Mňamky z mimibazaru!

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 16 Další »
gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.13 20:56

@blacken Ty spagety!!! To je tezkej kalibr ale zasmala jsem se :0 Jezis a ty knedle! :)

Příspěvek upraven 30.04.13 v 20:59

NicoleK
107 příspěvků 30.4.13 20:58

@blacken
tak to moje babičky by se asi hanbou propadla, kdyby tohle měla někomu podávat na stůl. Jestli se paní vymlouvá na náročnost a zdlouhavost kynutého těsta, tak si může udělat z těsta jinýho, nechápu..

blacken
2464 příspěvků 30.4.13 21:05

@NicoleK No, nebo si je dokonce koupit - i to by asi bylo kynutým knedlíkům podobnější… Ale vysvětlujte jim to :-D

Ty knedlíky jsem dokonce viděla v reflexu jako ukázku blafu ze školní jídelny… mám dojem :-D

Campanelle
1991 příspěvků 30.4.13 21:06

@Bugatti Ochutná, to ano, ale jen ochutná, rozhodně to není hlavní součást stravy takového dítěte. Ne nadarmo má tato voda označení TUV teplá užitková voda, nevhodná k pití kýmkoli.

Karoleenah
2322 příspěvků 30.4.13 21:08

@blacken Jó, ty z Reflexu byly ještě lepší, máznuté džemem a zasypané moučkovým cukrem, taky si je vybavuju. A myslím, že byly z nějaké nemocnice…

blacken
2464 příspěvků 30.4.13 21:09

Jo! Tady jsou ještě fotogeničtější:-D http://img.reflex.cz/…_blaf-v3.jpg?v=3

Olinka
2582 příspěvků 30.4.13 21:10

Když jsem naposled od babičky vyfasovala domácí bramborové knedliky, první den jsem je měla se špenátem, druhý den pokrájela na kousky a zasmahla na pánvi se zeleninou a sýrem (jako takovou náhradu italských gnocchi) a třetí den jsem je zasypala mákem a cukrem a polila rozpuštěným másílkem. Ale nevypadalo to tak divně jak plátek kynuté knedle přelitej rozmačkanýma jahodama…
(A stejně si nedovedu představit kynuté knedle s jahodama - ty patří přece do tvarohových!)

Mylady2
12413 příspěvků 30.4.13 21:12

@blacken aaaaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuu
moje oči
asi budu muset mamce vyčinit, že mi upírala vitamín C když dělala knedlíky plněné jahůdkama vařené mňam :-)

Mylady2
12413 příspěvků 30.4.13 21:13

@Olinka nenene moje maminka dělala i kynutky s jahodama:-) ale nejradši jsem je měla se švestkama…

Karoleenah
2322 příspěvků 30.4.13 21:14

@blacken uuuu, tak to asi nakonec není džem, na to to moc teče… a ten strouhaný tvaroh! :D Se picnu.
Můj děda byl docela nedávno líný koulet játrové knedlíčky do polívky, tak to s nima udělal stejně, udělal váleček a naplátkoval. Jenže matka nad tímto vylepšovákem brblala tak mocně, že od toho děda upustil a tento víkend už byly zase knedlíčky kulaté. Ale musím říct, že to bylo mnohem míň střelené, než tyhle kupované knedle nasladko, chachá. :D

blacken
2464 příspěvků 30.4.13 21:15

@Olinka No, ono je i nějaké jiné těsto, nejen tvarohové… ale přece jen chutná trošku jinak… a i kdyby to chutnalo stejně, vypadá to, jak kdyby na tom něco umřelo :-D

@Mylady2 Pochopím i kompot… ale tohle… to je mimo moje chápání :-D

continuity
5853 příspěvků 30.4.13 21:17

@Campanelle no jasne, tepla voda neni k piti, ale radsi se nepidim, kolik TUV moje ani ne dvoulete dite vypije ve vane. vetsinou i s penou do koupele.

sunar jsem pravda nedelala nikdy, a vodu jim davam pit studenou, ale stejne bych zrovninka toto moc neresila.

NicoleK
107 příspěvků 30.4.13 21:29

První stránka receptů Co dům dal - na vlastní nebezpečí

http://www.mimibazar.cz/recept.php?… gothaj, hořčice, eidam + cokoliv

http://www.mimibazar.cz/recept.php?… - opravdu kulinářský zážitek

Iv_Sm
1597 příspěvků 30.4.13 21:33

@Karoleenah Ďakujem. Il Mercato, Pavillon a Koishi sú brnenské top of, v tom sa zhodneme:) Nedávno som bola na plese, kde catering robila Valoria a príjemne ma prekvapili, aj ich menu na ŠFF vyzerá veľmi dobre. Tak už končím s OT a prajem nám všetkým budúci víkend dobrú chuť :)

misial
1396 příspěvků 30.4.13 21:56
@Bugatti píše:
Tohle je lidová tvorba matekcosifurtstěžujížemajímálopenězažemusíkupovattonejlevnější a jsou líné pořádně uvařit.

Tohle mě právě snad nejvíc zaráží - vařím si (nijak složitě) prvním rokem na privátě s určitým omezeným rozpočtem, ale mívám ovoce, zeleninu, sóju, rýži, bílý jogurt s musli, občas nějaké luštěniny a podobně, nijak moc se neomezuju, naopak si koupím i věci, které bych rozhodně nepotřebovala, ale u nákupů přemýšlím, a tipla bych si, že většina mých jídel nevyjde dráž než ty blafy, možná i naopak. Jako já neříkám, že když se člověk potřebuje zbavit zbytků, nevymyslí všelijaké kombinace, smažený chleba ve vajíčku nebo placičky ze zbylé strouhanky s vejcem od řízků mi připadají normální, ze starších rohlíků by šla udělat žemlovka - ale kydat do toho podravku, „aby to mělo šmrnc“, vydávat to za mňamku k běžné přípravě a ještě to prezentovat formou receptu, to už je silně na pováženou…

Karoleenah
2322 příspěvků 30.4.13 22:02

Kristýna D. (Kiki33) ID 249019
Jaká je vaše nej… omáčka na těstoviny
Dejte mi prosím tip, jaká je ve vaší rodině nejoblíbenější omáčka na těstoviny. Pořád vařím dokola jenom jednu, chtěla bych zkusit i nějakou jinou:-)

Gabriela M. (gabana) ID 20983, mimibazar.cz/gabana1 (29.4.2013, 12:08) DNES
No nevím jestli to sem můžu vůbec psát, at neskončím v Pekle na talíři My jedeme v konzervách…vepřovku z Lídlu a k tomu přidat Špagetku od Hamé, trošku kečupu, prohřát…u nás to je nej, sice čunárnička, ale dělám je jako rychlovku když nestíhám. I když kluci by to mohli jíst ob den

Danis S. (danis) ID 364 (29.4.2013, 11:38) DNES
My jsme měli včera: na másle nebo oliv. oleji trochu osmahnout šunku na proužky, lehce osolit(já dávám sypký bujon z DM drogerie-je tam i sušená zelenina a je bez glutamátu), přidat zakysanou smetanu a mražený hrášek. Pak už ne moc dlouho vařit, nebo do toho rovnou dát horké těstoviny a promíchat, aby ten hrášek byl krásně zelený a ne příliš měkký. Všem to moc chutná…i dětem a syn na to dokonce nedává ani kečup může se udělat i s normální smetanou, ale já to tou zakysankou trochu odlehčuji, po normální 33% mě pálí žáha…

nikola J. (jedlicka77) ID 105971 (29.4.2013, 11:35) DNES
V létě zavařuju - rajčata, papriku, cibuli, česnek, bylinky, cuketu, cukr, protlak, sůl, olej, ocet - vše podle chuti - rozvařím, rozmixuju a zavařím do sklenic a pak už jen orestuju maso, kydnu omajdu, dochutím solí, česnekem.
Ještě jsem udělala jednu omajdu - ale to dělám těstoviny bez masa - rozmixované vlašské ořechy, bazalka, čili paprička, olivový olej, sůl, strouhaný parmezán - natlačím do skleniček od přesnídávky, uchovávám v lednici - uvařím těstoviny a do horkých přidám lžíci směsi - podle chuti a podávám.
Nebo - orestovat slaninu, česnek, sušené rajčata a do toho vmíchat těstoviny.
Na oleji rozpustit tavený sýr, zalít mlékem, provařit, přidat bylinky dle chuti, česnek, šunku, jak kdo má rád a těstoviny - nebo brambory s vařenou brokolicí.

Zuzana S. (rybkabezvody) ID 156533 (29.4.2013, 11:33) DNES
my děláme tuto: http://www.recepty-na-dobroty.cz/…spagety.html

misial
1396 příspěvků 30.4.13 22:25

@Karoleenah Úplně nerozumím příspěvku - Gabriela hnus, ale ten zbytek mi nepřipadá až tak hrozný, Vám jo? Jen mě silně zaráží "Všem to moc chutná…i dětem a syn na to dokonce nedává ani kečup " :-/

Karoleenah
2322 příspěvků 30.4.13 22:29

@misial To já si jen tak repostuju, co mě na tom jejich skvělém fóru zaujalo…
A rozpouštění taveňáku na oleji v příspěvku Nikoly mě docela bere. A vlastně mě tak nějak obecně fascinuje, že na mimibazaru není snad jediný recept na sýrovou omáčku, kde by se nerozpouštěly kýble taveňáku…
Ale Gabriela je nejlepší, mě totiž vlastně nikdy nenapadlo, že by se tyhle konzervy daly mixovat i mezi sebou! :D

continuity
5853 příspěvků 30.4.13 22:39

Proboha lidi, proc to tam ctete, kdyz je vam z toho blivno?

jinak u nas se delala modifikace chleba ve vajicku tak, ze se opekly dva krajicky chleba z jedne strany, pak se na panev hodilo rozslehane vajicko a na to se prcli ty chleby. no bylo to taky vyborne, akorat ja spolzackam zavidela tu klasiku, co nosili k svacine. a nahoru pak cibule, okurka, kecup (ten uz dnes nejim) a domaci klobasa (tu zas nemam). nazvala jsem to jako dite: kazde ine.

Bazinga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.13 23:01

Blacken zadna potrefena husa, ikdyz Vam to tezko vymluvim. Ja tam pouze nakupuji. Jen toto vecne mektani o MMB uz je stary a dost omlety. Ale kdyz Vas to bavi, tak vesele pokracujte.

Bugatti
4086 příspěvků 30.4.13 23:04

@Campanelle Moje tchýně si tak vařila rozpustné kafe. Lžičku instantu, dvě lžičky cukru a teplou vodu z kohoutku.

Atlacoya
2790 příspěvků 30.4.13 23:19

Zkouska, 1 - 2 - 3 zkouska…

http://i.mimibazar.cz/h/bc/i/78.gif

Chacha, taky jsem drsny ajtak, co umi pridavat tyhle smajliky. Tenhle je extra hnusny, to co si cpe do pusy mi pripomina neco, co by se rozhodne jist nemelo.

Akitaken
4960 příspěvků 30.4.13 23:23

Mě pořád vrtá hlavou, jak je možný, že ty špagetový párky při vaření nepopraskají? Nebo jsou to plasťáky?

eveK
334 příspěvků 30.4.13 23:43

@Campanelle Jste mě trochu zaskočila s tou vodou. Lékařka nám doporučila do jednoho roku převařovat kojeneckou vodu a pak už údajně můžou i vodu z kohoutku. A na přípravu Sunaru má voda mít asi 40stupňů a bojler ohřívá na víc, tak nevím, co je špatně? My pijeme vodu z kohoutku všichni, tak je asi jedno, jestli je teplá nebo studená, ne? Prosím o vysvětlení

zuzaroza
729 příspěvků 1.5.13 00:08
@eveK píše:
@Campanelle Jste mě trochu zaskočila s tou vodou. Lékařka nám doporučila do jednoho roku převařovat kojeneckou vodu a pak už údajně můžou i vodu z kohoutku. A na přípravu Sunaru má voda mít asi 40stupňů a bojler ohřívá na víc, tak nevím, co je špatně? My pijeme vodu z kohoutku všichni, tak je asi jedno, jestli je teplá nebo studená, ne? Prosím o vysvětlení

Cituji z dtest.cz: Může se k vaření používat teplá voda?
Teplá voda – je jedno, zda dodávaná dálkovým teplovodem, ohřívaná centrálně nebo vlastním bojlerem či průtokovým ohřívačem – není určena k pití ani k vaření, i když se vyrábí z pitné vody a splňuje požadavky na jakost.
Nebo: http://www.kohoutkova.cz/…valita-vody/

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 16 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek