Móda a Váš protějšek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.13 19:25

Myslela jsem si kdysi, ze meho partnera moda vubec nezajima, ale problem byl v tom, ze bytostne nesnasi nakupovani (nejen) obleceni. Jeho nakupovani spocivalo v tom, ze si proste koupil bez premysleni a zkouseni prislusnou vec v prvnim obchode, do ktereho vesel - hlavne, aby to mel co nejrychleji za sebou.

Ted chodime nakupovat spolu. Mam prehled, kde se jednotlive veci daji koupit, a on ma nastesti velmi konfekcni postavu, takze vetsinou nakoupime hned v prvnim obchode. Nektere veci mu kupuji i sama. Pro nej je proste nakupovani nocni mura. Veci, ktere ma doma, umi dobre kombinovat a vi, co mu sedi.

Muj dedecek taky nesnasel nakupovani (hlavne to zkouseni a obchazeni ruznych odchodu). Babicka mu kupovala obleceni temer 50 let a myslim, ze ji byl velmi vdecny. Holt, kazdy mame neco.

Příspěvek upraven 24.02.13 v 23:34

Sibyla
2646 příspěvků 24.2.13 20:01
@Luara píše:
@Sibyla Muž je nádoba křehká. Žena se z nějakého záhadného důvodu oklepe lépe.

Pamatuji se na výrok Albíny Palkoskové, která byla v padesátých letech vězněná, že ženy obecně snášely vězení lépe. „Uvězněný muž je jako lev v kleci, je poražený a chce umřít. Žena je spíš lasička, hledá, jak přežít a kudy uklouznout.“

Chari
541 příspěvků 24.2.13 20:11

Neřekla bych to tak ostře, ale souhlasím s @corleone
Jestli přítel nenosí věci špinavé a roztrhané, tak bych to nechala být, jestli jo tak bych je zašila a častěji prala.
Můj partner se nezajímá o módu, ale ví co se hodí na jednání, do divadla i na ples (to dělá výchova). A že ve volném čase nosí hlavně džíny a manžestráky? Pokud je to čistý a neroztrhaný, tak to nepovažuju za problém. Jasný, něco jiného by mohlo být elegantnější.. ale je to prostě jeho život a jeho osobnost. Pokud chce pomoct s nákupem, mluvit umí a řekne si, pokud ne taky dobře - nerada dlouze nakupuju. :)

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 24.2.13 22:39

Myslím, že by mohl slyšet na to, že by se vám v trochu jiném oblečení líbil ještě víc.
Akorát se obávám, jestli se vám změnou šatníku zavděčí, jestli třeba nejste ten typ, co si „vždycky něco najde“.
A s tím přitahováním - třeba jste si nepřitáhla vy jeho, ale on vás ;).

stric
762 příspěvků 24.2.13 22:47

Začala bych asi tím, že bych určitou nespokojenost se svým protějškem nešla rozebírat na internetové fórum.
A třeba jste si vzala věčného kluka a začínáte pro něj být stará. Být vámi, poohlídnu se po nějakých dobře padnoucích džínách a pořídím si mikinu.

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.13 22:50

@kayav Přesně.Vždycky když se „oháknu“-vysoké podpatky, šaty, doplňky, make-up, tak je manželovi blbé jít vedle mě v obyčejných džínách a mikině s kapucí. Že prý si připadá, jak když ke mně nepatří. Když minule lovil ve skříni, co by ladilo s mým outfitem, a zjistil, že tam nic není, jeli jsme zakrátko do nákupního centra a pořídili pár „důstojnějších“ věcí. Teď už je to lepší. Ale je pravda, že chtěl on sám od sebe, mně na tom tak nesejde…

lindiste
348 příspěvků 24.2.13 23:15

Neřeším, stačí, když si představím, jak bych reagovala já, kdyby mi můj drahý začal mektat do toho, co nosím či nenosím, a podobné aktivity mě rychle přejdou. Přitom oba jsme každý stylově úplně někde jinde a taky nemůžu říct, že bych se mi všechny jeho ohozy líbily (o vhodnosti by se taky dalo diskutovat), stejně tak předpokládám, že on taky není zrovna odvařený ze všech mých kreací ;)

blacken
2449 příspěvků 24.2.13 23:27

Podle mě se to nedá brát předem, jako výběr „vhodného“ protějšku. Co když jsou třeba delší dobu? U 19 kluka nepovažuju trička a džíny za problém. Ale člověk tak nějak očekává, že se bude vyvíjet… Když daleko od -nácti považuje džíny za vhodný oděv do kanceláře, tak už je to jiné.
Takže bych mu asi naznačila, že tohle není nic moc a chtělo by to změnu. A nutit ho k tomu? To fakt ne.
Ale spíš než trička a džíny mi vadí neschopnost vybrat si správnou velikost - co tak pozoruju, tak chlapi maj opačnou tendenci než ženy, a vybírají si všechno větší. To, že jim kalhoty bez pásku padaj a švy na ramenou u triček maj někde u loktů neregistrujou :-D

chinin
2788 příspěvků 25.2.13 01:34

Naprosto souhlasim!

Skoro se az divim, ze zde zatim nepadla rada, ktera drive ci pozdeji padne ve vsech zdejsich diskuzich na podobne tema, a sice partnerovi „nenapadne“ nezadouci kousky „omylem“ vyhodit, znicit pri prani apod.

@corleone píše:
Mám k tomu dvě věci:
  1. Kupovat někomu k svátku tričko, které se MNĚ líbí a jemu ne, je sobecké a manipulativní.
  2. Vyvodit z rezignace na módu psychiatrickou diagnózu mi evokuje diagnózu zoologickou.
cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.13 08:24

Vzhledem k tomu, že muže jsem poznala v obleku a i nadále je to jeho nejčastější oděv, nemám co vytknout. Nehledě na to, že bych si ani nedovolila něco vytýkat, nebo zasahovat do jeho šatníku. Je svéprávný, ví kam co se hodí a dokonce pozná, kdy je potřeba učinit výměnu o obnovu svršků. To si také svéprávně obstará sám. Nebavilo by mi chodit s ním po obchodech.
Nevzala jsem si malé a nevychované dítě, přece.

chinin
2788 příspěvků 25.2.13 08:55

@cibetka 1
Presne tak.

Osobne mam docela averzi na teze, jak muze nenapadne prevychovat, ze muze je nutno si nejdriv vychovat, jak predelat muze k obrazu svemu… Na to mam vzdycky tendenci reagovat ve stylu, ze az budu mit potrebu nekozo vychovavat, poridim si dite nebo psa. :-) Myslim, ze dospely muz (jako partner, kamarad etc.) by mel byt predevsim hotova svepravna osobnost.

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.13 08:57

To je pravda, protože někoho převychovat nelze. Možná ho trochu nasměrovat, inspirovat, ale změny na sobě samém musí provést sám. A i to je někdy náročné.

i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.13 09:27
@chinin píše:
@cibetka 1Osobne mam docela averzi na teze, jak muze nenapadne prevychovat, ze muze je nutno si nejdriv vychovat, jak predelat muze k obrazu svemu… Na to mam vzdycky tendenci reagovat ve stylu, ze az budu mit potrebu nekozo vychovavat, poridim si dite nebo psa. :-) Myslim, ze dospely muz (jako partner, kamarad etc.) by mel byt predevsim hotova svepravna osobnost.

Manipulaci tohoto typu tady ale nikdo nedoporucuje. Na druhou stranu, je treba si uvedomit, ze vztah jako takovy vas take formuje, jako osobnost. (A pokud ne, mate sakra problem.)

guinejske_prase
178 příspěvků 25.2.13 09:32

Raděj jsem nečetla všechny příspěvky, protože bych se určitě rozčílila :))

Je pravda, že vzhled a oblečení u mě asi hrají roli při výběru protějšku. Pokud by byl muž oblečen nedbale a mně nesympaticky, pravděpodobně by utrpěl celý dojem z něj (ale možná taky ne, zatím jsem se s tím nesetkala).

Každopádně žasnu, kolik žen má pocit, že by mělo muže vychovávat a předělávat k obrazu svému. Vy byste si to nechaly líbit? Já teda ne a očekávám to stejné od svého partnera. Svého muže respektuji a myslím si, že jsou věci, do kterých nemám právo mluvit. Ano, můžu říct, že toto se mi na něm nelíbí. On mi taky dá najevo, co mi podle něj sluší a co ne. Já k tomu pak třeba přihlížím, když se oblékám - na rande si vezmu to, co vím, že má na mě rád. Ale kdyby za mnou přišel s tím, že „hele, tohle je fakt špatný, je mi z tebe trapně a vsaď se, že si o tobě všichni na ulici myslí, že jsi špindíra/štětka/lesana, protože takhle to píšou na jedné internetové stránce“, tak bych s ním asi udělala krátký proces. A abych nebyla pokrytec, tak stejný přístup, jaký očekávám od něj, praktikuji i já. Koneckonců nemám ho jako módní doplněk :)

Dahllie
2222 příspěvků 25.2.13 10:20

Snažím se nenápadně usměrňovat. Začalo to tím, že jsem drahému vysvětlila, že Havlovky se už pěkných pár let nenosí a k jeho výšce by to chtělo prodlouženou délku kalhot. Následovalo to společným výběrem vhodnějšího svetru ke kabátu než toho co nosil snad už na základní škole. A teď mě asi čeká usměrňování v podobě lesku košile, nějak se mi včera vzhlédl v lesklém hedvábí. A dneska mám v plánu pořídit mu polo-shirt. Nosí stále košile, ale na výlety bývají méně praktické a sám nákupy odmítá. A už pět let se mu snažím do šatníku podsunout jinou barvu než černou. Neúspěšně.

i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.13 10:25

@guinejske_prase Abych byla uprimna, muj satnik se dost promenil, za poslednich nekolik let, co jsem se svym soucasnym partnerem. Z velke casti je to proto, ze (krome toho, aby to bylo pohodlne a libila jsem se sama sobe) se chci libit i jemu. Kdyz mi neco pochvali (napr. sukni), rada si ji vezmu znova, kdyz si spolu nekam vyjdeme. Kdyz mi pochvali ‚sexy krivky‘ v nejakych satech, priste si treba koupim podobny strih. A rada nosim veci, ktere mi kupuje (tedy hlavne jsou to sperky). Takze podle me ma muj partner zasadni vliv na muj soucasny satnik, potazmo i na muj soucasny vkus. A vetsinou je to partner, kdo me upozorni, ze v necem vypadam disproporcne (cti dela ti to velky zadek), kdyz to sama z nejakeho duvodu nevidim. U vetsiny kamaradek a znamych jsem pozorovala podobne zmeny. Je to podle vas manipulace z partnerovy strany?

@guinejske_prase píše:
Ale kdyby za mnou přišel s tím, že „hele, tohle je fakt špatný, je mi z tebe trapně a vsaď se, že si o tobě všichni na ulici myslí, že jsi špindíra/štětka/lesana, protože takhle to píšou na jedné internetové stránce“, tak bych s ním asi udělala krátký proces. A abych nebyla pokrytec, tak stejný přístup, jaký očekávám od něj, praktikuji i já. Koneckonců nemám ho jako módní doplněk :)

Jako ze byste deset let s nekym zila a on nic a pak byste jednou rano vstala a tohle. Tak vyloucit se to asi neda. Chapu, ze by nekdo mel takovouhle filozofii uz od zacatku, ale s takovym si snad zadna zena pri smyslech nic vaznejsiho nezacne.

Příspěvek upraven 25.02.13 v 12:48

i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.13 10:35
@Dahllie píše:
A teď mě asi čeká usměrňování v podobě lesku košile, nějak se mi včera vzhlédl v lesklém hedvábí.

Vypada to, jako byste mluvila o malem diteti, ne o zivotnim partnerovi… Mozna byste se mela spis snazit poradit nebo nabidnout pomoc. Z takovychto vyrazu, podobne jako @guinejske_prase a @chinin, vidim rude.

stric
762 příspěvků 25.2.13 10:40

@Dahllie A co je tak strašně špatného na černé barvě?

aailyyn
807 příspěvků 25.2.13 10:42

Nijak, protože když mě v pubertě přesvědčovali, že existují i jiný boty, než okopaný tenisky, taky jsem to nechtěla slyšet a podpatky byly sprostý slovo. Musela jsem si k tomu dojít. Násilím nikoho nezlomíte a buď se k nějakému vkusu a estetice prokouše sám nebo mu to bude nadosmrti úplně jedno a nebude chápat, proč má takovou poddružnost řešit. To, že se člověk zamiluje a nevšimne si, je naprosto normální. Partnerovo nejmilejší zavazadlo je orvaný batoh, je otřesně nedochvilný, nepořádný… pak, když prozřete, si musíte dát dohromady jedna a jedna. Buďto mě to štve a jsou to maličkosti a nějak to přežiju nebo mě to štve natolik, že to nejsem s to překousnout. A z druhé strany: partnera určitě na vás štve asi milion dalších drobností. (Nechápe, proč si kupujete třicátý pár bot a jak proboha můžete jíst ústřice.) Takže jestli pak někdo prohlásí: „Kvůli batohu se s ním nerozejdu,“ tak není jiná rada, než to neřešit. Pokud chodí čistý, upravený a ví, k čemu je hřeben… Předpokládám, že s takovým, který to neví, by si žena, která o sebe alespoň trochu pečuje, ani nezačala.

aailyyn
807 příspěvků 25.2.13 10:57

Jo a ještě bych ráda dodala, že jakýkoli nátlak („Počkej, já tě změním“), nakupování věcí dle svého vkusu taky vnímám manipulativně. Kdyby se mně někdo snažil pomoct, zatímco já o to nestojím, taky ty věci letí na dno skříně. Okamžitě. Pomoci můžete tam, kde je pomoc chtěná a přijímaná. Ne tam, kde je odmítaná. Jasně, že elementární péče o zevnějšek je pro mě osobně naprostým standardem. Nicméně se jsem schopná smířit s představou, že pro určité lidi není a nikdy nebude. Přes veškerou osvětu. Někdo se na ni chytne, někdo ne, ať děláte cokoli. Chytit se musí ale především sám a především ho musíte motivovat pozitivně. Osvětu nelze šířit pod tlakem. Šla bych na to metodou pozitivního příkladu. Jsem upravená, jsem to ale stále stejná já, nestala se ze mě fiflena, prostě na sebe stíhám dbát tak nějak mimovolně k tomu všemu. Standardem je upravený svět. Lidi se rádi druží, někam patří. Třeba mu to pak začne být divné, že do vámi vytvořeného modelu standardu, kde jsou všichni upravení, tak moc nezapadá. A jestli mu to nedojde nebo nechce, tak to prostě vzdejte. Lámání na sílu by bylo tím spíš marné.

Dahllie
2222 příspěvků 25.2.13 11:00

@i-vana Bylo to s trochou nadsázky, která však v písmenkách je těžko čitelná. Nejsem matka, která by dítěti nutila tričko se Spidermanem, protože se líbí mně zatímco on má raději Star Wars. Jen drahému říkám, jaké oblečení je vhodnější a jaké méně s ohledem na situace, protože se o to nikdy nezajímal, ale chce se oblékat adekvátně situaci. Všechno probíráme spolu, není to tak, že bych mu přinesla růžovou košili a nutila ho ji nosit. Stejně tak on mluví k tomu, co si kupuju já. Všichni přece potřebujeme nějaký náhled zvenčí.

@stric, jde o to, že nenosí vůbec žádnou jinou barvu a je to trochu smutné a monotonní. A přitom by mu jiné barvy slušely.

stric
762 příspěvků 25.2.13 11:07

@Dahllie No co, já ho chápu. Mě kdyby někdo navlíknul do barev, nedostane mě ven z baráku, protože budu mít depku a budu si připadat jak idiot.
Je možné, že ty barvy by mu ani neslušely, jen si to myslíte. Když se člověk cítí špatně, nesvůj, nepohodlně a sám sobě se nelíbí, nevypadá dobře, i kdyby oblečení jako takové byl zázrak sám. Chcete snad radši partnera, co z dálky sice vypadá vesele, ale sám je smutný?

chinin
2788 příspěvků 25.2.13 11:10

S vetsinou mych partneru jsme byli „kompatibilni“, i pokud jde o „vizualni stranku“.:-) Jeden muj ex ovsem preferoval „velmi casual“ styl (dziny, manzestraky, kostkovana kosile, velky svetr, batoh,.. vse vice mene v prirodnich barvach). Bylo to navic v obdobi, kdy jsem chodila do prace oblecena dost formalne, takze kdyz jsme spolu po praci nekam sli, vypadali jsme dost nesourode. Napadlo me dokonce, ze vypadam jako jeho matka.:-) Ale hned zpocatku jsem si to sama pro sebe „vyresila“ tak, ze pokud se obleka ciste a respektuje dress code specialnich prilezitosti (divadlo, pohreb atd.), je to ok - proste na bezne noseni (tam, kde neni dress code) „ma svuj styl“. Jak uz nekdo psal vyse, partner neni muj modni doplnek. :-)

Sailorette
1594 příspěvků 25.2.13 11:24

Dřív, když jsem měla nějakého kluka (chacha, to už je sto let), tak stačilo vyjádřit názor, že tohle nebo tamto by se mi na něm líbilo víc a on celkem ochotně zakoupil společně vybrané kusy. Nesnažila jsem se ovšem nikdy udělat z hippíka šampóna, jak jsme tehdy říkaly, z rockera sportovní typ atd. Elegána jsem se nesnažila dělat z nikoho, jelikož mě to ani nenapadlo, před těmi patnácti lety.
Teď, když mám přítelkyni, tak se slzou v oku vzpomínám na to, jak ti chlapci byli přizpůsobiví, a to dobrovolně prosím, myslím, že jsem nikdy s nikým manipulovat nemusela. Nevím, jestli je to věkem nebo pohlavím, ale například moje současná žena se obléká..no..podle mě příšerně. Ne proto, že by nevěděla, co se sebou, ale protože jí se prostě LÍBÍ a do města se HODÍ (argument: vždyť to nosí spousta lidí) kroksy, pohorky pro všechny příležitosti, moonboots (!!!)divné propínací svetry, šusťákovky, kabáty se vzhledem spacáku..atd. O koupi podprsenky vhodné velikosti a střihu ani nemluvím. Jakákoliv poznámka, návrh ve smyslu tohle by ti slušelo, pochvala, vše je marné a zbytečné, takže jsem to vzdala, jen sem tam zakoupím nějaký kus, o kterém si myslím, že by ho mohla vzít na milost. Podle přítelkyně se prostě manžestráky do divadla hodí, protože jsou to černé kalhoty a spotrovní šusťáková taštička přes rameno je úplně ok na vánoční koncert v synagoze. A co je nejhorší, je přesvědčená, že má pravdu. Já se podle ní oblékám jak do divadla nebo jak na návštěvu k prezidentovi, např. business sukně a tričko + podpatky nebo baleríny. Nejvíc komplimentů dostanu, když mám džíny či džínovou sukni a barevné bavlněné triko, plus žabky.
A co tím elaborátem chci říct (kromě toho, že se chci postěžovat), holt buď vám ostatní vlastnosti partnera tuhle odívací nemožnost zastíní a Vy se na to vykašlete a nebo Vás to štve tak, že je to pro vás neúnosné a pak tradá o dům dál. V tomto případně prostě podle mě jiná možnost není, protože jsou bohužel jedinci, které nepřesvědčíte a sami k jinému názoru nedojdou, protože nemají pocit, že by tápali, naopak se k Vaší smůle už našli. Jojo, život je boj:) Ámen.

GalianosjednimL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.13 11:34

@Eves No, má to ještě jednu rovinu. Sám mám černý mini batoh Mil-tec, protože mi připadá natvrdlé kvůli stylu nosit totálně přecpanou tašku na ntb, jak to u těch „Lepremierovců“ vidím v metru. Taky mne děsí, že bych z toho stál křivě jak některé dámy zde v Inspiraci, co mají v ruce tašku velikosti armádního vaku na bazuku. A vkusný batoh? Paradoxně ten, co tu dala Ada má totální základ v českých a ruských báglech pro pěchotu, někdy v druhé světové, takže fakt tápu. Batoh bude batohem.
Ano, nechtěl bych mít asi vedle sebe G.I.Jane v kapsáčích. Ale nehroutím se z hader. A perlustrace toho, jak muž bydlí apod?
@Luara To bych chtěl vědět, jak by jste změřila můj vkus a výbavu bytu (vzhledem k tomu, ze přede mnou pokoj vlastnila studentka Knížáka, nic jsem neměnil). V rámci toho, že žiji geometrii, Mondrianem, a u požadavků na svatbu jsem vyjednával, zda 4 lidé nejsou mnoho a nejde to zkrouhnout :) :)tu fakt není co měřit. A pořizovat si protějšek? To teda docela napovídá.
@uu Nerika se mi to nejlepe, ale chlapi jsou od prirody holt trochu tupejsi a vetsinou nedavaji hlubsi smysl tomu, co zeny resi a rozebiraji, vcetne jejich satniku.Ty, co to delaji, nejsou druh, ale anomalie na druhu. Tim chci rici, ze je fajn, kdyz je nekdo postrci, oni to fakt nevidi. a mame vetsi sklon resit situaci, az nastane.Jsem taky premyslel co si vezmu na Malostranskou k Vam a nakonec jsem opravdu pretvarku hodil za zada. Respektuji, ze promoce, svatba, prebirani ceny z rukou prezidenta a diplomaticka schuzka jsou situace, kdy je povinnost o tom premyslet, ale dal bych to nehrotil. Pokud opravdu nekdo vyhori a neni to poza, patrne se sam nezvedne, to uz by fakt musela byt echt osobnost.

Omlouvám se, že píšu zase tatarsky.

Příspěvek upraven 25.02.13 v 12:54

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek