Móda v zimě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.12 13:57

@Kerstin
je mi lito, ale mimoslovni komunikace nikdy nebyla moje silna stranka. Jinymi slovy - nevim, co tim chcete rict.

Kerstin
516 příspěvků 1.11.12 14:08

@GreatSusan je to snad důležité? Není. Stejně byste mě setřela nějakou jedovatou poznámkou, takže jediná odpověď na všechny vaše rádobyskryté útoky odteď bude jenom tenhle ksicht: ^___^

Ginevra
646 příspěvků 2.11.12 00:30
@Pavučinec plyšový píše:
Prostě králík, co si chtěl hrát na jaguára, ale v polovině ho to přestalo bavit ;)

Tak tohle mě dostalo! Nemůžu se přestat smát! Díky!!!

Narminaa
97 příspěvků 5.11.12 12:21

Kromě vrstvení doporučuji kupovat věci s co největším podílem vlny, případně péřové kabáty a kožešiny taky nejsou marné. Dále je dobré se zaměřit na severské značky a značky, které se specializují na tvrdší podmínky, třeba UGG. Pořídila jsem si od nich boty, šálu, rukavice a čepici, vše s kožíškem a nemůžu si to vynachválit. Rozhodně ne rifle, ale pořádné vlněné punčochy nebo kalhoty. Hřejivé a pěkné nebuřtíkovaté bundokabáty má třeba Moncler.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.11.12 12:23

@Narminaa
ja doporucuju vyhrat v loterii a odstehovat se na jih.

chinin
2788 příspěvků 5.11.12 13:12

Na rozdíl od některých (většiny?) zdejších diskutérek nevnímám velký rozdíl mezi možnostmi „hrát si s módou“ v zimě a v ostatních ročních obdobích. Když o tom přemýšlím, je to asi dáno tím, že mám univerzální dlouhý kabát (no, mám kabátů víc, ale upřímně myslím, že jeden zcela univerzální by mi stačil:-)). Pod kabát nosím „normální oblečení“, nijak se neomezuji, kombinuji jako v každém jiném ročním období. Nosím v podstatě celý rok s výjimkou léta to stejné - šaty/sukně/kalhoty + halenky/košile/topy/vesty/bolerka + svetříky/kardigany/saka… + doplňky!! Vlastně jediné, co mě v zimě trochu omezuje, jsou boty – zcela logicky nemám zimních bot ke střídání tolik jako lodiček/balerín etc. Pořád ale zůstává spousta jiných doplňků, se kterými si lze hrát….:-)

chinin
2788 příspěvků 5.11.12 13:14

Pokud jde o zimní oblečení z hlediska teploty, většina tipů-triků zde již zazněla, mně se osvědčilo:

• Pořídit si kvalitní kabát – v maximální kvalitě, kterou si mohu dovolit. Kdo vyzkoušel kabát z 100% new wool, popř. s příměsí alpaky (hřeje ještě více, než ovčí vlna) a/nebo kašmíru, nemá už důvod nosit „spacáky“. Největší teplo je samozřejmě v dlouhém kabátě, pod kterým se drží skvělé mikroklima.
  • Pořídit si kvalitní boty – s vyšší podešví a „kožíškem“ dle své zimomřivosti. Do bot je dobré přidat teplou vložku a na punčocháčích nosit ještě teplejší bavlněné ponožky (pokud někomu vadí v kozačce třeba v oblasti kotníku, pak doporučuji nosit nízké ponožky – pouze pod kotníky). Že nemá být bota těsná, zde již padlo (jde o to, že v botě je vzduch, který se od těla ohřeje, a zpětně „prohřívá“ nohy).
  • „Utěsnit otvory“ - pořádně omotat krk šálou (když je velká zima, nosím klidně šály dvě – jednu menší těsně kolem krku čistě z teplotního důvodu a druhou větší klasicky přes kabát) a pořádné rukavice. Tip @Sibyla na stánek s koženými rukavicemi na Havelském trhu mohu potvrdit – poměr cena/kvalita je skvělý (a omlouvám se tímto @Sibyla, že jsem jí v minulosti asi zkomolila nick).
  • Přiléhavá vrstva na těle – košilky (zastrčit do kalhotek/punčoch), body apod.
  • Vrstvení - také si z dětství pamatuji, že více tenčích vrstev hřeje víc než jedna tlustá, protože nejen, že se ty tenké vrstvy sčítají, ale přičítají se k nim i všechny „vzduchové mezivrstvy“.:-)
  • Sukně, šaty, kalhoty – nejlépe vlněné, džíny chladí a – sice nechápu proč, ale – nevytváří se pod nimi ono „hřejivé mikroklima“. Svetry, šály apod. – také ideálně z vlny, kašmíru apod.
  • Na studené nohy jsou skvělé punčocháče s lehce kompresním efektem (stahují nejvíc přes kotníky, u kolen méně a na stehnech ještě méně), které napomáhají správnému prokrvení nohou. Tip: Aries - Avicenum 70 den – jsou skvěle funkční, mají dobrou výdrž, jsou průhledné, takže se hodí i k elegantnějšímu oblečení. Pokud je hodně velká zima, lze přes ně natáhnout ještě třeba teplé punčocháče z mikrovlákna.

…Tímto se podvědomě řídím, a ani v té největší loňské zimě jsem nemusela oblékat pod kabát dva svetry apod. Zima mi vloni byla pouze, když jsem si na venčení psa vzala džíny.:-)

Adivey
182 příspěvků 5.11.12 20:20

Tak třetí zimu už se mezi zmrzliny nepočítám. Nevím čím to, ale asi už nemám tak nízký tlak. Problémy se štítnou žlázou mám malé, ani mi na to nedávají léky.. Sousedka-zmrzlina si musí chodit denně zaběhat, pak je jí po zbytek dne teplo.
Takže já radím rozproudit krev, protože znám z vlastní zkušenosti, že když se nohy samotné nezahřejí, nemají pak sebelepší boty a vlněné ponožky co izolovat.
Když jdu v zimě na delší dobu ven, rozehřeju si prvně nohy v teplé vodě. To mi hodně pomáhá. Osvědčilo se mi i termoprádlo - především tílka. Taky musím mít teplo od nohou, ale nejen na chodidla, ale i od kotníků výš (podkolenky, kozačky). Krk si balím pomalu i v létě…
A souhlasím s výše uvedeným - vlna, sukně a punčocháče (i vícero kusů na sobě), vyšší podrážky, něco na hlavu, a hlavně rozhodně ne džíny, které se s každým krokem odlepí, promrznou a zmrzlé zase přilepí na nohu..brrr

cokoladova
26 příspěvků 7.11.12 14:55

Keď to je nad nulou, tak to sa ešte dá pekne elegantne v obyčajnom kabáte. Keď teplota klesne pod nulu, sú mrazy a sneží beriem bundokabat a športové kozačky prípadne športové boty s dobrou podrážkou- móda-nemóda nezabijem sa cestou do práce. V práci prezúvam lodičky, dodržiavame dress-code. Prosím ak ma niekto v zime stretnete nefoťte ma na módne peklo :-D
Inak základ su teplé punčochy a košilky, prípadne body to sa nevyťahuje a zahreje aj prdel :-) a ešte vlnený dlhý sveter. ja mám ale problém kúpiť dobré zimné boty, mám silnejšie lýtka a zohnať elegantné boty v ktorých sa nezabijem v snehu a na lade s dobrou podrážkou a ktoré sa navyše zmestia pod nohavice je fakt nemožné.

sissy.bohunka
6 příspěvků 1.9.13 01:23

Musim souhlasit, ja taky miluju a nosim jen puncochace. Kalhoty vubec nenosim, protoze ani zadne v mem satniku nemam. Podzim a zima jsou pro me nejlepsi obdobi v roce, jinak nez v tlustych puncochacich, tlustych svetrech a pletenych satech/suknich oblikana nechodim. Miluju vrstveni! Cim vic vrstev svetru, tim se citim lip. A v te nej zime vrstvim i puncochace, neni u me vyjimka ze mam na sobe treba 3 vrstvy-dvoje tlusty puncochace a k tomu jeste silny teply leginy. Kdyz jsem takto nabalena, tak je mi pokazde teploucko! I ty nejteplejsi kalhoty nesahaji puncochacum ani po kolena, co se tyce tepla a pohodli!

sissy.bohunka
6 příspěvků 1.9.13 01:24
Musim souhlasit, ja taky miluju a nosim jen puncochace. Kalhoty vubec nenosim, protoze ani zadne v mem satniku nemam. Podzim a zima jsou pro me nejlepsi obdobi v roce, jinak nez v tlustych puncochacich, tlustych svetrech a pletenych satech/suknich oblikana nechodim. Miluju vrstveni! Cim vic vrstev svetru, tim se citim lip. A v te nej zime vrstvim i puncochace, neni u me vyjimka ze mam na sobe treba 3 vrstvy-dvoje tlusty puncochace a k tomu jeste silny teply leginy. Kdyz jsem takto nabalena, tak je mi pokazde teploucko! I ty nejteplejsi kalhoty nesahaji puncochacum ani po kolena, co se tyce tepla a pohodli!
@Rabbit-Heart píše:
@Grossularia Můžu potvrdit, že ten klobouk je do zimy fakt super! Poprvé zažívám, že přijdu do místnosti a nemám uši červené jak Mach od Šebestové :) Já se každý rok na podzim hrozně těším, protože nemám moc ráda léto, zato miluju punčocháče, svetry a vrstvy, vrstvy, vrstvy… Akorát že když přijde fakt kosa, tak se mlátím do hlavy a toužebně na to léto vzpomínám, protože jsem podobná zmrzlina jako @Harmonika . Jinak se hlásím do punčochového tábora - v zimě v kalhotách zásadně nechodím (teda ani jindy moc ne), protože studí. V punčocháčích je mi o moc líp. Ale bohužel je mi zima v jakýchkoliv botech, je jedno, jestli mají podrážku půlcentimetrovou nebo pěticentimetrovou - vždycky čekám, že vyzuju botu a vytřepu z ní zmrzlé odpadané prsty… Termovložky ani několikatery ponožky nepomáhají, mám prý špatný krevní oběh. Jinak se vždycky nějak nabalím do svetrů a zvládám to, ale s promrzlýma nohama bojuju každou zimu.

panvi
250 příspěvků 1.9.13 09:34

Já to mám úplně obráceně :D V létě se pohybuju z 99% pěšky na dlouhé vzdálenosti, takže šortky+bota co se v ní dá chodit (třeba conversky). V zimě pořád busem/autem, takže samé podpatky a sukně.

Upřímně mi je v zimě mnohem větší teplo v sukni, dají se k ní vzít klidně patery punčocháče když je potřeba, pod kalhoty nacpu jenom dvoje :D

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.13 09:53

Pro zmrzliny se spatnym krevnim obehem: zkuste brat z lekarny dlouhodobeji gingko bilobu, mela by rozsirit ty mensi cevy v periferii, doporucuje se lidem se studenyma nohama a rukama. Mimo jine prokrvi i mozek :-) - bonus navic. Jinak tady jeste nepadlo, ve sportovnich potrebach, mozna spise ve specializovanych outdoorovych, maji hrejive polstarky do rukavic nebo do bot- hreji nekolik hodin, ty nejlepsi az 6-7- vyzkouseno na lyzich. Jsou bud jednorazove, to by ale asi dost lezlo do penez pri castem pouzivani, nebo takove, ktere se daji pouzivat opakovane.

Casmaria
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.13 12:01

A co nosíte za boty, dámy?

La_Crime
601 příspěvků 30.6.14 21:53

Přiznám se, že tohle téma pro mě začíná být poměrně palčivé, neboť na konci srpna přede mnou bude stát těžký úkol. Indicie jsou následující:

• kufr do 23 kg
  • období: 4 měsíce
  • průměrná teplota někdy v prosinci -8 stupňů

A teď, babo, raď.

alka11
168 příspěvků 30.6.14 22:45

Re: La Crime
A ešte príručná batožina, kabelka, príp. taška s laptopom - ďalší priestor k zbaleniu. Príp. možnosť doplatiť za ďalší kufor, ak nakúpite :).

La_Crime
601 příspěvků 30.6.14 22:49

@alka11 Jo, do příručního zavazadla zmačkám možná tak doklady a péřovej kabát. To mě moc nezachrání :D Bavíme se o tom případě, kdy bych ráda namačkala všechno nutné do těch kufrů, za které nemusím připlácet :)

Karja
4837 příspěvků 30.6.14 22:55

@La_Crime Co zkusit ty odsávací pytle? Já tak řešila nedostatek místa v krosně. Ale Vám jde o kila, vzduch asi moc neváží:D. Ale tak zkuste odsát příruční zavazadlo, každé místo pro svetřík navíc se hodí:)

Jiná Realita
13791 příspěvků 30.6.14 22:56

@La_Crime
péřový kabát si oblečte na sebe ;)

La_Crime
601 příspěvků 30.6.14 22:58

@Karja Nad tím jsem taky přemýšlela, protože upřímně jen boty zaberou dost místa :/ Fakt nevím, co tam budu dělat. Doma jsem zvyklá na tři skříně a teď si mám vystačit (obrazně řečeno) s jedním kufrem :D

La_Crime
601 příspěvků 30.6.14 22:59

@Jiná Realita V srpnu :D?

Jiná Realita
13791 příspěvků 30.6.14 23:04

@La_Crime
já vám moc neporadím, protože jsem strašně nepraktická :D

ale sama v zimě nosím převážně černé punčochy a něco.

takže bych potřebovala jako minimum asi černé kozačky, černé kotníkové boty, černou tubovu sukni, šedou mikinu, nějaký barevný svetr, podvlékací trička, některou svoji áčkovou sukni, dva šály, rukavice…a dál by se vidělo, kolik místa a kil by tohle zabralo.

nevím, kam jedete, ale pokud někam do civilizace, vždycky si tam můžete ledaco koupit a zpátky to poslat poštou.

alter ego
906 příspěvků 30.6.14 23:05

@La_Crime
Perovy kabát je lehký, „na sebe“ si vemte vlneny kabát nebo něco podobně těžkého. A do prirucniho zavazadla rovnou přibalte nějakou lehkou skládací tašku, do které ten kabát narvete hned za odbavením (připadne i před nim).

Jiná Realita
13791 příspěvků 30.6.14 23:05

@La_Crime
jasně že, musíte vydržet jen do letadla! tak se to přece dělá, ne? co nejvíc toho narvat na sebe. zpátky to na sobě budete mít určitě.

alka11
168 příspěvků 30.6.14 23:10

@La_Crime
Budete si to musieť premyslieť, vyskúšať kombinácie, skúsiť zbaliť. Nebude to jednoduché, z tohto dôvodu nerada cestujem v zime. Nápad pre pérový kabát, príp. iné v odsávacom vreci sa mi páči. Ak idete do Ameriky, príp. inde, kde sú možnosti nákupov - neberte si veľa vecí. V outletových centrách a výpredajoch sú lacné veci. Držím palce.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek