Manžel, který nenosí snubák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
ajujuška
422 příspěvků 23.01.14 15:54

My ani jeden prstienky nenosíme. Myslím, že ani netreba, máme sa radi aj bez nich. asi pred tromi rokmi sme kupovali nové auto a chýbalo nám asi 1000 eur, tak sme ich predali. Teraz sa smejeme, že miesto prstienkov máme na aute kolesá. kámoška skonštatovala, že aké romantické!

ajujuška
422 příspěvků 23.01.14 15:55

@MP Vladenka praktické!

AnaKarenina
451 příspěvků 23.01.14 17:23

@stricc

To je pravda, já jsem o tom před svatbou nijak neuvažovala, kdyby řekl, že ho nosit nebude, tak bych nad tím mávla rukou a hotovo. Ale ted jsem ráda, že ho manžel tak hrdě nosí :-D. Jinak např. manželovi rodiče mají krásný vztah a tchán prstýnek nenosil nikdy a vůbec nic to neznamená. Ale pokud ho nosí oba je to prostě takové hezké. Asi nějak stárnu a stávám se staromodní :-)

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.14 17:38

@AnaKarenina Proč ne. Moji rodiče je taky nosí celou dobu, co jsou svoji, otec i matka, myslím, že je vůbec nesundávají kromě nějakých výjimečných situací. Jestli si o tom něco myslí, to netuším, ale líbí se mi to.

Amun
888 příspěvků 23.01.14 19:07

Mně se nošení snubních prstenů moc líbí. Je to hezké a osobně ráda dám najevo, až budeme s přítelem jednou svoji. Ale nejspíš ne prstenem, protože ač se mi ten zvyk líbí, prsteny nosím naprosto výjimečně, hodně mi na rukou vadí a překáží. Můj táta si prsten sundaval prakticky jen na noc, neumím si to představit. Jakékoli šperky kromě nesundavacích náušnic na sobě prostě déle nesnesu:D Ráda je nosím ven na oslavu, ale jakmile přijdu domů, vše letí dolů:D

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.14 19:49

Jsem vdaná podruhé a oběma partnerům prstýnek na ruce vadil. V prvním manželství jsem ho nosila do doby, než se narodilo první dítě. Měli jsme dost široké a jak jsem pořád měla ruce ve vodě (ruční přepírání, máchání, předepírání bavlněných plen atd.), vadilo to kůži pod prstýnkem. Podruhé, když jsme přišli po svatbě domů, jsem si říkala, že aspoň den, dva to zkusím. Už jsem ho nesundala skoro 18 let.

Evženie
201 příspěvků 09.02.14 23:40

Mně skoro přišlo zvláštní, když manžel po svatbě začal prstýnek automaticky nosit. V mém okolí moc takových mužů nebývalo, prstýnek nosili spíš takoví exoti, ale mí bývalí spolužáci nosí prstýnek ve většině případů. Připadá mi, jako by to byla i generační záležitost, a když už se dneska někdo žení, tak to prostě chce se vším všudy.

Kristyanna
28 příspěvků 11.02.14 09:55
ano i ne

Jsem jedna z těch, co na rukou nesnesou víc, než hodinky, ani náramky nenosím. Už jsem si kolikrát říkala, co budu dělat až budu vdaná, což je čím dál tím více aktuální. Jsem ráda, že čtu, že nenošení prstýnku je celkem normální, ale stejně se kloním k tomu, že jej nosit budu. Alespoň za pokus to stojí :-)

twesik
14 příspěvků 11.02.14 12:18

Já mám prstýnku spousty ale nikdy jsem je moc nenenosila.. a před rokem, když jsem byla požádána a byl mi navlečen :D zásnubák, nemůžu bez něj být… vždycky když ho nemám, mám tak podivně lehký prst až mi to dělá zle.. asi špatná psychika.. :D jinak snubák nosit budu a nastávající tvrdí že ne, pracuje jako hasič, takže ani nesmí… Ale pokud půjdeme na nějakou akci společně, budu ráda, když si ho dá. Nosil i „maturantský prstýnek“, který si jako třída nechali vyrobit, takže nevidím důvod, proč by si ten snubní nemohl taky jednou za čas nandat :) ale každý to má jinak, záleží na dohodě obou účinkujících :)

Entyka
163 příspěvků 11.02.14 12:26

Já nosím téměř pořád, manžel nosí také, ale sundává na sport a pak ho vždycky někde zapomene…

aniianii
162 příspěvků 11.02.14 13:42

Při stírání prachu jsem našla mužův prsten zastrčený za/pod monitorem od PC. Trochu jsem se vnitřně pozlobila, že je takový hajdelák a nechává ho válet se kde buď a prsten jsem uklidila spořádaně do krabičky a uložila mezi šperky. Večer jsem odjela za neteřinkou. Když jsem se vrátila, monitor byl položený na zemi, stůl vzhůru nohama a zrovna tak okolí 2 metrů od monitoru, rozebraný počítač a manžel mi nešťastný oznamuje: „Já to nechápu, já jsem si sem pod monitor schoval snubní prsten, abych ho neztratil, a teď najednou zmizel. Ještě ráno tu byl! Všechno jsem prohledal, sem normálně musel někdo vejít přes den a normálně nás vykrást!“

Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, FAKT! Já nechápu, jak může prsten uložit pod monitor a mít to tak cílené, já to brala jako hajdeláctví, on nechápe, proč jsem ho musela dávat jinam (navíc mezi šperky, kde je to prý jak „vem si mě“)a proč jsem mu to neřekla, že z toho měl málem infarkt… :-D:-D

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.14 15:28

@aniianii má pravdu pan manžel. Nic, co se povaluje okolo monitoru, se neztratí, dokud se někdo nerozhodne, že to uklidí na vhodnější místo. To se s tou věcí může rovnou rozloučit.
A nebo jsem z Marsu, kdo ví :-)

Eleanor Rigby
595 příspěvků 11.02.14 15:56

@aniianii @stricc A já jsem podle všeho z Jupitera, protože především nechápu tohle: On manželce dovolil, aby se hrabala se na jeho pracovním stole?

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.14 16:01

@Eleanor Rigby evidentně nedovolil, jinak by si nemyslel, že tam byli lupiči, ale jak to má kdo doma, to je jeho věc

aniianii
162 příspěvků 11.02.14 16:13

@Eleanor Rigby @stricc :-) Dámy, proč bych se měla ve vlastním domě prosit vlastního muže o dovolení, jestli smím utřít prach?:) Smím k jeho pracovnímu stolu i k PC stejně jako on může k mému a nemusíme se sebe ptát ;-) Ale jinak bych to řekla takhle: Ano, Eleanor, on mi dovolil, že se smím hrabat na jeho pracovním stole, již před 11 roky, stejně tak mi dovolil, že smím uklízet jeho věci, když je nechá roztahané, protože každá věc má své místo. Vyjma snubního prstenu, jak jsem zjistila, protože ten získal schovku před zloději! :-D

bestia
2300 příspěvků 11.02.14 16:21

@aniianii mna by to nastvalo, lebo to, co by 11 z 10 ludi oznacilo za bordel, je v skutocnosti sofistikovany a velmi dobre organizovany system. akekolvek, hoci aj dobre myslene, narusenie zvonku by mohlo uplne rozhodit rovnovahu celeho vesmiru :D

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.14 16:22

@Eleanor Rigby Doteraz ma nenapadlo, že človek vo vlastnom byte nesmie k stolu partnera. Neleziem mu do emailu, sms, peňaženky, ale stol nepovažujem za niečo čoho sa nesmiem dotknuť. Keby mi niečo zakázal, tak sa odsťahujem do vlastného domu.

aniianii
162 příspěvků 11.02.14 16:24

@stricc Jinak k prvnímu příspěvku: Ano, v mém světě budete z Marsu, když vezmu, že jsem z Venuše (nebo z Saturnu, je to jedno:-)).. Já jsem spíš perfekcionalista a věci mají mít své místo, tedy šperky k šperkům, šampony v koupelně, faktury v 1. poličce… Muž má rád perfekcionismus, ale sám jej neumí dodržovat (a nechce), takže holt máme ty role tak rozděleny :-)

A jinak bych ještě podotkla, že nerozdělujeme věci striktně na můj/tvůj, možná je to i tím, jak to máme zavedené, protože každý máme svůj ntb a pokud to není výjimečný stav, každý pracujeme na svém. A pak máme PC v domě a PC v dílně, vše máme na sdílené síti a zkrátka u PC pracujeme podle toho, kde zrovna jsme, tedy pracovní stůl s PC v domě i dílně je stejně tak můj, jako jeho, na dovolování se nehraje :)

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.14 16:29

@aniianii jak jsem říkala, jak si to kdo dělá u sebe doma, do toho mi nic není.
Já osobně bych teda pěkně pěnila, kdyby se kdokoliv k mému počítači a stolu jen přiblížil, pokud můj bordel uráží jeho estetické cítění, vždy se může dívat opačným směrem. Ale chápu, že tohle je individuální, nakonec se mnou nebydlíte a pokud vaše uklízení nevadí manželovi, tak není co řešit :-)

aniianii
162 příspěvků 11.02.14 16:37

@bestia No, a teď si představte, kdyby takoví byli oba partneři! To by nešlo!:-D U nás jsem taková já, někdo by mohl říct, že mám systém nesmyslný („bordel“), ale muž si na něj zvykl, resp. naučil se ho využívat. On naštěstí neměl nikdy systém žádný. Já tedy raději říkám, že mám ve věcech ráda řád a pořádek, muž se pak směje: „ano, pořádek, proto sůl máme v dóze s nápisem "sladké snění“ - na mou obranu - byla to pěkná dóza, akorát na sůl!:-D) Ono nám to tak funguje z 99%, kdy on automaticky chodí tam, kam já bych danou věc uklidila, a ne tam, kde ji odložil, kort proto, že si většinou nepamatuje, kde mu vypadla z ruky. Jen u toho prstenu udělal výjimku a udělil mu schovku, protože je to pro něj prý srdeční záležitost! :-D A já jen zírám :-D

aniianii
162 příspěvků 11.02.14 16:45

@stricc Ano, tohle je hodně individuální. Jinak také by mi vadilo, kdyby se někdo přiblížil k mému PC a vadí mi to. Ale to neplatí pro mého muže… my to tak viděli vždy oba u rodičů, že (a bude to znít jako klišé) nejsem já a ty, ale jsme my, tedy většinu věcí sdílíme a vůči sobě navzájem jsme se naučili jisté toleranci k určitým povahovým rysům a také ke kompromisům. My to bereme tak, že v manželství nejsme pro sebe, ale pro toho druhého (zastaralé a klišé, vííím). Takže bych nebrala jako možnost, aby se díval jiným směrem, když by mu vadil „můj bordel“ a stejně tak nebere on jako možnost, abych se dívala já jiným směrem, když by mi vadil jeho bordel. Zkrátka pak řešíme, jak to udělat, aby byly obě strany spokojené a ne tak, že se jedna musí smířit (reálné to také je - ty se smíříš s tímto a já s tamtím) - ale přece jen raději volíme variantu vyhovět si a najít třetí možnost, tedy jak to udělat, aby to nikoho neobtěžovalo a nikomu to nevadilo. Proto to máme tak - „vadí ti to, udělej to podle sebe, mě to nevadí, jen to nechtěj po mě, děkuji“ :)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.14 16:50

@aniianii Bože moj, to sú ale litánie.

aniianii
162 příspěvků 11.02.14 16:52
@Giulietta píše:
@aniianii Bože moj, to sú ale litánie.

Tak nevím, co jsou „litánie“, ale snad vás neuráží, jak jsme si to s mužem zavedli..tak zatím to tak máme jen 11 let, možná zjistíme, že jinak je to lepší, ale zatím bych řekla - to bude možná důvod, proč jsem si nevzala vás! :-D (krom toho pohlavního..)

Eleanor Rigby
595 příspěvků 11.02.14 16:56

Taky jsem netvrdila, že mi to vadí, ale že to nechápu. Nečiní mi potíž sdílet stůl, lože ani bankocetle pod slamníkem, ba ani šat ne, ale pracovní stůl, tak taková míra intimity je pro mě mimozemsky cizí - to je výsostně osobní území, které kromě majitele nemá nikdo právo přeorganizovávat. Tedy v mojí smečce, samozřejmě, ostatní smečky se mě netýkají.

Příspěvek upraven 11.02.14 v 16:59

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.14 16:57

@aniianii Litánie je modlitba kde sa donekonečna opakuju tie isté slova.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek