Mastný flek na viskóze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ruthie22
2 příspěvky 06.07.19 18:31
Mastný flek na viskóze

Dobrý den, nemáte prosím nekdo zkušenost s odstraněním mastného fleku z viskózy? Chytala jsem padající kelímek s vazelínou a připlácla jsem si ho na šaty :(. Šaty ze 100% viskózy, červené, při běžném praní trochu pouští. Zkoušela jsem několikrát jar na nádobí a přeprat, pak mýdlo s jelenem a přeprat, pak žlučové mýdlo a přeprat… ale flek pořád drží. Možná je méně vidět, nebo jsem si to jen vsugerovala… zkusila bych propylethylen, ale bojím se, aby to nešlo dolů i s barvou… předem děkuji za jakýkoliv tip!

Reakce:
Moir
2252 příspěvků 06.07.19 21:03

Benzínem nebo něčím s benzínem
právě před chvílí jsem čistila mastně špinavý flek na viskozových šatech od jezdících schodů, kde se mi zachytily

Ruthie22
2 příspěvky 06.07.19 22:12

@Moir ok, zkusím. Barva drží? Děkuji moc!

isko
1459 příspěvků 06.07.19 22:47

Zkusila bych nejdřív prášek na praní.
Drbala jsem před lety kočárek jarem, ale nepomohlo, fleky od svačin nepustily. Jeden cyklus v pračce pomohl.

Moir
2252 příspěvků 07.07.19 09:27

@Ruthie22 fungovalo to perfektně, nejdřív benzín, zbytek žlučové mýdlo, po fleku ani památky

DanielaS
4913 příspěvků 08.07.19 08:27

Mastny flek se rozpusti v necem mastnem, cili ten benzin bych zkusila.

Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek