brně). Ještě mám schované první číslo Burdy, které vyšlo v ruštinu - vzpomínám, jak jsme na ni nevěřícně u nás na vsi v trafice zíraly.
K těm švadlenám - nejde přesně o styl oblékání, ale o to aby ušitý model „sedl“ - co do velikosti, délky, šířky apod. Pokud paní nosí své modely a vypadá v nich dobře, je to z mého pohledu její plus. Vám Váš přístup vycházel, protože jste Vy nebo Vaše matka věděly, co Vám sluší. Když někdo tápe, přinese fotku, nechá si ušít přesně tento model a pak v tom vypadá blbě. Protože to mělo být jinak dlouhé, se záševkem, apod. A tyto finty by měla poradit krejčová. Nemyslím přemlouvat, ale poradit.
Skoro jsem si ušila tuniku podle střihu od Vogue - tréninkově, takže levnější bavlna. Ale vybrala jsem špatný střih - není to na můj typ postavy ideální. Škoda času - a vím že by mi odborník poradil, jak to upravit, aby to vypadalo stejně a lépe mi to sedlo.

giuliettka
5597 příspěvků 9.2.20 18:56
@ertz píše:
@giuliettka Skoro jsem si ušila tuniku podle střihu od Vogue - tréninkově, takže levnější bavlna. Ale vybrala jsem špatný střih - není to na můj typ postavy ideální. Škoda času - a vím že by mi odborník poradil, jak to upravit, aby to vypadalo stejně a lépe mi to sedlo.

A to ja som si modelov, ktoré mi nesadli ušila kopec. Raz som si ušila šaty čo padali z ramien. Mám väčšiu hruď už od 14nástich a vyzerala som v tom jak šlapka. :-D Lenže vy musíte zistiť, že ona ušije čokoľvek a sama na sebe, že vám to nepristane. Ak vám poradí iný strih, tak budete presvedčená, že keby to ušila ako ste chcela, tak by to sedelo.
Ale vy viete šiť, takže kvalitu ušitého na tej krajčírke spoznáte, lenže väčšina nie. Ta v tom vidí len tu nemodernú ženičku. A nevie si predstaviť, že tá pani ušije niečo moderné.

giuliettka
5597 příspěvků 9.2.20 18:59
@ertz píše: Škoda času - a vím že by mi odborník poradil, jak to upravit, aby to vypadalo stejně a lépe mi to sedlo.

Mala som niečo také, len bez rukávov, keby ma bola vtedy dajaká odboríčka presvedčila, že mi to bude padať z ramien a budem to v kuse popoťahovať (o obojstraných lepiacich páskach, čo si nimi lepia celebrity oblečenie na telo v čase mojej mladosti ešte nebolo zmienky) tak mám niečo na ramená a bola by som sklamaná tak či tak.

ertz
183 příspěvků 9.2.20 19:13

Já šiju výjimečně + mám hrozně málo času, takže technicky to provedu dobře, ale neumím to úplně přizpůsobit postavě. Tou tunikou jsem chtěla zahájit novou šicí éru, protože moje osvědčená paní krejčová už nešije (ze zdrav. důvodů).
Ovšem mám maminku, která mi dělá „módního poradce“. Halenka je krásná, ale úplně ji slyším - to si nekupuj, furt ti to bude padat, zavinovací věci jsou hrozně nepraktické. Já jsem ti to říkala. A nešij, není to ono a nemáš čas, radši si něco kup.

giuliettka
5597 příspěvků 9.2.20 19:18

@ertz To moja mamka povedala vždy ušij a uvidíme. :-) Ale mala fakt vynikajúcu vlastnosť, nech už som zvrzala čokoľvek, nielen v šití, tak ona nikdy nepovedala -vidíš vravela som ti to. A nech kúpila akokoľvek drahú látku, tak po tom čo som sa začala učiť, som jej všetko šila ja. Ona vravela, nejde o život, ľudia auta porozbíjajú, strihaj. :-)

MP blanka
2262 příspěvků 9.2.20 19:23

Ak si žena, ktorá má plus-mínus konfekčnú postavu šije sama preto, že ju to baví a vie to, je to výhra. Ak ju to však nebaví, je lepšie kúpiť hotové, ako sa k šitiu nútiť. Nie každý dokáže v domácich podmienkach udržať potrebnú kvalitu práce. Som ale rada, že tu je množstvo žien, ktoré šijú práve preto, že ich to baví. Škoda len, že máloktorá má odvahu sem dať aj fotku!

DanielaS
5057 příspěvků 10.2.20 14:35

Jeste na pul cesty jsou zeny, ktere si koupi konfekci a na sebe si ji upravi. To dokaze udelat hrozne moc, a pritom jde tuhle o zasevek, tamhle o zabrani.

if5
265 příspěvků 13.2.20 15:11

Já si takhle občas upravím něco kvalitního ze sekáče - pod heslem „za pokus to stojí, nepodarek v nejhorším vyhodím“.

MP blanka
2262 příspěvků 13.2.20 15:17

@DanielaS - ja rátam aj tie „ ženy na pol cesty “ za regulérne hobby krajčírky. Niekto skočí vyššie, niekto menej, ale všetkých to baví - a je z toho aj úžitok.

Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek