Míchání barev na vlasy

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Morrighan
1335 příspěvků 25.5.17 12:18
Míchání barev na vlasy

Ahoj všem, doufám, že se sem toto téma aspoň trochu hodí. O míchání barev jsem si početla na zahraničních fórech, ale ráda bych to probrala i zde, protože přece jen tu často máme jiné značky i odstíny. Zajímalo by mě, jestli s tímto máte zkušenosti. Například jestli jsou některé barvy, se kterými by se to dělat nemělo, jaké odstíny by se neměli míchat, jestli se dá míchat v rámci jiných řad, na co si dávat pozor.

Ptám se kvůli tomu, že budu přecházet na chemickou barvu (z henny) a nenašla jsem žádný dobrý odstín a tudíž asi budu muset míchat. Je mi jasné, že kadeřnice by to udělala nejlépe.

Děkuji všem za rady a tipy.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Giuli
2931 příspěvků 25.5.17 12:35

@Morrighan Dajte výsledok do vlákna o vlasech. Fakt by ma zaujímal výsledok domáceho barvení s namiešanými farbami.

Morrighan
1335 příspěvků 25.5.17 12:48

@Giuli Svým vlasům jsem provedla horší věci a ještě mě neopustily xD

Giuli
2931 příspěvků 25.5.17 12:50

@Morrighan Mala som na mysli výsledný farebný efekt. :-)

Morrighan
1335 příspěvků 25.5.17 17:36

@Giuli Tak víte co, barva se dá přebarvit nebo stáhnout.

Evilcat
4 příspěvky 30.5.17 09:38
Varování

Od své kadeřnice jsem byla varována, že trvalé chemické barvy reagují s Henou dosti radikálním způsobem.
Zákaznice její kolegyně se „zapomněla“ zmínit, že používá Henu, odcházela se zelenými vlasy.
Pro přechod na chemickou barvu je třeba nechat Henu odrůst (třeba na čas používat jen tónovací tužidla) a pak ostříhat.

catherinne
13511 příspěvků 30.5.17 10:39

@Morrighan
No a v nejhorším to prostě upadne…

emef
2425 příspěvků 31.5.17 11:29

Chodím ke kadeřnici a ta mi taky míchá dva odstíny (jeden je moc tmavý, druhý už moc světlý a já chci něco mezi), ale ta přece jen ví, co dělá. Určitě bych nemíchala barvy různých značek. Nejdřív bych zkusila barvu bez míchání. Ty obrázky výsledné barvy jsou stejně dost zavádějící. :-)

krťouch
236 příspěvků 31.5.17 21:24

Já jsem právě dneska smíchala - odstíny 7.0 (celé balení) a 7.7 (necelou čtvrtinu). Dobrý, vlasy neupadly :-) Ale výsledek je tmavší, než jsem čekala. Příště asi zkusím dát ten neutrální základ o číslo světlejší. Tu zrz jsem přidávala, protože bych ráda teplejší odlesky, ale necítím se na vyloženě zrzavou. Tak snad se ty odlesky budou konat, mám trochu obavy, aby to v té tmavší bylo vůbec vidět. Ale jo, mohlo to dopadnout hůř, mezi lidi můžu. Taky jsem zvědavá, jak se to bude časem vymývat - předpokládám, že to trochu zesvětlá (běžně používám 7.0, jen jinou značku, a ta časem lehce světlá), ale co udělá ta zrz v tom, to netušim.

irma73
465 příspěvků 31.5.17 21:50

Permanentní barvy jsem míchat nezkoušela, ale odstíny Pallete color shampoo míchám běžně a žádný problém jsem nezaznamenala. Mám oblíbenou kombinaci 341 (čokoláda) a 236 (kaštan) v poměru 1:1. Až budu zas barvit, vyfotím a vložím.

Morrighan
1335 příspěvků 1.6.17 22:06

Chci to nejdřív zkusit na nějaké menší části, abych věděla, jak by to dopadlo

@Evilcat O tom vím, zelené jsou kvůli indigu a to je jen v hennách, které jsou do hněda. Používala jsem čistou hennu. Jinak jsem na ní už barvu dávala, ale nechytila. Ale nejdřív se chci zbavit větší části té henny, než začnu barvit (nemělo by to smysl).

Chtěla bych takovou nazrzlou, takže vezmu střední blond a světlou měděnou a uvidím, co z toho bude. Když tak budu ztmavovat na tmavá blond+měděná. Tu světlou měděnou už jsem na sobě zkoušela a je to moc světlé, ale líbí se mi zlato-měděný odstín.

@krťouch Někde jsem slyšela, že zrz se hodně vymývá, ale musím říct, že mě se nikdy pořádně nevymyla, zvlášť ta intenzivní.

krťouch
236 příspěvků 2.6.17 09:23

@Morrighan Ano, i proto intenzivní zrz nechci - ta vymytá je pak většinou fakt nepěkná. Každopádně na mně teď ten kousíček zrz není vůbec vidět, tak můžu být v klidu.

Zato jsem zjistila, že ty barvy, co v našich obchodech tak postrádám, ve skutečnosti nepřestali vyrábět, spíš je přestali dovážet (např. odstín 7.3 od různých firem - z našich obchodů prostě zmizel), případně se k nám vůbec nikdy nedostaly. Takže zvažuju, že bych objednala z e-baye. Nemáte někdo zkušenost? Je pravda, že to vyjde dráž než koupit v naší drogérce, když mně se ta jedna tak moc líbí… Zkusila jsem teď od Schwarzkopf Color Expert s omegaplexem a barva jako taková mě nadchla, jsou po ní vlasy krásně lesklé příjemné na omak (jen teda chytá tmavší). Ještě jsem teda zvědavá na výdrž. Ale odstín 7.5 by mohl být přesně to, co hledám - leč k nám se nedováží. Tak zvažuju, jestli učinit ještě jeden pokus s mícháním (většina zrz mi ještě zbyla „na příště“) a základ použít 8.0 (místo 7.0, co mám teď), nebo zkusit 7.5 z e-baye.

krťouch
236 příspěvků 2.6.17 09:25

@Morrighan A koukám, že asi máme podobné představy o výsledné barvě :-) Mně se líbí takové to „spadané listí“, ale ty zrz, co jsou běžně v drogérkách, to je prostě „mrkev“ :-D A na to si netroufám a ani se mi to právě nelíbí, když se to vymývá.

bluuudicka
1037 příspěvků 2.6.17 10:21

@krťouch Přidám svou trošku do mlýna :-) Mám takovou tu tmavší šedomyší hnědou, klasicky českou - a používám Loreal Excellence 7.43, dokáže i tu tmavší barvu trochu zesvětlit, ale přitom zůstává přirozená a nijak zvlášť se nevymývá.
http://www.lorealparis.cz/…HCo30_19.jpg

krťouch
236 příspěvků 2.6.17 10:26

@bluuudicka Na tu jsem taky koukala. No asi takhle - mně se ty zrz barvy líběj, ne že ne, ale krom vymývání a obav, že nejsem úplně typ na zrzavou, mám ještě jeden důvod, proč ne - nechci moc „svítit“. Nerada přitahuju pozornost, jsem (až na výjimky, kdy na to mám náladu) docela ráda za šedou nenápadnou myš. A tý zrz se asi jen tak nezbavim, když bych po pár dnech zjistila, že to na hlavě nesnesu. Ale pan manžel by měl radost, to zase jo, ten se otočí za každou zrzkou :-D

Morrighan
1335 příspěvků 2.6.17 17:38

@krťouch 7.3 jsem viděla od L'Oréalu normálně v drogerii Rossman a možná i DM. Je to stejná řada jako níže uvedená 7.43, která mě taky zaujala, ale když jsem si ji googlila, jak vypadají výsledky, tak pořád byla hodně mrkvová (můj názor). S těmi drogerkovými jste to trefila, všechno je to prostě oranžová mrkev (pokud nechcete tmavší odstíny, ty jsem zatím nezkoušela). Já jsem takový tlumenější typ a líbila by se mi nějaká zlato-nazrzlá. Ne úplně oranžová. Ráda bych, aby to vypadalo aspoň trochu jako moje vlasy xD Třeba se mi líbil odstín slečny vlevo na tomto obrázku: http://dodies.net/…ir-color.png

bluuudicka
1037 příspěvků 2.6.17 18:25

@Morrighan Ono asi s tou mrkvovostí záleží na původním odstínu. Já mám svoje vlasy dost tmavé, tak je to ve výsledku příjemná nazrzlá barva…

Morrighan
1335 příspěvků 2.6.17 18:57

@bluuudicka Máte to moc hezký, něco takového bych ráda. Já mám takovou myší barvu, hodně světle hnědou. Já mám takový pocit, že tuhle jsem kdysi použila, ale na odbarvené vlasy a že z toho vyšla taková jahodová blond. Já mám ty vlasy takové všelijaké, půlka kdysi blond a půlka původní a přes to všechno intenzivní měděná (mango) a henna.

krťouch
236 příspěvků 2.6.17 19:39

@Morrighan Ano, ta je moc hezká! Tak tu 7.3 jsem asi přehlídla, protože s Excellence nemám žádný zkušenosti, tak jsem se na ní nezaměřila. Každopádně Garnier dělával kdysi barvu Nutrisse Natea a 7.3 byla super. Pak jiná od Garnier, L´Oreal Prodigy… všechno postupně stáhli z obchodů.

Já teď odbarvuju těma 7.0, tak se bojim, že by právě na ten ne úplně tmavej základ ta zrz chytla opravdu hodně zrz…

Morrighan
1335 příspěvků 2.6.17 20:16

@krťouch A co zkusit L'Oréal creme gloss nebo jak se to jmenuje, odstín 8.34? Je semi-permanentní, takže nedělá výrazné barvy a navíc není ani výrazně zrzavá. Takhle vypadá ta 7.3:
http://scrooge-b.scdn.gr/…_blonde.jpeg

bluuudicka
1037 příspěvků 2.6.17 21:00

@Morrighan Děkuji :-) To víte, že já bych zase jako každá správná ženská chtěla něco jiného, líbí se mi taková ta světle medovo-oříšková, ale to už bych musela odbarvovat a to nechci… Zatím mi tedy musí ke štěstí stačit, že tahle barva celkem zdařile kryje šediny :-)

Morrighan
1335 příspěvků 2.6.17 21:04

@bluuudicka Některé značky vyrábějí takové ty zesvětlující hnědé, ale viděla jsem to jen na nugátovou hnědou. Ale zase, já si na hlavu dala tu světlou měděnou, která je údajně na maximálně tmavě blond vlasy. Doufala jsem, že mi to hodí jen odlesky, když je to na světlé vlasy. A ejhle, ono mi je to zesvětlilo xD

catherinne
13511 příspěvků 3.6.17 06:24

Možná trochu poradím.
Líbí se vám 7.3, tzn. že v kadeřnické terminologii 7 jako výška tónu a 3 je zlatý podtón.
Pokud je to 7.34, 7 jako výška tónu, 3 jako zlaté odlesky a 4 jako další, ale už menší podíl měděných odlesků.
Pokud by bylo číslo 7.43, zase 7 výška tónu, pak 4 jako měděné odlesky a 3 jako trocha zlatých odlesků.
Takže chci-li zlatější, musi byt první číslo za tečkou 3. Chci-li měděnější, musí byt první číslo za tečkou 4.

Morrighan
1335 příspěvků 3.6.17 10:32

Tak doufám, že jsem odstranila většinu henny odstraňovačem barvy. Ještě tam něco zůstalo, ale maličko a to se mi minule podařilo už obarvit. Teď mám světloučkou zrz. Takže v budoucnosti zkusím strand test na nějakém pramínku, který není vidět a kdyby to nechytilo, tak tam hodím odstraňovač barev ještě jednou. Ale nerada bych. Strašně to smrdí xD

Morrighan
1335 příspěvků 3.6.17 14:07

@catherinne děkuji, takto to má označeno většina barev… A pak je tu Schwarzkopf, u kterého mi to číslování fakt nedochází.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek