Minimalismus, projekt 333

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kerrankin  21.01.17 11:02
Minimalismus, projekt 333

33 kusů oblečení na tři měsíce. Praktikujete někdo?

Reklama

Reklama

Reakce:

villain  21.01.17 14:36

33 kusu obleceni na kazdy rocni obdobi? Jakoze je povoleno 132 kusu hader v satniku? Asi to spatne chapu, to by pak nebyl moc minimalismus. Obavam se, ze mam tech 33 kusu na cely rok.

MP blanka
761 příspěvků 21.01.17 17:20

@kerrankin Môžete nám objasniť, o čo vlastne ide?

marikahr
257 příspěvků 21.01.17 17:23

Ja som si to vygooglila a nakolko tych 33 kusov je dokopy aj s topankami a doplnkami tak je to dost malo - nerata sa len spodne pradlo
 http://sororessa.blogspot.sk/…-satnik.html

kerrankin  21.01.17 19:40

@MP blanka 33 kusů oblečení na tři měsíce, myšleno na sezonu. Počítají se do toho i boty, kabáty, doplňky (kromě těch, co nosí člověk pořád, třeba snubní prstýnek), kabelky. Naopak se nepočítá spodní prádlo, oblečení na sport a domácí oblečení.

kerrankin  21.01.17 19:46

Přijde mi ale, že obecně v zimě je to jednodušší. Zajímalo by mě, jestli to praktikuje někdo, kdo chodí denně do práce/mezi lidi. Na Youtube nebo Pinterestu je k tomu dost videí/obrázků.

Příspěvek upraven 22.01.17 v 11:02

czDanda
449 příspěvků 21.01.17 20:02

Není to v zimě naopak složitější?
Nosí se více vrstev, ke kabátům ještě šály, rukavice, pokrývky hlavy…
Plus šaty, obuv a doplňky na plesovou sezónu - připadá mi těžké se vejít do daného počtu.

dagino
608 příspěvků 21.01.17 20:28

Dajte priemer s manželom a dáte to. ( 10+56 ) / 2 = 33.

marikahr
257 příspěvků 21.01.17 20:52

@czDanda tu by som garderobu na plesovu sezonu nepocitala, ja predpokladam, ze je to myslene len na „beznu“ prevadzku

czDanda
449 příspěvků 22.01.17 10:19

@dagino @marikahr
právě jsem se dočetla, že pravidla projektu si nastavuje každý sám :
 http://www.lui.cz/…poved-uvnitr

Věříte, že tím ušetříme ohromnou spoustu peněz? :-)

andano
639 příspěvků 22.01.17 14:27

Tuhle hru s oblečením nehraju, ale zkoušela jsem jiné hry. :-)
Předloni jsme v práci „hráli“ v podstatě na barvy, ale tak, že každý týden měl nějaké heslo - modrá je dobrá, komu se nelení, tomu se zelení, tančí mezi pomeranči apod. A kdo hrál, ten se snažil každý den mít alespoň něco v té barvě (chlapci a chlapi), my holky jsme se ladily kompletně a každý den pochopitelně jinak. Docela jsme se s tím vyblbli… (nebylo to jen o barvách, ale i o jiných motivech - flora a fauna, kvadratura kruhu, pruhy všeho druhu… už si ani nevzpomínám). Bylo na tom fajn, že vždycky v neděli jsem vytahala všechno oblečení, které by mohlo připadat v úvahu, naplánovala a jela. Každopádně všichni jsme se pak shodli, že je fajn, že nás to donutilo jednak vytahat kousky, které byly na dně a znovu je oživit, (případně vyhodit) a celkově se zamyslet nad přebytky a nedostatky šatníku.
Teď už pracuju jinde, kde na to lidi prostě nejsou…
Takže si aspoň hraju na vlajky :-) když jedu někam služebně, beru si oblečení jen v barvách, které má ta země na vlajce (naposled Estonsko - modrá - bílá - černá), teď mě čeká Německo (Švýcarsko, Dánsko, Polsko… mi moc nesluší, ale do Řecka se těším. V Itálii se mě pořád někdo ptal na cestu - asi jsem vypadala v národních barvách moc „místně“.)
No a samozřejmě, že sebou těch kusů nemám moc a navíc musím vypadat seriozně - tím se blížím k 33 hodně zespoda.

Tal
7 příspěvků 23.01.17 13:14

Ja si myslim, ze je to celkem supr napad.
Je to ale hodne o tom, jak si to clovek udela. Teprve s tim zacinam. Kdyz jsem vyndala celou skrin a zacala zpet strkat jen veci, ktere budu ty tri mesice nosit, prekvapilo me, ze s tim vlastne nemam zadny problem je vybrat. Byly to proste ty nejoblibenejsi veci, ktere nosim nejcasteji a nejradsi.
Chodim do prace, kde musim dodrzovat urcity dresscode. Nemusim chodit v kostymku, ale casto nosim sukni a kosili, nebo kalhoty a kosili a sako.
Mam zlozvyk, ze si nakupovanim lecim nervy a stres nebo spatnou naladu. Nenakupuji drahe veci (jen dziny nebo kabat si koupim poradny, ale treba triko max za dve tri stovky), ale i tak se to nascita. Dost veci jsem ani nemela na sobe. V dost vecech uz se davno necitim, nebo uz se mi tak nehodi (byla jsem na zrz, tak jsem hodne ladila s vlasama).
Stve me to. Takze od tohoto si slibuji ze mi konecne dojde, ze nepotrebuji tolik veci, ze je lepsi kupovat si kvalitni vecia jen kdyz se ta prvni znici, ze usetrim penize a cas.
Z toho, co jsem si vybrala jsem napocitala celkem 36 kombinaci. Tj. 36 outfitu na 36 dni. A pak zacnu tocit. Toho si nema sanci nekdo vsimnout!
Navic delam mezi samyma chlapama, kteri chodi porad v tom samem, takze…:D

Nepocitam spodni pradlo, ani doplnky, ani boty, ani pyzama. Vylozene jen svrsky. Je ale pravda, ze doplnky moc nepouzivam.

Dala jsem pryc asi polovinu skrine, co im, ze uz nosit proste nebudu a ani jsem za posledni rok nenosila.
Druha pulka ceka na teplejsi obdobi:]

viktorias
199 příspěvků 23.01.17 13:46

@Tal držím palce, chvíľu som sa zahrávala s myšlienkou na capsule wardrobe, ale vyliečila som sa z toho. imogen lamport k tomu napísala pekný článok, jeho podstata bola, že so šatníkom je to ako s ingredienciami v kuchyni, čím viac kúskov máš, tým viac jedál/outfitov vieš vytvoriť. teraz sa hlavne snažím nenakupovať veci, ktoré už v nejakej podobe vlastním. mala som sklony nakupovať úzke čierne sukne, pričom mi ani jedna z nich dobre nepadla. kamarátka tak nakupuje čierne topy s čipkou :-). ale pravda je, že aj tak dookola točím stále rovnaké veci (okrem topánok), lenže ja sa tých, čo nenosím, akosi neviem zbaviť. keď však už mám pochybnosti, tak si tú vec vezmem na seba, zistím, či ju budem nosiť, a potom buď vyradím, ale zaradím do šatníka.

kerrankin  23.01.17 15:58
@Tal píše:
Z toho, co jsem si vybrala jsem napocitala celkem 36 kombinaci. Tj. 36 outfitu na 36 dni. A pak zacnu tocit. Toho si nema sanci nekdo vsimnout!

36 kombinací je hrozně moc! To bych snad nevytvořila ani z plné skříně :-D Já třeba v zimě točím pořád dokola čtyři svetry, tak teď jsem akorát ty ostatní, co stejně nenosím, přesunula ze skříně do krabice. A musím říct, že ta volná skříň se mi hodně líbí.

Četla jsem článek na blogu od holky, co měsíc nosila do práce stejné šaty, nějaké normální černé, měnila akorát doplňky. Nikdo si toho nevšiml, resp. to nekomentoval, jen když pak první den přišla v něčem jiném - sukně a žlutá košile -, kolega jí řekl, že dnes vypadá nějak jinak :-)

Murray
185 příspěvků 23.01.17 16:00

Mě před časem zaujal tento článek

https://www.startitup.cz/…y-den-totez/

A musím říct, že něco na tom bude.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

AlexMonhart: Batoh, co se stane v mžiku psaníčkem

Značka Alex Monhart vyrobila batoh, který se pár tahy změní v... Celý článek

Reklama

Poslední článek: