Mňamky z mimibazaru!

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.13 17:00

@MP Barbucha
Moje nejedlá dcera byla dítě druhé a takové rady na ní skutečně neplatily. Navíc do dvou let jen plakala a NIKDO dodnes nezjistil proč. My byli šťastní, že jí ty králičí bobky! V nemocnici jí nenakrmil nikdo, jen ji dokázali zavodnit. Přesto hlady neumřela. A ano, byly chvíle, kdy jsem měla chuť vybít naši rodinu a mít už KLID.

waw
336 příspěvků 3.5.13 17:03

Nikdo nevaříte kečup doma? Myslela jsem, že je to běžné stejně jako marmelády nebo zavařované okurky ;-) S tímto kečupem teda já nemám nejmenší problém.

arpa
1250 příspěvků 3.5.13 17:04

@cibetka 1 Aby bylo jasno, u nás ten kečup jí syn - ten až takové problémy s jídlem nemá, dcera kečup nejí :-). Na kapačkách málem skončila, když si jednoho krásného dne podobně jako vaše dcera umanula, že nebude pít :-(. Takže rozumím a opravdu jsem ráda, že v tom nejsem sama (i když to fakt nikomu nepřeju, dokonce ani té řadě chytráků, kteří nás v průběhu let obdařili nejednou nevyžádanou radou).

@MP Barbucha My jsme to řešili, kde se dalo. Např. psycholožka (konzultovaná v době, kdy mladší sourozenec nebyl ani v břiše) se vytasila s tím, že je to o postoji rodičů k jídlu, atd. = přeloženo „naše vina“, protože já jsem určitě taky anorektička :-). To jsme teda o moc chytřejší nebyli - jak píšu výše, jsme gurmáni a rádi jíme odmala (a troufám si říct, že můj muž skvěle vaří a lecos mě naučil). Asi nejvíc mi nakonec pomohla rada dětského doktora, který mi řekl v podstatě dvě věci:
1. dávejte jí to, co má ráda
2. dělejte, že na tom, co jí, nezáleží
Takže my to už prostě tolik neřešíme. Samozřejmě máme zájem na tom, aby jedli pokud možno zdravě, na druhou stranu neděláme z ničeho obrtabu (ani z fastfoodu), protože si myslíme, že zakázané ovoce nejlíp chutná.

MP Barbucha
3716 příspěvků 3.5.13 17:17

@arpa No jasně, bohužel mezi psychology je dost blbců, někdy vrtím hlavou nad tím, co jsou schopni lidem říct. Ještě horší mi připadají takoví ti new age chytrolíni, jedna paní, která dělá něco esoterického (nějak mi to splývá) například tvrdila, že když dítě dostane rakovinu, tak je to proto, že na sebe bere skryté bolesti rodičů (a pak samozřejmě, že když si u ní zaplatíte nějaké kurzy, tak se zbavíte všeho skrytého a Vaše dítě rakovinu nedostane). Bohužel tuto příhodu znám z vyprávění, kdybych byla u toho, tak normálně půjdu a dám jí pár facek.
S tím zakázaným ovocem máte pravdu, taky nedělám kovbojku z ničeho (ani ze sladkého), ale čím dál víc si myslím, že mám prostě štěstí, že kluci jedí dobře nějak sami od sebe :-)

arpa
1250 příspěvků 3.5.13 17:19

@MP Barbucha New age chytrolíni - pánbůh s námi a zlý pryč :-) Na obranu psycholožky - řekla to vcelku normálně, ale já jsem byla v té době dost chytlavá na všechny náznaky viny na naší straně.

Příspěvek upraven 03.05.13 v 17:20

MP Barbucha
3716 příspěvků 3.5.13 17:19

@arpa
Já im říkám esoteroristé :-)

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.13 18:29

Ta poslední debata o dětské psychologii mě zaujala. Mám totiž velké starosti s mladším synem (12 let), který si výrazně libuje v junk food nejhrubšího zrna: párky, kečup, hranolky, pizza, čokoláda, chipsy, pizza. Nesnáší ovoce a zeleninu, s výjimkou vařené kukuřice.

Nechápu, jak k tomu došlo: my jako rodiče to nejíme, starší syn (14 let) to také nejí, naopak z něj roste foodie vyžívající se v rybách, těstovinách a zeleninových salátech. V restauracích rád ohromuje číšníky připravené na klasickou „dětskou“ objednávku smažáku s hranolkami objednávkou ryby, kterou sní do posledního kousku, přičemž ryby servírované vcelku si na talíři sám obratně vykostí příslušným příborem.

Mladší ovšem syn setrvale vyžaduje svoje oblíbené blafy a jsme hodně šťastní, když se nechá přemluvit alespoň na smažený kuřecí řízek s vařeným bramborem (doprovodný salát obratem předá spolustolovníkům).

Doma ty jeho oblíbené sajrajty nemíváme, ale dvanáctileté dítě už se dokáže samo obsluhovat z různých zdrojů na cestách do školy a ze školy, nehledě na to, že někdy sama ustoupím, když vidím, že by prostě k večeři nic jiného než párek nesnědl a zítra by se stejně pohodlně dokrmil dle libosti ve školním bufetu.
Ten propastný rozdíl v preferencích mezi bratry si nedokážu vysvětlit - u rodičů to neodkoukal a jako batolata jsme je krmili oba stejně (domácí „přesnídávky“ z králičího masa od babičky a vařené zeleniny, mačkané a strouhané ovoce a zelenina z vlastní zahrádky).

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.13 19:14

@Lola
Jak se může obsloužit sám v bufetu? Má na to peníze? Tak mu je nedávejte. No a když nechce jíst to, co připravujete pro rodinu, ať si připravuje jídlo sám, včetně svačin z toho, co je doma. Soudím, že ho to dlouho bavit nebude. Vysvětlila bych mu nová pravidla v klidu a byla nad věcí. A v restauraci si objednává sám? Dejte na výběr několik normálních jídel a když nebudou vyhovovat, jíst nebude. Bez rozčilování. Ale chápu, že to chce velké sebezapření.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.13 19:47

@cibetka 1 Peníze dostává hlavně na pití, protože někdy (dlouhý rozvrh + sportovní kroužek) bývá ve škole třeba až do 17:00, a nechci mu dávat s sebou láhev s vodou kvůli váze už tak dost těžkého batohu. Považuji za úspěch, že jsme mu vymluvili Coly a Fanty, a kupuje si minerálky (hlášení a kontrolu mám od staršího bratra). Svačiny připravuji poctivě doma (pečivo s různými pomazánkami, sýrem, šunkou), to naštěstí jí, ovšem když dlouho dávám pomazánky a sýry, už remcá, že by to chtělo „zase šunčičku“ - kupuji ovšem zásadně kvalitní, nejdražší šunky, žádný salám.

Máte pravdu, že s tím zúženým výběrem v restauraci je to asi nejlepší cesta, jak dosáhnout pokroku a určitě se tím budu řídit.

Hodně mě ale trápí, že naprosto odmítá jakoukoli syrovou zeleninu a ovoce. Nucením a vyhrožováním to nemá smysl, tak jsme to zkoušeli hrou (obdobou „flašky“): losovali jsme různé pochutiny, kdo co zobne. Když na něj vyšel dílek mandarinky, všichni jsme spustili aplaus, jak mu závidíme, že to jsme všichni chtěli - veden svou přirozenou soutěživostí a ambiciózností to dobrovolně strčil do pusy, ale úplně se mu navalilo, prostě to nemohl pozřít. Myslím, že tady už by to nejspíš psychologa chtělo.

arpa
1250 příspěvků 3.5.13 19:50

@Lola Dost možná se synem nenaděláte nic, každý z nás konec konců má nějaké chuťové preference (třeba můj dědeček prakticky nejedl maso, ujížděl na sladkých jídlech, můj strýc jí zeleninu jen prohnanou přes prase :-)…).
Navíc k tomu ta nastupující puberta… možná byste tvrdým přístupem stejně ničeho nedosáhli. Opatření a postupy, které popisujete, se mi zdá v rámci možností OK.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.13 19:52

@Lola Klidek synator leze do puberty:). Dbejte na o aby mel dostatek dobre stravy doma a pak mu par junk food neublizi.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.13 20:15

@Lola
Třeba mu syrová zelenina skutečně nedělá dobře, nemá cenu nutit, když by mu „navalovalo“. Každý se musí věkem k něčemu projíst, u někoho jsou to olivy, u někoho holt mandarinky. Hlavně aby měl na výběr z alespoň trochu zdravých věcí a víc bych neřešila. Už jen to, že pije minerálky je naprostá bomba, to nedokáže spousta dětí.

Akitaken
4960 příspěvků 3.5.13 21:41

Poznamka pod carou. Holandsky syr typu Eidam miva mezi 45 - 48%. Konec poznamky pod carou :-)

tv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.5.13 12:18
@Karoleenah píše:
@Bugatti Špagety se afaik vaří tak osm deset minut max, to by ty párky mohly přežít, pokud špalíky z nich nakrájené nebudou úplně prťavé, spíš je otázka, kolik špaget lze do jednoho párku napíchat, aniž by ten párek rupnul… najednou mám taky chuť to experimentálně prověřit! Asi počkám, až si @pehot koupí špagety a pak porovnáme výsledky. :D

Tak jsem to musela vyzkoušet. Udělala jsem tedy pouze čtyři kousky. Vařeno 8 minut, dva praskly, v těch bylo asi sedm špaget. V těch, co vydržely, bylo špaget pět nebo šest. Neochutnala jsem to, připomíná mi to sentinely z Matrixu :D. Manžovi jsem mňamku nepředkládala, aby si počvachtal, zato si čvachtali pejsci-jeden dorazil zbytek párku, druhý vyfasoval baštu. To bylo pošušňáníčko! Ovšem nemá to žádnou vypovídací hodnotu, občas mám pocit, že kdybych se jim do misky vys*ala, tak to spořádají s chutí stejnou.

Gräfin
2642 příspěvků 4.5.13 12:25

@tv počkejte až na vás přijdou ochránci zvířat :)

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.5.13 12:25

@tv
Tak to by u nás ani ten pes nežral. Ale oceňuji odvahu a věnování času takové krávovině. :), já bych na to neměla /ani ty surovniny/

Mylady2
12413 příspěvků 4.5.13 12:47

@tv Ježíš ten je pěkný :-) jak na to pěkně v pozoru čeká

tv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.5.13 12:57

@Gräfin Spíš aby na mě nepřišel psychiatr. :D
@cibetka 1 Já to udělala pouze kvůli místním ženám. Špagety doma byly a pro párek jsem poslala manžu (to je tak senzační slovo, že ho snad začnu běžně používat! :D )
@Mylady2 jj, kvůli jídlu se umí pěkně vyšponovat :D

real.blond
6688 příspěvků 4.5.13 13:00

@tv to je krasny pejsek!:-)

tv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.5.13 13:27

@real.blond Díky, vyřídím!:)

real.blond
6688 příspěvků 4.5.13 13:28

@tv jak zpusobne sedi a jeste ty privrene oci! Jen promluvit:)

Karoleenah
2322 příspěvků 4.5.13 14:21

@tv Sentinely z Matrixu!! To je úplně přesné. :D Očekávám noční můru, kdy budu prchat v lodi a za mnou se poženou kusy párků se zuřivě máchajícíma špagetama… Každopádně klobouk dolů a pozdravujte psa, ten můj by si s tím taky určitě poradil.
http://blogdebrinquedo.com.br/…tinel-03.jpg

tv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.5.13 14:33

@Karoleenah Já si ty sentinely představovala spíš v žaludku, jak tam řádí :D.
Pesanovi veškeré pozdravy vyřídím, vy toho svého také pozdravujte :).

continuity
5853 příspěvků 7.5.13 00:12

Ad nejedici deti: hlavne zustat v klidu. je mi jasne, ze je to tezke, hlavne kdyz detsky lekar prudi. mne se stalo v roce a pul starsi. jedla vzdy mizerne, pak jeste chytla nejakou hepranginu, pak nejedla uz vubec a nechtela ani pit, jedine stesti, ze jsem ji jeste vecer kojila, tak se ta laktace zas rozjela a jinak taky skoncime na kapackach.

pak jsem mela stesti a narazila jsem na knihu: Aby deti spravne jedly. Neresi tam jidelnicek jako takovy, ale system stravovani. na rodicich, jestli si spravne vzpominam jsou dve veci:CO bude na stole a KDY to tam bude. dite si ma vybrat KOLIK a CEHO sni.
ve stravovani deti maji vyznam predevsim zakazy. tudiz jestli chce snist jenom pulku veci z obeda, jedine, co resim je, jestli jsou to zdrave veci. nemutim, snazim se s ni domluvit, kdyz vidim, ze na jidlo jenom nema cas.

od ty doby neresim nic, jenom nedavam misto obeda cokoliv, aby snedla alespon neco. a div se svet, zacla relativne normalne jist (stale toho sni mene jako mladsi sestra s pracovnim jmenem zroutek, jenomze ta ma taky mnohem rychlesi metabolizmus)

k te syrove zelenine: mladsi neji, krome okurky vubec nic, ale ji ji varenou a to je taky dobre. ovoce taky jenom presnidavky. neresim, jednou k tomu dojde nebo taky ne, podstatne pro mne je, ze misto toho si neda hranolky, ale vyvar.

Grossularia
3204 příspěvků 7.5.13 22:20

Trošku se vrátím k původnímu tématu - tohle mi poslal manžel :)
http://www.cilichili.cz/…imibazar.jpg

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek