Mladá móda?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
DRW
2040 příspěvků 30.4.13 19:56

Tezko muzete chtit po mladych slecnach jakychkoliv postav, aby se oblekaly hezky a elegantne (tim nemyslim nudne, muze to byt i totalni ulet, ale oku lahodici, dobre padnouci a promysleny, experimentujici etc.), kdyz doma nemaji predlohu / vzor ve vlastni matce, tete, babicce. Pokud se jeji nejblizsi oblekaji spatne ani ona divka na tom nebude o mnoho lepe, hned dalsi vzor jsou spoluzacky a dostupnost hadriku za relativne maly peniz a opet absentujici zpetna vazba od rodicu, ze to neni vhodne etc.

A tak budeme potkavat lehce az tezko tonazni divciny napresovane do maleho obleceni, prosvitajici leginy, vylizajici podprsenky etc.

K tomu obecne prezentovana moda pro mlade je v tomto stylu, tak se moc nedivme.

Ja jsem vedla sve deti k opacnemu extremu, ale na druhou stranu mely dobry i spatny vzor, tchyne neni zrovna zosobneni elegance, vkusu etc. Dokaze na sebe naskladat podivne kousky absolutne neladici. Nastesti to na nich nezanechalo zadny vliv. A tak jedno ditko miluje barvy v obleceni a druhe ujizdi na me nenavidene cernocerne kombinace, kterou obcas necim ozivi.

Mariahh
53 příspěvků 7.5.13 21:28

Som v puberte, ale rozhodne si neobliekam žiadne mini-pidi a podobné. Často vidím, ako ostatné machrujú, že nakupovali v NewYorkeri, pre nich je to vrchol módy. U nás je to trošku opak. Vlasy väčšina nosí vyčesané v cope a k tomu čelenky. Sukne nenosia, iba ak na fotenie, ale to dopadá katastrofálne. Tlstejšie nosia bokovky (veď ako inak a poistia to opaskom), potom vyzerajú ako mafiny. Furt chcú mať sexy oblečenie a potom sa čudujú keď na nich vykrukuje nejaký pedofil.

Minky
125 příspěvků 7.5.13 22:20

Moje dvanáctiletá dcera nabyla přesvědčení, že na svá (zatím) neexistující prsa NUTNĚ potřebuje podprsenku. Navštívily jsme tedy New Yorker a jen jsem zírala, jaké „prádlo“ obchod nabízí v mini velikostech - průstřihy na všemožných místech, peří, krajky… připadala jsem si jak v Erotic City… :-D Odešly jsme bez nákupu.

Dahllie
2222 příspěvků 7.5.13 22:45

@Minky Jestli máte možnost koukněte v M&S. Tam jsou rozumnější.

bassetlady
89 příspěvků 7.5.13 23:41

Já hlavně stále nějak nemůžu pochopit, že daným slečnám nevadí, že jsou s prominutím „vyžrané“.

littlewingel
85 příspěvků 8.5.13 08:52

@real.blond Tu zpevněnou část punčoch vídám já naopak i na hodně hubených slečnách, ale jistě se najdou i ty silnější. Vezmou si přesně nějaké mini kraťásky nebo sukni, ale už jim nedojde, že jsou kratší než zpevněný sed u punčoch. Tuhle jsem viděla na jedné slečně dokonce vzorované punčochy, bílé s černými srdíčky, na zpevněné části už vzor chyběl a tak by si toho všiml i slepý, navíc to byl ten typ kraťasů se zvýšeným pasem odhalující půlku zadku, krásná podívaná.
Edit:překlep

Příspěvek upraven 08.05.13 v 10:08

real.blond
6688 příspěvků 8.5.13 09:58

@littlewingel asi si mysli, ze jsou sexy!:-)

Příspěvek upraven 05.11.15 v 21:37

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.13 10:46

@bassetlady Niekde som čítala výsledok štúdie čo ukazovala, že je dnes toľko obéznych ľudí, že to mladý považujú za štandard a nemajú potrebu s tím niečo robiť pretože tak jednak vypadá každý tretí a jednak je okolo hromada omnoho obéznejších, takže sa cítia uplne v norme. Ja teda niesom žiadne tintítko, ale svoje kilá navyše si uvedomujem, pokladám za zlé, bojujem s nimi a patrične sa obliekam keď už nič iné..Na druhú stranu verím, že keď sú v obchode dostať mikrominisukne do veľkosti 52 tak niekto proste siahne na koniec stojanu, vezme legíny a nerieši..

Audrey.Piper
412 příspěvků 8.5.13 11:44

@Minky Já bych koukla do Takka, tam mají v dětském oddělení nejen takové ty nulky bez výztuže, ale i s tenkou vrstvou molitanu a jsou docelá hezké (i když minule měli s nějakym ujetym potiskem :D ) Ale nemají kostice, takže jestli chce dcera regulérní podprsenku…

bassetlady
89 příspěvků 8.5.13 20:33

@Lenka M.
to zní logicky, ale trošku se to tluče s kampaní proti modním časopisům a modelkám ( pozor nechci se zastávat anorexie a bulimie - fuj). ale viz jiná diskuze zde, spíše se mi zdá, že být hubená je ostuda. Sama jsem velikostně mezi 36 a 38 ( s problémovými místy - hlavně „rajtky“ pod zadkem :-) ) a už jsem si několikrát vyslechla od naducaných dam, že jsem líná se najíst. A že bych mezi mladými holčinami ( cca 13 -17) viděla nějakou hubenou to si vůbec nevybavím. Ale největší tragedii je - kolik je tlustých dětí, až mi občas přechází zrak co chodí za mastodontíky ve věku kolem 10 let. To snad ti rodiče nemají soudnost, nebo slepě věří tomu, že z toho válečci vyrostou??

Minky
125 příspěvků 8.5.13 23:12

@Dahllie ok, díky za tip, mrknu tam.

Minky
125 příspěvků 8.5.13 23:18

@Audrey.Piper Dceru podezírám, že chce podprsenku jen proto, že ji nosí spolužačky. A teda musím říct, kam já se hrabu na její spolužačky! :-) Myšleno váhou a velikostí poprsí. A díky za tip, mrknu tam.

CallMeFrankie
261 příspěvků 9.5.13 08:01

Ej veru, asi pred rokom som narazila na jednu takú slečnu, ktorá mi zmenila život. Doslova :) Ako sorry, ale 100- kilové mláďa kosatky narvané v minisukni ( moje oči, bez legín), s prsiami visiacimi až na pupok, to bolo niečo. A ja, mladá žaba, aj v lete v nohaviciach, lebo snáď nebudem ukazovať tie svoje chudé krivé nohy, som v tom momente zmenila trasu, vletela do obchodov a odišla som v krásnej sukni, ktorú som si hneď aj na véckach prezliekla. A hoci s tým sebavedomím je stále problém, hoci aj fotím, aj všetko, pekná si neprídem, ale obliekam sa tak, ako som vždy chcela, pekne a originálne.
A k téme, problém je v tom, že si prídu v norme, že keď na seba narvú to, čo 50-kilové spolužiačky, budú rovnako sexi. Akurát ma desí, že do toho rodičia nezasiahnu, pretože osemnástky vyzerajú ako vyžité ( a vyžraté) tridsiatky.

budox
619 příspěvků 9.5.13 08:51

Chyba není v hadrech, chyba je v postavě

Morže
1094 příspěvků 9.5.13 09:32

Já tedy nevím, kudy chodíte, ale zas takových exemplářů tzv. velryb, které se narvou do malého znám jen jednu a pak jsem nedávno viděla ještě jí podobnou slečnu.
Kdykoliv jí vidím, chci si rozmixovat oči a ještě je to taková pipina, která si o sobě myslí, že před ní každý chlap padne nad její pneumatikou kolem pasu, kterou ráda zvýrazňuje a ty její křivé buclatější nohy, které ráda nosí v legínách bez sukně a k nim nejlépe tričíčko o dvě velikosti malé…
Má ale nádherné vlnité husté dlouhé vlasy. Nj cikánka…
A ne nemám jí ráda, stejně jako ostatní její kamarádky, které si taky libují v ukazování pneumatik, ale ony jsou o něco hubenější…
A nejlepší na tom je, že jsou ve stejném věku jako já nebo jsou mladší a já jsem ta, která se prý obléká jak důchodkyně… zabít zabít zabít…

Staniela
75 příspěvků 10.5.13 14:01
@Lenka M.
@Lenka M. píše:
@bassetlady Niekde som čítala výsledok štúdie čo ukazovala, že je dnes toľko obéznych ľudí, že to mladý považujú za štandard a nemajú potrebu s tím niečo robiť pretože tak jednak vypadá každý tretí a jednak je okolo hromada omnoho obéznejších, takže sa cítia uplne v norme. Ja teda niesom žiadne tintítko, ale svoje kilá navyše si uvedomujem, pokladám za zlé, bojujem s nimi a patrične sa obliekam keď už nič iné..Na druhú stranu verím, že keď sú v obchode dostať mikrominisukne do veľkosti 52 tak niekto proste siahne na koniec stojanu, vezme legíny a nerieši..

asi to tak bude, je jich většina boubelatých, tak je to hold normální. Já jsem byla na základce jediná tlustá holka ve třídě, posmívali se mi a styděla jsem se. Naštěstí jsem se z TOHO časem dostala a na srazu po 18 létech byly třídní hvězdy pěkné nakynulé maminy a mě nikdo nepoznal.

Roseline
2319 příspěvků 10.5.13 16:04

Nelíbí se mi slepé následování trendů. Roztrhané džíny jsou in, koupím si je. To samé např. legíny, vansky, conversky, válenky, kroksy, krajkové kozačky, ocvočkované věci, maskáčové věci, věci s knírkem, neonové barvy, mentolová, high-low sukně/šaty atd…
Většina se snaží držet krok, nerespektuje estetiku, svůj barevný typ, své proporce.
Chybí mi v tom něco osobního - neříkám, že každý musí být za každou cenu originální a nápaditý. Myslím si, že styl člověka je v něčem jiném, než být oblečený podle nejnovější módy.

Existuje hodně kousků mladé módy, co mě iritují. Většinou jsou to opravdu ty, co zrovna letí. Jsou všude (a málokomu opravdu sluší).
A přitom nelze vždy říci, že by dané věci byly pekelné. Jsou pekelné v určitém „kontextu“ (některé věci mi však připadají děsné vždy a všude - např. tenisky na podpatku, kroksy).
Dobrým příkladem jsou legíny. Mohou být slušivé, pokud slečna zná svou postavu a ví, jak na ně (tím myslím, že i ne zcela hubená slečna v nich může vypadat hezky - za předpokladu, že legíny jsou z dobrého materiálu a má přiměřeně dlouhý vršek).
Bohužel, popularita legín je velká. A čím více lidí je nosí, tím větší je procento lidí, kteří v nich budou vypadat blbě.
Základem je koupit legíny ve své velikosti a z dobrého materiálu, aby nikde nic neprosvítalo (bohužel to vídám čím dál tím častěji).
Potom podle svých proporcí zvolit vhodný vršek. Často čtu argumenty, že legíny dělají hezkou postavu. Není to pravda, legíny zvýrazní úplně všechno. co normální kalhoty/sukně mohou schovat. Ani všechny štíhlé slečny by legíny neměly nosit - dívky s postavou „skinny fat“ (přirozeně štíhlá, ale nezpevněná) v tom také nevypadají dobře. Prostě si myslím, že samotné legíny rozhodně nejsou lichotivé, pokud se vaše nohy neblíží dokonalosti.
S nedostatečně dlouhým vrškem dále souvisí i rýsující se kalhotky a „camel toe“.
A zrovna dneska jsem viděla ještě i další legínový jev: tentokrát se přiznám, že slečna měla sice postavu do legín, ale úplně to zabily obrysy kalhotek (extra viditelné, napadlo mě, jestli se jí „nesrolovaly“ nohavičkové kalhotky) a šílené žmolky na zadku a stehnech.
Vždycky si říkám, jestli by slečna nevypadala lépe třeba v úzkých kalhotech, chce-li za každou cenu upozornit na svou postavu.

A ještě nemám ráda argumentace typu „legíny jsou pohodlnější než kalhoty“ - to pyžamo taky a nechodím v něm venku :-)

Roseline
2319 příspěvků 10.5.13 16:14
@neversaynever píše:
Vrchol byl, když jsem včera viděla 100kilovou holčinu narvanou v mini-pidi kraťáskách ze, kterých vykukovaly o hodně delší kalhotky.

Nedávno jsem viděla na internetu (Votočvohoz, nešla mi teď dohledat) diskuzi, zakladatelka dala svoji fotku v mini kraťáskách a ptala se, zda je může nosit. Slečnu bych označila jako průměrné postavy s trochu silnějšími stehny. No prostě kdyby měla nohy zakryté, tak vypadá štíhle, ale prostě opravdu neměla nohy na kraťasy (ale neříkám ani, že byla tlustá!).
Většina odpovědí by se dala rozdělit do dvou skupin:
a/ ne - silnější nohy
b/ ano - přece se nebude v létě pařit v dlouhých kalhotách
Tedy možnost např. delší kraťasy nad kolena, capri pod kolena (nedejbože sukně a šaty na denní nošení) snad ani nepadla.
Takže bych řekla, že i silnější dívky si řeknou, že v džínech se přece nebudou potit, je léto, v létě nosí kraťasy všichni a neřeší to.

budox
619 příspěvků 10.5.13 16:28

@Rosaline
naprostý souhlas, k legínám by měli prodávat aspoň půl kila soudnosti

baví mě jak tady na diskuzích všichni vědí, co je vhodné, co ne, chlubí se pekelnými úlovky z ulice a pak se tu rozběhne krásná diskuze, kde vedle sebe leží slova legíny, xxl, velikost 56 a všichni si vesele radí, kde je mají nejlepší :o), už nevím co to bylo za vlákno, chci na to rychle zapomenout

Tebah
4257 příspěvků 10.5.13 16:38

@budox Zaprvé to bylo pro těhotnou, kde bych to fakt nehrotila a za druhé i xxl může nosit legíny, ale musí mít správnou velikost, aby jí neprosvítaly a musí přes ně mít něco, co jí schová alespoň zadek. Pak nevidím problém.

Roseline
2319 příspěvků 10.5.13 16:43
@budox
Souhlasím s @Tebah - ale chápu, jak jste to myslela, na ulicích také často potkávám silnější dívky s krátkým trikem.
Ale jak jsem psala ve svém příspěvku výše:
@Roseline píše:
Mohou být slušivé, pokud slečna zná svou postavu a ví, jak na ně (tím myslím, že i ne zcela hubená slečna v nich může vypadat hezky - za předpokladu, že legíny jsou z dobrého materiálu a má přiměřeně dlouhý vršek).

Silnější slečna si třeba může vzít legíny a tuniku/šaty (samozřejmě vhodné k legínám) do půl stehen, ke kolenům a výsledek může být slušivý.

MP Barbucha
3716 příspěvků 10.5.13 21:16

Chápu, že se Vám to nelíbí, ale zabít? Fakt?

@Morže píše:A nejlepší na tom je, že jsou ve stejném věku jako já nebo jsou mladší a já jsem ta, která se prý obléká jak důchodkyně… zabít zabít zabít…
Morže
1094 příspěvků 11.5.13 00:13

@MP Barbucha Šmarja snad mě nebereš doslova?! Kam sme se to jen dostaly :)

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek