Móda a Váš protějšek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
real.blond
6688 příspěvků 25.2.13 11:35

@Sailorette teda:-( to Vam nezavidim! Obleceni je jedna vec, ale nemohla bych byt s nekym, za koho bych se stydela.. Kdyby muz vyrazil napr. do „nobl“ restaurace (nebo divala), kde jsou vsichni min. v kosili nebo rovnou v obleku a on mel manzestraky a basic triko.. Tak bych se za nej stydela a byl by to pro me problem

Alexandra76
36 příspěvků 25.2.13 11:37

Ahoj, můj protějšek by si na sebe klidně vzal i tričko s maxi flekem od večeře, kdybych ho neupozornila, takže já to jeho oblíkání musím režírovat :-D

Sailorette
1594 příspěvků 25.2.13 11:43

@real.blond Říkám si, nebo spíš naučila jsem se říkat si, že přítelkyně prezentuje sama sebe, je dospělá, takže moje ostuda to není. Ale příjemné mi to není.
Taky jsem zaznamenala, že někdy, když jdeme ven a já se vyfiknu, tak pak přítelkyně bezradně stojí u skříně s tím, že vedle mě bude vypadat blbě, ale bohužel při neochotě zakoupit nějaké „normální“ oblečení nakonec stejně vybírá z toho výše uvedeného. Dokonce jsem se přistihla, že se někdy naopak snažím přizpůsobit já jí, abychom nevypadaly vedle sebe tak nevyrovnaně a jako že k sobě vlastně ani nepatříme, což mě na sobě štve.

Amonute
360 příspěvků 25.2.13 12:12

Ten môj je ťažko prírodný a technický človek. Ryby, príroda, polovačky, vŕtanie sa v útrobách auta či motorky, cvičáky so psom… Bol schopný (doma aj von) nosiť to isté rozťahané tričko až kým by sa a ňom nerozpadlo… Našťastie si dal povedať a uznal, že medzi ľudí ako taký strašiak chodiť nemôže, resp. nemal by. Mladé pekné telo síce vyzerá k svetu aj v polorozpadnutom tielku Bruca Willisa s motorovým olejom aj za ušami, ale to je na inú debatu… :D
Nebol zvyknutý kupovať si inde ako u číňanov, diskontoch a armyshope (jeho najlepšie veci pochádzali odtiaľ), ale dal sa nahovoriť na to, že tá drahšia (kvalitejšia) vec mu dlhšie vydrží a teda sú to dobre minuté peniaze. Chvíľu to trvalo, ale po vysondovaní jeho predstáv som zistila, že sa mu veľmi páči letecký štýl, ale nejak sa nedostal k tomu začať ho nosiť. Pred pár rokmi (keď sme boli ešte študenti :D) som ho dotiahla aj s mamou do obchodu, kúpila mu koženú leteckú bundu a slnečné okuliare. Nedal to najavo, ale tešil sa z tých vecí, veľmi preveľmi a ej či mu to prisalo/pristane.

Aj keď sa to niekedy nezdá, človek ktorý nepôsobí ako módny nadšenec má predstavu o tom čo je to „dobre vyzerať“ a občas sa to líši od toho čo v tom čase nosí. Teda toho môjho stačilo iba nasmerovať.

i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.13 12:17
@Amonute píše:
Aj keď sa to niekedy nezdá, človek ktorý nepôsobí ako módny nadšenec má predstavu o tom čo je to „dobre vyzerať“ a občas sa to líši od toho čo v tom čase nosí.

Naprosto souhlasim.

Caralina
916 příspěvků 25.2.13 12:41

A proč by měl nosit casual košile, když chce nosit trička? Nejste jeho matka, on je dospělý muž a může si snad nosit co chce. Osobně, být vaším partnerem, poslala bych Vás do háje, osobně taky nosím nejraději džíny a partner, který by mě chtěl násilím narvat do sukní by dost pohořel.

real.blond
6688 příspěvků 25.2.13 13:30

@Sailorette no.. Ale potom je chyba, ze Vy se snazite prizpusobit ji, zatimco ona Vam evidetne vubec.. Samo, ze jste kazda za sebe, ale ja bych se citila blbe a brala bych nas jako „celek“.. Neco jako kdyby muz mluvil sproste na miste, kde by se to nehodilo nebo jedl rukama spagety v restauraci, nebo co ja vim:) proste bych se za nej stydela a neumela se povznest nad to, ze je sam za sebe..

guinejske_prase
178 příspěvků 25.2.13 14:52

@i-vana
Však tam píši, že to dělám podobně.. při společně tráveném čase přihlížím k tomu, co na mě rád vidí a vyhýbám se tomu, o čem vím, že se mu to nelíbí. Nicméně že se něco nelíbí jemu neznamená, že se nelíbí mně (logicky, jinak bych takovou věc v šatníku neměla) a proto to nosím při příležitostech, kdy nejsme spolu. Při nákupu běžného oblečení k jeho preferencích nepřihlížím, to už mi zavání přílišným zásahem do mého „já“, které mám právo měnit jen já sama :)

Příspěvek upraven 25.02.13 v 16:05

Sailorette
1594 příspěvků 25.2.13 15:11

@real.blond No jo, to máte těžké, dejme tomu rodinné oslavy. Když jdeme slavit k mojí rodině, obleču se hezky, protože vím, že sestra i moje mamka na sebe dbají a budou vypadat taky pěkně. Když jdeme k přítelkyni, vezmu si džíny a triko, protože když se vyparádím, tak budu chtě nechtě overdressed, z pohledu rodiny. A jelikož už poslouchám rádoby vtipné kecy ohledně veganství, nechce se mi poslouchat další ohledně oblečení. Zajímavé ovšem je, že u nás si přítelkyně vůbec nevhodně ustrojená nepřijde:)

Morže
1094 příspěvků 28.2.13 10:55

Přítel je IT. Je silně technicky a racionálně smýšlející. Ale občas má své manýry, nad kterýma občas kroutím hlavou. Jako jeho odpor ke košilím, čepicím, šále, rukavicím, pantoflím, nebo kraťasům. Nicméně obléká se jednoduše, ale neurazí to - černé, nebo klasické džíny od vietnamců, jednobarevná trika od Adidas (jedině Adidas, protože se hrozně potí a trika od nich dobře sají pot) a pak nosí hrozný bundy a mikiny. Jeho boty mě taky štvou - jsou věčně věku špinavý, ale jako nebudu učit třicetiletýho chlapa čistit boty, nebo nedejbože abych mu JÁ jeho boty čistila. Nicméně už mě jednou poprosil, abych s ním šla na nákup kalhot a pomohla mu nějaký vybrat a naštěstí hledá jen ty nejklasičtější nejjednoduší střihy kalhot, takže nehrozí, že by se mi ukázal v rozervaných džínech s extrasuperkool nášivkou. U mikin taky odmítá kapuce - není přece žádnej puberťák, aby to nosil. Což schvaluju :))

Ale ta jeho paličatost k některým kusům oblečení - za to bych ho praštila něčím :) pak si stěžuje, že je mu zima, když nemá čepici, šálu ani rukavice a když mu řeknu, ať si to veme, tak začne frkat… A v létě, kdy jsou tropický teploty, tak má vždy a všude uzavřenou obuv a džíny…

Každopádně na akce jako divadlo, ples, svatba a ta se obleče adekvátně, i když mě rád provokuje, že si tam veme místo košile svoje trika :)

MPSkrolew
1850 příspěvků 28.2.13 12:27

@Sailorette Víte co, mě už to s..e!!! Vegetariáni, vegani ani makrobiotici by se neměli přizpůsobovat ostatním ani náhodou, a zrovna tohle je naprosto každého věc! A podobně nikdo, kdo má buňky na to se hezky obléct, by se neměl přizpůsobovat těm, kteří jsou toho neschopní nebo jim na tom nezáleží! Ani náhodou!!! (Nemluvím samozřejmě o nevhodnosti oblečení vzhledem k příležitosti.) Je mi úplně jasné, že si chcete oddechnout od poznámek, které už beztak zažíváte kvůli svému veganství, a proto se tedy raději ohledně oblečení při návštěvě přizpůsobuje rodině. Ale přesně i proto jsou takové poznámky vysílány a nutí ty poznámkované podlehnout. Z celého tohohle mechanismu je mi nanic. Tyto poznámky jsou projevem neúcty a nedostatku respektu k druhému člověku a žádné vysvětlení a racionalizování je neomlouvá.

guinejske_prase
178 příspěvků 1.3.13 02:08

@MPSkrolew
takže ti, kteří nevyznávají veganský způsob stravování se mají přizpůsobovat těm, kteří ano a ti, kteří nemají zájem se zajímat o svůj zevnějšek se mají přizpůsobovat těm, kteří tento zájem mají? to mi připadá srovnatelně absurdní..

Jirkátor
1569 příspěvků 1.3.13 05:57
@anja.1 píše:
U nás obou zabralo Modní peklo. Mně ujistilo, že nejsem divná, když se mi od dětství líbí elegantní móda a partner zareagoval na praktické ukázky v Adiných sžíravých článcích.

Asi tak. Na MP jsem narazil náhodou a po nějaké době jsem zjistil, že na trička, tenisky a pod. jsem už velký kluk. Začínám si tedy kupovat košile a kožené boty. Vzhledem k finančním možnostem to jde pomalu, ale snažím se ;)

MPSkrolew
1850 příspěvků 1.3.13 09:00

@guinejske_prase Ano, to, co jste z toho vyvodila, je naprosto absurdní. Já jsem ale nic takového nenapsala, ani jsem to nemyslela a mám dojem, že z napsaného ani nelze nic takového odvodit. I proto je to absurdní.

guinejske_prase
178 příspěvků 1.3.13 10:43

@MPSkrolew
netřeba hned urážet ;) Váš příspěvek jsem takto pochopila, budu jen ráda, když mi vysvětlíte, co jste jím vlastně myslela. Já si myslím, že srovnáváte dvě nesrovnatelné věci. Netolerance k veganům je hloupá. Netolerance k módní zaujatosti partnera je imho prostě názor, se kterým se oba musí naučit žít.

Dragowlin
262 příspěvků 1.3.13 11:43

Já když jsem poprvé slyšela o svém příteli bylo mi oznámeno že byl zarytý metalista (17) a že chodí jen v černém, vytahaná trika… Když jsem si s ním začala psát tak začínal objevovat klasiky typu beatles a začal se i měnit (sám od sebe). Když jsme se poprvé potkali (jako přítelé) přišel v košili, v tmavých kalhotech, ostříhaný (předtím jako správný metalista měl vlasy asi do půli zad). Dnes se mu jeho metalovému stylu který nadobro opustil zasmějeme. Od té doby jsem ho viděla jen v košilích, tričkách, kalhotech (jeany moc nemusí). Batoh má jeden oblíbený, ale i on uznal že se moc nehodí k tomu co nosí v dnešní době, ale nějak nemůže najít tašku/batohcokoliv v čem bude tahat notebook a knihy. To že spolu chodíme ovlivňuje hodně oba. Já nosím to co se mu líbí (vzdala jsem se jedné žvýkačkově růžové sukně kterou nenáviděl a nosím ji jen tehdy když jsem vzdálená 90 km od něj) a z něj se stal normální vysokoškolák co vlastní pěkný vlněný kabát (krásně mu padne a nejlepší- vybral si ho uplně sám), pěkné kožené polobotky, košile… Jelikož spolu nežijeme (ani ve stejném městě) když už něco potřebuje (rozpane se) koupí si to sám, popřípadě počká a jdeme do toho boje nakupovacího spolu :) Vlastně jsem upřímě překvapena jak jen pod jemným náznakem (Mě se tak líbí muži v košilích a kabátech… Ale miláčku ty víš jaký styl tvůj milovaný SHERLOCK seriál to docela přesně vystihuje) směru se trochu přeorientoval. Je za změnu moc rád :) (Kdo by taky nebyl když mu říkám popravdě jakého mám fešáka :) )

KlaudieS
1765 příspěvků 1.3.13 11:48

Můj přítel oblékání nikdy neřešil. Co mu máti koupila, to nosil (začli sme spolu chodit, když mu bylo 19, né žádný třicetiletý mamánek), a nějak nad tím vůbec neuvažoval. Se mnou automaticky začal. Já jsem ho do ničeho nenutila, v životě jsem mu neřekla: jestli si tohle vezmeš, tak s tebou nikam nejdu. Ale on sám se mě začal ptát, sám inicioval nákupy, které jsem s ním absolvovala. Taky si začal stěžovat, že já pořád chodím domů s novým oblečením a on je vedle mně jako vandrák, a dal mi peníze, ať mu nakoupím. Začal dokonce řešit, co se hodí k čemu. Mám z něj i ze sebe radost :D

MPSkrolew
1850 příspěvků 1.3.13 13:07

@guinejske_prase Myslím, že v tomto případě nejde o módní zaujatost, ale schopnost být upraven a vhodně oblečen. Schopnost péče o sebe (kam by se dalo zařadit i jiné stravování než většinové), což je rozdíl. S módou to tolik nemá co dělat.

Edit: překlep

DanielaS
5000 příspěvků 1.3.13 15:33

Clovek se taky casem meni, postupne se odmilovava, prestava se tak snazit, ustanou rande a zacne vsedni zivot a koho jsme poznali jako navoneneho krasavce v blejzru najednou zasedne k nedelnimu obedu v rozervanem obleceni a s mazutem az za usima. Pak se domnivam, ze je nasmerovani vhodne z obou stran, abychom tu nestranili jen zenam. (Ano, muj muz je schopny jit vedome na nakup v dzinech roztrzenych v zapalu prace az kamsi. Pak se snazim si taky rikat, ze prezentuje sam sebe, je dospely a moje ostuda to neni. Snazim.)

HertaDeOran
866 příspěvků 1.3.13 18:25
CARHART pro pány

Já svého milého vůbec neomezuji, tedy co se oblečení týče. Když jsem spolu začali chodit, nosil to samé jako teď, takže není důvod ho nutit ke změnám. Jeho oblíbenou značkou je Carhart a jeho kámoš má obchod, takže nakupuje víceméně jenom tam. http://www.eshop-disturb.cz/ Protože se jedná o funkční oblečení původně pro americké dělníky, neustále mám na talíři TU KVALITU!

On mě taky komentuje jen pozitivně nebo vůbec. Kdyby mi řekl něco jako „Proboha, co to máš na sobě?“ asi bych ho zabila. Takže motivujte pochvalou a jedovatosti si nechte.

Jeden známý změnil styl oblékání pod vlivem své přítelkyně a ostatní pánové ho za to div neukamenovali, byl terčem posměchu pěkně dlouho, takže opatrně s tím nátlakem.

Diankenstein
1895 příspěvků 1.3.13 19:47

Já s tou tezí nesouhlasím. Pokud má někdo rád sportovnější oblečení, není důvod se věkem měnit styl.
Třeba tenhle model je podle mě ok i na ženě nad 50. Nemusí každý nosit pouzdrové sukně, klobouky a kaskády perel.
http://cdn01.cdn.justjared.com/…ge-pants.jpg

Od jistého věku je blbé nosit laciné potisky, flitry… ale kompletní změna stylu je spíš známkou druhé mízy a případné druhé ženy(jak tady někdo zmínil:)

Já příteli koupila klasické tmavé, rovné jeany a snažím se ho přimět, aby si pořizoval kvalitnější kousky, ale třeba takový svetr, do toho bych ho nasoukala leda by byl nasákly chloroformem :D

@HertaDeOran píše:Jeden známý změnil styl oblékání pod vlivem své přítelkyně a ostatní pánové ho za to div neukamenovali, byl terčem posměchu pěkně dlouho, takže opatrně s tím nátlakem.

nedivím se jim! :D

Příspěvek upraven 29.01.14 v 14:08

Astaroth666
9 příspěvků 3.3.13 21:12
@Dragowlin píše:
Já když jsem poprvé slyšela o svém příteli bylo mi oznámeno že byl zarytý metalista (17) a že chodí jen v černém, vytahaná trika… Dnes se mu jeho metalovému stylu který nadobro opustil zasmějeme.

Ja kdyz slysim „spolu se byvalemu stylu zasmejeme“, tak mi to automaticky evokuje neco jako „Severokorejsti proletari spontanne breceli nad zesnulym vudcem“. Neni to poprve co to slysim a vzdy to takto vyzni.
Zrovna metalovy, tedy respektive goticky styl nabizi tolik stylovych kusu obleceni, ktere by se vesly i do korporatniho kodexu, viktorianske nebo „upirske“ kabaty, historisujici kosile, vesty… Neni treba ho opoustet pro radovy pop-casual. Ale jestli v 18. presel od metalu k beatles, tak to byl asi nejaky agro-metal typu Kabat (tot skupina, ne mistni odevni modla :) ).

Bagheera
344 příspěvků 3.3.13 21:29

U nás je to přesně naopak: M přivedl k oblékání mě. Já vždycky chodila v džínech a moc jsem na to nemyslela, že jako mám na sukně dost času, a pak jsem potkala M a začali jsem spolu chodit, a on vypadal prostě skvěle! Jako není žádný kravaťák, chodí dost casual, ale ty věci má krásné a kvalitní a vždycky pěkně ladí dohromady. Když jsem ho poprvé viděla, tak měl bílé manžestráky a tmavomodré triko a koženou bundu a kožené mokasíny, no a vypadal božsky. A pak mi začal říkat, proč nenosím sukně, že mi sluší, a že klidně můžu mít podpatky, on je stejnak vyšší, no a někdy jsme spolu na mě nakupovali, a mě to prostě začalo bavit, a fakt bych teďchtěla mít pěkný šatník. M kupuje věci dost drahé, to se mi nejdřív protočily panenky, jenže mu zas vydrží, kupuje to nadlouho. Co bysme pro něj oba chtěli, je ten Sherlockův kabát, jenže ten se prý normálně nevyrábí, a já bych zas chtěla to žluté paleto, co měla Cate Blanchett v Benjaminu Buttonovi, ale to prý taky šili jen pro film.

Veselý Puntík
223 příspěvků 3.3.13 21:37

Můj drahý je takový ten zlatý střed. Nechá si ode mě poradit, můj vkus se mu líbí a z domova má naučené alespoň ty základní dobré návyky, že jako do divadla a na ples v obleku a společenských botách. Naštěstí nikdy nebyl proti košilím, ačkoli jiné kalhoty než džíny nenosí, ale když nejsou rozervané a má je rád čisté, tak o co jde, že. Není to o tom, že bych se snažila mu něco vyloženě nutit nebo ho násilím měnit. Spíš se ho snažím „pozitivně motivovat k lepším zítřkům“ :) Jsou prostě věci, o kterých vím, že by si je na sebe nevzal, takže ho do nich nenutím, ale snažím se nalézt alespoň přijatelné kompromisní řešení. A pokud se někdy najde něco, o čem vím, že skutečně potřebuje, ale moc se mu to nepozdává, začnu kolem něj prostě hrát trošku holčičí „pipinkovsky obdivné divadýlko“ jako „Teda miláčku, tohle ti neskutečně sekne. Nemůžu si pomoct, ale ta barva je prostě super a bezvadně ti to sedí v ramenou. Vypadáš v tom naprosto božsky!“ No..a ono to prostě zabere ;-)

Dragowlin
262 příspěvků 15.4.13 20:34

@Astaroth666 No jistě. Něco takového poslouchal. Doposud jsem nepochytila téměř nic z toho proč tehdy byl „rebel“ (nebyl). Chodil oblékán stylem - černé trirko, černé kalhoty. Konec. :) Taky ho do ničeho nenutím. Pročby. Spíš bych řekla, že dospěl do stádia kdy se prostě začal o své oblečení starat. Jinak k poznámce že je to fešák. Pro mě je, protože ho miluji. Není to převoněný načančaný ulíznuý pablb. Ten styl by se k jeh vizáži fyzika fakt nehodil :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek