Mastné vlasy - moje prekliatie

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Len
490 příspěvků 2.5.13 00:10

@real.blond
A to si říkáte REAL. blond? ;)

Karoleenah
2322 příspěvků 2.5.13 00:23

@chemikář Ve dvou bodech ze tří kecáte nebo přeháníte a víte to, pokud teda nekecá váš nick. :) Cetrimonium chloride není silikon ani náhodou, nebo kde v tom hexadecyl-trimethylammonium chloridu ten silikon vidíte? A když už teda kopírujete z Wiki, proč ten seznam použití propylenglykolu nevezmete celej, i s těmi zubními pastami, kosmetikou, náplněmi do elektronických cigaret, lubrikanty, dezinfekcemi a léčivy, ať to máme trošku objektivní? Jak k tomu pak přijde chudák @Barbuchaa a její bublina…

arpa
1250 příspěvků 2.5.13 07:57

Před pár dny mě kadeřnice upozorňovala na to, že šampony se silikony (které bývají prý často v produktech na barvené vlasy, aby ty vlasy „vyleštily“) způsobují, že vlasy působí mastně, těžknou, atp. Problém je, že já koukám na ten obal a na složení a není tam žádné slovo, které by aspoň vzdáleně připomínalo silikon. Chemii jsem měla naposledy na střední škole :-), určitě bych proto byla ráda, kdyby mě někdo opravdu znalý v tomto směru poučil.

DRW
2040 příspěvků 2.5.13 08:08

Pouzivam sampon od Lush „BIG“ http://www.lushcz.cz/…360-big.html?… ,

neni to uplne prirodni kosmetika, jak se to tvari, ale vlasy mam poumyti velmi pekne. Myju si je kazdy druhy den

real.blond
6688 příspěvků 2.5.13 09:08

@Len to jsou veci, vidte.. ;-)

Papla
516 příspěvků 2.5.13 10:40

@aailyyn na svědivou pokožku hlavy mi pomáhá lopuchová vlasová voda, zkuste

bestia
2300 příspěvků 2.5.13 14:43

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:59

arpa
1250 příspěvků 3.5.13 10:00

@bestia Díky moc… taky jsem trochu zagůglila a našla jsem toto:

http://dlouhevlasy.cz/…ilikony.html Nemůžu se ale samozřejmě zaručit za pravdivost zde uvedených informací. Kopíruju něco z článku sem:

Rozpustné ve vodě

Dimethicone Copolyol
Dimethicone copolyol/HWP
Hydroxypropyl
Lauryl Methicone Copolyol
Polysiloxane
Quaternium-80

Částečně rozpustné ve vodě

Amodimethicone
Behenoxy Dimethicone
Bisamino PEG/PPG-41/3 Aminoethyl PG-Propyl Dimethicone
Cyclopentasiloxane (&) Cyclohexasiloxane
Cyclopentasiloxane (&) Dimethicone
Cyclopentasiloxane (&) Dimethiconol
Cyclotetrasiloxane- Cyclomethicone D4
PEG/PPG-20/15 Dimethicone
PEG-12 Dimethicone
Stearoxy Dimethicone

Nerozpustné ve vodě

Amodimethicone- Trimethylsilylamodimethicone
Cetearyl Methicone
Cetyl Dimethicone
Cyclomethicone (&) PEG/PPG-20/15 Dimethicone
Cyclopentasiloxane (&) Trimethylsiloxysilicate
Dimethicone (&) Laureth-4 (&) Laureth-23
Dimethicone (&) Trimethylsiloxysilicate
Dimethicone
Dimethiconol
Dimethiconol (&) Sodium Dodecylbenzenesulphonate
Diphenyl Dimethicone
Hydrolyzed wheat protein/hydroxypropyl polysiloxane and cystine/silicone co-polymers
Phenyl Trimethicone
Polysilicone-18 Cetyl Phosphate
Simethicone
Stearyl Dimethicone
Trimethylsiloxysilicate
Trimethylsilylamodimethicone

Methylchloroisothiazolinone a methylisothiazolinone navzdory „silikonové koncovce“ nejsou silikony, ale konzervační prostředky. Tento seznam je třeba brát jako orientační, na internetu lze nalézt jiné, kde bude zařazení do jednotlivých skupin odlišné.

Ruchie
32 příspěvků 3.5.13 12:10

Mám dlouhé (cca 60 cm) vlasy, jemné, ale celkem husté. A vždy se mi hrozně mastily, stejně jako pleť. Nejdřív mi pomohlo hodně pít, čistou vodu a neslazené čaje. Byla jsem vlastně stále trochu dehydratovaná a pokožka se bránila nadměrným maštěním. Druhým krokem, který mi pomohl, bylo už tolik zmiňované vysazení šamponů se silikony. Tak mi vlasy stačilo mýt obden. Nedávno jsem měla možnost objednat výrobky Lush z Anglie (jsou tam o dost levnější), tak jsem si koupila šampon Big na zkoušku. A asi po třetím použití se mi vlasy začaly méně mastit, teď už vydržím i třetí den, pokud zrovna hodně nesportuji (když se hodně spotím u tančení nebo běhání, tak mi nepomůže, než si ty vlasy umývat po dvou dnech, ale to není zas tak často. :-D). Používám ho v kombinaci s kondicionérem Veganese (taky Lush), je velmi lehký a je to asi jediný kondicionér, který mi nepůsobí plihnutí vlasů. Ale dávat až cca 5-10 cm od hlavy.
Takže na vlasy si teď nemůžu stěžovat. Občas když mi na jejich vzhledu hodně záleží, tak si dám ještě tužidlo, příp. lak, aby mi drželi hezky „načechrané“, méně se mastí. A docela dobře na mě působí i pročesávání kartáčem směrem od hlavy, vyčeše mi to tu mastnotu. Ale jinak do vlasů nehrabat.
A samozřejmě barva. Na jemné vlasy jsou ale lepší smývatelné přelivy, už dvě kadeřnice mi vyloženě nedoporučily trvalou barvu na můj typ vlasů. Tak dnes jdu zase na jeden přeliv, hrozně se těším, až si zase o den déle nebudu muset mýt vlasy, jako vždy čerstvě po nabarvení. :)

arpa
1250 příspěvků 3.5.13 14:26

@Ruchie Nějaké další postřehy kadeřnic k permanentním barvám a mastným vlasům? Moc by mě to zajímalo, protože když o tom tak přemýšlím, tak zvýšenou mastivost :-) pozoruju od doby, co si vlasy barvím permanetníma barvama („trojkama“, jak se někdy říká). Bohužel na přeliv už přejít (natrvalo) nemůžu, mám hodně šedin a nechytá mi to.

Ruchie
32 příspěvků 3.5.13 15:37

@arpa No, kadeřnice se u mě shodly na tom, že mám příliš jemné vlasy a permanentní barva by je moc zatížila. Vlasy by víc plihly a tím se asi i víc mastily. A prý by se mi víc ničily a protože šediny zatím nemám a moje přirozená barva vlasů je docela hezká, tak si ji jen občas nechám oživit smývatelným přelivem. Zatím jsem spokojená. Mojí mamce při prvních šedinách přeliv stačil, ale nedávno už také přešla na permanentní barvu, vlasy se jí mastí hodně. Má ale krátké vlasy, takže je myje skoro každý den, fouká a lakuje a vypadají dobře. Ale má je poničenější, víc se jí lámou a dlouhé už jí ani nenarostou. Nevím, jestli to je barvami nebo věkem. Ale s věkem asi půjdu také do kratších vlasů, až budu muset barvit. Šediny by mi asi bohužel neslušely.

arpa
1250 příspěvků 3.5.13 15:58

@Ruchie Zajímavé… zřejmě je to i můj případ. Tedy, vlasy se mi sice netřepí (on to u maminky může být třeba taky důsledek toho, že si je častěji myje a fénuje), ale mám pocit, že mi vepředu prořídly a že mi hrozně plihnou. Na druhou stranu je mám do půli zad, tak co bych chtěla, že… Můžu je konec konců zkusit někdy zkrátit třeba po ramena, co to udělá.
V létě zkusím střídat barvu a přeliv, ona žádná barva stejně na slunci nevydrží a vyšisuje se tak jako tak. Nemám vlasy šedivé celkově, ale můj problém je výrazně šedivý pramen přímo nad čelem (ala Indira Ghandi), který je zrovna jako na potvoru hrozně vidět. Když použiju přeliv jen občas, tak to tolik nevadí, ale po nějaké době ty šediny prostoupí a je nutné to zase nabarvit permanentní barvou. Šedé vlasy fakt málokomu sluší, resp. žádné ženské nesluší, když je jí plus mínus 30 :-(.

Ruchie
32 příspěvků 3.5.13 16:33

@arpa tak jestli máte dlouhé vlasy a jeden šedivý pramen vepředu, tak můžete tvrdit, že to máte naschvál podle Rogue z X-Menů :-D
http://ifanboy.com/…3-rogue1.jpg
No s dlouhými vlasy je to fakt těžké, mám je stejně dlouhé jako vy, tak vím, o čem mluvíte. Plihnou děsně. :-D Pomáhá mi kromě stříhání jen Lush šampon Big a tužidlo. A nebarvit.

arpa
1250 příspěvků 3.5.13 16:45

@Ruchie Melír by mi fakt neslušel… ale díky i tak za tipy :-).

modina
20 příspěvků 14.5.13 14:21

Mě se to tenkrát hodně zlepšilo po normálním barvení - po barvě s amoniakem…ty už ale nepoužívám, protože vlasy dostaly zabrat…a teď jsem používala šampon Plantur 21, je sice dražší a původně proti vypadávání vlasů - čímž se i osvědčil, ale jako bonus se mi po něm vlasy nemastily tak rychle

Amonute
360 příspěvků 14.5.13 14:39

Celkom by ma zaujímalo či má niekto podobnú skúsenosť ako ja:
1. nechám vlasy (husté a dlhé po pás) vysušiť voľne - sú mastné a zplyhnuté do 5 hodín.
2. vysuším vlasy fénom, hlavou dole - vlasy sa nemastia zo 8 hodín.

A teraz človeče počúvaj o škodlivosti tepla, keď s tým sušením šetrím na celkovom počte umytí…

Turako
501 příspěvků 14.5.13 14:59

@Karoleenah Asi to s tím chemikářem nebude tak žhavé. Osobně jsem měl za to, že když je něco silikon, měl by v tom být křemík :) A že něco hubí střevlíka? Hm, hlemejžď se dá taky poprášit solí a chcípne, mám si kvůli tomu přestat solit chleba?

MP_kosatka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.14 22:56

Ozivuji tuto diskusi svymi postrehy ohledne samponu na mastne vlasy. Mam jemne velmi rychle se mastici vlasy. Samponu jsem vyzkousela mnoho. Rekla bych v poslednich deseti letech tak ke triceti az ctyriceti (nektere tedy letely do kose po tydnu, jine jsem mela treba rok) a mam pouze dva sampony, ke kterym se vracim. Je to Klorane l'ortie a Redken Scalp Relief Oil Detox. Oba se daji koupit bezne v ceskych e-shopech. Cena je vyssi nez u samponu z drogerie, ale ne zavratna. Osobne hodnotim oba, co se tyce omezeni masteni vlasu, asi na stejno. Klorane je v prepoctu na ml levnejsi, ale je ho o neco vetsi spotreba. Podle recenzi v internetovych obchodesch jsou tyhle sampony dost oblibene, takze je velka sance, ze budou sedet i ostatnim s masticimi se vlasy. Jenom prosim necekejte, ze jako zazrakem si budete moci myt vlasy misto denne jednou za tyden, takovy sampon jsem teda jeste nevidela. U mne je to z jednoho dne tak na 1 a pul, tzn. kdyz si umyju vlasy rano, jeste vetsinou v nich muzu jit dalsi den do prace, ale na vecer si je uz urcite musim umyt. Vypada to jako naprosto smesna zmena, ale umoznuje mi to napriklad u nekoho prespat/jet pod stan a vypadat i rano prijatelne.

Musim rict, ze krome dobreho samponu (kodnicioner nepouzivam) mi proti masteni vlasu hodne pomaha tuzidlo na objem, ktere po vyfoukani drzi vlasy od hlavy. Pak hodne prelakovat (opet od hlavy) a nejak sepnout. Oproti rozpustenym vlasum uschnutym na vzduchu je vydrz skoro dvojnasobna. Tahle rada je asi ale dobra jen pro lidi s jemnymi ridkymi vlasy, jinak je to mozna uplne jedno.

Tesim se na tipy pro jemne rychle se mastici vlasy!

123l
157 příspěvků 10.8.14 15:25

Jedině barva na vlasy. Jinak vlasy mýt každý den. Nakonec proč ne..

Ghost B.C.
4069 příspěvků 10.8.14 17:15

No, čistě jen zkušenost jemnovlasé, ale rada „odbarvit“ je opravdu k nezaplacení. Pravda je, že u mne by to vyřešilo jakýkoliv problém, vlasy bych pak mohla vzít už tak akorát strojkem a bylo by po starosti. I po blbém melíru se mi vlasy ulamovaly třeba i 10-15 cm od konce. Takže ano, ono to vysuší, ale vysuší to úplně všude. A čím delší vlasy, tím jsou na tom konce hůř.

Eila
166 příspěvků 10.8.14 22:05

@Amonute Mám to naprosto stejně.

Nicméně teď se mi osvědčilo vlasy zkrátit. Rozdíl cca 40 cm je podstatně znát i na údržbě. Momentálně mi nejvíc vyhovuje: umít bezsilikonem, dát tužidlo, vyfoukat, hned do čerstvých vlasů nanést suchý žampon, a to poměrně dost, upravit, lehce zafixovat lakem. Pak na to hlavně nehrabat, je to fuška, ale když to vydržím, jsou ty vlasy nádherné až do večera. Druhý den nicméně hned ráno myju zase.

DiorkaFidorka
287 příspěvků 11.8.14 08:15

Několikrát se tu zmiňuje suchý šampon. Tak se chci zeptat, s jakou značkou máte nejlepší zkušenosti?
Naposledy jsem si koupila Dove a je to úplně k ničemu, krom příjemné vůně si myslím že to nezachrání skoro nic. Předtím jsem měla něco za cca 40,– z DM a to mi přišlo mnohem lepší.
A co to je přesně ten suchý pudr? Něco na stejné bázi jen jiná aplikace?

Jiná Realita
13791 příspěvků 11.8.14 08:30

@DiorkaFidorka
já si včera objednala za děsný peníz suchý z lush. mám vyzkoušené, že mnohem lépe odmašťuje šampon v prášku než ve spreji (a když si přečtete komentáře o tom lush na uk webu, tak tam mají stejné zkušenosti). mám značku alpa, ale děsně páchne, ten lush prý krásně voní. pak poreferuji, už mi ho odeslali (to je rychlost). jiný práškový než ty dva asi snad neexistuje, nebo není dostupný v českých zemích.

Zebra33
2038 příspěvků 11.8.14 09:42

@DiorkaFidorka - ja si jednou ve financni tisni koupila suchy sampon Syoss a jsem s nim velmi spokojena. Predtim jsem mela Toni&Guy a prisel mi horsi (urcite teda co se pomeru cena-vykon tyce). Jedine, co mi na tom Syoss nevyhovuje je „vune“. Takovy divny a bohuzel dost intenzivni smrad jakoby do citrusova. A dovedu si predstavit, ze na tmavych vlasech bude nechavat bily povlak (neposoudim, sama mam svetle, ale je dost bily).

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.8.14 10:07

@DiorkaFidorka Obcas pouziji Syoss a prijde mi v pohode. Mam hodne tmave vlasy - chce to dobre vycesat, protrit rucnikem, ale bile fleky mi na hlave nezustavaji.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek