Martensky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Park
444 příspěvků 5.1.13 21:24

Já měl martensky jako puberťák před cca 15 lety a byly mejd in england

Cotton
47 příspěvků 6.1.13 00:35
@PsejsekAlik píše:
@Cotton Můžu se zeptat, kde přesně na Jiřáku? Rozhoupala jsem se ke koupi dalšího páru težších bot, tak že bych nakoukla, jestli vedou alespoň dámskou 42. Díky moc.

Je to na pravé straně Jiřáku, stojíš-li čelem směrem k Floře, tedy vlastně na Vinohradské.
Taky paní prodavačka říkala, že Ten Points brali už i v předchozích letech, takže o té značce, a kde objednat případné větší velikosti, snad budou něco vědět.

agartka
4 příspěvky 6.1.13 08:49

No, ja by som chcela niekde zistiť, či oficiálne model B 1925 pánske čierne majú preśitú podrážku žltou niťou, alebo nie.To sa nedá niekde zistíť? Potrebujem vedieť ako je to oficiálne.

Mahtiel
443 příspěvků 6.1.13 12:03

@agartka Buď můžete napsat prodejci, nebo se spokojit s tímto odkazem. víc Vám asi nepomůžu…

PS: Tak ten odkaz, nezobrazuje to, co bych chtěla, aby zobrazil…Do hledání napiště 1925. Vypadne Vám pouze jeden model…

chekotay
411 příspěvků 6.1.13 20:58
@PsejsekAlik píše: Řeším nové boty tohohle typu, ale v červené barvě. Dost se nachodím, takže na podrážky jsem ničemná. Boty, které mi zatím nejvíc drží, jsou kanady nějakého atypického vzoru (vysoká kulatá špička, přes vršek postaru kožená klopa na kožené jazyky bez přezky). Po pěti letech provozu ruply dva stehy na boku asi v délce centimetru a ošlapala se špička až na nit (ale vzorek pořád má) a okraj paty (totéž).Vzhledem ke klesající kvalitě bot (ani steely nejsou podle referencí nic extra, kamarád na nich zakopnutím o obrubník udělal perfektního žraloka) jsem v rozpoložení, že si koupím zase kanady, ale bez vrchní klopy (otázka je, jak je na tom s kvalitou podrážky vzor 90, známí nosí šedesátky) a natřu je krycí barvou na kůži na červeno.Řešil někdo něco podobného?

Kámoši pankáči si svoje devadesátky a steely normálně přestříkaly autolakem… no, moc pěkne to nevypadalo, ale punk je punk. :)
Vzor 90 je dodnes používaný AČR (spolu se vzorem 2000, který ale není k dostání, a když ano, tak jen s podšívkou), akže hádám, že podrážka bude pořád stejně špatná, jako byla kdysi… ale oproti steelkám stále velmi dobré. Bratrovi na steelkách upadly obě podrážky, to jsem ještě neviděl.
Osobně váhám mezi dalšíma šedesátkama, nebo že bych zkusil něco z civilní produkce:
http://www.slevomat.cz/…/zbozi/40731?…
http://www.ecco.com/…680414-01001?i=62

Hanee11
14 příspěvků 21.1.13 21:15

Já jsem svoje Martensky kupovala ve výprodeji v jejich obchodě na pražském Andělu asi v roce 2003 a mám a nosím je dodnes. Prochodila jsem v nich celou pubertu (snad denně), teď už je tahám jen „do terénu“:) Podrážka je jako nová, vzor minimálně ošoupaný, což nechápu. Kůže v ochybech povrchově popraskala, je otázka, kdy praskne skrz, ale dobře mi tak - vůbec, ale vůbec ničím jsem je nikdy nemazala (blbka, no). Jediné, co kdy prošlo opravou, resp. výměnou, jsou tkaničky. Kéž bych sehnala znovu takové boty za 2 000,–!

Arašída
8 příspěvků 27.1.13 14:17

Pro zájemce o boty Dr. Martens - nabízím ve velikosti 41 zde : nebo tady - Boty už jsou prodané.

Příspěvek upraven 07.03.13 v 20:26

kurzatko
230 příspěvků 30.1.13 11:33

Svoje Martensky jsem kupovala v nějakém výprodejovém obchodě v Praze na Můstku před téměř devíti lety. Nevěděla jsem, že existuje nějaká čínská edice výroby, každopádně je na těch mých napsáno „Made in England“ na podrážce i vevnitř v botě. Nosím je celé jaro a podzim, hlavně za špatného počasí, takže jim fakt dávám zabrat. Kůže je ale díky krémování pořád jako nová, bohužel se mi začíná prošoupávat podrážka. Docela mě mrzí, když čtu, že ani ty Martensky už nejsou, co bývaly a bojím se okamžiku, kdy budu muset shánět nové.

agartka
4 příspěvky 1.3.13 07:11

Aj vam nove martensky vrzgali pri chodzi? Upravi
sa to?

Zorča
142 příspěvků 1.3.13 07:18

@agartka nic takového mi nedělaly.

karri
7 příspěvků 23.4.13 22:54
Martensky-eshop

Díky zdejší poradně jsem se dopátrala mých vysněných bot. Jsou to tyhle:

http://www.dmusastore.com/…13060650.png

http://www.dmusastore.com/…18-1461.aspx

Problémem je ale e-shop. Zdá se, že tyhle jakoby kovově lesklé mají jen v eshopu pro ameriku, ani v evropském ani v britském se mi nepodařilo je najít. A pošta z USA je zatraceně drahá.
Chtěla bych se proto zeptat, jestli někdo neví, zda by se tyhle boty daly sehnat v Londýně kam pojedu, nebo jestli je nějaký způsob jak je objednat třeba z Británie.

suntala
202 příspěvků 23.4.13 23:51
@Cotton píše:
Skalní příznivce martensek to asi neuspokojí, ale jako alternativu by možná někdo bral boty zn. Ten Points, třeba http://www.tenpoints.se/products.php?… nebo http://www.tenpoints.se/products.php?…
Já jsem si koupila před pár měsíci na Jiřáku trochu jemnější model (bohužel přesně ty moje jsem teď na netu nenašla). Naprosto skvělé dobře ušité kožené boty, do práce i do lesa na zimní výlety, ke kalhotám i k sukni, přitom maximálně pohodlné, nakrémované vydrží velmi dlouho suché i v břečce… Necelé 3 tis. Kč. Určitě popasu po nějakém jiném modelu ve slevách.

Ty jsou teda nádherný. Potřebuju všechny:-)

Zorča
142 příspěvků 24.4.13 17:47

@karri Zkuste jim napsat mail ;)

karri
7 příspěvků 24.4.13 18:25

@Zorča No asi to bude nejlepší řešení :-) Ale když jsem tu tak četla tu diskuzi, měla jsem pocit, že se tu najde celkem dost lidí, kteří o tom ví hodně a mají nějaké zkušenosti třeba i přímo s tím Londýnem. Tak jsem to nejdřív chtěla zkusit tady (taky s ohledem na mojí angličtinu :-D.

Zorča
142 příspěvků 24.4.13 18:45

@karri To chápu. Ale nebojte, oni tomu nejspíš budou rozumět, i kdyby to bylo přeložené překladačem. :)

karri
7 příspěvků 24.4.13 18:49

@Zorča No tak něco sesmolím i bez překladače ale s chybama :-D

dagmaré
1 příspěvek 12.11.13 13:06

Dovolím si oponovat. Co by to bylo v dnešní době za marketing, kdyby vám boty měly vydržet 10 a více let? vyhýbá se to logice. Třeba takový Apple je taky vyráběný v Číně, a to z důvodu levnější pracovní síly, ale stále je to velmi kvalitní produkt. Takže kdyby se martensky vyráběly v anglii jejich finální cena u nás by byla cca jednou až dvakrát toli, takže prakticky neprodejné. A pokud jste zkoukli výrobní proces těchto bot, tak to není taková legranda, takže je to kus od kusu, a samozdřejmě záleží taky na tom jak se k botkám chováte vy. Je rozdím mezi dobou záruční a dobou užitkovou, takže boty při každodením nošení zkrátka nevydrží tolik, není to lidská noha… A taky tu mám zajímavou myšlenku, že prostě spousty produktů není určeno pro náš trh, proto se tu tak těžko shání:)Já oobně nemám martensky z anglie, a i přes to jsem s nimi nad míru spokojená:)

Jetthro
1130 příspěvků 12.11.13 14:13

Ja si Marteny poridila asi pred mesicem, jako modni vystrelek do mokreho pocasi, konkretne mam tyhle: http://uk.drmartens.com/…t/p/15672601
Zatim spokojenost. Made in Vietnam ale svy vypadaji dost bytelne a navic o tyhle se clovek ani nemusi starat kvuli te uprave kuze. Po kaluzich se v nich da skakat dle libosti, takze zatim nemam zadny vyhrady :) jo a objednavala jsem je primo z oficialniho eshopu.

Lettie
426 příspěvků 12.11.13 21:09

Ja bych to tak neprozivala - jsou to proste boty a nejakou dobu vydrzi, ovsem ne vecne a prijde mi blahove to od nich ocekavat. Navic, jako kazde jine boty, se musi stridat a ne nosit je kazdy den - bota pak nestaci vyschnout a rychleji se znici, coz ovsem nevypovida nic o jeji kvalite, ale o nevhodnem pouziti a udrzbe. Je to stejne jako kdyz se v pocatcich po revoluci podnikatele divili, ze kdyz si koupi celovlneny oblek, musi ho po dni noseni nechat dva dny vyschnout, nebo se za par mesicu sezvejka.
Martensky mam troje, nosim obcas a porad vypadaji jako nove, i kdyz jsou vyrobene v Cine /ale kupovane v oficialnim UK eshopu/.Moje deti je taky maji, pokazde, kdyz z nich vyrostou je darujeme dal a kdyz je vidam pozdeji, porad vypadaji pekne, i kdyz je ty dalsi deti fakt nesetri.

ahad
1 příspěvek 31.1.14 10:43
Martensky

Helééé. Martensky jsem v listopadu kupoval v HK v novym shopu www.customstyle.cz
zahlédl jsem i pár origo Made in England :) a zatim spokojenost, a taky teda nutno dodat, že poctivě min. každý týden, obzvláště přes zimu, leštim jejich balsamem.

MartinaKubat
1 příspěvek 8.10.17 21:10
Reklamace bot

Koupila jsem martensky z obchodu wulf czech, po pul roce diry v podrazkach, reklamace tragedie a byla uznana az po predlozeni znaleckeho posudku, ktery mi byl proplacen spolecne s botami. trvalo to pul roku.po teto zkusenosti jsem koupila solovair u polskeho zastoupeni glany.pl.nastal ten samy problem, praskle podrazky po 3 mesicich, reklamuju uz rok za pomoci evropskeho sdruzeni spotrebitelu. rozhodne necekam, ze mi drahe boty vydrzi cely zivot, jak tu nekdo psal, ale pokud nevydrzi ani rok, je to proste smejd.

Jindrason
288 příspěvků 9.10.17 11:15

To za mých mladých let nosili jen určitý typ lidí :)

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek