Minimalistický šatník

Fotoalbum tématu (11) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Mischa88
227 příspěvků 16.2.17 11:13

@czDanda my se snažíme rozdávat zážitky a společný čas. Takže třeba nakreslenou poukázku na výlet někam. Máme to tak zařízené i u dětí. Teď dcera dostala od babičky lístky do divadla a od druhých prarodičů poukázku do akvaparku. Jediný kdo kupuje oblečení je tchýně a ta to má povoleny poněvadž má skvělý vkus a cit. Jinak si věci moc nedáváme. Není to póza, ale co chci si koupím. Případně řeknu manželovi potřebují nové hodiny, tak si je koupím k narozeninám.

Uživatel je onlineMP blanka
2354 příspěvků 16.2.17 11:15

@Mischa88 - váš prístup sa mi páči.

Pýthia
295 příspěvků 16.2.17 12:51
@czDanda píše:
@MariaRuth na vaší VŠ musí být hrozná zima! :-)

Na každé správné VŠ (nepočítám ty nové rychlokvašky v moderních budovách) je zima, ne? Na mojí Alma mater se ani v létě nedá pohybovat bez svetru! :-)

Jordaan
8916 příspěvků 16.2.17 12:52

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:10

Mischa88
227 příspěvků 16.2.17 13:13

@Jordaan No dulezite je, ze oni s ni do toho bazenu jdou. Takze neni to poukaz do bazenu, ale poukaz na cas, ktery jsou ochotni ji venovat. V tom vidim jasny rozdil od sesteho svetru do skolky.

zwedavka
1060 příspěvků 16.2.17 13:14

Soudím, že řešit, jestli je šatník minimalistický je pouhá filosofická debata, jako základní se mi zdá, jestli je funkční, čili jestli mám co na sebe na všechny příležitosti v dostatečném počtu variant.

Mischa88
227 příspěvků 16.2.17 13:16

@zwedavka s tim naprosto souhlasim. A i to se mi zda sakra tezke.

Jordaan
8916 příspěvků 16.2.17 13:18

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:09

Mischa88
227 příspěvků 16.2.17 13:20

@Jordaan Jsem a nestydim se za to.

2354 příspěvků 16.2.17 13:23

@Jordaan vôbec s vami nechcem polemizovať, nemám nič proti vášmu prístupu. Možno len dodám, že ešte lepšie, ako darovať veci podľa svojho vkusu je darovať vec, z ktorej bude mať obdarovaný radosť. Neriešim to ako problém, ale skúsila som si predstaviť, že ja, čo mám rada jazz darujem lístky na klubový jazzový večer niekomu, kto má rád dychovku.

Jordaan
8916 příspěvků 16.2.17 13:33

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:09

Aroosak
627 příspěvků 16.2.17 13:35

@Jordaan Není lepší darovat něco, co udělá radost obdarovanému? Oblečení/doplňky tvoří jen malou část toho, co můžete dát…

Mischa88
227 příspěvků 16.2.17 13:41

@Jordaan Vztahnu to zase k nam. My jsme se takhle dohodli s rodinou a nejblizsima kamaradama a vsem to vyhovuje. Moje holky spis oceni, kdyz se nekam vezmou, nez dalsi panenku. Vam vyhovuje neco jineho, hlavne ze jsou vsichni spokojeny.

Jordaan
8916 příspěvků 16.2.17 13:48

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:08

Klotylka
568 příspěvků 16.2.17 16:05

@Jordaan Tak to ale nemusíte být v rozporu. Jako dárce byste v tu chcvíli asi tušila, že obdarovaná oblečení moc neocení, tak byste jí podle sebe darovala něco jiného, co uznáte za vhodné. Kdybyste věděla, že touží vyrazit to aquaparku, tak byste jí tu vstupenku mohla dát, ne?
Ale rozumín tomu, na co jste reagovala a proč.

Josefka
582 příspěvků 16.2.17 16:36
@Jordaan píše:
@MP blankaMne pripada divne, kdyz nemuzu darovat co chci. Poukazky do bazenu a pod. jsou urcite hezke, ale jako darek dost nudne. Jako darce si chci ponechat moznost darovat neco podle sveho vkusu.

Nejste moje tchýně?? ;-)

Jordaan
8916 příspěvků 16.2.17 22:23

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:04

Jordaan
8916 příspěvků 16.2.17 22:25

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:03

2354 příspěvků 16.2.17 22:35

Jordaan -Teraz s vami súhlasím. Nepáči sa mi, ak sa budúci darca dieťaťa priamo opýta, a ono mu povie, čo mu má kúpiť. To je potom iba ako obchodná záležitosť, a celá tá radosť pri očakávaní neznámeho, to prekvapenie, sa stratí. Ak viete vypozorovať aj bez vypytovania, čo dieťaťu urobí radosť, je to to najlepšie. Hovoríme, samozrejme o dieťati. Pri mládeži alebo dospelých z blízkej rodiny by mi už to, že na otázku dostanem odpoveď, ktorá ma navedie, tak nevadilo.

chev
187 příspěvků 17.2.17 08:43

@czDanda Já nejraději dostávám knížky, klidně dětské s krásnými ilustracemi, o umění, fotografii. Hned na druhém místě jsou lístky do divadla/kina/na výstavy/výlet. Od babičky pravidelně dostávám peníze a koupím si, co chci/potřebuji - na darování peněz nevidím nic špatného. Lepší variantu mám s mamkou, která mi k Vánocům „koupí“ něco na sebe - jdeme do obchodů spolu, takže si to užijeme a já si při té příležitosti něco vyberu - loni třeba nové boty, předloni kabát. Fakt je, že toho moc nepotřebuju, ale loni jsme se přestěhovali do nového bytu, zařídili jen tím nejnutnějším a tak si třeba k narozeninám „přeju“ mini altánek na zahradu :-).

Mischa88
227 příspěvků 17.2.17 08:43

Taky mi přijde divné si říkat o konkrétní dárek. Když jsme tedy ve vlákně o minimalismu, přijde mi, že jsme zamořený dětskými předměty. Kamarádka má ještě fungující prarodiče a mají celkem 8,, Ježíšových,, návštěv. Pro všechny jsou děti jedina pravnoučata, takže to u nich po Vánocích vypadá jako v hračkářství. Vyprávěla příhodu, jak už ani děti nechtěly rozbalovat další dárky. Jak tedy vypadaji Vánoce u vás?

chev
187 příspěvků 17.2.17 09:01
@Mischa88 píše:
Taky mi přijde divné si říkat o konkrétní dárek. Když jsme tedy ve vlákně o minimalismu, přijde mi, že jsme zamořený dětskými předměty. Kamarádka má ještě fungující prarodiče a mají celkem 8,, Ježíšových,, návštěv. Pro všechny jsou děti jedina pravnoučata, takže to u nich po Vánocích vypadá jako v hračkářství. Vyprávěla příhodu, jak už ani děti nechtěly rozbalovat další dárky. Jak tedy vypadaji Vánoce u vás?

No a teď si představte, že obě děti mají narozeniny v období vánoc, jedno chvíli před a druhé hned po, a do toho máte narozeniny ještě i Vy… To je teprve akce a proto ty dárky prostě musíme trochu „zorganizovat“. U nás se řídíme jednoduchým pravidlem - dítě dostane jednu věc, co chce, jednu, co potřebuje a na rodinu zbudou knihy, zážitky, vstupenky/kroužky a po domluvě nějaké oblečení/hračky - dárek od babičky, že bude s dítětem chodit jednou týdně na cvičení, je bezkonkurenčně nejlepší a dcera hlásí, že jí cvičící babičku přinesl Ježíšek. Prostě nechci, aby moje děti nedělaly o svátcích nic jiného, než rozbalovaly… Takto mají radost z dárku, který opravdu chtějí, nemáme zaskládaný pokojíček a následně si celý rok užívají plavání/cvičení atd.

chev
187 příspěvků 17.2.17 09:16

@Jordaan Když obdarovávám děti kamarádů, v rodině, tak se vždycky rodičů zeptám, co by si děti přály, nebo co by se jim hodilo. Protože jim prostě nechci dávat to jedno autíčko navíc ale něco, co bude mít smysl. A pokud dětská dušička prahne po tričku se závojem a falešném copu jedné pro mě neskutečně otravné populární princezny, tak to prostě koupím, i když s tím vnitřně nesouhlasím :-).

Artefakt
419 příspěvků 17.2.17 12:10

Já se při obdarovavani dětí taky ptám rodičů. Nechci slyšet konkrétní hračku, ale spíš o co se zrovna v té době dítě zajímá. Ne všechny holky mají rády panenky a kluci zase nutně závodní auta.

Mischa88
227 příspěvků 17.2.17 12:14

@chev tak to si dovedu představit zcela živé od začátku listopadu do konce ledna slavíme ( prarodiče, sourozenci a naše děti) kromě Vánoc 9!!! narozenin a svátků! Je to úplný peklo. A ještě obě strany rodiny dělají sváteční jeden druh dortu. Měla jsem ho ráda, teď už ne :))) vidím, že s tou otravnou princeznou máme stejný problém…Nejradši bych ty copy a rukavičky zapalila…

Edit: z pochopitelných důvodu svátky už neslavime a snažíme se je ignorovat. Když se během tří let narodily tři děti, jejich narozeniny se napasovaly mezi narozeniny tchýně a moje.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek